JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11.04.2012, 20:20
tass_co
Guest

Angry Yavaş Download

Merhabalar. Internet bağlantım 12mb/1mb. Daha birkaç gün öncesine kadar 1.2 mb/sn dosya indirebilirken şimdi 100-150 kb/sn zar zor indirebiliyorum. Tarayıcıdan 12mb/sn ile download yapabiliyorum ama jdownloader dan olmuyor. premium üyeliğimde de aynı. yardımınızı bekliyorum

Last edited by tass_co; 11.04.2012 at 20:25.
Reply With Quote
Old 12.04.2012, 18:34
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

anlatımın çok kapalı. örnek linkler ,hangi site, hangi antivirüs, olay günlüğü ???
Reply With Quote
Old 12.04.2012, 19:05
tass_co
Guest

Örnek vereyim, aynı barındırıcılardan dosya indiriyorum. Birinde jDownloader diğerinde IDM. Aralarında pek fazla fark olmaması gerekir normal olarak ama IDM saniyede 1.2 mb indiriyor jdown ise 20-150 kb arası indiriyor. jdownloader dan download u da limitlemedim. jdownloader ve java yı kaldırıp tekrar kurdum sonuç aynı. yardım edebilirseniz çok sevinirim. zira IDM kullanmak istemiyorum :(
Reply With Quote
Old 12.04.2012, 21:27
Freeloader
Guest

Hangi sistem, virüs programının ismi nedir ? Javaya gerekli izinler verildi mi? Maks kaç baglantı ile indiriyorusun JD ile ? Premium ile indirdiginden emin misin ? Hesap etkin mi?

Last edited by Freeloader; 12.04.2012 at 21:31.
Reply With Quote
Old 12.04.2012, 22:18
tass_co
Guest

win7 ultimate x64, avast IS 7.0 (jDownloader ve Java engelli değil). Güvenlik duvarı kapalı (her zaman böyle ). Sorundan önce Max 1.3 mb/sn, şu anda 50-150 kb/s. IDM veya firefox 1.3 mb/sn ile (şu anda) download yapıyor. Pre Hesaplar etkin, ayrıca normal download larda da hız aynı. Çok garip bir durum. DNS değiştirdim (opendns) sonuç değişmedi... Saçma gelebilir ama Java x64bit i kursam düzelme ihtimali var mı? Teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için
Reply With Quote
Old 12.04.2012, 23:04
Freeloader
Guest

avast web erisim korumasını kapat, ya da java javaw jdownloader dosyalarına izin ver. Premium hesabın etkin oldugundan yüzde yüz emin ol. Maks baglantı kaca ayarlı. DNS ile hızın alakası yok, javayı elleme. Hala cözemezsen sohbete ugra teamle bakayım. 12.30a kadar oradayım. Ek olarak resmi olarak yayınlanmayan java sürümlerini kullanmayın

Last edited by Freeloader; 13.04.2012 at 07:39.
Reply With Quote
Old 12.04.2012, 23:10
Freeloader
Guest

Reply With Quote
Old 13.04.2012, 11:29
tass_co
Guest

peki bu güvenli olacak mı? biliyorsunuz; avast, spam trojan lı siteleri engelliyor. bunu devre dışı bırakırsam korumasız kalmayayım?
ayrıca bir haftadır durum böyle. avast tan değil, çünkü tamamen devre dışı bırakıp da denedim. sonuç aynı.

premium harici (barındırıcı harici) dosyalar da denedim, hız yine düşük.
aklıma tek adsl adil kullanım geliyor. modemden dns değiştirip hızımı arttırmıştım. başka da aklıma birşey gelmiyor.
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 12:29
Freeloader
Guest

DNS hızı etkilemez, indirme hızıyla uzaktan yakından ilgisi yoktur dnsnin. Avastı kapatmak da problemi cözmez, virüs programları kapatıldıklarında tam olarak kapatılmıs sayılmıyor minimum seviyede arka planda calısmaya devam ediyor, web kalkanında hariciler bölümü de var, o verdigim görselde yok ama normalde olması lazım, devre dısı bırakmadan oradan java, javaw ve jdownloader dosyalarını ekleyebilirsin.

Web kalkanları tarfigi tarar , tarama zaten dosyalar inince gerceklesir eger gercek zamanlı koruma etkinse tabi. Web kalkanı sadece dosya inmeden yakalam özelligine sahip, bir ön tedbir modülü.

Hızını etkileyecek tek faktörler > maks baglantı ayarın , web kalkanının dosyaları inerken tarayarak JDnin hızı düsük göstermesine sebep olması ya da hızı düsürmesi. Ya da daha resmi olarak yayınlanmayan bir java sürümünü bilgisayarına kurmus olman . Ya da isletim sistemindeki güvenlik duvarının java ve javaw dosyalarını engellemesi.

Tabi bu saydıklarımı diger yöneticilerlde hızının maks seviyede olup JD de düsük olmasına baglayarak söylüyorum.

Eger diger yöneticilerde hızın düsükse ve JDownloader de düsük olması gayet normal zaten.

İndirmeleri durdurup önce bir hız testi yap gercek internet hızını ögren önce, sonra da tam sürat indirme yapabilecegin bir host bul ve indir. Sonra da JD ile indir. Hız testlerini internet tarayıcıyla yapmayın, intenet tarayıcı hızı yanlıs gösterir.

Bu arada gecenlerde de birisi geldi buna benzer bir sorunla ilgili , hangi barındırıcıyı kullanıyordu hatırlamıyorum. Bir dosyası JD de yavas inerken IDMde son sürat iniyordu. Fakat dikkat etmedigi sey dosya aynı dosya degildi, sadece aynı barındırıcıydı ve dosya barındırma sitesinin bulundugu sunucu baya kötüydü. Yani yavastı.

Kıyaslama yaparen aynı dosyalarla deneyin. Bir dosya barındırma hizmetinin bir sürü sunucusu var.

Last edited by Freeloader; 13.04.2012 at 12:31.
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 15:56
tass_co
Guest

+ Dediğiniz üzere avast ın web kalkanından jdownload + türevlerine ve java, javaw ve javaws a izin verdim.

+ Java 6 update 31 kurulu

+ internet bağlantım (modem özelliklerindeki değerler)

Gelen Giden
ADSL Hızı(Kb/s): 12285 - 957
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 18664 - 1402
SNR Sınırı (dB): 6.7 - 10.9
Hat Zayıflaması(dB): 5.4 - 3.6
Güç (dB): 14.9 - 11.8

+ Daha önce verdiğim Hız değerlerine tekrar dile getiriyorum.
Tarayıcıda hız 1.2mb/sn, IDM de 1.2mb/sn, jDownloader 100-150kb/sn
(AYNI DOSYA İLE TEST ETTİM)

Şu andaki hız da farklı değil.

Windows 7 yi tekrar kurup deniyorum şimdi.
Sıkıntı devam ederse tekrar yazarım.

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
En azından birşeyler daha öğrenmiş oldum
İyi günler dilerim.

Son bir soru; java 32bit mi 64bit kullanmamızı tavsiye edersiniz?
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 16:00
Freeloader
Guest

windows 7yi tekrar kurmana gerek yok, abi baska sebeplerden dolayı kuruyorsan o ayrı mesele. sohebet ugra teamviewer ile bakayım probleme.

64bit kurmayın
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 19:22
tass_co
Guest

şimdilik bir sıkıntı yok, hızı düzeldi. birde avast dan ayarlama yapmadan
başka birşey engelliyordu sanırım. Neyse sorun çözüldü.
kolay gelsin, teşekkürler
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 19:41
Freeloader
Guest

avast ayarını yapmak orundasın, yoksa baglantı kopabilir arada sırada. bsd
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 21:48
tass_co
Guest

avastı düzenledim. birşey daha sorayım. java 7u2 çıkmış. onu kursam olur mu? 6u3 den iyidir heralde? tavsiyen nedir freeloader?
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 22:39
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

7 versiyonu java.com da yayınlanmadı. java.sun.com'da yayınlandı. şimdilik 7 önerilmiyor ve 64bit versiyon önerilmiyor.

burdan bak 6u31 var:
Code:
http://java.com/en/download/manual.jsp
Reply With Quote
Old 13.04.2012, 23:52
tass_co
Guest

maynak00 teşekkürler. bende de 6u31 kurulu. 7 için bekleyeceğiz artık
Reply With Quote
Old 14.04.2012, 12:42
Freeloader
Guest

aynen maynagın dedigi gibi. 64bit fazla bellek tüketiyor, Yeni JD 2yi java 7 ile kullanabilirsiniz. Zaten yakında resmi olarak yayınlanır. Yok ben illa java 7yi kullanmak istiyorum derseniz denemesi size kalmıs.
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 23:21
asderin
Guest

slm...2-3 aydır jdownloader kullanıyorum...oldukça kullanışlı gelmişti. Burada bahsettiğiniz sorunları bende yaşadım-yaşıyorum..birçok indirme yöneticisiyle aynı linki (netload premium ve diğer deneme amaçlı indirmeler) denedim ama jdownloader 60-80 kilobayt civarında indirme yaptı, diğerleri 1,2 megabayt civarında indirme yaptı... bu durum sürekli değil arada oluyor...denemeleri hız düştüğü anda yaptım, diğerlerinde değişiklik yokken jdownloader düşüktü...reset, ip değişikliği vs olabilecek bütün ihtimalleri denedim, olmadı...konfigürasyon:windows 7 64 ent, 8 megabite kadar sınırsız, java 7, microsoft security essentials, windows güvenlik duvarı (java erişim izinleri açık)...

Last edited by asderin; 15.04.2012 at 23:26.
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 23:35
Freeloader
Guest

security essentials olmadan dene. Ve java 7 de kullanmayın. Bu sekilde hız testi yapamazsın.

Diger yönetcilerle aynı dakikada mı denendi? aynı dosya mı denendi , her veri kac kb ya da mg hız veriyordu o denemeler sırasında ? Verilerde hız degisikligi oldu mu ? Baglantı kurulan sunucların IP adreslerini logladın mı?

Essentials java ayarları yapıldı mı ? Essentialsın java downloaderı yavaslatıgını hatırlıyorum yunanistanla yaptıgım görüsmelerde.

JDnin hız konusunda bir sıkıntısı yoktur, her yönetici aynı hızda indirir.

Parcalı indirme yaparak hızı arttırabilirsiniz. diger yöneticilerde kac parcalı indrime yapılıyor ? JDde kaca ayarlı ?

Last edited by Freeloader; 16.04.2012 at 00:05.
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 00:11
asderin
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
security essentials olmadan dene. Ve java 7 de kullanmayın. Bu sekilde hız testi yapamazsın.

Diger yönetcilerle aynı dakikada mı denendi? aynı dosya mı denendi , her veri kac kb ya da mg hız veriyordu o denemeler sırasında ? Verilerde hız degisikligi oldu mu ? Baglantı kurulan sunucların IP adreslerini logladın mı?

Essentials java ayarları yapıldı mı ? Essentialsın java downloaderı yavaslatıgını hatırlıyorum yunanistanla yaptıgım görüsmelerde.

JDnin hız konusunda bir sıkıntısı yoktur, her yönetici aynı hızda indirir.

Parcalı indirme yaparak hızı arttırabilirsiniz. diger yöneticilerde kac parcalı indrime yapılıyor ? JDde kaca ayarlı ?
java 6 update31 ile de denedim, bir değişiklik olmadı.java7 ile bugün denedim... diğer yöneticilerle aynı anda denediğimi yazdım.bütün yazdıklarınızı denedim...diğer yöneticiler stabil olarak 1,2 megabayt download ederken, jd hızı 60-80-100 civarında git-gel yapıyordu....ayrıca belirttim bu durum sürekli değil arada-sırada yaşanıyor ve bugünümü tamamen denemeyle geçirdim..
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 00:13
asderin
Guest

max bağlantı 2, max indirme 5
aynı dosya linki denendi...security essentials olmadan denendi....sonuç aynı...

Last edited by asderin; 16.04.2012 at 00:17.
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 00:36
Freeloader
Guest

diger yöneticler inernet hızına göre verileri otomatiklesitiryor, dosya boyutuna görede otomatiklestiryor. Maks baglantıyı arttırıp dene 4 yap. Ya da 3 yap
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 00:40
asderin
Guest

bu otomatikleştirme jd de yok sanırım? jd2 de olacak mı?
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 00:55
asderin
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
diger yöneticler inernet hızına göre verileri otomatiklesitiryor, dosya boyutuna görede otomatiklestiryor. Maks baglantıyı arttırıp dene 4 yap. Ya da 3 yap
bu otomatikleştirme jd de yok sanırım? jd2 de olacak mı?
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 01:12
Freeloader
Guest

Yeni indrme sistemi entegre edildiginde evet, simdilik elle yapmak zorundasınız, 3-4 yeterli. 1mb internet bagantılarında 2 tane yeterli . 1mb üstü baglantılarda arttırabilirsin fakat hata verirse düsürmelisin. İndirme sistemi ile ilgili ne kadar gelisme var haberimiz yok.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules