JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 23.10.2011, 01:51
calcite
Guest

Default Konteyner dosyasının şifresini girsemde olmuyor

Birkaç gün önce jdownloader konteyner yedeğini aldım ve daha sonra işime yaramaz diye sildim. O arada program linklerin hepsini sildi. Şimdi o tarihteki backup dosyaları konteyner dosyaları sonuç vermiyor bende recovery programlarıyla daha önce sildiğim konteyner dosyasını geri getiriyorum ama aç diyince şifre istiyor şifremide giriyorum conteyner : null gibi bişey yazıyor ama dosya boyutu 265 kb gibi bişey boş değil yani. Şimdi linklerim için bana yardımcı olabilecek biri var mıdır.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 02:06
kara
Guest

Konteynır dosyası bozulmuş olabilir. Üzerinden bir kaç gün geçtiyse muhtemelen o dosya bozulmuştur üzerine başka veriler yazılmıştır. Dosyayı buraya ekler misin bir bakalım? Açılmamasının sebebi büyük ihtimal bu.

JD deki linkler ne yaptıktan sonra silindi? Java güncellemesi mi yaptın?

Last edited by kara; 23.10.2011 at 02:09.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 03:03
calcite
Guest

tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum. ben işteydim eşime kapatmasını söyledim oda kapatmış proıgramı sağ tuşla çıkış yaparak. akşam ben geldim baktım hiç link kalmamış. dosyayı ekliyorum. şifresini yazmam gereklimi bilmediğim için yazmadım.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 03:05
kara
Guest

Şifre özel birşeyse özel mesaj olarak gönderin. Ama sorun yaratmıcaksa buraya yazabilirsiniz.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 03:08
calcite
Guest

**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 03:09
calcite
Message deleted by kara. Reason: Linkleri yetkili kişiler görebiliyor
Old 23.10.2011, 03:22
calcite
Guest

Quote:
Originally Posted by kara View Post
Şifre özel birşeyse özel mesaj olarak gönderin. Ama sorun yaratmıcaksa buraya yazabilirsiniz.
şifre 1234 veya jddefault bu ikisi dışında şifre kullanmam. öncelikle 1234 deneyebilirsiniz.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 03:23
kara
Guest

Kolay deneyebileceğiniz bir çözüm yöntemi: JD dizinin içine Java isminde boş bir klasör oluşturun. Konteynırı tekrar açmayı deneyin.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 03:29
kara
Guest

Dosya bozulmuş gibi duruyor. Dosyayı Jiaza gönderiyorum o kesin sonucu söyler. Arada bir buraya bakın. Problemi buraya yazarım.

Ayrıca backup dosyalarının işe yaramamasıda ilginç Freeloader da bir baksın bu konuya
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 09:30
Freeloader
Guest

Config yedeğini yükle JDownloader'ın iki türlü yedekleme sitemi var biri Database yedekleme diğeri Konteyner yedekleme,

backup dizinindeki son tarihli database.zip dosyasını config klasörüne çıkart.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 11:44
calcite
Guest

Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim dostum. Database deki yedekleme sistmini kullandım benim yedekten 10-15 gün önce almış son işe yarayan yedeği onun yedeği ile benim kaldığım yer arasında acayip fark var. inen linkler var onları harddiskte bulmak çok zor. 2 tb harici diskte filmlrimimin içinde yaklaşık 7-20 gün arası gün gerekecek toparlamam için. o yüzden backup dosyası gerekli ama olmadığı takdirde 7-8 gün bilgisayardan kalkmayıp ski tarihli database dosyasını revize edicem.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 12:05
Freeloader
Guest

Birşey değil

tamam, yarın jiaz (jdownloader geliştirenlerinden) arkadaşımız büyük ihtimalle konteynerle ilgili probleme cevap verir. Eğer cevap vermezse meşgul demektir, bende daha sonra ona konteyner dosyasını tekrar ileteceğim tekra(tabi uzun bir süre sonra cevap alamazsak yapacağım bunu çünkü Kara arkadaşımız zaten konteyneri iletmiş).

Eğer büyük (uzun listelerle çalışıyorsanız) JDownloader zamanlanmış görevler eklentisini kullanın ve belirli aralıklarda otomatik yedekleme yapmasını sağlayın.

Not: sanırım şu anki halk sürümündeki zamanlanmış görevler eklentisi otomatik yedekleme yapmıyor fakat ilerki sürümlerde yapacaktır.

Listenizdeki kayıp JDownloader zorla kapatıldığı için oluşmuştur

Last edited by Freeloader; 23.10.2011 at 12:38.
Reply With Quote
Old 23.10.2011, 14:41
calcite
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Birşey değil

tamam, yarın jiaz (jdownloader geliştirenlerinden) arkadaşımız büyük ihtimalle konteynerle ilgili probleme cevap verir. Eğer cevap vermezse meşgul demektir, bende daha sonra ona konteyner dosyasını tekrar ileteceğim tekra(tabi uzun bir süre sonra cevap alamazsak yapacağım bunu çünkü Kara arkadaşımız zaten konteyneri iletmiş).

Eğer büyük (uzun listelerle çalışıyorsanız) JDownloader zamanlanmış görevler eklentisini kullanın ve belirli aralıklarda otomatik yedekleme yapmasını sağlayın.

Not: sanırım şu anki halk sürümündeki zamanlanmış görevler eklentisi otomatik yedekleme yapmıyor fakat ilerki sürümlerde yapacaktır.

Listenizdeki kayıp JDownloader zorla kapatıldığı için oluşmuştur

Evet zorla kapatmadan kaynaklı olabilir. İnşallah kurtarırızda fazla sıkıntı yaşamaktan kurtulurum.
Reply With Quote
Old 24.10.2011, 12:51
kara
Guest

Az önce Jiazdan cevap geldi. Mesajın orjinali:

Quote:
Originally Posted by Jiaz
yes jdc is currently half broken. contains a bug which we could not find yet
i'm sorry but there is no way to restore the jdc at the moment.

i suggest to backup the config folders for a complete backup
we will fix this with next major update

greetings
jiaz
Türkçe meali :D

Quote:
Originally Posted by Jiaz
Evet jdc dosyası bozuk durumda. henüz bulamadığımız bir hata var.
üzgünüm ancak şu anda jdc dosyasını kurtarmanın hiç bir yolu yok.

tam yedek almak istediğinizde backup klasörünü yedeklemenizi öneririm.
bu problemi bir sonraki ana güncellemede çözeceğiz.

saygılarımla
jiaz
Bana kalırsa dosyanın bozulması JDnin hatasından değil. Dosyanın silindikten bir kaç gün sonra recover programıyla geri getirilmiş olmasından. Bunu Jiaza söylememiştim dosyayla daha çok ilgilensin diye Ama JD nin de konteynır alırken sorunları varmış. Yedekleme yapmak için en iyisi backup klasörünü tümden kopyalamak. Sonuç olarak linkleri kurtaramadık dostum.
Reply With Quote
Old 24.10.2011, 14:12
calcite
Guest

Quote:
Originally Posted by kara View Post
Az önce Jiazdan cevap geldi. Mesajın orjinali:

Türkçe meali :D

Bana kalırsa dosyanın bozulması JDnin hatasından değil. Dosyanın silindikten bir kaç gün sonra recover programıyla geri getirilmiş olmasından. Bunu Jiaza söylememiştim dosyayla daha çok ilgilensin diye Ama JD nin de konteynır alırken sorunları varmış. Yedekleme yapmak için en iyisi backup klasörünü tümden kopyalamak. Sonuç olarak linkleri kurtaramadık dostum.

Eyvallah canınız sağolsun dostum. ilgilndiğiniz için çok teşekkür derim. artık en yakın tarihli backup dosyasını revize ederek devam edicem. son olarak .jdc dosyasını .txt e veya başka bir formata döndürme imkanı var mıdır. onuda sorup konuyu kapatmış olayım. emeğinize sağlık.
Reply With Quote
Old 24.10.2011, 14:25
Freeloader
Guest

Malesef hayır. ilerki JD sürümlerinde o yedekleme bölümü isimlerini değiştireceğim. Link listesini ve ayarları yedekle şeklinde. böylece kullanıcı bu yöntemi daha çok kullanır tahminim

DLC aslında yedekleme için kullanılmamalı.

sağol

Last edited by Freeloader; 24.10.2011 at 14:28.
Reply With Quote
Old 24.10.2011, 23:40
kara
Guest

jdc binary olarak yazılmış bir dosya. kısacası text dosyasına dönüştüremeyiz. zaten dönüşse saçma olurdu. konteynır içinin görülemediği şifreli bir dosyadır
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules