JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 18.03.2012, 22:27
garzew
Guest
 
Posts: n/a
Default JD zawiesza się przy zerwaniu połączenia

Witam. Mam wersje 0.9.581
Otóż gdy pobieram pliki u mnie często dochodzi do zerwania połączenia - mam radiówke. I wtedy program się jakby zawiesza - tzn. predkośc pobierania na stałym poziomie ale zero postepu. JD nie wznawia pobierania (mimo że linki miały taka opcje) ani nie jest w stanie przejść do natepnego linku. Gdy kliknę na stop to pasek postepu "zatrzymywanie bierzących transferów" posuwa sie bardzo powoli, dojdzie prawie do końca ale nie zatrzyma pobierania. Muszę wykonywać restart JD żeby wznowiło pobieranie.
Przeintalowałem program od nowa, najnowsza java, to samo mam w xp jak i w win7.

Jest to bardzo denerwujaace szczególnie gdy ustawię na noc pobieranie a program zawiesi po kilku minutach i komputer chodzi cała noc bezczynnie:outch:
Czy mozna coś zrobic aby po zerwaniu połaczenia program albo czekał na mozliwość wznowienia pobierania albo przechodził po pewnym czasie do następnego?
Reply With Quote
  #2  
Old 18.03.2012, 22:53
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Pytanie, czemu wogóle dochodzi do zrywania połączeń?
Ile plików ściągasz na raz, w ilu wątkach? Przypuszczam, że w wielu skoro jD reaguje długo na klawisz STOP (prawdopodobnie próbuje zatrzymać dużą liczbę wątków/połączeń). Jaki firewall/antywirus - czy skonfigurowałeś go do używania z jD?
Piszesz, że nie wznawia połaczeń - jaki serwis? Free czy Premium?

jD powinien po zerwaniu połączenia: zasygnalizować problem (status linku +), przejść do następnego linku, jeśli połączenia nadal nie ma, ponowie zasygnalizować problem i przejść do kolejnego linku.
Przydałby się szczegółowy log.
Reply With Quote
  #3  
Old 21.03.2012, 23:15
garzew
Guest
 
Posts: n/a
Default

Połączenie zrywa bo trace zasięg do sieci.
Pobieram jednocześnie tylko z jednego linku i są to linki premium ze strony rapids.pl
Co do zapory/atywirusa - to samo sie dzieje nawet gdy całkowicie wyłacze KIS. Zreszta sprawdzałem już na czystej instalacji WINXP i to samo gdy przerwe połaczenie.
dodaje plik dziennika. Pobierało plik z rapids.pl, potem sam zerwałem połaczenie by wywołać opisywane wcześniej objawy

Poza tym, może sprawdzisz to u siebie. Rozpocznij pobieranie i po chwili zerwij połaczenie z internetem. Ciekawe czy tobie sie JD przywiesi?
Attached Files
File Type: rar sss.rar (13.4 KB, 165 views)
Reply With Quote
  #4  
Old 22.03.2012, 23:07
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Twój log nie jest szczegółowy - nie ma w nim informacji o zerwaniu lecz jedynie ogólny komunikat o utracie połaczenia - czy poziom logowania miałeś ustawiony na ALL?
jD nie zawiesza się lecz czeka na ponowne nawiązanie połączenia.
Ogólnie wygląda to tak:
1. jeśli połączenie zostanie zerwane (np. sztucznie poprzez panel sterowania w routerze) - jD zasygnalizuje tę sytuację (maksymalnie po czasie określonym w parametrach internetowych: Internet i Sieć -> Limit Czasu i Utraty Połaczenia - czas w milisekundach czyli domyślnie po ok. 100 sekundach od fizycznej utraty połączenia) komunikatami w logach (SEVERE [java_downloader] -> SEVERE Exception occurred java.net.SocketTimeoutException: Read timed out) + ustawieniem statusu: "Połączenie utracone" i odliczaniem czasu do ponownej próby downloadu dla odpowiedniego linka
2. jD przechodzi do downloadu kolejnego linka z kolejki, jeśli połączenia nadal nie ma - ustawia status i odlicza, przechodzi do kolejnego linku
3. Jeśli połączenie zostało wzniowione - link jest ściągany a po zakończeniu downloadu - jD wznawia download linków, dla których których czas oczekiwania na wzniowienie upłynął.
Przykład w załączniku.

Sprawdź w ustawieniach czasu, czy zmniejszenie parametrów nie przyspieszy sygnalizacji braku połaczenia i w ten sposób jD nie będzie szybciej próbować ściągać kolejne linki.
Chyba, że czas po którym twoja radiówka wznawia połączenie jest dłuższy niż maksymalny czas opisywany parametrami (120k ms czyli 2 minuty) więc jD po prostu cały czas czeka na nawiązanie połączenia.

jD nie posiada dedykowanej wtyczki do rapids.pl - więc używa wtyczki dla standardowych linków http. Z logu wynika, że jD próbuje wznawiać link, ale widocznie serwer "odmawia" stąd ściagane rozpoczyna się od początku (serwer najprawdopodobniej potraktował ponowne połączenie jak sesję w innej przeglądarce).


-- EDIT 2012-04-22
Miesiąc minął, brak informacji zwrotnej od użytkownika...
Attached Thumbnails
2.jpg  

Last edited by editestowy; 22.04.2012 at 19:59.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 07:43.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.