JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04.04.2012, 21:24
alemşah
Guest

Default jd nin son hali olmamış

Bence jd nin ensonki güncellemeden sonraki hali olmamış arayüzü pek hoş değil ve sağ tık yapınca bir çok şeyin yeri değişmiş oda olmamış belki yazılım olarak bazı şeyler değişmiş olabilir ama eski hali daha iyiydi bir çok tanıdığıma sordum onlarda beyenmemiş ve hatta güncellemeleri yüklemeyenler var hoşlarına git mediği için bu yeni hali bunu sadece bilgi amaçlı söylüyorum kötüleme babında söylemiyorum
Reply With Quote
Old 04.04.2012, 23:52
Freeloader
Guest

hangi son hali ?
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 02:14
alemşah
Guest

bu enson bi güncelleme geldi tamamen değişti tipi falan o güncellemeden sonraki arayüzü yani şekli şemali değişti :D
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 07:28
Freeloader
Guest

görebilirmiyim ? JDnin son hali resmi olarak yayınlanmadı. NEreden aldınız güncellemeyi ? Hakıında yazan secenkte sürüm olarak ne geciyor?

Last edited by Freeloader; 05.04.2012 at 10:35.
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 14:11
alemşah
Guest

resim aşağıda yaklaşık 800 güncelleme geldi bu sadece bana ve arkadaşlarımamaı geldi nasıl oldu bu iş peki bütün herşeyi değişti yani ara yüzü değişti tabi yanında bazı özellikleri de değişti ayrıca ben jd yi buradan başka bir yerden indirmiyorum bu halinide sıfırdan indirmedim güncelleme geldikten sonra değişti mesela en belir gin şeyini söyliyeyim premium hesapları gösteren yerde hesapları birbirinden ayıran çizgiler yok hepsi birbirine karışıyor aynı şekilde ana sayfadada linkler arasında çizgi yok hangisi hangisine ait belli değil

Last edited by alemşah; 05.04.2012 at 14:16.
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 15:37
Freeloader
Guest

Bu JDnin son hali degil. İki senelik sürüm o. JD betayı calıstırmısın o da nightly branch ile baslatmıs JDYi ve sana nightly güncellemelerini vermis.

JDownloader 2 (bu bile son hali degil ama en yakın görüntü bu)

Last edited by Freeloader; 05.04.2012 at 15:40.
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 16:51
alemşah
Guest

tamam belki son hali olmaya bilir ama her ne haliyse ben betayla başlatmadım normal herzamanki gibi başlattım güncelleme geldi ayrıca bu sadece bende değil bir kaç arkadaşımdada öyle oldu kimseye güncelleme gelmedimi acaba enteresan değişmiyorda istemiyorum ben bu nightly falan eski haline nasıl dönecek şimdi
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 16:55
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Freeloader bu benim önceden yaşadığım bir soruna benzemiş.nightlyken stable güncellemesi gelip halk sürümüne geçtiğim oldu.(hiç bir komut ayar vs. yapmadan;tersi de oldu galiba ama emin değilim).tekrardan nightly komutunu vermiştim

nightly şuan 16285

@alemşah senin sorun ayarlardan ilk ayarda sıfırla/resetle yazan yere basarsan çözülmesi lazım(ne olur ne olmaz işlem öncesi -JD kapalıyken- klasörü komple yedekle).bence nightly güzel.alışmadığından beğenmemiş olabilirsin.
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 17:03
alemşah
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
Freeloader bu benim önceden yaşadığım bir soruna benzemiş.nightlyken stable güncellemesi gelip halk sürümüne geçtiğim oldu.(hiç bir komut ayar vs. yapmadan;tersi de oldu galiba ama emin değilim).tekrardan nightly komutunu vermiştim

nightly şuan 16285

@alemşah senin sorun ayarlardan ilk ayarda sıfırla/resetle yazan yere basarsan çözülmesi lazım(ne olur ne olmaz işlem öncesi -JD kapalıyken- klasörü komple yedekle).bence nightly güzel.alışmadığından beğenmemiş olabilirsin.
dediğini yaptım olmadı gene aynı valla ben bu sürümü hiç beyenmedim
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 17:12
alemşah
Guest

bu arada yeniden yüklemek istedim fakat jd yi yüklediğiniz barındırıcı eset tarafından bloke ediliyor potansiyel tehlike içeren web sayfası diyor ve açmıyor haberiniz olsun
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 19:46
Freeloader
Guest

Eger JDyi uzun süre kullandıysanız JD ayarlarını yapılandırdıktan sonra oynama yapmanız gereeken birsey kalmıyor pek, zaten eski kullanıcılar JDnin calısma bicimine alısık. nightly sürümünde ayarlar menüsü biraz farklı. Arayüzde büyük degisiklik yok. Stabilite olarak daha iyi ve daha az bellek tüketiyor ayrıca. JDownloader 2de baya degisiklik var

bu parametre ile eski jdye dönebilirsin
cd /d <jdownloader dizini>
java -Xmx512m -jar jdupdate.jar -branch RESET

Last edited by Freeloader; 05.04.2012 at 19:53.
Reply With Quote
Old 05.04.2012, 20:02
maynak00's Avatar
JD Legend

Freeloader merak ettim.benim verdiğim yer senin verdiğin komutu çalıştırmıyor mu?
Reply With Quote
Old 06.04.2012, 03:56
Freeloader
Guest

tam tersi sanırım, tıkladıgında ne oluyor ? Hic denemedim
Reply With Quote
Old 07.04.2012, 03:45
maynak00's Avatar
JD Legend

demek istediğim bu:
Spoiler:

bunu boş bir JDde deneyebilirim.hiç tıklamadım.

halk sürümünde reset diye bir şey yok:
Spoiler:

tam tersi derken ne demek istedin?
Reply With Quote
Old 07.04.2012, 15:21
Freeloader
Guest

Nightlyye güncelliyor o secenek sanırım, halk sürümüne entegre edilmedi nightly sürümüne deneme amaclı entegre edildi sanırım. Tıkla ve loga bak, hicbirsey yapmasa bile log sana tetiklenen komutu gösterir. Göstermesi lazım
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 01:04
jinxleus jinxleus is offline
DSL User

jd2 alphayı denemek için ne yapmalıyız Freeloader
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 01:26
Freeloader
Guest

http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=37365 download here yazan bölümden indirin ve bir klasöre koyup calıstırın. debrid destegi yok ve buglar olması dogal.
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 22:44
mustafa
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=37365 download here yazan bölümden indirin ve bir klasöre koyup calıstırın. debrid destegi yok ve buglar olması dogal.
alpha sürümü yayınladınız mı?:rolleyes:
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 22:54
Freeloader
Guest

yayınlanan sürüm alpha beta karısmı ikisinin ortalarında
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 23:00
mustafa
Guest

Quote:
yayınlanan sürüm alpha beta karısmı ikisinin ortalarında
Peki bu karışım sürümde dinamik indirme var mı? Ekleyebildiniz mi?:biggrin:

Last edited by mustafa; 15.04.2012 at 23:03.
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 23:05
Freeloader
Guest

o siteyle dene, yeni indrme sistemi hala entegre dilmedi sanırım. Dinamik verileri karıstıryorsun yine. Senin indirdigin sunucda bug vardı o düzeltildi. Verileri desteklemiyordu ya da problemliydi. Düzeltilmis olması lazım debridddi sanırım. Bu konu kilit bu baslık altında beta konusmayalaım ana konuda beta baslıgı var oradan devam edelim.
Reply With Quote
Old 15.04.2012, 23:08
mustafa
Guest

Quote:
o siteyle dene, yeni indrme sistemi hala entegre dilmedi sanırım. Dinamik verileri karıstıryorsun yine. Senin indirdigin sunucda bug vardı o düzeltildi. Verileri desteklemiyordu ya da problemliydi. Düzeltilmis olması lazım debridddi sanırım. Bu konu kilit bu baslık altında beta konusmayalaım ana konuda beta baslıgı var oradan devam edelim.
hayır ya. O siteden bahsetmiyorum. Geçtim o siteyi. Bastım çöpe. kullanmıyorum artık orayı. Ben aynı IDM'deki gibi dinamik indirme olacak mı diye sordum? soruş amacım IDM sitili idi
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 01:30
maynak00's Avatar
JD Legend

dinamik indirme diye parçalayarak indirmeden bahsediyorsan o özellik halen var (4 parçadan 2sini başka linkten devam etsin diyorsan o özellik eklendi mi bilmiyorum)
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 01:32
mustafa
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
dinamik indirme diye parçalayarak indirmeden bahsediyorsan o özellik halen var (4 parçadan 2sini başka linkten devam etsin diyorsan o özellik eklendi mi bilmiyorum)
parçalayarak indirmesinden bahsediyorum. Fakat demek istediğim IDM tarzı dinamik indirme.
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 02:12
Freeloader
Guest

Demek istedigi veriyi canlı tutarak indirme . Hata takipcisinden takip edin ekip eklediginde 100de 100 bitmis olarak görürsünüz.
Reply With Quote
Old 16.04.2012, 02:17
mustafa
Guest

Quote:
Demek istedigi veriyi canlı tutarak indirme . Hata takipcisinden takip edin ekip eklediginde 100de 100 bitmis olarak görürsünüz.
ya hata takipçisinde bilet ismini bulamadım. Linkini bi ara ekler misin oradan takip edeyim. Forumu araştırdım bulamadım.x)
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 19:54
Freeloader
Guest

Linki sana verdim degil mi sohbetten ? Mustafa ? Hatırlamıyorum ondan soruyorum ? Beni hep baska yerdeyken yakalıyorsun. Hep sana denk geliyor . Sonra atacagım linki oradan bakarsın
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 19:58
mustafa
Guest

Quote:
Linki sana verdim degil mi sohbetten ? Mustafa ? Hatırlamıyorum ondan soruyorum ? Beni hep baska yerdeyken yakalıyorsun. Hep sana denk geliyor . Sonra atacagım linki oradan bakarsın

Birkaç farklı yerden takip ediliyor demiştin. Hata takipçisinin linkini verdin, biletin linkini vermedin
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 06:44
Freeloader
Guest

http://svn.jdownloader.org/issues/1281 Jiazın orada da belirtigi gibi gelecek olan yeni indirme sistminin bir parcası.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules