JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18.11.2010, 22:46
_KAPLAN_
Guest

Default Mediafire indirme sorunları

Benim mediafire ile ilgili birkaç sorunum var.

Mediafire linkleri durdurulup tekrar başlatılabiliyor. Linkler inerken eğer başlarda yada ortalarda indirmeyi durdurursam tekrar başlatabiliyorum. Ama linklerin son 10-5 mb kala eğer indirmeyi durdurursam bir daha kaldığı yerden devam etmiyor. Sürekli indirmeye çalışıp duruyor. Bende mecburen linki Sıfırlayıp baştan indirmek zorunda kalıyorum.

Birde bazen şifreli mediafire linklerini başlatamadığı oluyor. Bağlanıyor... yazıp kalıyor ve böyle olursa işlemciyi çok kullanmaya başlıyor. İndirmeyi devredışı bırakmamda işlemciyi çok kullanmasına engel olmuyor. Bende mecburen programı kapatıp baştan açmak zorunda kalıyorum.

Bazende takmabirim eski sürüm hatası veriyor.

Birde sorun değil ama yapılırsa güzel olur dediğinm bir şey var.
Tek bir mediafire linkinin içinde birden fazla dosya olabiliyor.

Bu linkin içinde birden fazla dosya var bunu Jdownloader açabiliyor.
**External links are only visible to Support Staff**Açabildiği Link

Bunun da içinde birden fazla dosya var ama bunu açamıyor.
**External links are only visible to Support Staff**Açamadığı link

Buda yapılabilirse güzel olur.
Reply With Quote
Old 08.09.2011, 23:54
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

10-5 mb kala olan sorun halen var.çözüm?
Reply With Quote
Old 01.10.2011, 09:22
Freeloader
Guest

Virüs programının ismi? Java'ya izinler verildi mi? Bana sanki indirme sırasında linkler taranıyormuş gibi geldi.
Reply With Quote
Old 01.10.2011, 10:42
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

öncelikle foruma hoşgeldin,forum sensiz olmuyor görüyorsun:):)

virus programları comodo is 2011 pro(kendi bilgisayarımdaki ve korumalar devre dışı-gerekirse açıyorum),başka bilgisayarlarda kav6(şirket),trendmicro eski versiyonlardan biri(hizmetlerden devre dışı bırakılabiliyor)(son 2 av ile bu durumda kalmadığımdan soruna rastlamadım)
comodo is güvenlik ve savunma+ sekmelerinde javaw.exe güvenilir olarak eklendi.savunma+da C:\Program Files (x86)\Java klasörünü alt içerikleriyle beraber ekledim.
java 1.6u21,jD stable güncel.

dosya inmesi bitimine doğru parça sayısının düşüp, hızın da düşerek indirmenin tamamlanması normal bir durum mu?
bu duruma http ve directhttp linklerde rastlamadım.sorun virus programında olsa bunlarda da görmem gerekmez miydi? dosya uzantıları 001,002,003,004,005,006 hjsplit ile yapılmış.exe olsa tarama ihtimali daha yüksek olurdu.

bu arada yazdığımdan bu yana sorun düzeltilmiş de olabilir.test etmek istersen site/örnek link verebilirim.vodafone cepnetteyim ve hız berbat.tek parçalı ve aynı anda tek indirme yapıyorum.hız sınırlama konusuna bunla alakalı olarak cevap atmıştım.

Last edited by maynak00; 01.10.2011 at 10:44.
Reply With Quote
Old 01.10.2011, 11:26
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
öncelikle foruma hoşgeldin,forum sensiz olmuyor görüyorsun:):)

virus programları comodo is 2011 pro(kendi bilgisayarımdaki ve korumalar devre dışı-gerekirse açıyorum),başka bilgisayarlarda kav6(şirket),trendmicro eski versiyonlardan biri(hizmetlerden devre dışı bırakılabiliyor)(son 2 av ile bu durumda kalmadığımdan soruna rastlamadım)
comodo is güvenlik ve savunma+ sekmelerinde javaw.exe güvenilir olarak eklendi.savunma+da C:\Program Files (x86)\Java klasörünü alt içerikleriyle beraber ekledim.
java 1.6u21,jD stable güncel.

dosya inmesi bitimine doğru parça sayısının düşüp, hızın da düşerek indirmenin tamamlanması normal bir durum mu?
bu duruma http ve directhttp linklerde rastlamadım.sorun virus programında olsa bunlarda da görmem gerekmez miydi? dosya uzantıları 001,002,003,004,005,006 hjsplit ile yapılmış.exe olsa tarama ihtimali daha yüksek olurdu.

bu arada yazdığımdan bu yana sorun düzeltilmiş de olabilir.test etmek istersen site/örnek link verebilirim.vodafone cepnetteyim ve hız berbat.tek parçalı ve aynı anda tek indirme yapıyorum.hız sınırlama konusuna bunla alakalı olarak cevap atmıştım.

sağol maynak00 hoşbulduk, ehem baya konu açılmış yine, sen ilgilenmişsin gerekenlerle sağolasın.

1.comodo ayarların doğru fakat bu aralar güncelleme aldıysan izinleri tekrar vermen iyi olur. Virüs programlarını devre dışı bırakırsanız javaya karşı engelleme yaparlar

2. Evet normal bu jdnin indirme sistemi ile alakalı; evet dosya bitimine doğru veri parçaları düşer ve doğal olarak hızda düşer. JDownloader indirme sistemi verileri dinamik tutmuyor. İlerde indirme sistemi değiştiğinde veriler canlı tutulacak böylece veri parçalarında düşüş yaşanmayacak.

Virüs programlarındaki link scanner özelliği;
veri parçalarının düşmesinde virüs programının etkisi yok ve veri uzantısı ne olursa olsun tarama yapıyor (bu bahsettiğim virüs programının LINK SCANNER özelliği tarafından gerçekleştiriliyor). Virüs programı LINK SCANNER özelliği javanın socketini tıkıyor (bazen veri alışverişi hiç yaptırmıyor bazende verilerin hatalı aktarılmasını sağlıyor bazende veri yarı yoldayken engelliyor)

Virüs programlarıyla gelen Fırewall da yularıdaki gibi problemlere sebep oluyor. Fakat veri inerken tarama yapmıyor. daha çok java socketini tıkıyor engelliyor.

Kısacası link scanner ve firewall (güvenlik duvarı) javayı sapıttrıyor

3. Evet örnek link ve olay günlüğü iyi olurdu

görüşürüz ben jd sohbtteyim.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules