View Single Post
Old 22.10.2009, 19:57
scorpion_1982
Guest

Ok jestem po pracy wiec na spokojnie od samego początku.
Czemu nie rozumiesz że do pluginu przypisany jest ip:127.0.0.1
lub jak wolisz localhost, czyli rozumując to na ludzki rozum działa na maszynie na której nasłuchuje.

Standardowo plugin nasłuchuję na porcie 10025 i na adresie 127.0.0.1

a powinien na adresie sieciowym 192.168.0.2

Jeśli twierdzisz że jestem w błędzie to popraw mnie, nie jeden program w życiu sieciowy napisałem, i moje informacje są aktualne.

Jeśli plugin nasłuchiwał by na adresie 192.168.0.2:10025
wtedy mam dostęp z całej sieci do niego, a jeśli działa na localhoscie to nie mam dostępu do niego z innego komputera.

Owszem patrzyłem w ustawienia do JDownloadera, ale można sobie ustawić co najwyżej port.

Wracając do twojej wypowiedzi, jaka jest różnica między routerem a skrętką ??

Wytłumaczę ci
po skrętce łączą się komputery zawsze, nie ważne czy jest się podłączony do routera czy do 2 komputera tyle że wtedy idzie po skrętce z krosowanej.

Ale jeśli ci chodzi o blokowanie portów przez router, router nie blokuję portów wewnątrz sieci nigdy, tego nie blokuję, blokuję porty przed WLAN'em czyli nie miał bym dostępu publicznego

i wcale nie muszę się bawić niczym, jeśli chce dostęp zewnątrz, jedynie muszę przekierować port bo innaczej nie będzie dostępny dla sieci zewnętrznej..

Wracając do tego że nie rozróżniam portu od TCP/IP

Pisałem do w przerwie w pracy, dlatego napisałem i nie czytałęm już po sobie, i faktycznie miałem to innaczej napisać i się walnąłem..

A jęsli kolega nadal się upiera zemną że nie mam racji i wtyczka jest idealnie napisana to luknij chociaż w kod źródłowy, bo wkurzają mnie takie wypowiedzi..

Wracając do apacha=jeśli ustawisz go na 127.0.0.1 nie będzie widziany z 2 komputera w tej samej sieci, jeśli ustawisz go na adresie sieciowym to będzie, wiec nie wprowadzaj nikogo w błąd, bo żeby natym zjadłem.

zacytuję ciebie i siebie.

Quote:
Originally Posted by scorpion_1982
tak samo apacha jak skonfiguruje na adresie 127.0.0.1
Quote:
Originally Posted by Cichy
A po co chcesz konfigurować na localhost To zostaw w spokoju.
Jak widzisz sam sobie przeczysz, tłumaczę ci że plugin działa na localhoscie i przez to nie działa jak powinien, a ty próbujesz pouczać mnie a sam racje przyznajesz, zastanów się co piszesz a później napisz.

Last edited by scorpion_1982; 22.10.2009 at 20:03.
Reply With Quote