View Single Post
Old 23.10.2009, 12:10
scorpion_1982
Guest

Nie chce dyskutować na temat sieci, i nie żadne radio a router, Router łączy się przez modem ADSL i jako konfigurowałem, pozatym już nie jeden program do komunikacji na tym routerze własnego autorstwa uruchamiałem wiec kolego swoje dwa grosze związane z ustawieniami sieci zachowaj dla kogoś kto tego potrzebuję, i żadnego DMZ nie trzeba konfigurować wystarczy przekierować na routerze port i ma chulać aż miło, programy tak działają moje pisane i nie tylko moje..

A jeśli chodzi o wtyczkę u mnie nie działa, ciekaw jestem jak wiele osób ma po kilka komputerów w domu ??, ciekawi mnie to bardzo, ja to sprawdzałem na kilku maszynach, a postawiam na szybko program który działa jak serwer i z innej maszyny mogę się połączyć ale ustawiam go na adresie sieciowym, wiec sprawdź to albo jeśli jestem w błędzie powiedz mi co niby konfigurujesz w pluginie bo dla mnie zmiana portu na inny jest śmieszne, daje to efekt tylko wtedy gdy ktoś ma Admina który przekierowuję jakieś porty i daje nam rozpiskę wtedy może się przydać, Dodajcie z łaski swojej możliwość wpisania adresu ip albo wyciągajcie sieciowy, Plugin działający na localhoscie jak sama nazwa mówi bedzie działał tylko na localhoscie a tak działą plugin wiec, nie pokazuj tu speca, masz zamiar mi pomóc ?? pomóż mi a nie pouczaj, bo nie dlatego założyłem ten temat, jak bym chciał lekcje programowania wrócił bym się do szkoły..

Nie bierz kolego tego wszystkiego tak do siebie, poprostu siedzę w programowaniu n lat i od początku piszę że plugin działa na localhoscie lub jak ktoś woli adresie ip: 127.0.0.1 i nie będzie działał na innej maszynie, to ty się zemną kłucisz, sprawdź to a później się wypowiedź.

Potrzebuję zmiany małej w pluginie, bo jak kompiluję to albo mam plugin i brak plików lng albo, mam lng ale nie mam pluginu..

Jeśli by to było związane z siecią a nie pluginem to bym nie próbował wogólę go przerabiać bo nie miało by to sensu, mogę się założyć że właczasz JDownloadera na swoim piecu
i uruchamiasz plugin, wchodzisz przez przeglądarkę na localhost:10025 lub localhost:Port_Pluginu

i działa !!, i chcesz mi udowodnić że działa poprawnie, u mnie też tak działa bo wszystko znajduję się na localhoscie, a z 2 komputera już nie będzie działać, a jeśli chcesz dowodów mogę ci filmik nawet nakręcić, że uruchomie własny serwer działający o tcp/ip i zobaczysz że z 2 kompa będę nim manipulował, ponieważ jest na adresie sieciowym, a przypiszę mu adres localhost=tak samo jak ma plugin, i zobaczysz że nie ma prawa to działać i nie zadziała..

Załóżmy jestem zielony "uruchamiam JDownloader"
Uruchamiam plugin JDRemoteControl
Nasłuchuję na porcie 10025, przynajmniej u mnie tak jest.

Idę na inny komputer
wywołuję adres: 192.168.0.2:10025 lub **External links are only visible to Support Staff**http://192.168.0.2:10025 - to samo jak ktos woli
Adres 192.168.0.2=to adres sieciowy maszyny na której działa JDownloader.

Wyskakuję mi komunikat firewall że komputer 192.168.0.9 chce się połączyć daję zezwól i zamyśla się bez końca, ponieważ plugin nasłuchuję na porcie 10025 ale nie na adresie sieciowym, i się nigdy nie połączy.

Dla małego przykładu, uruchamiam programik napisany w C++ nasłuchuję na adresie ip: 192.168.0.2 i porcie 10025
idę na inny komputer wywołuję go z przeglądarki lub, telneta jak kto woli, wyskakuję mi informacja o połączeniu, akceptuję i jestem połączony, wiec chłopie chcesz nadal dyskutować o mojej sieci czy wkońcu zostawisz pole do popisu komuś co ma trochę pojęcia i dopiszę jedno okienko i będzie każdy happy, skoro trudno jest wydobyć adres sieciowy dla kogoś to najlepiej jest zostawić okienko i wtedy sobie ustawiam według uznania i mi działa jak powinno..

To by było na tylę.
Pozdrawiam.

Last edited by scorpion_1982; 23.10.2009 at 12:41.
Reply With Quote