View Single Post
  #5  
Old 28.03.2012, 20:50
May
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by editestowy View Post
Jesteś pewien, że włączyłeś Rozszerzenie: Zdalna Kontrola? Po właczeniu trzeba zrestartować jD i sprawdzić czy działa.
Na pewno włączyłem - włączałem kilka razy dla pewnosci. Resetowałem także kilka razy.
Quote:
Originally Posted by editestowy View Post
Przykładowo: jeśli komp z jD ma adres: 192.168.1.100 - to w przeglądarce, na tym kompie, wpisanie: htt p://192.168.1.100:10025/help musi wyświetlić informację o komendach. Jeśli nie działa - coś na tym kompie blokuje komunikację.
Tak też uczyniłem - za każdym razem pojawia się taki komunikat "Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną 77.255.142.2:10025". W innych przeglądarkach także pojawiają się komunikaty o niemożliwości połączenia. Antywirus i Firewall wyłączony - co jeszcze może blokować komunikacje?
Quote:
Originally Posted by editestowy View Post
Netia przydziela zmienny adres IP a więc chcąc połączyć się z zewnątrz do twojego kompa z jD musisz znać bieżący adres twojego routera. Większość routerów posiada możliwość skonfigurowania usługi w której adres IP przypisywany jest do stałej domeny - np. dyndns.org.
Polega to na tym, że tworzysz użytkownika w tym serwisie, wpisujesz informacje o nim do routera (w twoim przypadku po zalogowaniu w panelu routera: DNS -> Dynamic DNS). Router otrzymując od Netii nowy adres - łączy się z serwerem dyndns.org a ten przypisuje twój adres do domeny:
twoj_uzytkownik.dyndns.org - w ten sposób mając zmienny adres masz stałą nazwę opisową dla twojego IP i nie musisz znać bieżącego adresu.
Dzięki za informacje - na pewno teraz albo w przyszłości się przyda.
Quote:
Originally Posted by editestowy View Post
Strefa zdemilitaryzowana (DMZ) pozwala na umieszczenie jednego z kompów z sieci lokalnej niejako na jej zewnątrz - tzn. wszelkie odwołania z sieci zewnętrznej kierowane są bezpośrednio do tego kompa.
W twoim przypadku konfiguruje się to w: NAT -> DMZ Host wpisując adres IP kompa, który ma być "wstawiony" do strefy zdemilitaryzowanej.
Wolałbym tej opcji nie używać.
Quote:
Originally Posted by editestowy View Post
NAT -> Virtual Servers - wpisujesz opisową nazwę serwera (np. jD), port(y) na routerze, protokół (zazwyczaj podaje się 2 wpisy - osobno dla protokołu TCP i UDP) + adres kompa z jD i port na który należy
kierować dostęp (przykład w instrukcji).
(uwaga: opierałem się na instrukcji: htt p://www.pomagam.net/pliki/PP.DG.A4010G.User.Manual.pdf - powinno być identycznie dla twojego routera)
Jak uporam się z blokowaniem komunikacji to bede mógł przejsc do tego punktu, ale musiałbym wiedzieć co wypełniać i jak. Tutaj podaje screen z konfiguracji Virtual Servers dla routera:

Last edited by May; 28.03.2012 at 20:55.
Reply With Quote