View Single Post
Old 29.12.2009, 16:51
Meric
Guest

sdman, ben de 20-30 mb'lik bir kazanctan bahsetmiyorum ki. Task Manager'da ayarlari degistirmeden once yaklasik 560 mb kullanan javaw.exe daha sonra 100 mb civarinda kullanmaya basladi. Su an yuk biraz azalmis durumda ve 57 mb kullaniyor.

Buradaki problem log'un kullandigi 3-5 mb ram ya da pencerenin kulalndigi bir kac bitmap resim degil , o modullerde olabilecek bir bug. Buyuk ihtimalle deverden cikarildiklarinda ram kulalnimi da dusuyor olmali. Ayrica prefetch klasoru windows un surekli actigi programlarin bilgilerini icerir, acilisi yavaslattigi dogrudur ama ram kulalnimiyla ilgisi yoktur. CCleaner de sadece temp - cookie v.b. dosyalari siler, ram kullanimi ile ilgili bir islem yapmaz. Elbette windows Kernel'inin Linux kadar stabil olmadigina ben de katiliyorum, ozellikle de xp ve oncesinin. Umarim bir gun wine v.b. programlar araciligi ile linux altinda calistiramadigimiz program kalmaz da kurtuluruz windows illetinden. Program ureten firmalarin destek vermeyecegi kesin gibi duruyor.

Last edited by Meric; 29.12.2009 at 17:00.
Reply With Quote