View Single Post
Old 18.03.2011, 21:32
Freeloader
Guest

Soru

Quote:
Sürekli CRC hataları alıyorum bunun sebebi nedir
Dosya işletim sisteminize inerken virüs programı ya da güvenlik duvarı tarafından hasara uğratılıyor. Tabi bu o sırada sizin gözle göremediğiniz bir tarama işlemi gerçekleştiğinden dolayı oluyor.

Virüs programları günümüzde oldukça gelişmiş hale getirildi ve nerdeyse tüm virüs programlarında > Bir doysayı daha inerken tarama özelliği vardır, biz buna link scanner yani "link tarayıcı" diyoruz. Virüs programlarındaki bu web/link scanner web/link tarama özelliği CRC hataları ve bağlantı kopmalarına sebep olabiliyor.

Bu yüzden işletim sisteminizin güvenlik duvrından ve virüs programınızın ayarlarından java ve javaw executable dosyalarına gerekli izinleri verin.

Eğer bu izinleri verdiğiniz halde, hala CRC hataları alıyorsanız. Virüs programınız işletim sistemnizden kaldırın ve sistemi yeniden başlatın. Daha sonra indirme işlemlerinizi başlatın ve deneyin.

ÖNEMLİ: Bazı virüs programları işletim sisteminizden kaldırıldığı halde, arkalarında kırıntılar bırakır ve bu yüzden bu tip virüs programlarını MUTALAKA kendi ana sitelerinin sizlere ücretsiz sunduğu virüs programı kaldırma programları ile kaldırınız.

Önemli: Tabi burada şunu da unutmamak lazım, dosyanın kaynağı hasarlı da olabilir.

Last edited by Freeloader; 06.11.2011 at 16:01.