View Single Post
  #4  
Old 30.07.2013, 12:03
diwidi
Guest
 
Posts: n/a
Default

Po kolei:
  • od kilku lat używam JD i od wersji 0.5.917 i systematycznie robię jedynie jego aktualizacje (nie zwracałem na to uwagi do wczoraj ale sprawdziłem i z "tabliczki" wynika, że mam teraz wersję 0.9.581),
  • wczoraj postanowiłem po raz pierwszy ściągnać filmik z facebooka i ... nie dawało rady...
W chaosie poszukiwań (kiedy zasugerowano mi, że wersja 0.5917 jest zbyt stara?) zainstalowałem równolegle do "starej" (w innym katalogu) najnowszą wersję stabilną JD (a przynajmniej tak mi sie zdawało - taką miałem intencję) bo pobrałem "najnowszą" wersję JDownloadera z tego miejsca (do którego kieruje sam program): i oczywiscie skorzystałem z WebInstaller-a (recommended)
TO WYJAŚNIA SKĄD MAM tą wersję - NIGHTLY
Nie miałem intencji pobierać nic experymentalnego ani wersji Beta, a tutaj zainstalowało mi się NIGHTLY . :-(

Oczywiście ta wersja też nie pobierała filmu z FB i do chwili obecnej nie chce.
  • Doszedłem wreszcie do tego, że muszę wykonać 2 kroki:
  1. Muszę zmienić konfigurację w samym facebooku. Zalogować sie na swoje konto, wejść w ustawienia i wyłączyć bezpieczny dostęp w ustawieniach mojego konta facebook:
    Ustawienia zabezpieczeń.
    Bezpieczne przeglądanie
    aż do uzyskania: "Bezpieczne przeglądanie jest obecnie wyłączone"

    Na marginesie zauważę, że tu sie "zdziwiłem" - bo robimy to poza JDownloaderem
    - cóż, nie musialem tego wcześniej robić (ani dla pobierania z YouTube ani dla plików z Rapida itp).

  2. Nastepnie w ustawieniach JDownloadera:
    Muszę do listy kont PREMIUM w ustawieniach JD (to "premium" nieco jest mylące - ale mniejsza z tym)
    dodać swój login oraz hasło (te same co używane przy wejsciu na powyższe konto FB),
    aż do uzyskania Statusu: "valid Facebook account is active"
Po wykonaniu tych dwóch kroków wersja 0.9.581 pobiera filmy oraz albumy ze zdjęciami z facebooka.
WAŻNE !!! Należy pozostawić w ustawieniach FB dostęp "niezabezpieczony"
("Bezpieczne przeglądanie jest obecnie wyłączone")
Wtedy wyświetla sie nam przy wchodzeniu na nasze konto FB "http:/" , a nie "https:/"
- robimy to w konfiguracji naszego konta FB, a nie w JDownloaderze).
Oczywiscie, konto na FB musimy mieć założone (co nie jest raczej problemem) :-)
- bo inaczej nie mamy ani loginu ani hasła do FB by wpisać je do konfiguracji JDownloadera.
WAŻNE 2.
Nie należy sie pomylić - w konfiguracji JDownloadera dodajemy swoje konto (hasło i login) FB do "Pluggins & Addons - hosts - Premium"
A nie do: "Modules - Passwords & Logins - HTAccess"

Nie wiem do czego jest HTAccess - ale raczej nie do FB ?
No i oczywiscie wtyczka do facebooka musi być uruchomiona w "Pluggins & Addons - hosts"

Wersja NIGHTLY - pomimo, ze w ustawieniach konta w JD otrzymuję komunikat "Account is correct" to jednak nie pobiera filmu z FB - a jedynie informuje, że wtyczka jest nieaktualna: "Plugin outdated, try restart this link" (niestety, ani restart ani aktualizacja nic nie pomagają).
I na tym kończę - bo po co zgłębiać temat nie działającej aplikacji, skoro ma sie skonfigurowaną wersję która działa (po licznych perturbacjach).

Last edited by diwidi; 30.07.2013 at 13:08. Reason: poprawki w tekście - by poprawić czytelność i literówki
Reply With Quote