View Single Post
Old 09.03.2012, 02:15
Freeloader
Guest

Neredeyse hepsi güzel, tabi saglam bir sisteminiz varsa. Eski sistemlerde kaynakları en az tüketen virüs programı kullanılmalı. Bunun icin de hepsini denemek lazım. Kimiisi kaynagı cok tüketiyor. Comodonun cmdagent diye bi exesi var. eski sürümlerde cpuyu kasıyordu yeni sürümlerde sorun giderilmis sanırım. Ben JD ile iyi ve sorunsuz calısan bir program oldugu icin verdim acıkcası. Ayrıca ücretsiz ve bircok koruma modülü var icerisinde bununla ilgili bir yerde genis kapsamlı acıklama yapmıstım. Avira web guard javayı engelliyor ayrıca indirmelerin yarıda kalmasına sebep oluyor. Avira Ayarının dogru yapılması lazım. Tüm virüs progrmlrı dogru ayarlandıgında java ile problem cıkartmıyor. AVG security sürümü eskiden dogru ayarlansa bile javayı engelliyordu. Bununla iligli avg ekibiyle görüsüldü onlarda yeni sürümleriye problemi düzeltti. Bizde ek olarak avg icin özellik ekledik.Eskiden avg javayı engellediginde dosyalar hemen kopuyordu artık kopmuyor bu bizim entegre ettigmiz özellik. (Bu avg security sürümü icin geceleri)

Avg normal sürüm yani sadece virüs programı olan sürümünde link scanner indirmelerin kopmasına sebep oluyordu bununla ilgili de avg ekibi calısma yürütüyordu. Yeni sürümleriyle probem büyük ihtimalle düzeltilmistir.
Reply With Quote