View Single Post
Old 09.03.2012, 02:30
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Quote:
Originally Posted by archivist View Post
comodoyu hiç denemedim.. avira kullanıyorum neredeyse 3 yıldır (ne zaman ki kasper uyuzu her şeyi blackliste aldı aviraya döndüm).. oldukça memnunum... hafif siklet bilgisayarı kasmayan virüsleri de şak şak yakalayan bi program..sizin fikriniz var mı?
önceki mesajımı da dikkate al...avirayı sevemedim.o tehlikeli bu tehlikeli diyip sürekli soruyor,ayrıca saçmalıyor.eminim kullandığım zararlı dediği pronun zararsız olduğundan.avira free antivirusten bahsediyorsan eksileri sayalım:
Spoiler:
Limitations:
· Not for Commercial or Business use
· Nag screen

Users are advised to pay attention while installing this ad-supported application:
· Offers to download or install software or components (Ask Toolbar) that the program does not require to fully function
· Offers to change the default search engine for web browsers installed in the system
· Displays ad banners or other types of advertising material during its runtime
kaynak:softpedia.com/get/antivirus/antivir-personal-edition.shtml
bunlar beni bayağı uzak tutmaya yetiyor.adware-nagware gibi proları sevmem.freeyse tam olsun.ha ben bunların zararlı yanlarını kurdurmam.yaparsa bir değişik düzeltirim.Avira Internet Security ücretli.Comodo IS tamamen ücretsiz ve adware değil.

kaspersky de bolca soru soruyor(oto ayarını sevmiyorum) ve hafif ayarda bile bilgisayarı yoruyor,sorulara verdiğin cevabı algılaması geç.esetin oto ayarı da saçmalıyor.comodo esetten ve kasperskyden daha hafif.
techsupportalert sitesinden verdiğim linke göz at.
comodo çok soru soruyor diyorsan eğitim kipleri seçiliyken az soruyor.(sorması taraftarıyım.izinsiz işlemleri sevmem.misal norton kafasına göre siler.)
-ha hepsinin ayrı özelliği var.comodo en iyisi demiyorum.hiçbiri en iyisi değil.boşver karşılaştırma testlerini. biz sadece tavsiye ediyoruz.kullanmak zorunda da değilsin.

@Freeloader, başlık virüs programı değil de antivirus/internet güvenlik programı yapılmalı.virüsler düşmanımız:lol: antileri dostumuz:w00t:
Reply With Quote