View Single Post
Old 06.11.2009, 14:18
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter

Quote:
Originally Posted by Cichy View Post
Dokladnie, problem jest z odpaleniem, a pytam o plik hosts zeby miez jakies zaczepienie jak gleboko comodo ingeruje w system
Sam Comodo nie ingeruje w hosts, raczej częściej robią to programy blokujące reklamy, antyspyware (np. SpyBot)

Quote:
Z reguły jest to usluga dodawana do polaczenia sieciowego ale w chwili dezaktywacji firewalla powinna bya wyłaczana, kiedys sporo firewalli instalowalo tą usluge jako integralny sterownik systemu i wtedy zaczynaly sie schody gdy program sie wysypal dlatego wiekszosc firm stosuje ja na zasadzie emulacji. Byc moze comodo trzyma sie starej szkoly
Wbrew pozorom większość właśnie tak robi Ale robią to sprytnie instalując sterowniki niewidoczne normalnie przez użytkownika. Można je zobaczyć w Menadżerze urządzeń stosując widok "Pokaż ukryte urządzenia" i następnie przeglądając "Sterowniki niezgodne z Plug and Play". Można tam znaleść zapisy dla Comodo, F-Secure, Symantec (Norton), Kaspersky...

Quote:
W sumie jdownloader.exe uruchamia java.exe lub javaw.exe (a dokładnie wywołuje konsole javy) więc to powinno tłumaczyć skąd RPC.
U mnie jdownloader odpala VM javy poprzez "Create Process", nawet jak włączyłem te dodatkowe pluginy to nie miałem żadnego odpalania RPC...
Tyle, że nawet jak miał od Ciebie czysty config to też nie działalo :(

Quote:
Zawsze mozesz pokombinowac z uslugami RPC wpisz w uruchom services.msc
poszukaj zdalne wywolywanie procedur(RPC) kliknij dwa razy teraz przestaw na reczne restart kompa i sprawdz czy JD startuje i co pokazuje comodo, jesli dalej bedzie to samo przestaw na wylaczone restart i proba
Oj, chyba nie będzie tak prosto zatrzymać te usluge - zbyt wiele innych uslug jest od niej zalezne (chyba ze 30)

Quote:
Originally Posted by buazen
p.s. w miedzyczasie zainstalowalem ZA firewall i chyba przy nim zostane.troche mniej zamula jak COmodo i to mnie cieszy bardzo , no i przede wszystkim jD sie odpala bezproblemowo !.i z tego co czytalem nie jest taki zly. no ale postaramy sie uwiklac ten problem jak wam sie chce jeszcze bo sam jestem ciekaw co to za go...no
No skoro działa to zostaw - w sumie nie mam już pomyslow
Pewnie rozwiazanie bedzie jakieś smiesznie proste i cos w ustawieniach Comodo masz nie tak
Wlasnie po to probowalem roznych ustawien Comodo, zeby otrzymac sytuacje taka jak u ciebie - tzn. jDownloader nie startuje.... ale... nie udalo mi sie
Reply With Quote