View Single Post
Old 21.11.2011, 23:30
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
context menu sağ tıklama menüsü anlamına gelir. İstediğin sistem menüsü özelliğini bu güne kadar isteyen kimse olmadı galiba. Dizini aç dosya üzerinde tam kontrol sağlamıyor mu? Sağlamıyorsa hangi durumlarda sağlamıyor? Dosyayı çalıştır ve hedefe git dizini aç neden yeterli değil?
öncelikle değişik özellikli programlar bunu istememdeki sebep, ayrıca dosya üzerinde tam kontrol için.dosyayı aç ve hedefe git görevini yapıyor sorun yok o açıdan-ben eksikliklerden bahsediyorum.
-dizini aç çoğu programda direkt dizine hemen ardından dosyaya ulaştırıyor(orbitte dizini aç sadece dizine ulaştırıyor,sistem sağ tık menüsü onda da var-en altta
-w7de kısayollarda open file location varsayılan olarak var-bu özelliği sevmem de bir etken

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
istediğini görüştüm java bukadar flexible değil bu konuda. Kısacası windows context menüsünün JD context menüsünde görüntilenmesi zor buraya bak stackoverflow.com/questions/3247033/how-can-i-use-the-systems-context-menu-for-files-in-a-java-application
ben kodlardan anlamadığım için olur olmaz birşey diyemem. takımın yaptıklarını/desteğini görünce insan vay be demeden geçemiyor. JD ailesine-takımına çok teşekkürler
Reply With Quote