View Single Post
Old 04.06.2011, 00:11
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by lelim View Post
- teorik olarak JD plugin i gördükten ve input.jpg yi plugin klasörüne koyup plugin exe sini çalıştırdıktan sonra bizim sistem çalışır. resmin hangi siteden geldiğinin bir önemi yok.

- kredi toplarken çıkan hata çözüldü. lütfen siteden son versiyonu indirip kurun. manual install ile direk hedef klasörün üzerine de yazabilirsiniz.

- sistemin çalışmasına şöyle bir kural ekledim. eğer kredisi 2000 in üstünde olan bir kullanıcı captcha çözmek istediğinde, sistemde captcha çözmek isteyen -kredisi daha az- kullanıcılar varsa önceliği az kredisi olana veriyoruz, captcha yı ona gönderiyoruz kredi kazansın diye. çok kredili kullanıcı da boşuna pc başında vakit harcamasın diye uyarı verip programını durduruyoruz. 2000 kredi de 250 captcha çözdürmek demektir, ki yoğun dl yapan birinin bile birkaç gün işini görür heralde.
Bizim aosle ile yaptığımız görüşmede daha çok kredi çözen ödüllendirlmeli diye düşünmüştük böylece teşvik artar. Yani tam tersi olamlı, sürekli çalışan ödüllendirlmeli diye düşünüyorum (monetary system bu şekilde işliyor). Sisteme daha sonra üye olan yeni kullanıcı başlarda az az çözer o da çok çözmeye başladığında daha çok ödüllendirilir. Bu şekilde sistem daha sağlıklı işler. diyelim ki kullıcı geldi keyifine girdi sisteme ve çözmeye başladı fakat ağır çalışıyor? Bunun gibi 1000 kişi girse ? Ben ise hızlı hızlı çalışıp 3 saniyede en komplike captchaları çözüyorum? bana gönderme yapılması daha doğru değil mi?
Reply With Quote