View Single Post
  #3  
Old 28.03.2012, 01:06
May
Guest
 
Posts: n/a
Default

Router to Pirelli P.DG A4000G. Moja siec wyglada tak ze do routera mam po kablu podlaczone 2 komputery. Jeden z tych komputerów podlączonych do tego internetu ma jdowladera, którym chce sterować zdalnie np. w pracy lub u znajomych. Internet ciagne od Netii po kablu telefonicznym. Wole sprawdzone proste rozwiązania wiec tak jak napisałeś skupmy sie na interfejsie www. No to tak: w przegladarce po wpisaniu htt p://ip_kompa_z_jD:10025/help tam gdzie jest JD nie wczytuje mi zadnej strony - nic. Firewall jest caly czas wylaczony. Posiadam zmienne IP przy routerze czyli zapewne nie jest ono publiczne i nie jest stałe.
Nie jestem specem od sieci, ale kilka rzeczy w routerze skonfigurowałem.
Jeżeli chodzi o punkt "a) albo umieścić kompa w tzw. strefie zdemilitaryzowanej" nie wiem co oznacza strefa zdemilitaryzowana i moge się tylko domyslać.
Jeżeli chodzi o punkt "b) albo w routerze zrobić przekierowanie tzn. łączysz się z routerem na port A a on przekierowuje ruch na kompa z jD z portem B (A może być równe B ale mogą też być różne)." To już zupełnie nie wiem o co chodzi i jak wykonać (instrukcja zawiera tylko login i hasło do konfiguracji routera - zadnych innych informacji - interfejs konfiguracji w jezyku angielskim. Zdalne sterowanie nie jest mi niezbedne, ale na pewno by się przydało tymbardziej, że to pomoże w zdalnym sterowaniu innymi aplikacjami - np. Aimp (odtwarzacz) ma możliwość zdalnej obsługi telefonem z androidem, ale również nie udało mi się uruchomić, poniewaz szkopuł również tkwi w braku połączenia z adresem IP.
Ten router to trudny orzech do zgryzienia - próby tworzenia skryptu ponownego połaczenia w jd skonczyły się brakiem rezultatów, ponowne polaczenie za pomocą skryptu *.bat tez nic nie wniosły, pomogł jedynie własnorecznie napisany mały program jako zewnetrzny silnik do ponownego polaczenia.
Poza tematem czy Jdownloader wspiera sciaganie plików z serwisu 5fantastic.pl? Bo wklejajać link do sciagniecia do jdownlader - jd twierdził, że nie znalazł niczego do sciagania mimo że wklejajac ten sam link do okna adresu przeglądarki sciagnalem plik...
Reply With Quote