JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07.03.2012, 22:58
archivist archivist is offline
Wind Gust

Default Link kisaltan reklamci sitelerle ilgili

Merhaba Freeloader bro.. şu link.tl midir nedir adi heriflerin sistemine uyuzum.. sağolsun jdown decrypt edip linki buluyor ama free olarak indirmek istemiyorum linkin orijinalini görmek istiyorum ama olmuyor.. var mı bir yolu?
Halloldu:
arkadaşlar sorunu halleden bir site buldum hiç kasmaya gerek yok..sinir olmanıza da gerek yok:
linkdecrypter . com

Last edited by archivist; 10.03.2012 at 13:58.
Reply With Quote
Old 08.03.2012, 00:23
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

bana dememişsin ama merak ettim.örnek linkler var mı?gerçek link adres satırında gözükmüyorsa sayfa kaynağında olabilir.
-asıl istek JDownloaderda direkt linkleri görebilmek olmalı(rapidshare,mediafire gibi siteler dahil).sağ tıkla linki kopyala diyince adf.ly linkini veriyor JD(3 siteyi iç içe kullanan gördüm onlarla daha zor gerçek linke ulaşmak.)
Reply With Quote
Old 08.03.2012, 17:33
Wind Gust

tabii ki örnek verebilirim..
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
mesela bu linkler jdown tarafından decrypt edilip uploaded.to şeklinde görülüyor ve linkleri free olaraktan jdown üzerinden indirebliyoruz...ama linkleri kopyala deyince orijinalini değil de aha bunların aynısını kopyalıyor
boşlukları kaldırırsan görünür

Last edited by raztoki; 10.03.2012 at 16:56.
Reply With Quote
Old 08.03.2012, 23:29
Freeloader
Guest

hımmm bununla ilgili bir calısma var mı bakmam lazım. Bu özellik neden lazım ?
Reply With Quote
Old 08.03.2012, 23:32
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by archivist View Post
tabii ki örnek verebilirim..
mesela bu linkler jdown tarafından decrypt edilip uploaded.to şeklinde görülüyor ve linkleri free olaraktan jdown üzerinden indirebliyoruz...ama linkleri kopyala deyince orijinalini değil de aha bunların aynısını kopyalıyor
link. tl / 1Ddl boşlukları kaldırırsan görünür
site bence saçma reklamı geç yazısında bile link yok.basınca bekleyiniz yazıyor 5sn onu bekletiyor.sonda gerçek linki veriyor.sayfa kaynağına girmene gerek yok.ayrıca koruması zayıf.adfly aynı anda açınca diğer sayfaları kilitliyor.3 ila 5 reklam sitesini iç içe gömenlere ne demeli.resmen işkence.verdiğin 3 linkle de denedim.

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
hımmm bununla ilgili bir calısma var mı bakmam lazım. Bu özellik neden lazım ?
ben bununla ilgili konu görmüştüm.misal bu:http://board.jdownloader.org/showthr...874#post191874

Last edited by maynak00; 08.03.2012 at 23:49.
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 00:22
Wind Gust

freeloader şunun için; orijinal linke direkt ulaşmak istiyorum siteyi browse ediyorum yok saniyesini bekle yok bilmemne bir de altta açtığı alışveriş sitesi ağır bir site bırak bağlantıyı bilgisayarı kasıyor salak 2 linki almak için... sağolsun jdown bişeyler yapıyor linke ulaşıyor ama onu da bize sölemiyor..linki kopyala deyince baştaki linki veriyor...
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 02:04
Freeloader
Guest

eger bu özellik eklenirse o sitelerin anlamı kalmaz ayrıca linkler de korunmaz bu yüzden eklenmeyecek bu özellik. Amac linkleri korumak toplu katliamı engellemek.
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 20:06
Wind Gust

şimdi hani link ölmesin diye saklayan sitelere can kurban ama bu link. tl var ya çok adiler ya bildiğin gibi değil... amaç linki saklamak değil altta açtığı zoraki reklam sitesi ile para kazanmak... jdownun orijinal linkleri vermemesi de senin söylediğin yönüyle mantıklı ama valla uyuz oldum link tl ye
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 22:24
mustafa
Guest

Quote:
eger bu özellik eklenirse o sitelerin anlamı kalmaz ayrıca linkler de korunmaz bu yüzden eklenmeyecek bu özellik. Amac linkleri korumak toplu katliamı engellemek.
"toplu katliam":biggrin::biggrin::biggrin:

@archivist arkadaşa linklerin orijinaline ulaşabilme konusunda katılıyorum. Ara ara ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Sonuçta toplu katliamın önüne geçilmek için tavsiye uygulanmayacak sanırım:whistling:
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 13:57
Wind Gust

arkadaşlar sorunu halleden bir site buldum hiç kasmaya gerek yok..sinir olmanıza da gerek yok:

Last edited by raztoki; 10.03.2012 at 16:56.
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 21:19
maynak00's Avatar
JD Legend

raztoki mesajı editlediğine göre planları var herhalde. verdiğin site için teşekkürler. bu siteyi bence sildiriciler biliyordur.dlc zamanında güvenliydi ama artık anlamı kalmadı.
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 21:47
Freeloader
Guest

DLC hala güvenli ve anlamı var. Plan yok
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 21:51
mustafa
Guest

Quote:
DLC hala güvenli ve anlamı var. Plan yok
linkler bulunabiliyor. Artık ne gibi güvenliği kaldı ki?
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 22:27
Freeloader
Guest

Nasıl bulunuyor önce onu bir düsünün DLC nasıl calısıyor wikipedi de anlattım. Öncelikle link korumalar toplu katliamı engelliyor daha önce de dedigim gibi, link koruma sitelerinin bile faydası var.

http://jdownloader.org/tr/knowledge/...d-ccf?s=lng_tr

DLC

Download Link Konteyner

RSDF ve CCF kırıldıktan sonra , JD-TAKIMI herkesin yaratabileceği ve her yükleyenin okumasına olanak sağlayan bir konteyner formatı yaratmaya karar verdi. Bu beklentilere hizmet edebilmesi için DLC istemci/sunucu şifrelemesi kullanmakta. Anahtarlar bir webhizmeti tarafından dağıtılırken ve yeniden şifrelenirken linkler yerel olarak işlemden geçiriliyor. Bugüne kadar DLC şifreleme kırılamadı.
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 22:30
Freeloader
Guest

DLCyi kırdıgını söyleyen programlar belirli bir süre calısır. Bu kırma da tam anlamıyla kırmak sayılmaz. Yani DLC hala en iyisi. Ek olarak dlc 2 de hala entegre edilecek.

Last edited by Freeloader; 10.03.2012 at 22:33.
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 22:49
Wind Gust

DLC ye birşey der miyim? dlc kıyaktır candır... ama link. tl var ya bu forumdan indirelecek seyi begenip hosterlardan download etme işinin kötü bir yere gittiğinin işaretini veren bir site.. ve adi bir site.. maksat üzüm yemek değil bunların.. linki verene kadar adamı ağlatıyor.. sanki altındaki day buy day sitesine girmesini ben bilmiyorum..adi serefsizler bir turlu orijinal linke gecmiyorlar...bkeleyiniz bekleyiniz... bu adileri decrypt etmeyip de ne yapalim?
Reply With Quote
Old 10.03.2012, 22:50
mustafa
Guest

DLC hakkında Türkçe olarak wikipedia'da yazılmış pek bir şey bulamadım. DLC şu bizim JD listesinde linkleri işaretledikten sonra DLC oluşturdan bahsetmiyor musun? eğer öyle ise ve (muhtemelen ben yanlış anlıyorum) DLC şifreleme kırılamadıysa, neden bizim bazı DLC'lediğimiz linkler silinebiliyor?
Reply With Quote
Old 11.07.2012, 10:44
maynak00's Avatar
JD Legend

bu konuda asıl linki göster özelliğinin ekleneceğiniz yazmışlar.-mesaj #13e bakın
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=37738
mesaj #13
Reply With Quote
Old 22.07.2012, 10:57
maynak00's Avatar
JD Legend

arkadaşlar JD2ye destek eklenmiş.
sağ tıkla>indirme linklerini görüntüle>sağ tıkla URLleri kopyala dediğinizde ana linki kopyalamış oluyorsunuz. not defterine yapıştırıp kendi gözlerinizle görün.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules