JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16.04.2012, 18:48
jazzspin
Guest

Default Turbobit indirme problemi.

Selamlar;

Turbobit sitesinden premium hesap ile indirmeye çalıştığım bağlantılar ya indirme başladıktan sonra kesiliyor ya hiç başlamıyor ya da bağlantı koptu diyor. Günde en fazla bir kaç saat indirme yapıyorum ardından bütün linkler duruyor. Hatta bu konuyu turbobit'e iletmek için turbobit'in kendi sitesini bile açtığımda site açılmıyor.

son jdownloader güncellemesinden önce adamlara mail yoluyla ulaştım ve durumu anlattım ve ardından downloadlar düzeldi fakat jdownloader update yaptıktan sonra downloadlar gene eski problemli haline döndü.

jdownloaderı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum fakat burada anlattıklarım son 1 ayda oldu ondan önce böyle problemler yaşamamıştım. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Teşekkürler.
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 00:58
Freeloader
Guest

Virüs programının ismi ? Maks baglantı kaça ayarlı ?
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 03:11
jazzspin
Guest

AVG antivirüs 2012 ve 8 mbit ttnet internet var; indirebildiğim zaman net 820 kb ile indirebiliyorum. indirme hızını her zaman 0= max hız ayarlı tutuyorum.

teşekkürler.
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 04:00
Freeloader
Guest

Siteye normalde acmak istediginde ulasamıyorsan ya site sunucuları o sırada problemlidir ya da DNS sunucusunda problem vardır. Bu gibi durumlarda farklı dns sunucları kullan.

Eger JD ile indirme yaparken indirmeler duruyorsa AVG link scanner modülü indirmeleri engelliyor olabilir, modülü devre dısı bırakıp bu sekilde dene. AVGnin icerisinde java ile probelm cıkartan 3 modül var > Bir tanesi link scanner ve bunu devre dısı bırakmak zorundasın. Diger modülleri daha sonra eklerim önce bunu devre dısı bırakıp dene.

Maks baglantıyı hala söylemedin ? JD ana penceresi sag alt köse.
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 04:48
Freeloader
Guest

AVG link scanner anlatımı burada var http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=15159 , ingilizce görselli.
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 10:58
Isabel57
Message deleted by Freeloader. Reason: BOT
Old 17.04.2012, 16:01
jazzspin
Guest

Avg üzerinde gerekli değişiklikleri yaptım. Değişikliği yapmadan önce turbobit üzerinden download yapıyordu, o yüzden herhangi bir kesilme olduğunda bu değişikliğin ne düzeyde etkili olup olmadığını görebiliriz sanırım.Şu anda garip bir şekilde 12 mbit hız ile indirme yapıyor ya ttnet hız ile oynadı ya da başka bir şey var bu hızı daha önce hiç görmemiştim.

max bağlantı: 16 ve max indirme 14 olarak tutuyorum.

Ayrıca farklı Dns sunucularını nasıl kullanabilirim bilemiyorum zira Dns nedir bilmiyorum
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 16:02
jazzspin
Guest

Halen "sabit diske yazma yetkisi yok" uyarısı veren download linkleri mevcut fakat linklerin sadece birkaçında bu uyarı çıkıyor. Diğer linkler download yapıyor.
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 16:19
Freeloader
Guest

maks baglantıyı düsür, 9 yap, sabit disk hatasını ondan alıyorsun, eger yine sabit disk hatası verirse daha da düsür. Dosyaları sıfırlamalısın , yoksa yeni atanan maks baglantı ayarı gecerli olmaz. COk fazla baglantı kuruyorsun, ayrıca maks indirme de cok fazla . 4-5 yeterli olmalı. ok ? Burada bir denge söz konusu.
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 17:34
jazzspin
Guest

tamam düzenliyorum hemen
Reply With Quote
Old 17.04.2012, 19:51
Freeloader
Guest

Bu avgde internet security var mı ? Yoksa sadece antivirüs sürümü mü bu ?
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 01:01
jazzspin
Guest

benim kullandığım avg antivirüs sadece; internet sevcurity sanırım AVG Anti-Virus Professional'da bulunmakta.

bu arada depositfiles ve uploaded to indiriyor fakat turbobit'te halen bağlantı kopması ve sabit diske yazma yetkisi yok uyarısı aldığım linkler mevcut. Ama genel olarak dünkü gibi hiçbirinin inmemesi söz konusu değil ve sadece bazı bağlantılarda oluyor; bu tip bağlantıları da az önce tekrar sıfırladım. Duran bağlantıları manuel olarak seçip tekrar başlatmayı deniyorum ama yarıya gelince duruyorlar. Bir kez de tüm linkler bitince yeni eklediğim linkler üzerinden deneme yapacağim.

ayrıca max bağlantıyı : 8 ve max indirmeyi 6 yaptım.
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 05:31
Freeloader
Guest

tek bir dosya basına ne kadar hız alıyorsun ? Turbobitden ? En iyisi bu sekilde yapmak, hatayı ancak öyle bulabilirm. MAks baglantıyı simdi 2 yap bu sekilde kullan bir süre. Ok ? Hata almazsan adım adım arttır. Degistirdiginde dosyalar sıfırlanmalı unutma.

AVG internet security de firewall var bunu dogru ayarlamalısın yoksa devamlı sabit disk hataları alırsın. Bir modül daha olması lazım, foruma bakmam lazım
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 05:35
Freeloader
Guest

bunu da düzeltmen gerekiyor , eger varsa resimdeki gibi yapmalısın, bu probem cıkartan ikinci modül

Buraya java ve javaw ikisinide ekle

Bunları da devre dısı bırak

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra maks baglantıyı da 2 ya da 4 yap ve deneme yap.

Last edited by Freeloader; 18.04.2012 at 05:42.
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 16:05
jazzspin
Guest

şu anda turbobitten indirme yapamıyorum bağlantı hatası veriyor.

sadece depositfiles'dan indiriyorum ve orada da hız 12 mbitten 150k'ya düştü. sanırım hatlarda bir problem var.

max indirmeyi 2 yaptım ve indiriyorum artı diğer ayarları da belirttiğiniz şekilde antivirüs programına ekledim
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 17:19
jazzspin
Guest

turbobit halen "takmabirim eski tarihli" hatası veriyor ve download yapmıyor.
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 17:26
jazzspin
Guest

ve şu anda tekrar başladı; 2 adet download yaklaşık 400'er k ile indiriyor yani indirmeye başladığında hız problemi yok gibi görünüyor.
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 18:49
Freeloader
Guest

ok bu sekilde devam et demeye, hata verirse olay günlügü yolla bana ya da sonucları acıkla. Önce virüs programının tam yapılandırıldııgından emin olmalıyız. Ondan sonra maks baglantı ayarını arttırıp deneybilirsin.

AVG Java ile en cok problem cıkartan antivirüs programı, Tüm modüller dogru ayarlanmalı, ayarlanamıyorsa devre dısı bırakılmalı. Kötü olan ise her modül icin hariçler secenegi olmaması ve bu yüzden bazı modüllerin devre dısı bırakılması gerekiyor.

AVG takımı bundan haberdar üzerinde calısıyorlar sanırım. Yeni JD sürümünde JD ekibi tarafından da uyarlanan tedbirler var, yeni sürümde AVG icin zaman asımı süreleri arttırıldı , böylece baglantı kopmayacak. Fakat AVG de javayı engelleyen 3-4 modül var ve JD ekibinin aldıı önlem hepsini atlatabiliyor mu denemeden bilemiyorum
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 22:21
jazzspin
Guest

olay günlüğünü nasıl alabilirim?

olmadı virüs programını değiştireyim bari. siz hangisini önerirsiniz?
Reply With Quote
Old 18.04.2012, 23:52
Freeloader
Guest

comodo internet security kullanıyorum ben gayet basarılı buraya bak > http://board.jdownloader.org/showpos...14&postcount=1

Onda güvnlik duvarından java jajavw ve jdownloader dosyalarına izin veriyorsun o kadar.

Günlük olusturmak icin imzama bak anlatımı var.

Maks indirme 2 demi ?

Last edited by Freeloader; 18.04.2012 at 23:55.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules