JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09.04.2011, 22:44
zezemeral
Guest

Default indi görünen dosyanın inmeyip tekrar indirmeye başlaması?

başlık biraz karışık ama nasıl anlatacağımı bilemedim.yaklaşık 3 haftadır jdownloader i kullanamıyorum ki neredeyse 2 yıldır kullandığım ve memnun kaldığım bir program.rapidshare den hotfileden hatta fileserve den çeşitli film dosyalarını indirmeyi deniyorum.yalnız mesela film 400.0 mb sa 400 megabaytın tamamı iniyor ama indirme tamamlandığında genelde yanında çıkan yeşil tik işareti çıkmıyor.sonra tam inmiş gibi gözüken dosya ıp'yi yenilenip tekrar sıfırdan indirmeye başlıyor ve bu böyle sürüp gidiyor..bir türlü tam inmiyor.dediğim gibi çeşitli linklerde denedim ama hepsindede aynı hata mevcut.belki düzelir diye jdownloaderi tekrar kaldırıp yükledim sizin forumda yapmam gereken herşeyi yaptım.betiğimi falan yeniledim ama sonuç yine hüsran.kontrat süresini falan uzattım ama yok...olmuyor.
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 03:01
macolar
Guest

Birkaç dosyada benimde başıma gelmişti. Küçük boyutlu dosyalar olduğu için önemsememiştim. Çözülmesi gerekir.
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 07:28
Freeloader
Guest

örnek link, ayrıca foto yollayın.. imzamda anlatılan olay günlüğü nasıl oluşturulur konusunu da okuyun ve olay günlüğü de yollayın.
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 13:20
Freeloader
Guest

Lütfen bu tip problemlerde olay günlüğü yollayın arkadaşlar
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 13:26
Freeloader
Guest

teori üretmektense kesin sonuca gitmeyi tercih ettiğimizi biliyorsunuz, bu yüzden olay günlüğü şart.

teori üretmeye gelirsek , dosyanın belkide birkaç mbtı sabit diske tam olarak yazdırılamıyor yani bu dosya aslında inmemiş oluyor.... Bu da, ya veri alışverişini enggelleyen birşey olduğunu göserir ya da bağlantının sonlara doğru sonlandırıldığıını gösteriri.

Tabi sabit diske yazma yetisi iletisi vermesi de gerekir bu durumda, fakat küçük bir byte olduğundan belki JD ileti sistemi bunu tam olarak algılamıyor olabilir...

neyse önce PC'ye sabit IP atayın (bu bazen şart çünkü dhcp belli bir süre sonra bağlantıyı koparabiliyor) ve virüs programından da Javanın engellenemdiğine emin olun

En son olarak imzamda anlatılan olay günlüğü nasıl oluşturulur konusunu okuyun ve uygulayın
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 15:22
macolar
Guest

Sürekli karşılaşmadığım bir sorun olduğu için günlük tutmadım. 2-3 defa belli aralıklarla olmuştu. Tekrar karşılaştığım zaman günlüğü paylaşırım. Hotfile için birazdan paylaşıyorum olay günlüğünü.
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 21:51
zezemeral
Guest

cevaplarınız için teşekkürler..şu an pc ye sabit ıp atadım..javayı yeniden kurdum ki windows 7 kullanıyorum..jd günlüğünü eğer becerebildiysem freeoader sana gönderdim umarım sorun çözlür..
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 21:54
zezemeral
Guest

bu arada virü programımın javayı engelleyip engellemediğini nasıll anlarım bayağı uğraştım ama yapamadım...nod32 kullanıyorum..
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 22:16
Freeloader
Guest

NOD32 gelişmiş ayarlarından web erişim korumasını kapat zezemeral... Nod32 web erişim koruması Javayı çökertiyor ve veri aktarımını yavaşlatıyor ayrıca sabit diske yazma yetkisi yok hatası vermesine sebep oluyor JD'nin.

bu gelişmiş ayarlardaki seçnekler hemen solda etkinleştir kutusu var. Kutuya tılklayarak işareti kaldır resimde görünmüyor...

sonra sistemi yeniden başlat ve tekrar gelişmiş ayarlara git. Tekrar kontrol et web erişim kutucuğu kapalı mı diye bak. Nod32 bazen bu kutudaki işaret kaldırılsa bile tekrar devreye sokuyor bu erişim korumasını... Bu durumlarda başka virüs programı yüklemelisiniz ve nod32yi kaldırmalısınız sistemden...
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 22:26
zezemeral
Guest

şu an yaptım yalnız nod32 im yeşilden turuncu renge döndü ve sanki daha korunmasız hale geldi...virüs korumasında bir sıkıntı olmaz değilmi..jdownloander ı çalıştırayım derken bilgisayardan olmayayım=))
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 22:37
Freeloader
Guest

web erişim koruması tamamen gereksiz bir özelliktir . DOsya sisteme indiğinde zaten taranıyor, daha yoldayken neden taransın. Ayrıca sistemide şişiriyor...
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 17:59
Freeloader
Guest

sonucu bekliyorum, konuyu kapatçam
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 20:00
zezemeral
Guest

malesef freeloader yine sorun devam ediyor...yapmadığım şey kalmadı of of..
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 20:05
Freeloader
Guest

NOD32yi kaldırdın mı sistemindedn??? NOD32'yi kaldırıp dene,

olay günlüğüm hala gelmedi?

NOD32'yi kaldır sonra işletim sistemini yeniden başlat imzamda anlatıldğı gibi olay günlüğünü ALL seviyeine getir ve indirmeleri başlat...
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 12:03
zezemeral
Guest

olay günlüğünü sana ilk mesajlaşmamızda göndermiştim..demekki becerememişim..bu arada olay günlüğünde anlattığın şeyleri takip ettim ama senin anlattığınla benzeşmeyen birşeyler vardı.demekki ondan yapammaşım günlüğü.tekrar göndermeyi deneyeceğim...ya nod32 ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum yılardır kullandığım bir program jdownloader ile beraber şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkarmadı..bir anda çıkaracağını sanmam..yine de kaldıracağım..bir başka virüs ppprogramı bulduktan sonra..bu arada ben pek nete giremiyorum bu aralar bu yüzden cevaplarım geç geliyor kusura bakmayın..
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 12:15
zezemeral
Guest

Click image for larger version

Name:	günlük hatası.jpg
Views:	273
Size:	176.8 KB
ID:	2383
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 12:16
zezemeral
Guest

bu çıkıyor günlük için tıkladığımda
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 13:59
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by zezemeral View Post
olay günlüğünü sana ilk mesajlaşmamızda göndermiştim..demekki becerememişim..bu arada olay günlüğünde anlattığın şeyleri takip ettim ama senin anlattığınla benzeşmeyen birşeyler vardı.demekki ondan yapammaşım günlüğü.tekrar göndermeyi deneyeceğim...ya nod32 ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum yılardır kullandığım bir program jdownloader ile beraber şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkarmadı..bir anda çıkaracağını sanmam..yine de kaldıracağım..bir başka virüs ppprogramı bulduktan sonra..bu arada ben pek nete giremiyorum bu aralar bu yüzden cevaplarım geç geliyor kusura bakmayın..
cevapların geç gelmesi sorun değil yeterki cevap gelsin,

Nod32 yi kaldırıp virüs programı kullanmadan dene indirmeyi (nod32nin problem çıkartmadığına emin olmak istiyorum bu yüzden kaldırıyorsun bu programı), daha önceden de dediğim gibi nod32 java ile sürekli problem çıkartıyor ve en çok problem çıkartan virüs programı bu:

virüs programı olmadan hatayı tetikle daha sonra sana ücretsiz olan comodo full sürüm linkini yollicam)

olay günlüğü linkini tekrar verdim, aynı link imzamda da var.

olay günlüğü anlatımı > http://jdownloader.org/tr/knowledge/...reate-a-jd-log
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 19:09
zezemeral
Guest

ilk olarak nod32 yi kaldırdım.yalnız şu günlük işini beceremedim.daha öncede dediğim gibi senin linkinden bakıp yapmaya çalışmıştım ama benim jd de günlük diye bir yer yok sadece günlük durumunun belirtildiği bir yer var onunda resmini koyuyorum.orada günlük yazısına tıkladığımda ise daha önceden belirttiğim gibi beni jd nin sitesine yönlendiriyor.yani senin paylaştığın pencere bende açılmıyor.bak şuraya resim koyuyorum [ATTACH]Click image for larger version

Name:	günlük.jpg
Views:	263
Size:	179.0 KB
ID:	2387[/ATTACH]
Attached Thumbnails
jd görünümü.jpg  
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 19:17
zezemeral
Guest

şuda günlük yazısına tıkladığımda beni yönlerdirdiği site
Attached Thumbnails
günlük.jpg  
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 19:22
zezemeral
Guest

pardon yanlış resmi koydum şu olacaktıClick image for larger version

Name:	günlük hatası.jpg
Views:	247
Size:	176.8 KB
ID:	2389
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 19:23
Freeloader
Guest

jdownloader ana penceresinde hakkında seçeneği var tepede sağda ordan günlük seçeneğini bulabilirsin, verdiğim link eski ilerde güncellicem.
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 20:13
zezemeral
Guest

tamam dediğin gibi yaptım günlüğüde oluşturdum.günlüğü karşıya yükle linkine bastım.beni siteye yönlendirdi.dediğin gibi çıkan linke tıkadım ama hata veriyor.benmi beceremiyorum bu işi..günlüğü farklı kaydet tuşuyla kaydettim onu göndersem sana olurmu?[ATTACH]error.png[/ATTACH]
Attached Images
File Type: png this page.png (78.3 KB, 258 views)
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 23:19
Freeloader
Guest

resim syaesinde günlük elimde, yarın ilgilencem konuyla. Bana url adresini yollaman yeterli, o resimdeki adres gerekiyordu bana.. Günlükler sizin güvenliğiniz için normal kullanıcılara kapalıdır. Günlüklerde bazen kullanıcılara ait özel bilgiler olabiliyor ve bunları herksin görmesine gerek yok

Last edited by Freeloader; 17.04.2011 at 23:21.
Reply With Quote
Old 17.04.2011, 23:32
zezemeral
Guest

teşekkürler unutmuştum=D
Reply With Quote
Old 18.04.2011, 14:06
Freeloader
Guest

@zezemeral bu ilk defa rastalamdığmız bir JDownloader hatası.. Problemin ne java ile ilgisi var ne de virüs programıyla tamamen JD ile ilgili bir problem.

Önce maks bağlantı sayısını 1 yap maks indirme sayısı ile karıştırma maks bağlantıyı

Daha sonra dosyalara sağ tıkla ve sıfırla de ve indirmeleri yeniden başlat
Reply With Quote
Old 19.04.2011, 17:52
zezemeral
Guest

şu an dediklerini yapıyorum indirmeleri yeniden başlattım..sonucunu haber veririm teşekkürler şimdiden..=)
Reply With Quote
Old 20.04.2011, 19:08
zezemeral
Guest

hiç bir değişiklik yok yine aynı tas aynı hamam gerçekten ne olduğunu bir türlü anlayamıyorum..dediğin herşeyi yaptım ama olmuyor buda yine sorunun resmihhh.png
Reply With Quote
Old 20.04.2011, 19:28
Freeloader
Guest

bu ekibin çözeceği bir problem, dediğim gibi milyonda 1 karşılaştığımız birşey bu ve malesef seni bulmuş. Fakat bir yandan iyi oldu çünkü bu sayede problem oldğunu öğrendik.

JDownloader nightly sürümünü deneyebilir misin ? ve problem o sürümde devam ediyor mu kontrol edebilir misin?
Reply With Quote
Old 22.04.2011, 18:58
zezemeral
Guest

ya anlamadım yani bunun bir çözümü yokmu jdownloaderi artık kullanamayacakmıyım..ayrıca dediğin nightly sürümünün sağlıklı bir linkini bulup indiremedim acaba sende varsa bana gönderebilirmisin.ilginç birşey keşfettim bu arada nightly sürümünü indirmeyi denerken normal indirmelerim de son anda duruyor(jdownloadersız).acaba internet bağlantımla alakalı bir şey olabilirmi?
Reply With Quote
Old 22.04.2011, 20:01
zezemeral
Guest

interneti arayıp sordum bir sorun bulamadılar ama sadece jdownloader dan değil normal programsız indirmedede son anda indirme duruyor...böyle bir sorunu nasıl çözeceğim ben
Reply With Quote
Old 22.04.2011, 22:28
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by zezemeral View Post
interneti arayıp sordum bir sorun bulamadılar ama sadece jdownloader dan değil normal programsız indirmedede son anda indirme duruyor...böyle bir sorunu nasıl çözeceğim ben

Zezemeral JDownloader sohbet kanalına uğra ve beni bekle orada 24saat sohbette olmuyorum fakat genelde oradyım. Eğer uğrarsan uzaktan bağlantı (teamviewer ile) daha kolay yardımcı olabilirim.

Ayrıca JDownloader'ı nightly sürümüne güncellemeni sağlayacak bir bat dosyası ekledim eklenti olarak.

Bat dosyasını JDOwnloader ana dizinine atıyorsun ve çalıştırıyorsun > sonra güncellemeleri alıyorsun ve JD nightly sürüümü olarak başlatılıyor..

..............

Ayrıca diğer indirmelerde de bağlantı gidiyor demişsin ? Emin misin? SOhebete uğra bu tip problemler telefonla halledilmez kolay kolay, şuna bende bir bakayım yakından, imzamdaki sohbet linkinden sohbet kanalına ulşabilirsin.
Attached Files
File Type: rar windows_nightly.rar (121 Bytes, 208 views)
Reply With Quote
Old 23.04.2011, 17:56
zezemeral
Guest

teşekkürler ama hiçbirine gerek kalmadı.jdownloaderde değilmiş sorun.tüm gece bayağı uğraştım ama buldum sorunu.dediğim gibi sadece jdownloaderde değilmiş sorun genel indirmelerde bile örneğin bir altyazı indirmesinde bile indirme son saniyede duruyordu.son saniyede durduğunda bilgisayarın alt kısmında internet bağlantısının üzerinde bir göz işareti farkettim ve oraya tıkladım bir anda indirmeye başldı.sonrada biraz daha araştırma yapınca modem değişikliğini bir denemem gerektiğini düşünüp eski modemimi kurdum gerekli ayarları yaptım ve tadaaaa sorunsuz herşey çalışıyor.sizide yordum kusura bakmayın ama sorun çözüldü...oh ya şöyle rahat rahat jdownloaderde indirme yapabilirim artık nasıl özledim keretayı=))
Reply With Quote
Old 23.04.2011, 18:48
Freeloader
Guest

hehehehe :D, iyi sevindim.. problem modemdeymiş yani... evet başka bir yerde bununla ilgili bir proble okudum, modemi değiştirince problemin düzeldiğini yazmış kullanıcı. Fakat modemdeki asıl problem ne onu öğrenmek lazım.

Aklıma sadece kiralama süreleri geliyor , fakat PC'ye sabit Ip atandığında kiralama süreleri geçerli olmamalı.

JDownloader bu problemi de kendisiyle alakalımış gibi gösteriyor

Neyse indirme sistemi değişeceği için bu okadar da önemli değil zaten (şimdilik).

Görüşürüz, iyi indirmeler
Reply With Quote
Old 24.04.2011, 13:02
zezemeral
Guest

Sadece modemi değiştirmekle bitmiyor sorum firewall güncellemesini yapmanız lazım yanlış bilgi vermiş gibi olmayayım
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules