JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 10.03.2015, 01:36
Knaanpower
Guest
 
Posts: n/a
Default błąd przy instalacji - no connection to the internet

Witam

Opiszę może swój problem, od dłuższego czasu jd2 działał mi bez problemów. Postanowiłem go dzisiaj zaktualizować, klikam na ikonkę od aktualizacji a tu podczas aktualizacji wyskakuje komunikat : że nie może połączyć się z serwerem (niestety nie zrobiłem screena bo nie przypuszczałem, że moja sytuacja stanie się tak tragiczna)

Wpisałem komunikat w internet i okazało się, że po odinstalowaniu zacznie działać. Tak też uczyniłem. Odinstalowałem i przy próbie instalacji wyskakuje takie coś:

gdy pobieram wersje pod Windowsa z stąd:
https://board.jdownloader.org/showpo...61&postcount=1
wyskakuje takie coś zaraz po rozpoczęciu instalacji:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**


natomiast gdy pobieram stąd : http://jdownloader.org/download/offline
pojawia się wizard setup, rozpoczyna się instalacja. Procenty lecą aż tu w pewnym momencie wyskakuje znowu to : **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**. Klikam cancel. Co ciekawe zanim kliknę to procenty ciągle lecą, jak tylko kliknę to pojawia się, że zostało pomyślnie zainstalowanie. Klikam Finish i nawet otwiera się okno w przeglądarce z podziękowaniem. Mimo, że program nie działa i nie ma go w zainstalowanych.

Co ciekawe gdy wchodzę do folderu gdzie powinien być zainstalowany jd2 widzę to: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
gdy kliknę "JDownloader2" wyskakuje taki komunikat: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
gdy klikam error detalis pokazuje mi się to:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

w zasadzie to pod tym błędem o którym pisze wyżej jest też drugi:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
a error detalis pokazuje to: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Ktoś wie może co mam zrobić żeby jd2 zaczął mi działać?


edit1
znalazłem taki plik na dysku. Co prawda jd2 był zainstalowany na c ale plik był na d. Wnioskując co było w pliku error śmiało mogę założyć że wytworzył go jd2.
o to treść: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Last edited by Knaanpower; 10.03.2015 at 02:25.
Reply With Quote
  #2  
Old 10.03.2015, 21:18
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Były jakieś problemy z DNS-em serwisu z aktualizacjami, więc być stąd był problem z połączeniem z serwisem.

Najprościej wywal całość (jeśli miałeś jakieś linki do skopiuj na bok podkatalog CFG), ściągnij ponownie instalator stąd: https://board.jdownloader.org/showpo...61&postcount=1
Uruchom, jeśli połączenie z serwisem aktualizacji działa (a powinno, bo przed chwilą sprawdzałem) to kontynuuj instalację. Polecam jeszcze, żeby na ekranie wyboru katalogu docelowego wybrać jakiś "krótszy" np. C:\JD2 lub D:\JD2 - łatwiej znaleźć go później na dysku + unikniemy błędów z zapisem jeśli katalog domowy użytkownika jest chroniony.

Jeśli nadal nie możesz połączyć się z serwisem - sprawdź firewall czy przypadkiem nie zablokowana została komunikacja z domeną installer.jdownloader.org.

Aktualizacja:
Przeprowadziłem właśnie całą procedurę instalacji - serwis aktualizacji działa i pobrał całość aplikacji wraz z aktualizacjami.

Last edited by editestowy; 10.03.2015 at 21:33.
Reply With Quote
  #3  
Old 12.03.2015, 00:07
Knaanpower
Guest
 
Posts: n/a
Default

problem już nie występuje.

Dziękuje za poświęcony czas
Reply With Quote
  #4  
Old 21.04.2015, 23:21
owsiaklg's Avatar
owsiaklg owsiaklg is offline
Baby Loader
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 6
Default

Witam. A ja mam problem od kilku dni wyskakuje komunikat "jd nie mógł połączyć się z internetem upewnij się czy twój firewall lub antywirus lub
serwery proxy są poprawnie skonfigurowane

Jestem kilka dni po formacie aktualizacje pobiera prawie codziennie, pobieram normalnie, przywróciłem firewall do startowego i nadal przy uruchomieniu mam ten komunikat :( jakie rady ?
Reply With Quote
  #5  
Old 22.04.2015, 15:18
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

https://board.jdownloader.org/announcement.php?f=12

https://board.jdownloader.org/showthread.php?t=63598

Mogą jeszcze przez kilka dni występować problemy, jeśli nowe adresy się nie "rozeszły" i zaktualizowały na serwerach DNS.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 03:49.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.