JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 27.09.2009, 03:22
Elektron
Guest
 
Posts: n/a
Default Problem ze stabilnością - możliwe, że przyczyna wielu innych zgłoszeń

Otóż zauważyłem, że JD zwiesza się... tzn ściąganie działa cały czas w tle, ale nie można zobaczyć okienka programu. javaw.exe w procesach cały czas zżera 100% procesora (w moim przypadku 33%, bo mam 3-jajowca)
Przyczyną tych zwisów interfejsu - jest zmiana w wyglądzie okienek windows (vista i 7), a mianowicie "Wyłącz kompozycję pulpitu" "Disable desktop composition... możliwe, że też zmiany samej funkcji przezroczystości - nie sprawdzałem.

Mam we właściwościach pliku odtwarzacza (SubEdit) zaznaczone, aby przy każdym uruchomieniu wyłączał kompozycję, gdyż polepsza to jakość obrazu w wyżej wymienionym odtwarzaczu i sprawia, że napisy są przeźroczyste, a nie na czarnym tle.
Po włączeniu jakiegokolwiek filmu w tym odtwarzaczu JD po prostu staje się "niedostępny do klikania". Zauważyłem, że wszystko ma związek ze zmianą wystroju okienek. Jak włączę JD, gdy jest wyłączona kompozycja (np gdy już coś oglądam/tłumaczę ) to działa bez zarzutu. Gdy wyłączę film i windows przywraca wystrój, to JD kaplica. Żeby móc coś zrobić, trzeba palnąć javaw.exe w łeb i włączyć od nowa, albo czekać po kilkanaście sekund aż przerobi pojedyncze polecenie.

Patrzyłem na kilku wystrojach JD - to samo. Po prostu "wyłączenie kompozycji" zawsze zmienia wygląd chociażby paska programu na samej górze.

Pozdro... mam nadzieję, że to pomoże, gdyż raczej mało kto otwiera odtwarzacz, a tym samym zmienia wystrój okien, żeby zauważyć, że to właśnie jest przyczyną zwiech... a bardziej niedostępności JD.

Liczę, że jakoś to rozwiążecie. Mi pozostaje na razie mieć zawsze włączony odtwarzacz hehe.
Keep up the good work
Reply With Quote
  #2  
Old 27.09.2009, 16:59
djuzi
Guest
 
Posts: n/a
Default

Pracujesz na Windows 7?
Reply With Quote
  #3  
Old 27.09.2009, 20:18
Elektron
Guest
 
Posts: n/a
Default

Tak. Win 7 x64.

Kurczę, teraz jakoś mi normalnie działa (włączam i wyłączam Subedita, a JD jak działał, tak działa), a wczoraj to była masakra. Komputera nie wyłączałem od tamtego czasu co pisałem, więc nie wiem ocb.
Wieczorem zmieniłem po raz pierwszy, żeby rozpakowywał gdzie indziej niż folder ściągania... hmm. A może to wina dużej ilości linków, bo teraz mam z 3x mniej?
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 05:11.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.