JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 26.05.2009, 19:49
bluemoon072
Guest

Default JDownloader Firefox eklentisi

ÖNEMLİ: Arkadaşlar Jdownloader ın yeni versiyonunun final sürümü yayınlandı. Aynı betadaki gibi kurulum esnasında Firefox eklentisini isteyip istemediğinizi sormaktadır. Evet dediğinizde bu eklenti oto. olarak kurulmaktadır. Daha önceden bu eklenti kurulu olanların tekrardan bu eklentiyi kurmasına gerek yoktur. Sadece yapılması gereken Firefox-Araçlar-Eklentilerden JD eklentisinin seçeneklerinden JDownloader ın yerinde bir değişiklik olmuş ise, bu yer gösterilmelidir.

JDownloader ın Firefox da kullanılacak eklentisi mevcut.

http://jdownloader.org/knowledge/wik.../firefox-addon bu adresten bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eklentiyi,

Firefox tarayıcısından,

Dosya-Dosya Aç-JD klasörünüzün içindeki tools klasöründen jdownff.xpi seçip tamam deyin.

Eklentiyi kura izin verin. Türkçe desteğide bulunmaktadır.

Eklentinin yüklenmesinden sonra seçeneklerden ayarlara giriyoruz.

Açılan pencereden pc mizdeki javanın ve JDownloader ın yerini gösteriyoruz. İsterseniz kısayol tuşlarınıda kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

İndirmek istediğiniz sayfadayken fare sağ clik Jdownloader ı seçerek sayfadaki linkleri ekleyebilirsiniz. Örnek bütün linkleri indir seçeneği ile yaparak,

Ya da istediğimiz linkleri seçerek,

Sayfa içinde verilmiş olan şifreleri de programa otomatik olarak aktarabilirsiniz.

Ayrıca bu eklentiyi araç çubuklarına da ilave edebilirsiniz.

NOT:Beta versiyonunda programın kurulumunda eklentiyi yüklemek isteyip istemediğini soruyor.

Last edited by Freeloader; 12.08.2009 at 15:46.
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 15:55
jashua01
Guest

Firefox 2.0.0.20 sürümü kullanıyorum bu eklentiyi kurdum ancak eklenti sizin resimlerde gösterdiğiniz gibi Türkçe değil ingilizce dilde kuruldu varsa Türkçe diline çevirmek için ayarını soracaktım ?

not : pcdeki herşey işletim sistemide dahil Türkçe
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:11
bluemoon072
Guest

Eklenti sürümü 0.2.2 mi ?
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:19
jashua01
Guest

Bu konuda verdiğiniz linkten indirdim ve 0.2.0 sürümüymüş firefox eklentilerde güncellemelere bak dedim yeni sürümüde bulunmuyor malesef...
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:20
bluemoon072
Guest

Eklentiyi kaldırıp tekrar denermisin ?
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:31
jashua01
Guest

Malesef değişen bişey yok

Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:46
bluemoon072
Guest

Son final sürümünü yeni kurulum mu yaptın yoksa 0.4 versiyonuna güncellememi aldın. Sebep bu olabilir.
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:53
jashua01
Guest

5-6 ay önce JD yi keşfettim o gün bugündür yeni sürüm çıktıkça eskiyi silmeden oto güncellemeyle üstüne otomatik kuruluyor...
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 16:57
bluemoon072
Guest

@Freeloader bunu iletirim. Eklentinin son sürüm olmadığını. Programın yapımcılarıyla irtibata geçer.

Eklentininin çalışmasında bir problem var mı?
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 17:11
jashua01
Guest

Çalışmasında sorun yok deneme amaçlı bi kaç link ekledim ama güzel Türkçe'miz dururkende ingilizce olarak kullanmak hoşuma gitmiyor açıkçası
İlginiz ve sabırlı cevaplarınız için ayrıca teşekkürler umarım en kısa sürede Türkçe olarak yenilenir iyi günler iyi çalışmalar...
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 18:42
GUARDIAN
Guest

@bluemoon072
Verdiğin SS'lerde sendeki eklentinin sürümü 0.2.2 gözüküyor ancak sitesinde son versiyon olarak 0.2.0 yazıyor.Acaba başka biri tarafından geliştirilmiş bir sürümünü kullanıyor olabilirmisin? Google'dada 0.2.2 olarak arattım pek birşey bulamadım doğrusu...
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 18:56
bluemoon072
Guest

Eklentiyi kulanmaya başlama tarihim 0.4.936 versiyonla beraberdi. Ve ingilizce olarak kullanmaktaydım.

Beta döneminde hangi beta olduğunu hatırlamıyorum, o beta da firefox yüklensinmi sorusuna evet deyince eklentiyi güncelledi ve tr oldu.

Hatta tr desteği için @Freeloader a http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=2214 bu konuda teşekkür etmiştim. Eklenti tr desteğini başka bir arkadaşın yaptığını söyledi.

Firefox eklentisini kaldırıp , Yeni sürümü sıfırdan kurarak deneyebilirsiniz. Kurulum esnasında firefox eklentisinin yüklenmesine onay vermelisiniz.
Reply With Quote
Old 27.05.2009, 20:26
enigma007
Guest

Quote:
Originally Posted by bluemoon072 View Post
Eklentiyi kulanmaya başlama tarihim 0.4.936 versiyonla beraberdi. Ve ingilizce olarak kullanmaktaydım.

Beta döneminde hangi beta olduğunu hatırlamıyorum, o beta da firefox yüklensinmi sorusuna evet deyince eklentiyi güncelledi ve tr oldu.

Hatta tr desteği için @Freeloader a http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=2214 bu konuda teşekkür etmiştim. Eklenti tr desteğini başka bir arkadaşın yaptığını söyledi.

Firefox eklentisini kaldırıp , Yeni sürümü sıfırdan kurarak deneyebilirsiniz. Kurulum esnasında firefox eklentisinin yüklenmesine onay vermelisiniz.
Aynen dediklerini ben yaptım bluemoon ama ingilizce hala değişme yok.Gerçi mesele haline gelecek birşey yok ama hırs yaptık.
Reply With Quote
Old 29.05.2009, 21:04
bluemoon072
Guest

@jashua01
@GUARDIAN
@enigma007

Jd sohbet odasında, aynı şekilde firefox eklentisi ingilizce olan bir kullanıcının aşağıda anlattığım şekilde yaptığımızda eklentisi türkçe oldu.

Şunları uygulamanız gerekiyor.

Firefox tarayıcısından,

Dosya-Dosya Aç-JD klasörünüzün içindeki tools klasöründen jdownff.xpi seçip tamam deyin.

Eklentiyi tekrar kura izin verin. Sonrasında eklenti türkçe oluyor.
Reply With Quote
Old 29.05.2009, 21:40
jashua01
Guest

Quote:
Originally Posted by bluemoon072 View Post
@jashua01
@GUARDIAN
@enigma007

Jd sohbet odasında, aynı şekilde firefox eklentisi ingilizce olan bir kullanıcının aşağıda anlattığım şekilde yaptığımızda eklentisi türkçe oldu.

Şunları uygulamanız gerekiyor.

Firefox tarayıcısından,

Eklentiyi tekrar kura izin verin. Sonrasında eklenti türkçe oluyor.
Oh be sonunda kendi anadilimize çevirmeyi başardık çözüm için teşekkürler bluemoon072...
Reply With Quote
Old 29.05.2009, 22:33
enigma007
Guest

@bluemoon072

Evet dostum sağol kurcalarken kurcalarken oldu.Şöyle bir sorum var bazen link ekle dediğim zaman eklenmiyor,hiç tepki vermiyor.Sizce sorun JD link grabberda mı yoksa ff eklentisinde mi?
Reply With Quote
Old 29.05.2009, 23:21
bluemoon072
Guest

Quote:
Originally Posted by enigma007 View Post
@bluemoon072

Evet dostum sağol kurcalarken kurcalarken oldu.Şöyle bir sorum var bazen link ekle dediğim zaman eklenmiyor,hiç tepki vermiyor.Sizce sorun JD link grabberda mı yoksa ff eklentisinde mi?
Sebebini bilmiyorum. Bende zaman zaman sağ clik yapmayarak, firefox araç çubuğundan eklenti logosuna tıkladığımda eklemeyebiliyor. Tahminim sayfanın tam açılmamış olması olabilir. Çünkü sayfa açılışı tamamlanmasından sonra, 2.tıklamam la tüm linkleri yakalıyor.

Last edited by bluemoon072; 29.05.2009 at 23:22. Reason: yazım hatası
Reply With Quote
Old 08.06.2009, 20:54
vloz
Guest

arkadaslar bende eklenti calışıyodu firefoxu sildim yeniden kurdum jdown da gitmiş indirme linkide açılmıyorum bi yardım edin pls
Reply With Quote
Old 08.06.2009, 22:45
bluemoon072
Guest

Quote:
Originally Posted by vloz View Post
arkadaslar bende eklenti calışıyodu firefoxu sildim yeniden kurdum jdown da gitmiş indirme linkide açılmıyorum bi yardım edin pls
Firefox tarayıcısından,

Eklentiyi tekrar kura izin verin.

Ayarlarını yapmayı unutmayınız.
Reply With Quote
Old 09.06.2009, 01:26
vloz
Guest

tskler
Reply With Quote
Old 09.06.2009, 15:17
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Thumbs up

arkadaşlar bu da jdownff v0.2.2 versiyonun firefox 3.5 beta 4 versiyonunda çalışanı, ingilizce çıkması gibi bir durum yok, içerisindeki fazla diller kaldırıldı. büyük ihtimalle çalışacaktır, kendim denedim.

**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

görüşlerinizi lütfen belirtin.:)
Reply With Quote
Old 09.06.2009, 15:46
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Question

arkadaşlar link yakalayıcıyı açma seçeneği seçili olmadığı halde niçin ayrı bir pencere açılmıyor? .v0.4 te çalışıyordu bu özellik.
Reply With Quote
Old 09.06.2009, 17:55
bluemoon072
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
arkadaşlar link yakalayıcıyı açma seçeneği seçili olmadığı halde niçin ayrı bir pencere açılmıyor? .v0.4 te çalışıyordu bu özellik.
0.5 te dediğiniz gibi çalışmıyor. Çünkü link eklendikten sonra, 0.4 deki gibi açılan bir link yakalayıcı yok.

Eklentiye güncelleme gelirse indirme listesine direk linkler eklenebilir ve indirme işlemleri başlatılabilir.
Reply With Quote
Old 03.07.2009, 02:23
okuta
Guest

Firefox un yeni sürümü geldi şuan beta asamasında.Dediğiniz eklintiyi desteklemedi.Beta oldugu için olabilir.Tşkler paylaşım için
Reply With Quote
Old 07.07.2009, 10:12
Freeloader
Guest

Dikkat ;

jdownff eklentinin geliştirilmesi durdurulmuştur. Sebebine gelince , jd artık flashgot ile kullanılabilecek ; **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff** ... Flashgot , jdownff gibi sitelerdeki linkleri yakalayabiliyor ama çok daha fazla özelliğe sahip.

Last edited by Freeloader; 07.07.2009 at 11:27.
Reply With Quote
Old 02.08.2009, 16:46
ddjfx
Guest

0.2.2 firefox 3.51 ile uyumlu değil. güncel sürüm update ile gelecek mi?
Reply With Quote
Old 05.08.2009, 01:16
darkendepth
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Dikkat ;

jdownff eklentinin geliştirilmesi durdurulmuştur. Sebebine gelince , jd artık flashgot ile kullanılabilecek ; **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff** ... Flashgot , jdownff gibi sitelerdeki linkleri yakalayabiliyor ama çok daha fazla özelliğe sahip.

bu Flashgot ile jdyi birbirine nasıl uyduracagız
jdownff gibi acıkcası ben beceremedim
Reply With Quote
Old 19.08.2009, 01:59
darkendepth
Guest

free bu konuda yardımcı olurmusun
Reply With Quote
Old 19.08.2009, 04:14
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by darkendepth View Post
free bu konuda yardımcı olurmusun

dark daha buglı yani böcekli bu eklenti

Mozilla sağ tık > Flashgot seçenekleri > Daha fazla sçenekler > ordan jdownloader.exe ekle.
Reply With Quote
Old 20.08.2009, 14:22
enigma007
Guest

Keşke JD eklenti devam etseydi flashgot henüz tam yapılandırılmamış,JD'yi adapte edemiyoruz,el ile yapılandırmak gerek.Firefox güncellemesi yapmamış arkadaşlar beklemye devam edin yeni JD ile flashgota geçersiniz.

Last edited by enigma007; 20.08.2009 at 14:29.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:42
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by enigma007 View Post
Keşke JD eklenti devam etseydi flashgot henüz tam yapılandırılmamış,JD'yi adapte edemiyoruz,el ile yapılandırmak gerek.Firefox güncellemesi yapmamış arkadaşlar beklemye devam edin yeni JD ile flashgota geçersiniz.
Flashgot son jd ile test edildi ve çalışıyor önce yükleyin ; (enigmacım dene sende bakalım olcak mı)

Last edited by Freeloader; 21.08.2009 at 11:49.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules