JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04.06.2011, 01:19
lelim
Guest

- ayrıca sitedeki yeni versiyonda (v1.0.3) çoklu dil desteği de var. içinden türkçe ve ingilizce hazır çıkıyor. başka dil bilen arkadaşlar da zaten turkish.lng dosyasını açıp bakarsa aynı şekilde istediği dili hazırlayabilir. dosya uzantısını .lng olarak kaydedince program onu kendisi görecek.

- sitenin de yakında türkçe versiyonunu hazırlıycam

@maynak00
oto güncelleme çok iyi olur ama maalesef şimdilik böyle gidiyor, işleri toparlayınca oto güncelleme yapmayı ben de istiyorum, böyle karışık ve zor oluyo :(
Reply With Quote
Old 04.06.2011, 12:50
Freeloader
Guest

el ile kurulum aşaması sabit konulardan captcha konusu genele eklenmiştir. Bakınız eksik varsa bildiriniz.
Reply With Quote
Old 04.06.2011, 20:03
himan himan is offline
Ultra Loader

-Bu minik programın bana çok farklı faydaları oldu, önceleri jdownloader captcha ları sorarken, kafadan sallar, ya tutarsa diyerek yazardım. Çözmeye çalışırdım ama çözemezdim işin aslı

Captcha kardeşliği gelince artık çöze çöze harfleri hissetmeye başladım resmen.:)

"L" harfinin boyu herzaman uzun
"T" harfi her zaman kısa, orta çizgisi olmasa bile nokta yok ise "t" dir
"C" bazen yarım çıkıyor vsvs umarım prog. uzun ömürlü olur... saygılarımla.

interfc fradyl

Last edited by himan; 04.06.2011 at 20:13.
Reply With Quote
Old 04.06.2011, 22:44
lelim
Guest

@himan teşekkürler

arkadaşlar reklam ve captcha kardeşliği sitesinde kullanmak üzere banner tarzı birşey yapmak istiyorum. bunun için kullanabileceğim slogan - yazı - fikir vs önerebilir misiniz?

hatta elinden bu işler gelen biri varsa bi banner örneği çalışsa çok makbule geçer. sloganını yada fikrini vs kullandığım kullanıcıya bir miktar kredi de yükleyebilirim.

tekliflerinizi bekliyorum.

Ayrıca önemli bir uyarı yapmak istiyorum. Program sürekli geliştirme aşamasında olduğundan lütfen son versiyonu siteden sürekli indiriniz. otomatik kurulum kullanıyorsanız yeni kurulumu yapmadan önce eskisini kaldırmanız gerekecek.
Reply With Quote
Old 05.06.2011, 08:15
Freeloader
Guest

Sloganın bu "From one to another > from another > to one" Captcha brotherhood

"Birinden diğerine > diğerinden > ötekine" Captcha brotherhood

"Birinden ötekine > ötekinden > birine" bu tarz birşey olabilir

Freeloader style whoaaa

görüşürüz ben ava gidiyorum
Reply With Quote
Old 06.06.2011, 11:33
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

@lelim istatistikleri siteye ekleyebilecek misin?hangi saatlerde durum ne, captcha çözüm hızlarıyla ilgili grafikler.hizmetten yararlananların bunları bilmesi iyi olur.sitede herkese göstermek istemiyorsan oturum açma desteği getirmen gerekli.bu oturum desteğini bi de yanında yazılımı taşımak istemeyip sayfa üzerinden girmak isteyenler için istiyorum.

@freeloader captcha takas hizmetleri içerisinden CT,CB,ST üçünden istediğimizi seçebilme gibi bir destek eklenecek mi programa.hepsi bir arada methods klasöründe olunca program hangisini kullanıyor?
şöyle birşeyde düşünüyorum.biri 2 denemeyle captchayı çözmedi misal hemen diğer hizmetleri denesin.onlarda yapamadı diyelim(olmaz da) 3 kere sırayla denesin(bu sırayla öncelik verdiğimi varsayarak 1CTCBST-2CTCBST-3CTCBST-çözmeye çalışmadan atla) çözüm olmazsa da linki atlasın.fileserve gibi sitelerle de sorun çıkarmasın(o sitede captcha denemede sınırlama var diye biliyorum).fikir nasıl.böyle bir plan varmı?
Reply With Quote
Old 08.06.2011, 07:39
black_sea34
Guest

program wupload ile çalışıyor mu acaba şu anda
Reply With Quote
Old 08.06.2011, 10:40
medjay85
Guest

cok güzel bi program eline emeğine sağlık sırf bunu demek için üye oldum

Quote:
Originally Posted by black_sea34 View Post
program wupload ile çalışıyor mu acaba şu anda
evet calısıyor dostum
Reply With Quote
Old 08.06.2011, 12:54
Freeloader
Guest

Quote:
@freeloader captcha takas hizmetleri içerisinden CT,CB,ST üçünden istediğimizi seçebilme gibi bir destek eklenecek mi programa.hepsi bir arada methods klasöründe olunca program hangisini kullanıyor?
şöyle birşeyde düşünüyorum.biri 2 denemeyle captchayı çözmedi misal hemen diğer hizmetleri denesin.onlarda yapamadı diyelim(olmaz da) 3 kere sırayla denesin(bu sırayla öncelik verdiğimi varsayarak 1CTCBST-2CTCBST-3CTCBST-çözmeye çalışmadan atla) çözüm olmazsa da linki atlasın.fileserve gibi sitelerle de sorun çıkarmasın(o sitede captcha denemede sınırlama var diye biliyorum).fikir nasıl.böyle bir plan varmı?
Hayır maynak jiaz son yaptığı açıklamada bunu eklemeyeceğini belirtmişti . Program üçünü birden kullanırsan çatışmaya giriyor ve genelde başarısız oluyor.
Reply With Quote
Old 08.06.2011, 18:30
can
Guest

lelim çaban takdire şayan gerçekten. türkiyeli yazılımcılardan böyle yaratıcı işler çıkmıyor genelde.. merak ettim ct gibi kredi satmadığınıza göre nerden para kazanıyorsunuz? :D sırf hayrına mı yapıyorsunuz bu işi. kullanıcılara captcha jpeg lerini birbirine yollayan bir server kurmak da ucuz bi iş değil nasıl karşılıyorsunuz bu masrafı?
Reply With Quote
Old 08.06.2011, 22:41
himan himan is offline
Ultra Loader

Quote:
Originally Posted by can View Post
lelim çaban takdire şayan gerçekten. türkiyeli yazılımcılardan böyle yaratıcı işler çıkmıyor genelde.. merak ettim ct gibi kredi satmadığınıza göre nerden para kazanıyorsunuz? :D sırf hayrına mı yapıyorsunuz bu işi. kullanıcılara captcha jpeg lerini birbirine yollayan bir server kurmak da ucuz bi iş değil nasıl karşılıyorsunuz bu masrafı?

Jdownloader ve Captcha programları için emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim

Bizimde çorbada tuzumun olmalı masraflar bir kişiye yük olmamalı diye düşünüyorum.. Saygılarımla...yakup.

w ww.turbobit.net Captcha ları bana soruyor bilginiz olsun...

Last edited by himan; 09.06.2011 at 00:02. Reason: Hata mesajı eklendi
Reply With Quote
Old 08.06.2011, 23:01
eforx eforx is offline
JD Beta

Eline koluna fikrine sağlık lelim.

Yaşasın kardeşliğimiz

Ya birde ben fazla kredi kazanmak istiyorum daha 1000 olur olmaz "kredini harca!" uyarısı aldım.Kotayı biraz esnetsek diyorum. Malum çok çalışmamız lazım çooook

Sistemin yaygınlaşması ileride tıkanma dahil bir çok sorunu halledecektir. Asıl bu işin bir şekilde duyurulması ve yaygınlaştırılması çok yerinde olur diye düşünüyorum...
Reply With Quote
Old 09.06.2011, 00:26
maynak00's Avatar
JD Legend

easy-share.com eklediğim halde bana captcha soruyor.turbobit soruyor.en son versiyona(1.0.8) güncelledim.dosyaları değiştirdim sorun devam ediyor.

şu captchaya bir bak bu tipleri 30snde çözebilmem için ya klavyemde bu harfler bulunmalı ya da charmaptan hızlıca bulup girmem lazım(böyle captchaları hangi ülkeden geliyorsa oraya yönlendirmeli program,bunun yunancası da geliyor arada):okunuşunu yazsam kabul eder mi acaba.rusçayı okurumda yunanca alfabeyi öğrenmem lazımayrıca stop tuşu geç cevap veriyor

sesli bildiri özelliğini beklemekteyim.

system bildiri alanına küçültme özelliği eklenmemiş.geçici olarak kullanabileceğiniz araç:
Spoiler:

**External links are only visible to Support Staff**programa sağ tıklayın.move window to tray dediğinizde küçük simge oluşacak.geri almak içinse o simgeye sağ tıklayıp restore deyin.küçük haldeyken captcha sorgularını engellemiyor.win7x64te denenmiştir.
Attached Files
File Type: zip GiPo Window Manager v3.1.101(en-de)-free-portable.zip (291.8 KB, 290 views)

Last edited by maynak00; 09.06.2011 at 01:22.
Reply With Quote
Old 09.06.2011, 00:58
lelim
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
easy-share.com eklediğim halde bana captcha soruyor.en son versiyona(1.0.8) güncelledim.dosyaları değiştirdim sorun devam ediyor.

şu captchaya bir bak bu tipleri 30snde çözebilmem için ya klavyemde bu harfler bulunmalı ya da charmaptan hızlıca bulup girmem lazım(böyle captchaları hangi ülkeden geliyorsa oraya yönlendirmeli program,bunun yunancası da geliyor arada):okunuşunu yazsam kabul eder mi acaba.rusçayı okurumda yunanca alfabeyi öğrenmem lazım

easy-share ile ilgili yanlış hatırlamıyorsam JD tarafında bir sorun vardı. plugin klasöründeki jacinfo.xml dosyanda easy-share.com olup olmadığını kontrol et. ayrıca captcha JD nin download ekranında küçük şekilde göründüğünde, plugin klasöründe de input.jpg adıyla oluşmuş mu aynı captcha onu kontrol et. eğer son versiyon varsa ve plugin klasöründe input.jpg de oluştuğu halde sana soruyorsa o haliyle log dosyasını gönder.

yabancı karakterlerin olduğu captchalara da bence en yakın kelimeyi yaz, mesela resimdeki için "astentes ykpaihn" yazabilirsin. google recaptcha 1 harf yanlışı doğru kabul ediyor diye biliyorum. ayrıca captcha da ne yazdığını google da bilmediği için en çok verilen cevabı doğru kabul ediyor, çoğu kişi ingilizce karakterler gireceği için google da orada "astentes ykpaihn" yazıyor diye düşünüyor olabilir. ben yabancı karakter görürsem ingilizcedeki en yakın harfi giriyorum, türkçe karakterlerde bile öyle yapıyorum

captcha yönlendirme mümkün değil maalesef, çünkü 1. bütün captchalar google dan alınıyor, resimde yabancı karakter olup olmadığını bilmek mümkün değil, 2. ben de kullanıcıların ülkesini tutmuyorum bir yerde.

@himen
turbobit.net te de aynı sorun olabilir jd tarafında. yukarıdaki kontrolleri sen de yapabilirsin.

@eforx
1000 den fazla kredisi olan kişiler yeni kredi kazanmaya çalıştığında, eğer o sırada sistemde kredi kazanmaya çalışan ve kredisi 1000den az olan kişiler fazlaysa , 1000den fazla kredisi olan kişiye o uyarı gidiyor. istersen biraz bekle, sistemde kullanıcı azalınca tekrar dene, ki genelde sabaha karşı yada gündüz saatlerinde kullanıcı daha az, yada uyarının dediği gibi biraz dinlen, bu arada dosya indirerek kredilerini kullan.
Reply With Quote
Old 09.06.2011, 03:05
lelim
Guest

merhaba arkadaşlar
kredi oranları değişmiştir.
çözülen captchalardan 8 kredi kazanılacak
çözdürülen captchalar için 8 kredi kullanılacak
yanlış girilen captchalar için 9 kredi gidecek
Reply With Quote
Old 09.06.2011, 23:44
himan himan is offline
Ultra Loader

Jdownloader\plugins kasörü içinde "jacinfo.xml" diye bi dosya bulamadım, tam yolunu yazarsanız memnun olurum.

Yeni kredi sistemi daha güzel, zamanla biriken krediler sebebiyle sitem tenhalaşmakdan kurtulmuş olur, hatta daha fazla kredi harcatıp zor kazandıran bi sistem tavsiyemdir

Örnek yanlış giren 15-20 kredi kaybetsin

Last edited by himan; 09.06.2011 at 23:46.
Reply With Quote
Old 10.06.2011, 00:09
lelim
Guest

...\Program Files \JDownloader\jd\captcha\methods\captchaBrotherhood\
bu klasörde jacinfo.xml olacak

Last edited by lelim; 10.06.2011 at 00:11.
Reply With Quote
Old 10.06.2011, 00:37
himan himan is offline
Ultra Loader

Yukardaki mesajımı editlerken mesajınızı gördüm

plugin klasöründeki jacinfo.xml dosyası içinde turbobit var

bana sorduğu Captcha resimi oluşmuyor ama bana sormadığı resim ekleniyor... log dosyası içinde kendi girdiği, Captcha ile ilgili bilgiler var sadece

Yeni kredi sistemi daha güzel, zamanla biriken krediler sebebiyle sitem tenhalaşmakdan kurtulmuş olur, hatta daha fazla kredi harcatıp zor kazandıran bi sistem tavsiyemdir

Örnek yanlış giren 15-20 kredi kaybetsin

Last edited by himan; 10.06.2011 at 00:40.
Reply With Quote
Old 10.06.2011, 11:06
maynak00's Avatar
JD Legend

@himan
15-20kredi kaybı çok fazla.milletin captchatradera geri dönmesine neden olur bu.ben halen hizmetten tam verim alamıyorum.CTda kolay kolay captcha kaçırma olmuyor.kaç kullanıcısı var kimbilir.
çok zor kazandırırsa gecenin bir yarısı kalkıp kredi mi kazanmaya çalışacağım.CTda bir güzel uykumu alıyorum.sabah fullüyorum misal.

@lelim
şu 1000üzeri kredi için harca uyarısı hoşuma gitmedi.tam keyfimdeydim giriyordum.beni engelliyor.şunu 3000falan yapsan

@freeloader
CBH,CT hizmetlerini JDye eklediğimizde plugin ayar sayfasında gözrünmesi sağlanamaz mı?
Reply With Quote
Old 10.06.2011, 19:27
Freeloader
Guest

@freeloader
CBH,CT hizmetlerini JDye eklediğimizde plugin ayar sayfasında gözrünmesi sağlanamaz mı?

Daha öncede dediğim gibi bunlarla ilgili entegrasyon çalışması şimdilik yok. Daha önemli işler var (JD yeni indirme sistemi ve daha kullanışlı bir arayüz bekliyor herkesi) > bu üçüncü parti uygulamalrın hepsi JD ile gayet güzel çalışıyor zaten, JDde plugin bölümüne eklenirse nasıl bir avantajı olacak?
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules