JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 04.04.2016, 20:31
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default fileshark.pl - nie pobiera i blokuje

Próba pobrania pliku kończy się komunikatem "Połączenie utracone". Pętla 1min.
Potem komunikat, że osiągnięto maksymalną liczbę jednoczesnych pobrań. Pętla 10min. I tak w kółko.
Dla użytkownika zarejestrowanego.
04.04.16 17.41.14 <--> 04.04.16 19.22.20 jdlog://2788183259541/
Reply With Quote
  #2  
Old 06.04.2016, 00:19
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Wygląda to na błąd po stronie twojego połączenia.
Finalny adres to: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**.... - prawdopodobnie masz zablokowany transfer na porcie 8086 (firewall/AV?):
----------------ConnectionExceptions-------------------------
0:/163.172.9.29:8086|Permission denied: connect

Natomiast serwis otrzymał informacje, że po stronie klienta rozpoczęty został transfer, a więc przy kolejnej próbie blokuje pobieranie (1 plik/1h - zwracana informacja: "osiągnięto maksymalną liczbę jednoczesnych pobrań."). Niestety API nie zwraca czasu oczekiwania na kolejną próbę - pętla powinna być nie 10 minut, lecz 60 minut (tak jak podczas pobierania w przeglądarce). Poprawiłem czas oczekiwania na kolejna próbę pobrania, natomiast problem z połączeniem utraconym należy zweryfikować w ustawieniach AV/FW - prawdopodobnie blokada jest na pobieranie na niestandardowym porcie.
Reply With Quote
  #3  
Old 08.04.2016, 00:46
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Jest lepiej. Udaje się pobrać plik.
Jednak po pobraniu, zamiast statusu Zakończone, pojawia się Wtyczka przestarzała.
Sam plik jest pobrany ok, więc to niuans.

Niestety, próba pobrania kolejnego pliku w kolejce następuje co 1min, zamiast co 60, jak przez stronę. Rozumiem, że to luka w API.

Co do mojego przypadku, nie do końca mam pewność że to FW/AV.
Jeszcze przed zgłoszeniem, zaglądałem do ustawień, nawet dodałem link wynikowy do wykluczeń, nic to nie dało.
Będę monitorował na tę okoliczność.
Reply With Quote
  #4  
Old 08.04.2016, 01:16
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Po wysyceniu 60min za pomocą 60 cykli po 1min, niestety nie rozpoczyna się pobranie.
Wpada w cykle 10min. Jednocześnie na www, serwis zwraca informację, że osiągnięto maksymalną liczbę jednoczesnych pobrań.
Reply With Quote
  #5  
Old 09.04.2016, 01:53
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Komunikacja z API jest po standardowym porcie 80 - twój klient otrzymuje informację, iż można pobierać, serwis zwaraca link do pobrania na porcie np. 8086 - jednocześnie zaznaczając sobie, iż klient rozpoczyna transmisję. Twoje połączenie zostaje zablokowane:
0:/163.172.9.29:8086|Permission denied: connect (FW/AW, a może jakieś ustawienia sieci lokalnej?), ale serwis już uznaje, iż nawiązano transmisję, stąd na www czy poprzez API zwraca informację o osiągnięciu maks. liczby jednoczesnych pobrań.

API po wysłaniu informacji o pliku wymaga 1 minuty odczekania na próbę pobrania, zwracając informację: You must wait for new download
Natomiast nie odróżnia czy jest to pierwsze pobranie, czy kolejne (wymagające odczekania nie 1 minuty, ale 1h) - nie zwraca informacji ile należy odczekać. Wtyczka więc powtarza próbę otrzymania w/w informacji 2 razy i jeśli nada otrzymuje info o konieczności oczekiwania - czas ten określa tak jak pobieranie przez przeglądarkę - na podstawie informacji ze strony.

A co do cykli... serwer blokuje transmisję innego pobierania, bez względu na to czy trwa pobieranie czy też pobieranie poprzedniego pliku zakończyło się błędem (np. utracono połączenie/blokada itd). Ale... nie wiadomo właśnie na jaki czas pobieranie jest zablokowane... Wtyczka miała ustawione na 10 min, bo serwis nie zwraca żadnej informacji o czasie pozostałym - jedynie informację o osiągnięciu maks. liczby jednoczesnych pobrań. Ustawiłem oczekiwanie na 60 minut.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 03:42.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.