JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25.10.2011, 16:26
Xavyer
Guest

I just crossread the posts, is it right that your JD have a Problem when you add many Links?
I tried your Links max 5% CPU and no crash.
Try to deactivate Virusscanner and Firewall, if you have one. When it helps you have to give java.exe and javaw.exe the rights in this Programms. Or your System is not powerfull enough to handel that much?
Reply With Quote
Old 25.10.2011, 17:19
djmakinera djmakinera is offline
JD Legend

Tak czy inaczej JDownloader sobie nie radzi z przetworzeniem wielu linków.
Oczywiście zapomniałem powiedzieć, że dodanie 20 linków po głębokim rozszyfrowaniu albumów ze zdjęciami na VK.com lista linków i pakietów znacznie rośnie.
Chociażby może nawet wynosić 2000 linków/200 pakietów i to własnie z tych 20 linków.
Nie będę podawał znowu linków(proszę się cofnąć do tematu gdzie w spojlerze są już linki).
Jest tak gdy JDownloader skończy przetwarzanie linków to program przestaje prawidłowo funkcjonować (nieprawidłowa reakcja lub niestabilność) i napewno wielkie obciążenie procesora.
Na słuch też mogę wyczuć chociażby wentylator procesora zaczyna pracować na maksymalnych obrotach czyli to oznacza zwiększona pobór mocy procesora.
Program "nie odpowiada". nawet jeśli minie sporo czasu.
Testowałem też na komputerze bez antywirusa/firewalla. Także na czystym (świeżo zainstalowanym).

Próbowałem także nadać procesowi javaw.exe (high priority) ale to nic nie zmienia.

Procesor 4 rdzenie (i5 760)
Pamięć RAM -8 GB

Mój znajomy kolega i najlepszy informatyk z mojej okolicy potwierdził, ze u niego jest podobnie.(Poleciłem mu, żeby przetestował).

Kiedyś podobny temat założyłem na forum innego oprogramowania.
Napisałem, że większa ilość linków dodana do kolejki pobierania powoduje nieprawidłowe lub zawiesznie programu.
Nie wiem co zostało dokłanie zmienione w strukturze programu bo nie jestem programistą.
Ale zauważyłem, że do programu został dodany pasek postępu 0% ---100% (z przybliżonym czasem dodania linków).
Oczywiście w trakcie tego procesu program nie był aktywny(zablokowany) czyli nie można było nic zrobić do czasu skończenia dodawania linków lub wcisnąć przycisk do anulowania operacji.

W tej chwili dodałem 15 linków gdzie po przetworzeniu program pokazał 192 pakiety i 1358 linków.

Czy to normalne, że proces javaw.exe wykorzystuje nawet 2000000 KB RAM ?
Ta wartość ciągle rośnie...

Usunąłem plik "database.script" (rozmiar około 570 MB) [mam kopie zapasową tego pliku]
Przywróciłem inny z folderu BACKUP (najnowsza jest z 21.10.2011) (23 MB)
Ja jednak chcę z dzisiejszego dnia (25.10.2011) (570 MB)

LOG:
Spoiler:
------------------------ Thread: 10 -----------------------
10 25.10.11 22:53:29 - INFO [jd.Main(main)] -> Start JDownloader
10 25.10.11 22:53:29 - INFO [jd.Main(main)] -> DEBUG Modus aktiv
10 25.10.11 22:53:29 - FINEST [jd.utils.JDUtilities(getJDClassLoader)] -> Create Classloader: for: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)
10 25.10.11 22:53:29 - FINEST [jd.JDClassLoader(<init>)] -> rootDir:C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDChat.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDExternInterface.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDFolderWatch.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDGrowl.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDHJMerge.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDHTTPLiveHeaderScripter.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDInfoFileWriter.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDLangFileEditor.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDPackageCustomizer.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDRemoteControl.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDShutdown.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDTray.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDUnrar.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\JDWebinterface.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\plugins\schedule.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Jar file loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\JDownloader.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\substance-swingx.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\substance.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\synthetica.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBatik.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBlackEye.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBlackMoon.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBlackStar.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBlueIce.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBlueMoon.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaBlueSteel.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaGreenDream.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaMauveMetallic.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaOrangeMetallic.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaSilverMoon.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaSimple2D.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaSkyMetallic.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.JDClassLoader(<init>)] -> Look and Feel JAR loaded: C:\Program Files (x86)\JDownloader - Kopia (2)\libs\laf\syntheticaWhiteVision.jar
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(<init>)] -> Loading database
10 25.10.11 22:53:29 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(checkDatabaseHeader)] -> Checking database
10 25.10.11 22:53:40 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
java.sql.SQLException: Out of Memory
at org.hsqldb.jdbc.Util.sqlException(Unknown Source)
at org.hsqldb.jdbc.jdbcConnection.<init>(Unknown Source)
at org.hsqldb.jdbcDriver.getConnection(Unknown Source)
at org.hsqldb.jdbcDriver.connect(Unknown Source)
at java.sql.DriverManager.getConnection(Unknown Source)
at jd.config.DatabaseConnector.<init>(Unknown Source)
at jd.utils.JDUtilities.getDatabaseConnector(Unknown Source)
at jd.config.SubConfiguration.<init>(Unknown Source)
at jd.config.SubConfiguration.getConfig(Unknown Source)
at jd.gui.swing.jdgui.GUIUtils.getConfig(GUIUtils.java:59)
at jd.Main.main(Unknown Source)
10 25.10.11 22:53:40 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(<init>)] -> Loading database
10 25.10.11 22:53:40 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(checkDatabaseHeader)] -> Checking database
10 25.10.11 22:53:51 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
10 25.10.11 22:53:51 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
java.lang.Exception: Static Database init error!!
at jd.utils.locale.JDL.getConfigLocale(Unknown Source)
at jd.utils.locale.JDL.getLocaleString(Unknown Source)
at jd.utils.locale.JDL.L(Unknown Source)
at jd.gui.UserIO.requestMessageDialog(UserIO.java:212)
10 25.10.11 22:53:51 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(<init>)] -> Loading database
10 25.10.11 22:53:51 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(checkDatabaseHeader)] -> Checking database
10 25.10.11 22:54:02 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
at jd.utils.locale.JDL.getConfigLocale(Unknown Source)
at jd.utils.locale.JDL.getLocaleString(Unknown Source)
at jd.utils.locale.JDL.L(Unknown Source)
at jd.gui.UserIO.requestMessageDialog(UserIO.java:212)
10 25.10.11 22:54:02 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(<init>)] -> Loading database
10 25.10.11 22:54:02 - FINER [jd.config.DatabaseConnector(checkDatabaseHeader)] -> Checking database
Attached Images
File Type: png 1.png (14.8 KB, 214 views)
File Type: png 2.png (18.1 KB, 226 views)

Last edited by djmakinera; 25.10.2011 at 23:41.
Reply With Quote
Old 25.10.2011, 23:54
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter

If djmakinera uses somekind of automatic translators - it is possible that readers can't understand most of the translation. I also have problems...
These translator are generating poor results when translating English<>Polish, because of complexity of PL language.
[Jeśli djmakinera używa jakiegoś automatycznego translatora - możliwe jest, że czytelnicy nie mogą zrozumieć większości tłumaczenia. Ja również mam z tym problemy...
Tego typu translatory generują tłumaczenie słabej jakości przy tłumaczeniu z/na polskiego na angielski, z powodu złożoności języka polskiego.]

Ok... The problem djmakinera describes is that jD freezes after parsing a great number of links with deep decryption. In his case memory usage tops 3MB!, also high CPU load leads to CPU fan working with greater speeds.
[Problem jaki opisuje djmakinera to zawieszanie się jD po parsowaniu wielkiej liczby linków, z użyciem głębokiej deszyfracji. W jego przypadku użycie pamięci sięga 2GB, wysokie użycie procesora powoduje również pracę wentylatora na szybszych obrotach/wyższych prędkościach.]

I can't confirm it fully (tested with Stable, updated just before test) - after adding links from post #7, jD parsed 712 links and then started to decrypt thousands of links - CPU usage was about 5-7%, memory usage increased from initial 170 to 270MB. Then jD asked for password, not knowing it I was pressing ESC for 5-7 minutes, after it jD started to decrypt more links (>3200) - and I've noticed that CPU usage grows up to 45-55%, also memory usage started to grow slowly. The process took some 20 minutes to finish, but jD didn't freeze, CPU usage decreased to some 1-2%, however memory usage was slightly above 500 MB, it dropped to initial 170 MB when minimized to tray. But maybe jD freezes when Link Grabber started decrypting links with correct password?
[Nie mogę tego w pełni potwierdzić (testowałem w wersji Stable, zupdejtowanej tuż przed rozpoczęciem testów)- po dodaniu linków z postu #7, jD przetworzył 712 linków i zaczął odszyfrowywać tysiące linków - użycie procesora było w okolicach 5-7%, użycie pamięci zwiększyło się z początkowych 170 do około 270MB. Po przetworzeniu linków jD zapytał o hasło, nie znając go naciskałem ESC przez 5-7 minut, po czym jD zaczął przetwarzać kolejne linki (ponad 3200) - zauważyłem, że użycie procesora wzrosło do 45-55%, również użycie pamięci zaczęło powoli rosnąć. Cały proces trwał ok. 20 minut, ale jD nie zawiesił się po zakończeniu, użycie procesora spadło do 1-2%, aczkolwiek użycie pamięci pozostało na nieco powyżej 500 MB, po zminimalizowaniu do traya spadło do początkowych 170 MB. Moje przypuszczenie jest, że może Zbieracz Linków może zawiesić się, kiedy użytkownik poda prawidłowe hasło (tego nie mogłem sprawdzić)?]

djmakinera wrote that he tested with only 20 links, without AV/FV, also with new installed system and jD freezes after finishing parsing with enormous CPU load and memory usage.
[djmakinera napisał, że testował również z 20 linkami, bez firewalla/antywirusa, także ze świeżo zainstalowanym systemem i jD zawieszał się po zakończeniu przetwarzania linków, powodując nadmiernie wysokie użycie pamięci i procesora]

@djmakinera
Give us some more info [Potrzebne jest więcej informacji]:
- did you update jD to the last available version?
- [czy zupdjetowałeś jD do najnowszej wersji?]

- what java version are you using? 32 or 64 bits?
(execute from command line: java -version)
- [jakiej wersji środowiska javy używasz? 32 czy 64 bitowej wersji javy?
(uruchom z linii komend: java -version)

- what OS are you using - 64 or 32 bits?
- [jakiego systemu używasz - 64 bitowego czy 32 bitowego?]

Seeing that you're using 8GB of RAM I think you're using 64bit OS. If you're using 64bit java - remove it and install 32 bit version.
[Widząc, że używasz 8GB pamięci, domyślam się, że używasz 64 bitowej wersji Windows. Jeśli używasz 64 bitowej wersji javy, odinstaluj ją i zainstaluj 32 bitową.]

- how do you start jD? Are you using jDownloader.exe or some other shortcut?
- [jak uruchamiasz jD? Używasz jDownloader.exe czy też jakiegoś specjalnego skrótu?

In normal usage - starting with jDownloader.exe - limits memory usage to 512 MB, so 2GB in your case means: serious memory leak (bug) or jD is started with other memory limits.
[Przy normalnym użyciu - uruchomienie jDownloader.exe ogranicza użycie pamięci do 512 MB, tak więc 2GB w twoim przypadku to albo poważny wyciek pamięci (błąd w aplikacji) lub też jD jest uruchamiany z innym ograniczeniem na użycie pamięci.

Deleting database.script is fatal move. You've just killed your links and jD configuration. If you haven't any backups then you've lost them. jD will start with no links and will ask for configuration
[Usunięcie database.script to fatalne posunięcie. W ten sposób uwaliłeś swoje linki i konfiguracje jD. Jeśli nie miałeś backupu to utraciłeś je w ten sposób. jD wystartuje bez linków, pytając się o skonfigurowanie aplikacji.]

To restore from backup - simply replace new database.script with backuped version (when jD is not running).
[Aby odtworzyć z backupu - po prostu zastąp nowy database.script wersja odzipowaną z backupu (przy nie uruchomionym jD)].

570MB database.script? Holy Batman, how many trillions of links were there?
It's way too big - for sure BIG memory usage.
[Plik database.script liczył 570 MB? Ile tam miliardów linków miałeś przechowywane? To zdecydowanie za dużo i powodowało na pewno wysokie użycie pamięci.]

Last edited by editestowy; 26.10.2011 at 00:05.
Reply With Quote
Old 26.10.2011, 00:16
JD Legend

1. Mam najnowszą stabilną wersje 0.9581
2. Java 6 Update 29 - 2 wersje 32 bit i 64 bit. Nie mogę odinstalować 64 bit z tego względu, że używam inne oprogramowania, które wymagają 64 bit.

java version "1.6.0_29"
Java<TM> SE Runtime Environment <build 1.6.0_29-b11>
Java HotSpot<TM> 64-Bit Server VM <build 20.4-b02, mixed mode>

3. Win 7 64 bit. Ultimate
4. Z ikony programu jDownloader.exe
5. Mam kopię lecz po przywróceniu jej JD się nie uruchamia. 100 % CPU Około 600 - 2000...zdarzyło się nawet 2400 MB RAM.
Nie pamiętam dokładnie ile było ale bodajże 30000 / około 40000 linków (większość prawdopodobnie ukończonych)
(Większość wzrosła dziś po przetworzeniu linków i dodawania partiami).
Zwiększyłem z 1 pobierania na 8 i po jakimś czasie program kompletnie odmówił posłuszeństwa.
Więc zabiłem proces i od następnego razu juz sie nie uruchomił poprawnie program.

"570MB database.script? Holy Batman, how many trillions of links were there?
It's way too big - for sure BIG memory usage.
[Plik database.script liczył 570 MB? Ile tam miliardów linków miałeś przechowywane? To zdecydowanie za dużo i powodowało na pewno wysokie użycie pamięci.]"

Na surowo zainstalowanym JD [bez listy] (na innej partycji w innym katalogu) także JD się zawieszał więc czy tak naprawde ma na to jakis wpływ?

Przetworzenie 100 linków może się nawet równać 10000 /20000 linków (1000 /2000 pakietów).
[zależy ile w albumie jest zdjęć].

Dodane: 26.10.2011
Zmniejszyłem ilość linków do 19 i kolejne zawieszenie.
Na początku wkleiłem 31 linków po mału przetworzyło.
Za drugim razem wkleiłem 19 linków i program zatrzymał działanie... 100 % CPU | 582 MB RAM.
Czyżby z programu JD wycisnęło wszystkie możliwości?

Zinstalowałm od nowa JDownloader i usunąłem 64-bitową wersje Java
ale to i tak nie zmienia nic.
Chyba zacznę dodawać po 1 linku lecz obowiam się, że za którymś razem znów się zawiesi i nigdy nie skończe przetwarzać/pobierać pliki.

Ktoś musi mieć superszybki sprzęt lub dodać power-a do JD? Tyle linków przetworzyć w zaledwie 20 minut?
Ja mam tą stable wersje JD i wcale nie wolny komputer i samo przetworzenie naprzykład 4 linków trwa jakieś 10-15 minut.
[Po przetworzeniu 4 linków pokazało --> Pakiet(y) : 175 | Link(i) : 1360]

Last edited by djmakinera; 26.10.2011 at 09:12.
Reply With Quote
Old 26.10.2011, 09:09
Jiaz's Avatar
Jiaz Jiaz is offline
JD Manager

for such many links it IS IMPORTANT to give jdownloader more memory.

java -Xmx1024m -jar JDownloader.jar
in your jdownloader folder
or even more (-Xmx1500m)
Old 26.10.2011, 09:17
JD Legend

Tak to ma wyglądać?

D:\JD\JDownloader\JDownloader.jar java -Xmx1500m -jar

czy
D:\JD\JDownloader\java -Xmx1500m -jar JDownloader.jar

Last edited by djmakinera; 26.10.2011 at 09:20.
Reply With Quote
Old 26.10.2011, 09:20
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter

You're using Java 64 bit. There were some advices from developers to try using 32 bit version, because of problems with stability of 64 bit version. But can't confirm if it is still adviced. However I'll try this myself if there are so many problems in your case.
[Używasz 64 bitowej wersji środowiska Javy. Swego czasu developerzy zalecali używanie 32 bitowej wersji, ze względu na problemy z niestabilnością wersji 64 bitowej. Ale nie mogę potwierdzić, czy nadal zalecają używanie wersji 32 bitowej. Tym niemniej, sprobowałbym: wywalić Javę 64 bit i zainstalować 32 bitową.]

There's something strange. If your database was so huge then default 512 MB should generate OUT OF MEMORY error before you deleted old database.script.
Indeed it generate this error right now: java.sql.SQLException: Out of Memory
You should start jdownloader with modified start option. Create run.bat and insert one
line into it:
java -Xmx1024m -jar jdownoader.jar
The put this file into jD main directory and start it. If it still crashes, change 1024 with 2048 (so it should be: java -Xmx2048m -jar jdownoader.jar). Start again. If jD will start - delete already downloaded links and exit jD. Your database should be much smaller. Then start not run.bat but jdownloader.exe to check if default 512 MB is enough.

[Dziwne jest jedno. Jeśli baza linków była tak wielka jak mówisz, to domyślne 512 MB powinno już wcześniej generować błąd: BRAK PAMIĘCI, nawet przed tym jak usunąłeś stary database.script.
Natomiast błąd jest generowany teraz: java.sql.SQLException: Out of Memory (czyli po dodaniu kolejnych linków).
Powinieneś uruchomić jdownloadera ze zmodyfikowanymi opcjami startowymi. Utwórz plik tekstowy, nazwij go np. start.bat, w jego treści dodaj linijkę:
java -Xmx1024m -jar jdownoader.jar
Wrzuć ten plik do głównego katalogu jD i uruchom go. Jeśli jD nadal się wykrzacza, zamień 1024 na 2048 (czyli powinno być: java -Xmx2048m -jar jdownoader.jar)
Uruchom go ponownie. Jeśli jD się uruchomi - wywal linki już zciągnięte, zamknij jD. Plik bazy danych powinien się zmniejszyć. Teraz uruchom nie start.bat ale normalnie, czyli jdownloader.exe, sprawdź czy domyślne 512 MB wystarcza.]

As I wrote before - jD didn't crash/freeze when I tested all the links from post #7, but I have no password to check it completely. You said that you give password to the developers so they will be able to check it fully. And it can be verified even with much less number of links (10 or 20). The curious thing is that your memory usage is huge (and you're using standard 512 MB as you stated), so it may be memory leak in the code when links with password are parsed.
[Jak pisałem wcześniej - u mnie jD nie zawiesił się kiedy testowałem ze wszystkimi linkami z postu #7, ale nie mając hasła do hostingu nie mogłem przetestować tego w pełni. Pisałeś, że wysłałeś hasło developerom, a więc będą oni mogli przetestować cały proces - nawet z mniejszą liczbą linków (10 lub 20). Najdziwniejsze jest, że użycie pamięci w twoim przypadku jest ogromne (a napisałeś, że używasz standardowych opcji startowych czyli 512 MB), a więc problem może być z "wyciekiem pamięci" w czasie gdy przetwarzane są linki chronione hasłem.]

Last edited by editestowy; 26.10.2011 at 09:22.
Reply With Quote
Old 26.10.2011, 09:41
JD Legend

delete
Attached Images
File Type: png database.png (3.0 KB, 243 views)

Last edited by djmakinera; 01.01.2012 at 18:14.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules