JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 29.10.2009, 19:03
bilgadem
Guest

Default Pirelli DRG A226G betik

Arkadaşlar forumda Pirelli DRG A226G için betik bulamadım. Dolayısıyla tekrar bağlan'dan yararlanamıyorum. İşin ilginç tarafı explorer'dan modeme girdiğimde de tekrar ip alma kısmını bulamadım. modemi yeniden başlattım ama jdownloader betik oluşturmadı. Forumda Pirelli DRG A225G için bir betik var acaba onu kullansam işe yarar mı? Yoksa her model için mutlaka farklı mıdır. Klasik yollar dışında betik hazırlamak için önerebileceğiniz bir yöntem var mı?

Last edited by Freeloader; 01.11.2009 at 18:45.
Reply With Quote
Old 30.10.2009, 20:00
Freeloader
Guest

JD sohbete uğrayın
Reply With Quote
Old 01.11.2009, 05:34
ugg2uk
Message deleted by Freeloader.
Old 01.11.2009, 18:44
Freeloader
Guest

problem online halledilmiştir

Bu modem için bu araç yeterli ve gayet hzılı;
http://jdownloader.org/knowledge/wik...ect/tools/upnp
Reply With Quote
Old 04.11.2009, 16:11
IcemanSR
Guest

Thank u!
Reply With Quote
Old 07.11.2009, 14:36
Freeloader
Guest

yukarıdaki tool yani araç betikten daha hızlı reset atıyor , betikde oluşturulabilir , karar sizin.
Reply With Quote
Old 14.11.2009, 12:56
bilgadem
Guest

Şu an deniyorum umarım işe yarar. Şimdiden teşekkürler. İşe yararsa buraya bildiricem.
Reply With Quote
Old 14.11.2009, 22:43
bilgadem
Guest

İyi de bu program nasıl çalışıyor. Exe uzantılı dosyaya çift tıklayınca tek yaptığı router'i bulmak. Önce arıyor sonra search complete deyip çıkıyor. Bunu yapması zaten 5-10 saniye sürüyor, ve ip değişmiyor. Nasıl kullanmam gerekiyor, heralde yanlış birşeyler yapıyorum. Ya da benim modemde işe yaramıyor, eğer doğru kullanıyorsam.
Reply With Quote
Old 14.11.2009, 22:48
Freeloader
Guest

@bilgiadem

ben bunu sizin için sohbet odamızda ayarlamıştım ve çalışıyordu?
Reply With Quote
Old 14.11.2009, 23:38
bilgadem
Guest

Ben sohbet odasına gelmiştim ama kimseyle görüşememiştim. Belki başka birisidir zannettiğiniz. Ben az önce denedim ve malesef bir sonuç alamadım.
Reply With Quote
Old 15.11.2009, 00:03
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by bilgadem View Post
Ben sohbet odasına gelmiştim ama kimseyle görüşememiştim. Belki başka birisidir zannettiğiniz. Ben az önce denedim ve malesef bir sonuç alamadım.
ok ozaman başkası olabilir birkaç kişi geldi bunun için ,

1.modem arayüz ayarlarına gir (internet tarayıcıdan Ip adresini yaz modem ayarlarına gir..

2.Upnp ile ilgili bir ayar var orada (gelişmiş ayarlar olabilir) baya bir ikon olması lazım aralarından bir tanesi upnp

3. Upnp seçeneklerini göreceksin ( iki kutu da tıklı olsun ) iki kutucukta yazanları hatırlamıyorum .. ama iki kutu da işaretli olcak öyle hatırlıyorum
yanlılıyor olma ihtimalim var

4. window güvenlik duvarındı ayarlarına git UPNP göreceksin orada , UPNPye izin ver

5 son olarak indirdiğin exe yi çalıştır

modemin 13 saniyede resetlenecektir

**External links are only visible to Support Staff**www.whatismyip.com adresinden Ip adresinin değişip değişmediğine bakabilirsin.
...........

Diğer arkadaşlar konuya foto eklerse iyi olur , 10'larca soruya ve konuya inan yetişemiyorum ve aklımda kalmıyor , herşey.

Last edited by Freeloader; 15.11.2009 at 05:25.
Reply With Quote
Old 15.11.2009, 09:28
bilgadem
Guest

Ayarlar için çok teşekkürler, program çalıştı. 5-10 saniyede ip değişiyor. Peki ben bu programı jdownloader ile nasıl kullanıcam. Bana asıl lazım olan o. Download'u açıp bilgisayarın başında olmadığım zaman jdownloader otomatik olarak nasıl bu programı çalıştırıp ip'i resetlicek?

Bu arada resimli anlatım yapamam belki ama yazdıklarınızı daha kesin hale getirip buraya yazabilirim isterseniz
Reply With Quote
Old 15.11.2009, 17:48
Freeloader
Guest

Quote:
Ayarlar için çok teşekkürler, program çalıştı. 5-10 saniyede ip değişiyor. Peki ben bu programı jdownloader ile nasıl kullanıcam. Bana asıl lazım olan o. Download'u açıp bilgisayarın başında olmadığım zaman jdownloader otomatik olarak nasıl bu programı çalıştırıp ip'i resetlicek?

Bu arada resimli anlatım yapamam belki ama yazdıklarınızı daha kesin hale getirip buraya yazabilirim isterseniz
JDownloader > ayarlarlar > modüller > tekrar bağlan > buradan yöntem olarak harici seç ve daha sonra harici ekranından seç seçeneği ile o dosyayı seç.

Böyle bir anlatım iyi olur , sağol.
Reply With Quote
Old 15.11.2009, 20:57
bilgadem
Guest

Çok teşekkür ederim işe yaradı. En geç yarına geniş bir anlatım eklemeye çalışıcam.

Last edited by bilgadem; 15.11.2009 at 21:02.
Reply With Quote
Old 15.11.2009, 21:04
Freeloader
Guest

Adem Çakır\Desktop

Ç harfi? problem yaratıyor olabilir yolu değiştirin ve jdownloader ana penceresinde Tekrar bağlan etkin/etkisiz > etkin duruma getirilmeli
Reply With Quote
Old 16.11.2009, 20:55
bilgadem
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Adem Çakır\Desktop

Ç harfi? problem yaratıyor olabilir yolu değiştirin ve jdownloader ana penceresinde Tekrar bağlan etkin/etkisiz > etkin duruma getirilmeli
Problemden Ç'den değil heralde çalışmıyordu tekrar bağlan'a bastığımda sonra test odası yazan yerin altındaki ip değiştir'e basınca işe yaradı. Bir kere işe yarayınca artık tekrar bağlan kendi kendine düzeldi

Neyse şimdi detaylı yazmak gerekirse;

Adım 1.) Öncelikle eğer yoksa http://jdownloader.org/knowledge/wik...ect/tools/upnp bu linkten programı indirin. İndirdiğiniz programı önce bir deneyin eğer çift tıklayıp çalıştırdığınızda ip değişiyorsa (ki bunu modemin en solunda internet yazan kısmının kısa bir süreliğine kırmızı yanıp tekrar yeşile dönmesinden anlayabilirsiniz) direk Adım 7'e geçebilirsiniz.

Adım 2.) Çalışmadı mı. O zaman internet explorer'i açıyoruz (veya ne kullanıyorsanız, opera, firefox... v.b.) adres çubuğuna ip adrsini yazıp modem arayüzüne giriyoruz. Burada kullanıcı adı ve şifre kısımarını doldurup ok butonuna basıyoruz. (Enter'a basmayın ok butonuna basın)

Adım 3.) Gelen ekranda en solda bir kısayol menüsü mevcut oradan Gelişmiş'i tıklayın. Gelişmiş'e tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda "Evrensel Tak ve Oynat'a" tıkalyın (yeri en solda ve üsten 2. simge üzerinde UPnP yazıyor)

Adım 4.) Karşımıza çıkan ekrandaki 2 seçeneği de seçilmiş hale getiriyoruz ve tamam diyoruz. Modem kısmı ile işimiz bitti.

Adım 5.) Denetim masasındaki Wimdows Güvenlik Duvarı simgesine çift tıklıyoruz. Üst menüdeki özel durumlar kısmı yazan yere tıklıyoruz. Ve Progralar ve hizmetler menüsü altında açılan kısımdan UPnP çerçevesi yazan yeri seçili hale getiriyoruz. Tamam'a basıp burdan da çıkabiliriz.

Adım 6.) Bu adımları takip ettikten sonra programı bir kez daha çalıştırıp bu sefer ip'nin değiştiğini görüyoruz. umarım

Adım 7.) Jdownloader programını açıyoruz. Sırayla Ayarlar-Tekrar Bağlan ve yöntem olarak da harici olanı seçiyoruz. Komut kısmına seç butonuna basarak programın bulunduğu yerin dizin adresini koyuyoruz. Altta Use special executer for windows işaretli olmasın. İşlem tamamdır. Artık tekrar bağlan'a bastığınız ip 5-10 saniye içinde değişecektir.

Not: Eğer tekrar bağlan'a bastığınız halde ip değişmezse, test odası yazan yerin altındaki ip değiştir butonuna basın. Eğer başarılı olursa bu sefer tekrar bağlan çalışır hale gelebilir. (Ben de öyle oldu)

Program çok güzel arkadaşlar, ip değiştirmesi 5 saniye falan sürüyor bende. O yüzden harika, modem Pirelli DRG A226G, ancak A225G için de çalışacağını tahmin ediyorum.

Ayrıca Freeloader'a sabrı ve yardımları için çok teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 07.12.2009, 23:18
kurtbey99
Guest

Talking Çok Teşekkürler... Çok Yararlı oldu...

Quote:
Problemden Ç'den değil heralde çalışmıyordu tekrar bağlan'a bastığımda sonra test odası yazan yerin altındaki ip değiştir'e basınca işe yaradı. Bir kere işe yarayınca artık tekrar bağlan kendi kendine düzeldi

Adım 1.) Öncelikle eğer yoksa http://jdownloader.org/knowledge/wik...ect/tools/upnp bu linkten programı indirin. İndirdiğiniz programı önce bir deneyin eğer çift tıklayıp çalıştırdığınızda ip değişiyorsa (ki bunu modemin en solunda internet yazan kısmının kısa bir süreliğine kırmızı yanıp tekrar yeşile dönmesinden anlayabilirsiniz) direk Adım 7'e geçebilirsiniz.

Adım 2.) Çalışmadı mı. O zaman internet explorer'i açıyoruz (veya ne kullanıyorsanız, opera, firefox... v.b.) adres çubuğuna ip adrsini yazıp modem arayüzüne giriyoruz. Burada kullanıcı adı ve şifre kısımarını doldurup ok butonuna basıyoruz. (Enter'a basmayın ok butonuna basın)

Adım 3.) Gelen ekranda en solda bir kısayol menüsü mevcut oradan Gelişmiş'i tıklayın. Gelişmiş'e tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda "Evrensel Tak ve Oynat'a" tıkalyın (yeri en solda ve üsten 2. simge üzerinde UPnP yazıyor)

Adım 4.) Karşımıza çıkan ekrandaki 2 seçeneği de seçilmiş hale getiriyoruz ve tamam diyoruz. Modem kısmı ile işimiz bitti.

Adım 5.) Denetim masasındaki Wimdows Güvenlik Duvarı simgesine çift tıklıyoruz. Üst menüdeki özel durumlar kısmı yazan yere tıklıyoruz. Ve Progralar ve hizmetler menüsü altında açılan kısımdan UPnP çerçevesi yazan yeri seçili hale getiriyoruz. Tamam'a basıp burdan da çıkabiliriz.

Adım 6.) Bu adımları takip ettikten sonra programı bir kez daha çalıştırıp bu sefer ip'nin değiştiğini görüyoruz. umarım

Adım 7.) Jdownloader programını açıyoruz. Sırayla Ayarlar-Tekrar Bağlan ve yöntem olarak da harici olanı seçiyoruz. Komut kısmına seç butonuna basarak programın bulunduğu yerin dizin adresini koyuyoruz. Altta Use special executer for windows işaretli olmasın. İşlem tamamdır. Artık tekrar bağlan'a bastığınız ip 5-10 saniye içinde değişecektir.

Not: Eğer tekrar bağlan'a bastığınız halde ip değişmezse, test odası yazan yerin altındaki ip değiştir butonuna basın. Eğer başarılı olursa bu sefer tekrar bağlan çalışır hale gelebilir. (Ben de öyle oldu)

Program çok güzel arkadaşlar, ip değiştirmesi 5 saniye falan sürüyor bende. O yüzden harika, modem Pirelli DRG A226G, ancak A225G için de çalışacağını tahmin ediyorum.

Allah razı olsun. Süper bir destek... Sağolun...
Reply With Quote
Old 16.12.2009, 13:17
bilgadem
Guest

Bana değil Freeloader'a teşekkür etmek gerekiyor
Reply With Quote
Old 15.01.2010, 00:12
charnel
Guest

Merhaba

Söylenen herşeyi yaptım ama birşey haricinde..

Benim windows ta güvenlik duvarında UPNP diye birşey yok. Sanırım bu yüzden başaramıyorum ne yapmam lazım.

Windows vista kullanıyorum.
Reply With Quote
Old 15.01.2010, 17:08
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by charnel View Post
Merhaba

Söylenen herşeyi yaptım ama birşey haricinde..

Benim windows ta güvenlik duvarında UPNP diye birşey yok. Sanırım bu yüzden başaramıyorum ne yapmam lazım.

Windows vista kullanıyorum.
sohebet geldin konuştuk sen gittin ve googledan baktım ve problemi buldum ; n Windows Vista, UPnP has been renamed to Network Discovery

yani UPnP network discovery olarak değişmiş

etkinleştirip izin vermelisin

**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
Reply With Quote
Old 15.01.2010, 21:00
charnel
Guest

Ne yazıkki aynı şeyi bende sabah buldum daha seninle konuşmadan önce fakat o zaten etkin di bende default olarak..

Başka bişey olmalı ama ne??
Reply With Quote
Old 15.01.2010, 22:40
charnel
Guest

Çalıştırınca bu şekilde oluyor. Bilgisayarın kablosuz ağ bağdaştırıcısı kapanıyor sadece.

ip numarası değişmiyor.

Programı tekrar çalıştırınca kablosuz bağlantı geri geliyor bazen ama ip numarası aynı kalıyor. Static ip değilim tabiki. Yani program modeme ulaşamıyor gibi..

Modem ayarlarından UPNP olması gerektiği gibi yaptım. Windows firewall da ve ağ seçeneklerinde ağ bulucuyu açtım ki açıktı zaten.

Ama olmuyor olmuyor...
Reply With Quote
Old 16.01.2010, 16:33
bilgadem
Guest

Engelleyen başka bir şey olmalı. Kullandığın virüs programına da bir bak istersen. Tam yetki vermeni sağlıyacak şekilde değiştirmeye çalış mesela.
Reply With Quote
Old 16.01.2010, 16:48
charnel
Guest

virüs programı kullanmıyorum.

güvenlik duvarını kapatsam dahi olmuyor
Reply With Quote
Old 16.01.2010, 17:29
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by charnel View Post
virüs programı kullanmıyorum.

güvenlik duvarını kapatsam dahi olmuyor
IP adresinin değişken olduğundan emin misin?

modemin arkasındaki butondan resetleyip Ipnin değişip değişmediğine bir bak önce. bu adresten bakabilirsin **External links are only visible to Support Staff**www.whatismyip.com
Reply With Quote
Old 16.01.2010, 18:36
charnel
Guest

Evet kesinlikle eminim şimdi kontrol ettim tekrar.

Vista da bi farklılık yapılması lazım ama ne?
Reply With Quote
Old 20.02.2010, 11:39
Maverick1980
Guest

Thumbs up

Quote:

Freeloader ve bilgadem değerli yardımlarınız için teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi yaptım şuan çalışıyor.

Sadece modem arayüzündeki Upnp ayarındaki yerde 2 seçeneğe tik koyduğumda sorun oldu onu eski haline çevirdim düzeldi. Windows Xp Sp3 ve Eset smart scurity kullanıyorumve güvenlik duvarı açık olmasına rağmen bir sorun yaratmadı.

5 saniyede yeni Ip alıyor 2 dk. sürüyor sistemn kendini tekrar başlatması.

Last edited by Maverick1980; 20.02.2010 at 13:35.
Reply With Quote
Old 16.03.2010, 19:34
zamizazo
Guest

be de xp sp3 ve nod32 kullanıyorum. nod32 yi kapattım. güvenlik duvarını kapattım yine de routerreconnect modemi resetlemiyor.
2 aydır bununla uğraşıyorum. gına geldi
Reply With Quote
Old 17.07.2010, 23:42
Maverick1980
Guest

Quote:
Originally Posted by zamizazo View Post
be de xp sp3 ve nod32 kullanıyorum. nod32 yi kapattım. güvenlik duvarını kapattım yine de routerreconnect modemi resetlemiyor.
2 aydır bununla uğraşıyorum. gına geldi
Gerçi baya bir zaman olmuş ama cevap olarak yazıyım..
Bugün format (xp sp3) attım jdown. yükledim ve router programı çalışmadı. Kişisel güvenlik duvarını etkileşimli mod yapıp gelen bildirimi izin ver işaretiyle çözebilirsiniz. Bu nod32 smart sec. kullandığım ayar.
Reply With Quote
Old 20.01.2011, 19:59
cozu
Guest

pirelli drg a226g modemim var quiknet ile aldım şimdi ttnet kullanıyorum bir anda internet qitti kullanıcı adı şifresi silinmiş internetimin bunun için 192.168.1.1 den bağlandım kullanıcı adı şifre istiyor girdim yanlış dedi olmayınca modemi resetledim orjinal kullanıcı adı admin şifresi admin yazıyor giriyorum yine hataLı diyor ne yapmaLıyım acil yardım ederseniz sevinirim
Reply With Quote
Old 15.03.2013, 23:00
Maverick1980
Guest

Thumbs up

Windows 8 64 bit aynı işlemi denedim sorunsuz çalışıyor. (Nod32 Smart Security otomatik ayarda güvenlik duvarı açıkken denedim)
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules