JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > Pomoc w języku polskim > Dyskusja Ogólna
Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 20.03.2015, 22:37
g-ryznar
Guest
 
Posts: n/a
Default Aktualizacje i nazwa pakietu

Tak jak w tytule, mam 2 pytania:
1. Co zmieniają praktycznie codzienne aktualizacje programu? Czy są to tylko aktualizacje wtyczek, czy jakieś zmiany w samym programie (co oznacza, że nadejdzie kiedyś ta chwila, gdy wyjdzie z fazy beta)? Istnieje może oficjalny changelog?
2. Zastanawia mnie jedna kwestia, a mianowicie nazywanie pakietów. Otóż we wtyczce do Youtube'a ustawiłem nazwę pakietu na *user* co oznacza nazwę kanału, ale działa to mocno wybiórczo. Większość klipów ląduje w pakiecie pozostałe pliki. Próbowałem wyłączyć Packagizera, żeby się ewentualnie nie nakładały jakieś reguły, ale nic to nie dało. Dodam jeszcze, że określenie nazwy pakietu za pomocą stałej wartości (np. słowo), a nie za pomocą reguł w ** też nic nie daje. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, może to bug, bo wcześniej wszystko w tym względzie działało. Z góry dzięki za pomoc.
Reply With Quote
  #2  
Old 21.03.2015, 09:45
djmakinera djmakinera is offline
Banned
 
Join Date: May 2010
Location: Poland
Posts: 8,387
Default

Najczęściej są aktualizacje dla wtyczek, mniej dla programu.
To wciąż wersja BETA uznawana za stabilną, ale czasem nowe wersje mogą coś zepsuć co działo np. troche wcześniej i się sam o tym przekonałem Np. Lista linków nie działa z powodu pewnego błędu w programie I trzeba od nowa dodawać (kłopotliwe w przypadku większej listy i różne ściezki)
Inne problemy...Nagły wzrost użycia pamięci lub niestabilności w nowej wersji... gdzie wcześniej tego nie było (potwierdzone kilka razy)
editestowy - Czy program tworzy automatycznie backup jeśli tworzy zmiany w samym programie?Jeśli tak to jak mógłbym to regularnie robić?

Last edited by djmakinera; 21.03.2015 at 09:48.
Reply With Quote
  #3  
Old 21.03.2015, 13:00
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

@g-ryznar
ad 1)
Jeśli wymagany jest restart - zmiana dotyczy jądra programu, w przeciwnym przypadku aktualizacje dotyczą wtyczek.
Zmiany można obserwować pod adresem: https://svn.jdownloader.org/projects/jd/repository
Co do Beta - ponieważ nadaj jest jeszcze używana wersja JD1, więc dla uproszczenia przyjęto, że dopóki poprzednia wersja jest wspomagana (choć już tylko częściowo, wyłącznie w zakresie wtyczek) - to kolejna wersja będzie nazywana na razie Beta.

ad 2) Potrzebne byłyby przykładowe linki, żeby zweryfikować

@djmakinera
A czy aplikacjom uznawane za stabilne nie przytrafiają się problemy? Poczytaj trochę nt. poprawek krytycznych w MS Windows...., po których system się już nie podnosił.... :/
W większości przypadków (śmiem nawet sądzić, że w 99,9%) problemy ze stabilnością spowodowane są pobieraniem i przetwarzaniem ogromnej liczby linków. Potwierdzone jest, że używasz niestandardowo JD, więc sama aplikacja może również zachowywać się nieprzewidzianie. Z drugiej strony razem z Jiazem przecież rozwiązaliście trochę problemów, więc nie powinieneś narzekać.... :>
Proponuję zrobić podobny test wydajnościowy w systemie: otwórz 1000 stron w przeglądarce i próbuj pracować stabilnie i komfortowo.. Powodzenia
Backup tworzony jest automatycznie dla list pobierania/zbieracza + możliwość zrobienia kopii zapasowej ustawień. Backupu samego programu nie ma
Reply With Quote
  #4  
Old 21.03.2015, 14:21
djmakinera djmakinera is offline
Banned
 
Join Date: May 2010
Location: Poland
Posts: 8,387
Default

Editestowy - ja aktualizuje wszystkie poprawki MS - jak leci - i nie mam problemów... więc o co chodzi...? Prosze sprawdzić - jak nie wierzyć... że mam Wszystko aktualne i System działa od 3 lat ...

nie narzekam, ja tylko pytam o backup

Bo Backup 0KB.zip - to żaden backup
Pokazać na screen?

Quote:
Proponuję zrobić podobny test wydajnościowy w systemie: otwórz 1000 stron w przeglądarce i próbuj pracować stabilnie i komfortowo.. Powodzenia
Mógłbym Ci udowodnić, że otworzę nie 1000, nie 2000 ale 5000 kart i będę komfortowo pracował. Lubię podbijać wszelkie granice i rekordy którym może się udać

Problemem jest jedynie czas wymagany do otwarcia tylu kart... (170 minut) Ja teraz nie mam tyle czasu

Obecnie pracuje konfortowo z 500 kartami...

Last edited by editestowy; 22.03.2015 at 09:58. Reason: Nie w temacie głównego wątku.
Reply With Quote
  #5  
Old 21.03.2015, 17:35
g-ryznar
Guest
 
Posts: n/a
Default

Pierwszy, lepszy: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff** do kategorii pozostałe, podonie jak w znacznej ilości innych przypadków.
Reply With Quote
  #6  
Old 22.03.2015, 09:56
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

@g-ryznar

Tag dla nazwy kanału to *channel* lub *channelname*
*user* to nazwa użytkownika, który wgrał klip, ale może być nietożsama z nazwą kanału.


Co do grupowania:
Wyłączyłeś Packagizera i zadziałało tu ustawienie włączania pojedynczych plików nie do "własnego" pakietu lecz do pakietu "Pozostałe pliki":

Ustawienia -> Ogólne -> Zbieracz Linków -> "Zgrupuj pojedyncze..."
Ustawienia Zaawansowane:
LinkgrabberSettings: Various Package
LinkgrabberSettings: Various Package Limit
Reply With Quote
  #7  
Old 22.03.2015, 11:03
g-ryznar
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dzięki wielkie @editestowy. Pomogło wyłączenie opcji Various Package. O to chodziło?
Reply With Quote
  #8  
Old 22.03.2015, 12:58
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Tak, w wersji angielsko-języcznej to "Various Package"

Last edited by editestowy; 22.03.2015 at 13:13.
Reply With Quote
  #9  
Old 22.03.2015, 14:06
g-ryznar
Guest
 
Posts: n/a
Default

Mam wersję polskojęzyczną :D Szkoda, że na tym forum nie ma opcji dawania np. +1, bo należy ci się. Wielkie dzięki za pomoc.
Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 15:38.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.