JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 02.08.2015, 09:57
Sfor
Guest
 
Posts: n/a
Default docs.google.com zrywa połączenia

Od dłuższego czasu mam problemy z pobieraniem z docs.google.com. Większość plików jest pobierana bezproblemowo ale mniej więcej 10% z nich wykazuje tendencję do częstego zrywania połączenia.

Proces wygląda następująco: Pobierane są kolejne pliki, aż trafi się problematyczny. JD2 wznawia połączenie wielokrotnie co powoduje blokadę po stronie Google. JD2 nie jest wtedy w stanie pobrać żadnego pliku z docs.google.com. Trzeba zatrzymać JD2 i odczekać jakiś czas, lub przełączyć się na pobieranie przez jakieś proxy. Problem jednak nie znika. Problematyczny plik nie daje się pobrać. Dopiero po wyłączeniu tego linku JD2 zacznie pobierać kolejne, aż trafi na kolejny problematyczny.

Z jakiegoś powodu te problematyczne linki można pobrać przez przeglądarkę. Uzyskałem je przez głęboką analizę stron:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Gdyby wznawianie przerwanego połączenia nie było natychmiastowe, a JD2 przełączał przerwany link na oczekiwanie przez jakiś czas, JD2 mógłby w tym czasie pobierać inny plik i nie dochodziło by do blokady po stronie Google. W tej chwili jeden problematyczny plik jest w stanie zablokować cały proces pobierania.

Obserwacje wielokrotnych prób pobrania tego samego pliku wykazały, że problem nie mija nawet po upływie dwóch dni. Przerwanie pobierania w losowych miejscach jest dość częste, ale po przekroczeniu 90% jest po prostu pewne i zawsze występuje w tym samym miejscu.

02.08.15 06.22.06to02.08.15 08.55.57 jdlog://9144562095341/
Reply With Quote
  #2  
Old 17.08.2015, 20:12
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

java.net.SocketTimeoutException: connect timed out
Być może serwis blokuje sesje użytkownika po wielokrotnej próbie wznowienia połączenia...
Spróbuj ustawić większy czas połączenia:
Ustawienia Zaawansowane: InternetConnectionSettings: Http Connect Timeout np. 30000

Notabene: link #3 z twojego postu pobrałem bez żadnych błędów, więc cały opisywany problem wygląda na mocno losowy, a więc trudno coś będzie wymyślić...
Reply With Quote
  #3  
Old 25.08.2015, 19:34
Sfor
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ostatnio trudno było mi trafić na kolejny link wykazujący efekt zrywania połączenia. Dzisiaj miałem okazję znowu zaobserwować to zjawisko.

Pierwsza obserwacja jest taka, że zerwane pobieranie płynnie przechodzi w ponowne połączenie i pobieranie od początku. Wniosek jest taki, że nie ma tutaj żadnego czasu oczekiwania i zerwania połączenia z powodu timeoutu. Dopiero kiedy serwis zaczyna blokować połączenia po wielu takich próbach widać że timeout występuje.

Moje obecne ustawienie Http Connect Timeout to 10000.

Zgodnie z przewidywaniem zmiana na 30000 nie odniosła żadnego skutku.

--------------------------------

Trafiłem na jeszcze dziwniejszą właściwość tego zjawiska.

Dodałem ten sam plik ponownie do listy pobierania w JDownloaderze, ale tym razem wszedłem na stronę dysku Google przez przeglądarkę. Dopiero wtedy skopiowałem adres do JD. O dziwo, plik został pobrany bez żadnych problemów.

Wygląda to tak, jakby problemy z pobieraniem były pośrednio związane ze sposobem dodawania linku do JD. Ale aby to całkowicie potwierdzić przyda się sprawdzić więcej takich przypadków.

Last edited by Sfor; 25.08.2015 at 19:53. Reason: Nowe informacje.
Reply With Quote
  #4  
Old 25.08.2015, 21:11
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

Przypuszczam, że adres skopiowany z dysku google przechodzi przez plugin bezpośredniego połączenia http, już z pominięciem wtyczki, dlatego zadziałał.

Zgodnie z moimi przewidywaniami z post #2 - wygląda to na jakieś losowe problemy z serwisem dysków google.
Reply With Quote
  #5  
Old 10.09.2015, 08:53
Sfor
Guest
 
Posts: n/a
Default

Mogę potwierdzić, że problem z poszczególnymi linkami ma charakter przejściowy. Ponowne dodanie i pobieranie pliku z tego samego źródła po upływie tygodnia działa prawidłowo.

Sprawdzę jeszcze, czy ponowne pobranie pliku znajdującego się na liście po upływie dłuższego czasu zaczyna działać, czy też konieczne jest ponowne jego dodanie.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 12:07.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.