JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 24.11.2009, 16:49
mysiupl
Guest
 
Posts: n/a
Question jak utworzyć skrypt nie znając nazwy rutera

jak mogę utworzyć skrypt ponownego połączenia nie znając nazwy rutera ( używam internetu radiowego i jestem zielony nie wiem co i jak) z tego co wyczytałem to potrzebny jest on do zmiany ip po ponownym połończeniu:outch:
Reply With Quote
  #2  
Old 24.11.2009, 21:01
Cichy
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by mysiupl View Post
jak mogę utworzyć skrypt ponownego połączenia nie znając nazwy rutera ( używam internetu radiowego i jestem zielony nie wiem co i jak) z tego co wyczytałem to potrzebny jest on do zmiany ip po ponownym połończeniu:outch:
Na radiówce z reguły nie ma zmiennego IP, co lepsze dzielisz jedno zewnętrzne z kilkoma(nastoma) uzytkownikami Twojej sieci. Jeśli pytasz ponieważ masz znienawidzony komunikat przez "radiowców" "from your ip adress..." jest właśnie tak jak opisałem.

Jeśli mimo wszystko chcesz sprawdzić zastosuj się do opisu:
Code:
http://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/reconnect-recorder
wejdź w ustawienia>ponowne połączenie>liveheader/curl JD powinien wykryć IP routera jeśli nie podaj ręcznie, jeśli masz założone hasło na router również je podaj,
-kliknij utwórz skrypt ponownego połączenia
-w nowym oknie start
-jd uruchomi przeglądarkę i zaloguje Cię do routera
-poszukaj zakładki maintenance lub podobnej gdzie będziesz miał restart i zrestartuj router
-gdy router wstanie pojawi się okienko z zapytaniem czy zapisać skrypt klikasz tak/yes
-teraz możesz sprawdzić czy działa klikając na dole zmień IP
Reply With Quote
  #3  
Old 26.11.2009, 21:10
mysiupl
Guest
 
Posts: n/a
Default

dzięki za wyjaśnienie
Reply With Quote
  #4  
Old 29.11.2009, 19:47
mysiupl
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Cichy View Post
Na radiówce z reguły nie ma zmiennego IP, co lepsze dzielisz jedno zewnętrzne z kilkoma(nastoma) uzytkownikami Twojej sieci. Jeśli pytasz ponieważ masz znienawidzony komunikat przez "radiowców" "from your ip adress..." jest właśnie tak jak opisałem.

Jeśli mimo wszystko chcesz sprawdzić zastosuj się do opisu:
Code:
http://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/reconnect-recorder
wejdź w ustawienia>ponowne połączenie>liveheader/curl JD powinien wykryć IP routera jeśli nie podaj ręcznie, jeśli masz założone hasło na router również je podaj,
-kliknij utwórz skrypt ponownego połączenia
-w nowym oknie start
-jd uruchomi przeglądarkę i zaloguje Cię do routera
-poszukaj zakładki maintenance lub podobnej gdzie będziesz miał restart i zrestartuj router
-gdy router wstanie pojawi się okienko z zapytaniem czy zapisać skrypt klikasz tak/yes
-teraz możesz sprawdzić czy działa klikając na dole zmień IP
zastosowałem się do twoich poleceń jd otwiera przeglondarkę ale strona jest pusta czy to coś oznacza na dole mruga napis znaleziono strone oczekiwanie na odpowiedz
Reply With Quote
  #5  
Old 09.12.2009, 01:19
dominik_fil
Guest
 
Posts: n/a
Default

Witam,
mojego routera (edimax AR-7024 A) nie ma na liście i użyłem liveheader'ea wszystko udało się wyśmienicie. Jednak jedno co mi się nie podoba, to takie coś, że muszę klikać za każdym razem na "Zmień adres IP" czy można to ustawić tak, żeby automatycznie po każdym pliku resetowało?
Reply With Quote
  #6  
Old 09.12.2009, 16:44
Cichy
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by mysiupl View Post
zastosowałem się do twoich poleceń jd otwiera przeglondarkę ale strona jest pusta czy to coś oznacza na dole mruga napis znaleziono strone oczekiwanie na odpowiedz
Ten napis oznacza że przeglądarka widzi stronę tylko od drugiej strony (czyli od routera) nie dostaje jej zawartości czyli menu w którym konfigurujesz router. Zaloguj się na niego przez przeglądarkę (nie przez JD) jeśli wejdzie sprawdź czy JD wykrył prawidłowy adres (ma być ten który działa po wpisaniu w przeglądarkę).
Jest jeszcze taka możliwość że jeśli dostałeś ten router od dostawcy zmienił on port konfiguracji (standardowo jest to port 80 czyli http) aby kogoś nie kusiło ustawiać na własną rękę

Quote:
Originally Posted by dominik_fil View Post
Witam,
mojego routera (edimax AR-7024 A) nie ma na liście i użyłem liveheader'ea wszystko udało się wyśmienicie. Jednak jedno co mi się nie podoba, to takie coś, że muszę klikać za każdym razem na "Zmień adres IP" czy można to ustawić tak, żeby automatycznie po każdym pliku resetowało?
Na górze masz obok siebie 3 ikonki, monitorowanie zawartości schowka, reconnect, zatrzymaj po pobraniu. Przy wszystkich trzech w lewym dolnym rogu jest kwadracik, Ciebie interesuje ikonka w środku czyli reconnect (ponowne połączenie) zaznacz ten kwadracik a będzie automatycznie resetować
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 09:12.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.