JDownloader Community - Appwork GmbH

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > Türkçe destek > Turkish
Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07.09.2009, 03:43
CohkunAbi
Guest

Default JDownloader makineyi yavaşlatıyor

İndirmeyle ilgili pek bir sorun yok ama JDownloader çok fazla RAM harcıyor, en düşük 80 MB iken 250 MB'a kadar harcadığına şahit oldum. Bu normal bir durum mu?

İkinci olarak, modem reseti için düzgün bir betiğim var ve çalışıyor. Fakat otomatik resetlemeyi aktive ettiğim zaman dosyaların inmesini beklemeden %60lerde ya da %90larda durup dururken reconnect yapıp IP değiştiriyor. Bu nedenle reconnect özelliğini otomatik olarak kullanamıyorum, eğer ben bekleme sürelerine denk gelip yeniden bağlan yaparsam bu sorun olmuyor.

yardımlarınız için teşekkürler.

Last edited by Freeloader; 08.09.2009 at 00:53.
Reply With Quote
Old 08.09.2009, 00:21
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by CohkunAbi View Post
İndirmeyle ilgili pek bir sorun yok ama JDownloader çok fazla RAM harcıyor, en düşük 80 MB iken 250 MB'a kadar harcadığına şahit oldum. Bu normal bir durum mu?

İkinci olarak, modem reseti için düzgün bir betiğim var ve çalışıyor. Fakat otomatik resetlemeyi aktive ettiğim zaman dosyaların inmesini beklemeden %60lerde ya da %90larda durup dururken reconnect yapıp IP değiştiriyor. Bu nedenle reconnect özelliğini otomatik olarak kullanamıyorum, eğer ben bekleme sürelerine denk gelip yeniden bağlan yaparsam bu sorun olmuyor.

yardımlarınız için teşekkürler.
RAM ;

Java son sürümün temiz kurulumu yapın ve jdownloader son sürümü indirin ve deneyin .. bunları yapınca problem devam ederse bana bildirin.

............

JDownloader modeme sadece Bekleme sürelerinde reset atar

Belki bağlantı kopuyordur ve jd dosyayı tekrar indirmeye çalıştığında bekleme süresi alıyrosun bu yüzden de reset atıyor olabilir. Buna dikkat etmen gerekli ;

Dosya inerken %60lerde ya da %90larda bağlantı kopması oluyor mu?

Tekrar bağlan problemini anlamamız için günlük yollaman daha iyi olur..
Reply With Quote
Old 08.09.2009, 03:42
CohkunAbi
Guest

Java'nın ve JDownloader'un son sürümlerini yükleyerek denedim, fakat maalesef sorunu çözmedi. javaw.exe hâlâ aşırı RAM harcıyor. normalde hangi değerlerde olması gerekir? örneğin şu an bende 168 MB. part dosyaları 0 kb olduğuna göre herhalde inen dosyayı tamamlanana kadar önbelleğe mi alıyor?

Otomatik reconnect kapalıyken dosya inerken bağlantı kopması olmuyor. Reconnect'i açıp tekrar deneyeceğim, hata tekrarlarsa günlüğü gönderirim.
Reply With Quote
Old 09.09.2009, 17:53
Freeloader
Guest

yavaşlama ile ilgili arkadaşlarımla görüştüm ;

jdownloader ile ilgili bir bug(hata) var bu problem çok az kişide var şu anda ve geliştirenlerde yok. Bu yüzden hatanın kaynağını tespit edemiyorlar ama üstündeler. Problemi halletmenin tek yolu javayı tamamen kaldırıp yeniden kurmak ve jdownloader'ın son sürümünü indirmek ki sen zaten bunları yaptın. Bazı kullanıcılar bu şekilde problemi halletmiş.

Tekrar bağlan ile ilgili ;

bu problemi ne yaptın ? halledebildin mi ?
Reply With Quote
Old 10.09.2009, 13:12
altinx
Guest

Aynı Sorun Bendede Var Geçen Hafta Bir Arkadaşa Sordum Sohbet odasında bir şey değişmedi sorun devam ediyor
Reply With Quote
Old 11.09.2009, 00:31
jinxleus jinxleus is offline
DSL User

şimdiki kullandığım versiyon diğerlerine nazaran daha az ram harcıyor bende.Rapidten 200 mb dosya için harcadığı değer benim makine için 105 civarı oluyor. Normal düzende 50 ile 120 arası ideal.

ama şu var tekrar bağlanda bir sorun (bağlanamama, üst üste tekrar bağlanma girişimi vb) olduğunda harcadığı ram miktarı 150+ üstü oluyor.
Reply With Quote
Old 16.09.2009, 22:45
CohkunAbi
Guest

tekrar bağlan için günlük yollayamıyorum, rapidshare ve netload gibi farklı kaynaklardan indirme yaptığı için nadiren ortak olarak yeni ip bekleme moduna geçiyorlar ve restart modülü devreye giriyor. ben farkına vardığımda günlükte daha başka pek çok veri de olduğu için göndermiyorum. mümkün olan ilk fırsatta göndereceğim.

yavaşlatma sorunu ciddi bir problem oldu, sadece idle durumdayken jdownloader'ı açabiliyorum. diğer arkadaşlara önerdiğiniz gibi görev yöneticisinden öncelik vermek sorunu çözer mi acaba?
Reply With Quote
Old 17.09.2009, 03:14
jinxleus jinxleus is offline
DSL User

dostum senin makinede ram kaç?
verdiğim değerler 1 gb ram amd 2 ghz x2 işlemcili bir sistem için geçerli.

Sana tavsiyem startup yani başlangıç programlarını kontrol etmen. Bunlar arka planda işlemciyi yorar. Ayrıca hardiskini de kontrol et, defrag deneyebilirsin.
Reply With Quote
Old 17.09.2009, 10:58
CohkunAbi
Guest

ram'le ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum, 1 gb ram var ve jawa kullanmayan alternatiflerde ve jdownloader'ın eski sürümlerinde böyle bir sorun yaşamıyordum. startupla defragla ilgili bir sorun da yok, düzenli olarak kontrol ettiğim şeyler onlar.

ram harcama miktarının indirilen dosyaların boyutuyla doğru orantılı olarak arttığı konusundaki şüphelerim giderek artıyor. çünkü şu an megashares'tan 4,5 gb'lık tek bir dosyanın 1 gb kadarını indirmiş bulunuyorum, jawaw exe 530 mb ram harcıyor, diğer programlar yerlerde sürünüyor.

Reply With Quote
Old 17.09.2009, 16:13
Freeloader
Guest

Daha öncede dedğim gibi ramle ilgili bir problem değil beğil bu ; JD İLE İLGİLİ BİR PROBLEM

Şu şekilde yap ; jdownloaderda pencere dekorunu kapat ve stil olarak windows stilini seç...

Arayüz ayarlarından yapabilirsin
Reply With Quote
Old 17.09.2009, 22:46
kurtb
Guest

Aynısı ara sıra bende de oluyor... Bugün sadece 200mb lik download yapar iken harddiskin fazla ses çıkardığını duydum, dolayısıylada lambası sürekli yanıyordu. Görev yöneticisi açınca programın 487 mb RAM harcadığını gördüm ve giderekte harcadığı RAM miktarı yükseliyordu... Zar zor restart attım... Tabi indirmede yarıda kesildi
Reply With Quote
Old 20.09.2009, 03:35
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by kurtb View Post
Aynısı ara sıra bende de oluyor... Bugün sadece 200mb lik download yapar iken harddiskin fazla ses çıkardığını duydum, dolayısıylada lambası sürekli yanıyordu. Görev yöneticisi açınca programın 487 mb RAM harcadığını gördüm ve giderekte harcadığı RAM miktarı yükseliyordu... Zar zor restart attım... Tabi indirmede yarıda kesildi
Evet doğrudur aynı problem bende de var geliştiren arkadaşlar problemi bulmak için harıl harıl uğraşıyorlar > hatayı tespit etmek kolay değil çünki onlarda bu problem yok dolayısıyla problemi bulmak oldukça zor.

Ama dediğim gibi problemin üstündeler bu arada dediğim gibi windows stlini kullanın ve pencere dekorunu kapatın bu yöntem yarı yarıya düşürdü bellek kullanımını.
Reply With Quote
Old 29.09.2009, 09:39
CohkunAbi
Guest

Geliştiricilerin yavaşlama problemiyle ilgili çalışmalarında Freeloader'ın da belirttiği gibi, ekipten hiçbirinde bu problemin görülmemesi işlerini zorlaştıran bir faktörmüş. RAM sorununun kaynağını bulduklarını düşünüyorlar ve bu haftaki update'lerle sorunun düzelmesi bekleniyor. CPU sorunu yaşayanlarınsa şimdilik JDUnrar eklentisini devredışı bırakıp denemesini öneriyorlar. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bunu deneyip burada sonucu bizimle paylaşabilirler mi?

Ben JDUnrar eklentisini zaten kullanmıyordum, ve arayüzde Freeloader'ın dediği değişiklikleri yapınca sistem kaynakları daha az tüketilmeye başlandı. Sorun tam çözülmese de diğer uygulamalara engel olma ve kilitlenme durumları daha seyrek yaşanıyor. Bugfix yayınlandıktan sonra sorunun tamamen ortadan kalkmasını umuyorum.
Reply With Quote
Old 02.10.2009, 02:38
Freeloader
Guest

son güncelleme ile birlikte problem düzeldi mi CohkunAbi?
Reply With Quote
Old 02.10.2009, 16:55
Freeloader
Guest

windows stili ile yaptığım test aşamsından sonra ...jD'nin oldukça hızlandığını fark ettim... şu anda herşey yolunda olmalı...
Reply With Quote
Old 04.10.2009, 13:03
CohkunAbi
Guest

son güncellemenin gözle görülür etkisini göremedim ama windows stili kullanmaya başladığımdan beri bariz fark edilir bir hızlanma oldu. destekleriniz için teşekkürler. reset konusundaki sorunun modemden kaynaklanıyor olabileceğine karar verdim. bu hafta modemi değiştirdikten sonra son durumu bildiririm. o konudakiş yardımlar için de teşekkürler.
Reply With Quote
Old 08.10.2009, 14:26
dark_moon
Guest

selamlar bende bu sorun yüzünden foruma geldim :(
ram sorununu sadece 200mb lık hotfile dosyalarında yaşadım... CPU sorununu kendim çözdüm max ara bellek boyutunu büyütünce donma weya yawaşlama olmadı...
Reply With Quote
Old 24.05.2010, 01:48
CohkunAbi
Guest

bence sorun çözülmüş olarak işaretlenebilir.
Reply With Quote
Old 24.05.2010, 09:09
Freeloader
Guest

Lütfen mak arabellek ile oynamayın arabellek sadece çok ama çok ama çok hızlı internet bağlantıları için arttırılabilir (1GB gibi)

JD'nin genel olarak performansı ile ilgisi yok arabelleğin.

..................................

Coşkunabi umarım arabellekle oynamadın? performans problemin ne durumda problemi yaşadığın günden bu güne birkaç güncelleme yayınlandı ve yakında büyük güncelleme yayınlanacak haberin olsun. Büyük güncelleme ile JDownloader çok daha hızlı çalışacak istediğin stili de kullanablirsin

Last edited by Freeloader; 24.05.2010 at 09:37.
Reply With Quote
Old 24.05.2010, 15:10
GUARDIAN
Guest

Büyük güncellemeyi heyecanla bekliyoruz...
Reply With Quote
Old 25.05.2010, 13:02
myefsane myefsane is offline
Linkgrabbing Monster

bende ram kullanımı 110 kb
Reply With Quote
Old 29.05.2010, 11:53
CohkunAbi
Guest

Quote:
Originally Posted by myefsane View Post
bende ram kullanımı 110 kb
110.000 KB mı? bende hiçbir zaman 80.000 KB altına inmedi.
Reply With Quote
Old 08.09.2011, 20:27
mtiske
Guest

2 gundur bu problem bende de olmaya başladı
makinayı hiç kapatmıyordum
sistemin 750 MB ram ve % 100 lere yakın işlemci gücü harcadığını PC nin yavaşlamasından anlayınca part bittikten sonra kapatıp 30 dk dinlendirdim
tekrar açtım gene aynı ram sürekli yukseliyor
Geçen haftalarda 1 GB lık parçalar indirdim sorun olmadı
Şu anda aynı anda 200 ve 100 mb lık 2 şer partlar halinde down yapıyorum

JD nin ram yeme sorunu çözen var mı?
bütün guncellemeleri yüklü ben de
Max bellek 500 kb

PC de 3 GB ram var

Açılışta sadece klasör gizleme programı ufak birşey çalışıyor
Antivirüs veya spyware falan hiç bir şey yok.

Şu anda javaw.exe 500 mb geçti ve işlemci % 50 seviyesine çıktı

Last edited by mtiske; 08.09.2011 at 20:35.
Reply With Quote
Old 09.10.2011, 05:24
Freeloader
Guest

Java 32bit yükleyin eğer zaten 32bit kullanıyorsanız JDownloader 2'yi bekleyin
Reply With Quote
Old 09.10.2011, 22:42
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Java 32bit yükleyin eğer zaten 32bit kullanıyorsanız JDownloader 2'yi bekleyin
JDownloader 2 derken ne demek istedin daha 1 çıkmadı?

-bende de yüksek değerleri görüyor ama cpu durumu kötü değil-chrome u kullanmamaya çalışıyorum rami bolca kullanıyor(az sekme açıkken) firefox daha az kullandığından ona geçiyorum.

bir de ben kendi bilgisayarımda birşey farkettim.ram kullanım değerleri teker teker görülemiyor.sadece % ve genel değerler performans sekmesinde görülebiliyor.(JD ile alakası yok ama merak ettim bunun neden böyle olduğunu)
ekte durumu görebilirsiniz(ekte verme sebebim:tinypic e TRde ne olduysa girilmiyor-ping atıyorum başarısız)
Attached Images
File Type: png 2011-10-09_233006.png (55.0 KB, 266 views)

Last edited by maynak00; 09.10.2011 at 22:46.
Reply With Quote
Old 09.10.2011, 23:09
Freeloader
Guest

aradan 2 sene geçtiğinden dolayı JDownloader 2 isim olarak daha hoş hemde revisyon olarak neredeyse 2'ye yaklaşıldı.

Fotoya baktım hımm view seçeneğinden colonlarla oyna belki faydası olur
Reply With Quote
Old 14.10.2011, 12:10
kara
Guest

Önceki mesajlarda göremedim ancak kullandığınız virüs programı veya güvenlik duvarından jawaw.exe ye gerekli iznleri verdiniz mi? Live Scan gibi bir özelliği varsa kapattınız mı? Birde bunları deneyin.
Reply With Quote
Reply

Posting Rules