JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 12.04.2010, 03:30
emooomutooo
Guest

Arrow Betik istek bölümü

arkadaşlar forumda aradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

airties_ap-301

Last edited by Freeloader; 03.10.2010 at 03:30.
Old 13.04.2010, 19:13
buggsy buggsy is offline
BugMeNot Account

Angry airties rt-104 modem resetleme

hertürlü yolu denedm.50 den fazla site ye baktım ama nafile.bu modem resetlenmiyor.kendim oluşturdum hazır ayarlar falan denedim olmadı olmadı.denemediğim script kalmadı.3 farklı batch denedim onlarda yapamadı.bu modem nasıl reset olacak.delirecem sabahtan beri yoruldum ya.:outch:

Last edited by Freeloader; 13.04.2010 at 19:43.
Old 13.04.2010, 19:42
Freeloader
Guest

Sohbete uğra buggsy
Old 18.04.2010, 22:20
Freeloader
Guest

Default Betik isteklerinizi ve problemlerinizi bu konu altında paylaşın!!!

Betik isteklerinizi ve problemlerinizi bu konu altında paylaşın!!!

Önce JDownloader'ın kaydedicisini deneyin eğer olmuyorsa betiğinizi arşivimizden arayın.

Eğer yine olmuyorsa sohbet odamıza başvurun.

Last edited by Freeloader; 18.04.2010 at 22:30.
Old 18.04.2010, 22:32
Freeloader
Guest

Kaydediciyi denedin mi

http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=3307

eğer olmuyorsa online desteğe başvurun.
Old 20.04.2010, 16:37
lestat
Guest

Airties RT-103

Firmware Sürümü: 1.3.25

İle uyumlu Reset Dosyası. **External links are only visible to Support Staff**Buyrun
Old 05.05.2010, 13:03
speedylive
Guest

arkadaşlar bende sagem fast 1200 model router modem var ama bir türlü JDownloader da tekrar bağlan betiği yaratamadım modem arayüzü yok 192.168.1.1 modem ıp si ama arayüzü olmadığı için ıp den bağlanamıyorum program cd si war pc ye kurdum ordan reset atıp betik yaratmak istedim ama oda olmadı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Old 05.05.2010, 13:33
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by speedylive View Post
arkadaşlar bende sagem fast 1200 model router modem var ama bir türlü JDownloader da tekrar bağlan betiği yaratamadım modem arayüzü yok 192.168.1.1 modem ıp si ama arayüzü olmadığı için ıp den bağlanamıyorum program cd si war pc ye kurdum ordan reset atıp betik yaratmak istedim ama oda olmadı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Bu bir çevirmeli USB modem Burada anlatılanmaları uygulayın http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=1664
Old 05.05.2010, 20:29
speedylive
Guest

[SOLVED]

Freeloader
JD-Supporter arkadaşım çok teşekkür ederim üstadım inanın bu benim modemi aramadığım girmediğim site denemediğim yöntem kalmamıştı ama arkadaşımız imdadıma yetişti ve uzun bir çalışmanın ardından mutlu sona ulaştık kendisine çok teşekkür ederim başarılarının devamını diliyorum iddaa ediyorum sagem fast 1200 modelin tekrar bağlan betikleri başka hiç bir sitede yoktur

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:39.
Old 06.05.2010, 03:16
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by speedylive View Post
Freeloader
JD-Supporter arkadaşım çok teşekkür ederim üstadım inanın bu benim modemi aramadığım girmediğim site denemediğim yöntem kalmamıştı ama arkadaşımız imdadıma yetişti ve uzun bir çalışmanın ardından mutlu sona ulaştık kendisine çok teşekkür ederim başarılarının devamını diliyorum iddaa ediyorum sagem fast 1200 modelin tekrar bağlan betikleri başka hiç bir sitede yoktur
sağol ,

daha evvelden sağolsun meric',n verdiği telnet scripter ile hallettik problemi
http://board.jdownloader.org/showpos...0&postcount=11

By modemde web arayüzü yok arkadaşlar haberiniz olsun , modem arayüzüne java ile yazılmış bir program ile ulaşılabiliniyor. Çevirmeli modem değilmiş.

haberiniz olsun telnet scripter ile kendinizde yapabilirsiniz
Old 17.05.2010, 04:03
h_ive3
Guest

arkadaşlar geçtiğimiz ay pc'yi yenilediğim için yeni modem almak zorunda kalmıştım, modemin modeli TENDA D840R ADSL2+Router
ne kadar aradıysam da tekrar bağlan betiğini bulamadım... kendim yaratmaya çalıştığımda da kullanıcı adını ve parolayı doğru yazdığım halde kabul olmuyor ve yaratamıyorum :( doğru düzgün indirme yapamıyorum 1 aydır :( lütfen yardım edin, teşekkürler..
Old 19.05.2010, 16:52
poff
Guest

[SOLVED]

Netmaster CXC-150 kablo modem betiği istiyorum kendim yaratmak için nette bulduğum talimatları izledim ama hiç bir şekilde olmadı hatta neredeyse yarım saattir tekrar bağlan kaydediliyor diyo ama kaydetmedi .bat uzantılı bir yol vardı bu sitede onuda denedim ama olmadı tekrar bağlan aktif olmuyor yardım lütfen şimdiden sağolun

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:40.
Old 20.05.2010, 19:51
asfa
Guest

Default aztech dsl605ew

[SOLVED]
arkadaşlar herkese kolay gelsin.Aztech dsl605ew betiğini bulamadım.Yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.Şimdiden teşekkürler

Old 21.05.2010, 01:21
ali1991
Guest

[SOLVED]

arkadaşlar ben smartnet pro-w kullanıcısıyım...tekrar bağlan betiği yarat diyorum internet sayfası açılıyor kullanıcı adı ve parolamı giriyorum tekrar tekrar soruyo sonra vazgeç diyorum korunan nesne diyor sayfayı kapatıyorum sonra biraz bekliyorum tekrar bağlan betiği oluşturuldu diyor kaydediyorum...bir dosya indikten sonra otomatik res atmaya başlıyo yarıda keslip tekrar bağlan başarısız diyo ve 5 dakika bekliyorum...bir çözüm bulursanız sevinirim şu anda 74 partlık bir program indiriyorumda...

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:36.
Old 21.05.2010, 01:29
ali1991
Guest

Default Smartnet Pro-W sorunu

[SOLVED]

arkadaşlar ben smartnet pro-w kullanıcısıyım...tekrar bağlan betiği yarat diyorum internet sayfası açılıyor kullanıcı adı ve parolamı giriyorum tekrar tekrar soruyo sonra vazgeç diyorum korunan nesne diyor sayfayı kapatıyorum sonra biraz bekliyorum tekrar bağlan betiği oluşturuldu diyor kaydediyorum...bir dosya indikten sonra otomatik res atmaya başlıyo yarıda keslip tekrar bağlan başarısız diyo ve 5 dakika bekliyorum...bir çözüm bulursanız sevinirim şu anda 74 partlık bir program indiriyorumda...

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:36.
Old 21.05.2010, 01:40
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by ali1991 View Post
önce modemin kullanıcı adını ve parolasını öğren ve doğru girdiğinden emin ol . Peki direkt olarak tarayıcıdan girdiğinde ne diyor? tarayıcıdan girdiğinde açıyor mu?

Last edited by Freeloader; 21.05.2010 at 01:45.
Old 21.05.2010, 01:42
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by asfa View Post
arkadaşlar herkese kolay gelsin.Aztech dsl605ew betiğini bulamadım.Yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.Şimdiden teşekkürler
JD'nin kaydedicisini denedin mi? denmediysen JD'nin kaydedicisini denemeni tavsiye ederim eğer yine yapamıyorsan beni online destek odasından bul
Old 21.05.2010, 01:43
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by poff View Post
Netmaster CXC-150 kablo modem betiği istiyorum kendim yaratmak için nette bulduğum talimatları izledim ama hiç bir şekilde olmadı hatta neredeyse yarım saattir tekrar bağlan kaydediliyor diyo ama kaydetmedi .bat uzantılı bir yol vardı bu sitede onuda denedim ama olmadı tekrar bağlan aktif olmuyor yardım lütfen şimdiden sağolun
Kablo modemlerde genelde IP sabittir IPnin değişken olduğuna emin misin ?
Old 21.05.2010, 01:44
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by h_ive3 View Post
arkadaşlar geçtiğimiz ay pc'yi yenilediğim için yeni modem almak zorunda kalmıştım, modemin modeli TENDA D840R ADSL2+Router
ne kadar aradıysam da tekrar bağlan betiğini bulamadım... kendim yaratmaya çalıştığımda da kullanıcı adını ve parolayı doğru yazdığım halde kabul olmuyor ve yaratamıyorum :( doğru düzgün indirme yapamıyorum 1 aydır :( lütfen yardım edin, teşekkürler..
İntenet tarayıcından modem ayarlarına girmeye çalıştığında kullanıcı adı ve parolanı kabul ediyor mu? emin misin?
Old 21.05.2010, 01:51
ali1991
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
İntenet tarayıcından modem ayarlarına girmeye çalıştığında kullanıcı adı ve parolanı kabul ediyor mu? emin misin?
[SOLVED]
yazıyorum tekrar istiyor benden kullanıcı adı ve şifremi...

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:35.
Old 21.05.2010, 01:53
ali1991
Guest

Quote:
önce modemin kullanıcı adını ve parolasını öğren ve doğru girdiğinden emin ol . Peki direkt olarak tarayıcıdan girdiğinde ne diyor? tarayıcıdan girdiğinde açıyor mu?
[SOLVED]
tarayıcıdan girdiğimde de aynısını yapıyor...ip adresimle modeme girmeye çalışıyorum kullanıcı adı ve şifre istiyor yazıyorum tekrar istiyor...

Old 21.05.2010, 02:15
Freeloader
Guest

Quote:
yazıyorum tekrar istiyor benden kullanıcı adı ve şifremi...
o zaman doğru kullanıcı adı ve parolasını öğrenmelisin.

Google kullanarak araştır

kullanıcı adı: admin
parola: 1234

şeklinde dener misin.
Old 21.05.2010, 11:19
asfa
Guest

Quote:
JD'nin kaydedicisini denedin mi? denmediysen JD'nin kaydedicisini denemeni tavsiye ederim eğer yine yapamıyorsan beni online destek odasından bul
[SOLVED]

öncelikle ilgilendigin icin cok tesekkur ederim.kaydediciden kaydetti ama daha önce minton marka modem kullanıyordum onda modemi kapatıp açmadan IP degisiyordu sizden aldıgım betigi kullanmıstım.ama kaydettigi betikle modemi acıp kapatıyor ve cok uzun suruyor.acaba yine mintondaki gibi kısa sürede ve modemi resetlemeden IP degistirmenin bir yolu varmı aztech de

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:38.
Old 21.05.2010, 11:58
poff
Guest

[SOLVED]
emin değilim usta büyük ihtimalle seninde dediğin gibi sabit JD böylede işimi görüyor ama tekrar bağlan'ı yaparsam daha rahat ederim diye düşünmüştüm IP hiç aklıma gelmedi :s

Old 21.05.2010, 13:56
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by asfa View Post
öncelikle ilgilendigin icin cok tesekkur ederim.kaydediciden kaydetti ama daha önce minton marka modem kullanıyordum onda modemi kapatıp açmadan IP degisiyordu sizden aldıgım betigi kullanmıstım.ama kaydettigi betikle modemi acıp kapatıyor ve cok uzun suruyor.acaba yine mintondaki gibi kısa sürede ve modemi resetlemeden IP degistirmenin bir yolu varmı aztech de
Kısa reset için bunu dene ;

Modem ayarlarına gir ve içinden internet servis sağlayıcının sana vermiş olduğu kullanıcı adı ve parolanı girdiğin sayfayı bul orda kaydet uygula gibi seçenkleri bul ve üzerine tıkla, sonra bak bakalım kaç saniyede reset atıyor. daha doğrusu atıyormu ona bak birkaç saniye sürmesi lazım.
Old 21.05.2010, 13:58
Freeloader
Guest

Quote:
emin değilim usta büyük ihtimalle seninde dediğin gibi sabit JD böylede işimi görüyor ama tekrar bağlan'ı yaparsam daha rahat ederim diye düşünmüştüm IP hiç aklıma gelmedi :s
Bir dene derim önce whatismyip adresine git IPni not et sonra modemin fişini çek ve tak sonra tekrar **External links are only visible to Support Staff**www.whatismyip.com adresine git ve bak bakalım IP değişmiş mi.
Old 21.05.2010, 14:52
poff
Guest

Quote:
Bir dene derim önce whatismyip adresine git IPni not et sonra modemin fişini çek ve tak sonra tekrar **External links are only visible to Support Staff**www.whatismyip.com adresine git ve bak bakalım IP değişmiş mi.
usta IP aynı değişme yok bu durumda tekrar bağlan bende yalan oldu :D :D neyse ilgilendiğin için sağol usta
Old 21.05.2010, 20:06
asfa
Guest

Quote:
Kısa reset için bunu dene ;

Modem ayarlarına gir ve içinden internet servis sağlayıcının sana vermiş olduğu kullanıcı adı ve parolanı girdiğin sayfayı bul orda kaydet uygula gibi seçenkleri bul ve üzerine tıkla, sonra bak bakalım kaç saniyede reset atıyor. daha doğrusu atıyormu ona bak birkaç saniye sürmesi lazım.
[SOLVED]

çok teşekkürler dostum halloldu

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:38.
Old 21.05.2010, 21:46
Freeloader
Guest

Quote:
usta IP aynı değişme yok bu durumda tekrar bağlan bende yalan oldu :D :D neyse ilgilendiğin için sağol usta
Bu dururmda son çaren MAC adresini değiştirip denemek tabi bu ISS ile problem yaratabilir. Bazı kablo bağlantılar mac adresini değiştirdiğinde yeni IP alabiliyor
Old 21.05.2010, 23:02
ali1991
Guest

Quote:

şeklinde dener misin.
verdiğin kullanıcı adı ve şifreyle girildi kardeşim sağolasın...tekrar bağlan betiğide oluşturulde kayıtta ettim...fakat 1 part iniyo ondan sonra 5 dakika geri sayıma geçiyo tekrar bağlan devreye giriyo sonrada başarısız diyo ve neticede yine bekliyorum...ne yapmalı
Old 21.05.2010, 23:04
ali1991
Guest

Quote:

şeklinde dener misin.

verdiğin kullanıcı adı ve şifre ile oldu,betik oluşturuldu ve kayıt ettim...1 part iniyo 2. sine geçiyo 5 dakika geri sayım başlıyo tekrar bağlan devreye giriyo fakat başarısız diyor yani yine bekliyorum...
Old 22.05.2010, 00:18
Freeloader
Guest

ali1991

5 dakika geri sayım başlıyor dedin ? 5 dakika boş yuva bekleme süresidir ve 5 dakika geri sayım başladığında tekrar bağlan devreye girmez.

tekrar bağlan bekleme süresini atlatmak için bekleme süresi 15 dakikadır

Bu şekilde yap ;

1.tekrar bağlan ayarlarına git

2. Test odasından IP değiştir de

3. Test başarılı mı başarısız mı bak bakalım ve bana bildir.

Ek not: özellikle Hafta sonrları rapidsharin ücretsiz kullanıcılar için ayırdığı yuvalar genelde doludur

Last edited by Freeloader; 22.05.2010 at 00:22.
Old 22.05.2010, 01:20
ali1991
Guest

Quote:
ali1991

5 dakika geri sayım başlıyor dedin ? 5 dakika boş yuva bekleme süresidir ve 5 dakika geri sayım başladığında tekrar bağlan devreye girmez.

tekrar bağlan bekleme süresini atlatmak için bekleme süresi 15 dakikadır

Bu şekilde yap ;

1.tekrar bağlan ayarlarına git

2. Test odasından IP değiştir de

3. Test başarılı mı başarısız mı bak bakalım ve bana bildir.

Ek not: özellikle Hafta sonrları rapidsharin ücretsiz kullanıcılar için ayırdığı yuvalar genelde doludur

tekrar bağlan başarısız oldu diyo
Old 22.05.2010, 01:44
Freeloader
Guest

Quote:
tekrar bağlan başarısız oldu diyo
o zaman yarın ya da başka bir gün teamviewer ile benim yakından bakmam lazım ali

http://jdownloader.org/tr/knowledge/chat

sohbete yukarıdaki adresten ulaşabilirsin , bu aralar sohbete pek uğramıyorum ama yarın sohbette olurum büyük ihtimalle.
Old 22.05.2010, 01:46
ali1991
Guest

Quote:
o zaman yarın ya da başka bir gün teamviewer ile benim yakından bakmam lazım ali

http://jdownloader.org/tr/knowledge/chat

sohbete yukarıdaki adresten ulaşabilirsin , bu aralar sohbete pek uğramıyorum ama yarın sohbette olurum büyük ihtimalle.
[SOLVED]

bu akşam tekrar deneyeyim dedim yine kayıt oldu betik.sonra test odasından test ettim başarılı dedi sonra ne olduysa yine başarısız dedi...ama şu var bide ben hiç 15 dakika beklemedim 5 dakika bitiyo başlıyo indirmeye.yani biri bittikten 5 dakika hadi olsun 7 dakika sonra indiriyo...ama 5 dakika başlamadan önce tekrar bağlan yapıyo başarısız diyo sonra 5 dakika geri sayıma başlıyo...

Last edited by Freeloader; 02.06.2010 at 10:37.
Old 22.05.2010, 02:03
Freeloader
Guest

Quote:
bu akşam tekrar deneyeyim dedim yine kayıt oldu betik.sonra test odasından test ettim başarılı dedi sonra ne olduysa yine başarısız dedi...ama şu var bide ben hiç 15 dakika beklemedim 5 dakika bitiyo başlıyo indirmeye.yani biri bittikten 5 dakika hadi olsun 7 dakika sonra indiriyo...ama 5 dakika başlamadan önce tekrar bağlan yapıyo başarısız diyo sonra 5 dakika geri sayıma başlıyo...
tekrar bağlanma sürelerini ayarla tekrar bağlan gelişmiş ayarlara git ve yeni IP için bekle ayarını arttır 120 saniye yap. Ayrıca imzamdan olay günlüğü naıl oluşturulur linkine tıkla ve bana bir olay günlüğü yolla. Olay günlüğü naıl oluşturuluru iyice oku. Hataları aldıktan sonra olay günlüğünü yollicaksın
Old 22.05.2010, 02:05
Freeloader
Guest

Quote:
tekrar bağlanma sürelerini ayarla tekrar bağlan gelişmiş ayarlara git ve yeni IP için bekle ayarını arttır 120 saniye yap. Ayrıca imzamdan olay günlüğü naıl oluşturulur linkine tıkla ve bana bir olay günlüğü yolla. Olay günlüğü naıl oluşturuluru iyice oku. Hataları aldıktan sonra olay günlüğünü yollicaksın
bu arada yarım saat kadar sohbetteyim sonra eğer gelirsen teamviewer ,le şimdi bakabiliriz.
Old 22.05.2010, 03:47
ali1991
Guest

[SOLVED]

Freeloader' dan Allah razı olsun gece saat 3-4 arasını bana yırıp online bir hallettik sorunu.

Old 22.05.2010, 03:48
Freeloader
Guest

Quote:
Freeloader' dan Allah razı olsun gece saat 3-4 arasını bana yırıp online bir hallettik sorunu.
bşd ali , bu arada son birşey var tekrar bağlanı etkinleştir onu unuttuk galiba , JD ana pencere tepede ikon var tekrar bağlan etkin etkisiz panonun yanında.
Old 22.05.2010, 03:56
ali1991
Guest

Quote:
bşd ali , bu arada son birşey var tekrar bağlanı etkinleştir onu unuttuk galiba , JD ana pencere tepede ikon var tekrar bağlan etkin etkisiz panonun yanında.
[SOLVED]
yaptım kardeşim sağolasın:)

Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules