JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 31.10.2009, 12:14
Mylengrave
Guest
 
Posts: n/a
Default Rapidshare - błąd wtyczki

Poza tym, że JDownloader działa masakrycznie, występują u mnie problemy takie jak u innych, czasem trzeba wyłączyć komputer, żeby drugi raz go włączyć. W ogóle nie znam osoby u której zapamiętywałby hasła do pliku.
Od 2-3 dni mam jednak większy problem. JDownloader nie pobiera, bo ma "błąd wtyczki" przy rapidshare, a przy innych wyskakuje błąd krytyczny. Co z tym fantem zrobić?
Reply With Quote
  #2  
Old 02.11.2009, 14:14
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Quote:
Originally Posted by Mylengrave View Post
Poza tym, że JDownloader działa masakrycznie, występują u mnie problemy takie jak u innych, czasem trzeba wyłączyć komputer, żeby drugi raz go włączyć. W ogóle nie znam osoby u której zapamiętywałby hasła do pliku.
Od 2-3 dni mam jednak większy problem. JDownloader nie pobiera, bo ma "błąd wtyczki" przy rapidshare, a przy innych wyskakuje błąd krytyczny. Co z tym fantem zrobić?
Przede wszystkim - nauczyć się porządnie informować developerów o problemach....
Nie podałeś jakiej wersji jD dotyczy błąd, jaką masz wersje Javy, czy błąd rapida dotyczy konta Premium czy Free, ewentualnie przykładowe linki, logi itd. itp...
Mniej więcej tak jakbyś zgłaszał producentowi kompa, że nie działa ci z powodu braku prądu... - zero merytorycznego opisu.

Notabene - jakoś nie zaobserwowałem ani problemów z hasłami, ani problemów z "włączaniem/wyłączaniem" kompa (o co Ci wogóle chodzi?),
ani również "błędów wtyczki" dla RS (ani dla Premium ani dla Free) -
wersja NIGHTLY 0.9.418 (choć widzę, że wersja PINKY jest juz 0.9.421


Najlepiej ściągnij ponownie najnowszą wersję, rozpakuj w nowym katalogu (nie w tym samym, w którym Ci "nie działa" wersja jaką masz), sprawdź aktualizacje i zweryfikuj, czy nadal nie działa....
Reply With Quote
  #3  
Old 02.11.2009, 14:48
Mylengrave
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ojej, przepraszam za brak informacji.

JDownloader 0.8
Java Version 6 Update 15
Ja nie mam żadnego konta premium, a przy każdym rapidzie wyskakuje błąd, przy zwykłych i przy takich, co są załadowane na premium.
Jeśli plik ma hasło i ustawiam, żeby JD go zapamiętał i porem rozpakował, to nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, ani 5 innym osobom, które właśnie o to spytałam, żeby rozpakował. Tak, jakbym w ogóle żadnego hasła dla ściąganego pliku nie wpisała. Jeśli wyłączę JD to czasem się nie włączy drugi raz, chyba, że zamknę javę, wtedy jest szansa.
Ściągam w takim razie nowego i zobaczę, czy działa.
Reply With Quote
  #4  
Old 02.11.2009, 15:16
Mylengrave
Guest
 
Posts: n/a
Default

PS Po zainstalowaniu nowej wersji można ściągać z rapidshare.
Reply With Quote
  #5  
Old 02.11.2009, 17:31
miki
Guest
 
Posts: n/a
Default

Wiesz " editestowy " jak jestes tak bardzo zmeczony udzielaniem jakichkolwiek porad dla tego faktycznie czasem nie dzialajacego programu to moze sobie odpusc.

Jesli masz wersje JD ktora (jak piszesz dziala ci bez zadnych problemow) to moze wyslij ja i daj linka na forum bo sam bym taka wział , bo ze swoja mam same problemy .

Rapidshare na free i pobieranie z niego to horror z jd 421 z java 6.15 - transfer wynosi
1-6 kb/s , wczoraj w nocy mialem 50kb/s max. 800MB sciagam w 3-4 dni .

Wiec nie sciemniaj ze wszystko jest ok , bo nie jest no chyba ,ze tylko u ciebie.

log : **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Dlaczego przycisk "dziennik, log" został ukrty w opcjach ?.
Nie jset to dobre wyjscie bo jest czesto uzywany i powien byc widoczny.
Reply With Quote
  #6  
Old 02.11.2009, 22:16
Mylengrave
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dodam jeszcze, że nadal, jak przy każdej poprzedniej wersji programu, po wciśnięciu stop JD się wyłącza i żeby go włączyć, trzeba uruchomić ponownie komputer.
Reply With Quote
  #7  
Old 02.11.2009, 23:36
miki
Guest
 
Posts: n/a
Default

Yyy jak to restartowac musisz kompa by uruchomic program Ooo :/

Mozesz go uruchomic klikajac po prostu .exe w katalogu jd ?
___________

Co do przycisku dziennik- juz nie aktualne - przy 1-wszym wywolaniu umieszcza sie on na pasku i poprostu nie klikac x to bedzie juz tam na stałe .
Reply With Quote
  #8  
Old 05.11.2009, 09:59
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Quote:
Originally Posted by miki View Post
Wiesz " editestowy " jak jestes tak bardzo zmeczony udzielaniem jakichkolwiek porad dla tego faktycznie czasem nie dzialajacego programu to moze sobie odpusc.

Jesli masz wersje JD ktora (jak piszesz dziala ci bez zadnych problemow) to moze wyslij ja i daj linka na forum bo sam bym taka wział , bo ze swoja mam same problemy.
Zamiast pisać bez sensu to sprawdź na forum:
a) parę postów wyżej jest przyklejony temat, w którym developerzy proszą o rzeczowe zgłaszanie usterek, które pomoże im zweryfikować i poprawić błąd, więc o co ci chodzi, jeśli przypomniałem tylko, o co proszą developerzy przy zgłoszeniu błedu?
b) napisałem wyraźnie, że używam wersji NIGHTLY - czy naprawdę tak ciężko użyć opcji przeszukiwania forum i znaleść posta, w którym "siwek" wyjaśnia jak zassać wersję roboczą?
Nawet masz to nie po angielsku a po polsku: http://board.jdownloader.org/showthr...hlight=NIGHTLY - więc twoje narzekanie, że mam wersję, która u mnie działa, a której sam nie możesz zassać nijak się ma do rzeczywistości.

Quote:
Originally Posted by miki View Post
Rapidshare na free i pobieranie z niego to horror z jd 421 z java 6.15 - transfer wynosi 1-6 kb/s , wczoraj w nocy mialem 50kb/s max. 800MB sciagam w 3-4 dni .
Przecież konta Free mają ograniczoną prędkość pobierania i inne ograniczenia - o prędkości wyraźnie jest napisane na stronach RS:
"However, to make all this possible, the maximum speed of free users downloading files has been limited to a maximum of one Megabit per second."
- myślę, że jest to świadoma polityka "nakłaniająca" do zakupu Premium,
zresztą ograniczeń jest więcej m.in. liczba wolnych slotów, oczekiwanie na download itd...
Zresztą zauważyłem to sam, że (dla Free) w różnych porach dnia prędkość nie osiąga magicznych 128 kilobitów/s, czasami leci 20-30 - chyba, że jesteś zwolennikiem spiskowych teorii, w których twórcy jD "specjalnie" ograniczają prędkość dla kont Free, żeby w porozumiemiu z RS wymusić zakup Premium?
Tylko, że... kod źródłowy jD jest ogólnie dostępny więc jaki miałoby to sens?
Zresztą wyraźnie napisane jest MAX a nie stała prędkość, więc prędkość jest
też zależna od obciążenia serwerów/łącza i dla FREE może być dużo niższa...
Sprawdziłem po raz kolejny ściąganie z FREE - transfer pokazywany to 60-180 więc można przyjąć, że średnio ok 120 - czyli o tej porze dnia mniej więcej tak jak RS ogranicza....

Tak więc zwalanie wszystko na jD to moim zdaniem przesada... notabene np. na Premium wczoraj przez serwer Teleglobe leciało również wolno, ale wystarczyło zatrzymać, wznowić, RS wybrał inny routing, przez inny losowy serwer i leciało z pełną prędkością - kolejny przykład, w którym jD nie był "winny" za prędkość pobierania.

Quote:
Originally Posted by miki View Post
Wiec nie sciemniaj ze wszystko jest ok , bo nie jest no chyba ,ze tylko u ciebie.
Nie mam żadnego interesu w twierdzeniu, że wszystko jest ok, nie jestem ani twórcą ani współpracownikiem, ale użytkownikiem i sam jestem zainteresowany, aby funkcjonalność, jakiej używam działała poprawnie.
Jeśli coś mi nie działa, staram się to zweryfikować i ewentualnie zgłosić opisując ewentualną przyczynę błędu.
Mylegrave opisał(a) niezbyt precyzyjnie co nie działa - ponieważ intensywnie używam jD, to sprawdziłem (na wersji, którą wówczas posiadałem), czy działa ściąganie RS Premium/Free, sprawdziłem ściąganie RARA z hasłem i napisałem wyraźnie: NA MOJEJ wersji ta funkcjonalność działa, proponując ponowne zassanie "czystej" wersji + update w celu ponownej weryfikacji błędów.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:17.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.