JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11.04.2011, 02:54
romess
Guest

Default JD çevrimiçi denetleniyor da takılp kalıyor..

JD çevrimiçi durum denetleniyor da takıldı. HF premium üyeliğim var ilk baktığımda no premium diyordu fakat dosyalar unlimited ti.. şimdi o hesap tamam görünüyor fakat dosya indiremiyorum bi türlü. Diğer barındıcıları da kontrol ettim aynı şekilde dosya inidiremiyorum..
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 04:01
macolar
Guest

Hotfile ile aynı sorunu bende yaşıyorum. Hotfile linklerini denetlenmiyor, denetlemeden indirmeye başlandığında ise "İndir" yazısı görünüyor fakat hiçbir veri alışverişi olmuyor. Free olarak denediğimde ise captcha sonrası yine aynı durum oluyor.

Diğer sitelerde böyle bir sorun yok.
Reply With Quote
Old 11.04.2011, 08:43
Freeloader
Guest

Eğer hepsinde aynı problemi yaşıyorsan virüs programından javaya gerekli izinleri ver, lütfen konu açarken virüs programı ve işletim sistemi bilgilerinizi verin. Böylece daha hızlı çözülür problem. Ayrıca olay günlüğü yollamanızda da fayda var.
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 00:06
romess
Guest

Bu akşam itibarı ile düzelmiş bulunuyor. GErçi beta versiyonu kullanıyorum artık, belki ondandır. Ama hotfile da fariplikler vardı.. Bi ara şifrem gitti diye düşündüm çünkü hf ya biten üyelikten ya da limitin olmadığından dolayı indirmiyordu.
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 00:25
Freeloader
Guest

hangi beta version? nightly mi?
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 13:01
romess
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
hangi beta version? nightly mi?
Evet..14038
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 13:30
Freeloader
Guest

nightly kullanmayın , ya da şu anda sorunsuz çalışıyorsa güncellemeyin.... normalde halk sürümünde de çalışmaıs lazım çünkü diğer kullanıcılarda problem yok. bu daha evvelden oluşan takılma nasıl bir takılmaydı?

JD'yi sağlılkı kullanmak istiyorsanız ayrıntılı bilgi verin bana

java srümü virüs programı ?

virüs programları veri alışverişini engeleyebiliyor , ayrıca takılmaya da sebep oluyor...
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 22:36
Freeloader
Guest

bu konuya solved koydum, aslında problem çözülmedi çünkü kullanıcı problemi farklı yoldan çözdü...
Reply With Quote
Old 13.04.2011, 23:17
romess
Guest

öncelikle ilginize çok teşekkürler...Önceki takılma dosyaların çevrimiçi durumunu denetleyemiyordu.. Restart yaptıktan sonra HF dışında bir barındırıcıdan dosyayı denetliyordu fakat HF de tekrar takılıp kalıyordu silinse de .. sonrasında hiçbirini denetleyemiyordu : sadece dosyaların çevrimçi durumu denetleniyor kısmında takılıyordu. Normal sürümü kullanıyordum ve güncelleme yaptıktan sonra oldu galiba.. Bende java yı falan ve jd yi sildim tekrar indirip kurdum ilkin yine aynı sorunla karşılaştım fakat sonra birden düzeldi..
Reply With Quote
Old 13.04.2011, 23:22
Freeloader
Guest

virüs programının ismi nedir? varsa tabi?
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 17:46
romess
Guest

İ.Sistemi: Win7 x64
A.Virus:Eset SS4..
Dünden itibaren JD den sürekli takma birim hatası alıyorum. Yenileyip sıfırla ya da sürdür diyorum...
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 18:04
Freeloader
Guest

Hala nightly sürümü mü bu? Lütfen normal sürüme geçin ve Eseti kaldırın , yerine comodo free indirin ya da Esetin web erişim korumasını kapatın ya da java ve javaw dosyalarına izin verin ESEtden...

Takma birim problemleriniz için JDownloader stable kullanın ve sable sürümde hala takma birim hatası alıyorsanız = olay günlüğü oluşturun...

Konulara yanıt veirken tam bilgi verin lütfen ? hangi barındırıcı için takma birim hatası alıyorsunuz?

JDownloader %99 eset yüzünden takılıyor ayarlarını tam yappın ve firewalldan da izin verin..

Virsü programını kesinlikle devre dışı bırakmayın bu daha çok problem yaratır... devre dış bırakılan virüs programı tam olarak devre dışı bırakılmaz...
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 18:25
romess
Guest

Evet hala nigtly maalesef..Klasorunden beta olmayana tıkladım ama nigtly açıldı yine. Sanırım kaldırıp kurmak gerek yine. Hotfile takma birim hatası veriyor. Güvenlik duvarında eklemediğim javaw varmış onada tam izin verdim bugün de deneyip stable versiyona geçerim artık.. Teşekkürler..
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 18:40
Freeloader
Guest

JD updtae.jar dosyasını bununla başlatırsan -restore -branch STABLE , jdownloader stable'a döner.

Eset ve Java devamlı problem yaratıyor ve takılmalara sebebp oluyor. Tavsiyem comodo kullanmaktır. ya da dediğim gibi izinleiri tam verin

Takma birim hatası almaya devam ederseniz günlük yollayın..

........

JDownloader'ı sisteminize kurduktan sonra kaldırıp kurmanıza gerek yok, doğru dallarla eski haline geitreiliebilir.. yukarıda verdim
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 20:19
romess
Guest

jdupdate.jar winrar la veya ovi suitle ilişkilendirilmiş.. Normalde kendi açılan bir arşiv dosyası değil mi bu? Dediğiniz şeyi nerden yapıyoruz yani nasıl başlatacağım jdupdate yi..?
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 20:30
Freeloader
Guest

önce jar uzantılarını java ile ilişkilendiriyorsun, sonra jdupdate jar sağ tık yapıyorsun ve kısa yol oluşturuyorsun

sonra JDupdate.jar kısayoluna sağ tıklıyorsun ve özellikler diyorsun

sonra özellikler menüsünde hedef yazıyor

Örn HEdef D:\JDownloader\jdupdate.jar -restore -branch STABLE

Kıçına nasıl yapıştırmışım -restore -branch STABLE

sende aynı şekilde hedefin kıçına boşluk bırakarak bunu ekliyorsun -restore -branch STABLE

sonra kısayolu çalıştırıyorsun
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 21:04
romess
Guest

Ok. dediğini yaptım fakat kısayolu tıkladığımda yine winrar ın açtığı dosya geliyor. Herhangi birşeyi başlatmıyor yanı. Yanı kısayolu çalıştır derken .exe gibi diye düşünmüştüm.
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 21:08
Freeloader
Guest

İşletim sistemindeki .jar uzantılı dosyaları programfiles daki java ile ilişkilendireceksin. Böylece JDupdate.jar kısayolunu çalıştırdığında JDownloader güncelleme penceresi açılacak.

Demek ki ilişkilendirme hatalı.
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 21:21
romess
Guest

jar ı java ile ilişkilendirdim kısayolu çalıştırdım dos ekranı hızlı şekilde açıldı ve kapandı jd yi başlattım ama hala nigtly görünüyor
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 21:25
Freeloader
Guest

dos penceresi çıkmayacak , Java penceresi çıkacak ... normalde jdupdate.jar'ı çalıştırdığında ne çıkıyor...? JD sohbete uğrayın olmadı...
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 21:42
romess
Guest

ok. jdupdate yi çalıştırdığımda da aynı şey oluyor. .jar ı program files(x86) daki java klasoru>bin>java ile ilişkilendirdim... javaw ve javaws ta var ama onlarla değil galiba..?
Reply With Quote
Old 14.04.2011, 22:23
Freeloader
Guest

evet java ile ilişkilendireceksin diğerleriyle değil... bu şekilde çalışması lazım... sohbete uğrarsan teamviewer ile yakından bakabilirim..

ayrıca nightlye nasıl güncelledin ? onu anlamadım? eğer nightlyye günceleldiysen stable sürümde dönebilmen lazım.

Eğer bu şekilde yapamıyorsan jdownlaoder'I consoldan güncelle

eklenti olarak ekledim dosyayı jdownloader klasörüne çıkart ve ordan çalıştır

od a olmazsa cmdden manuel yap

Code:
cd /d <jdownloader dizini>
java -Xmx512m -jar jdupdate.jar -restore -branch STABLE
Attached Files
File Type: rar windows_restore.rar (130 Bytes, 187 views)
Reply With Quote
Old 15.04.2011, 15:54
Freeloader
Guest

yanlış parametreleri göndermişim bu parametreyi kullan , restora ihtiyacın yok eski bir parametre..

-branch RESET
Attached Files
File Type: rar windows_reset.rar (119 Bytes, 181 views)

Last edited by Freeloader; 15.04.2011 at 16:05.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules