JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 29.05.2009, 11:59
enigma007
Guest

Quote:
Originally Posted by horgh666 View Post
bende de sorun war üstad. Xp kullanıorum sistem kapat komutu çalışmıyor. hiç bir hareketlilik yok!
En son alınan 17 güncelleme ile;RS status(betik kaydetme penceresi),sistem kapatma ikaz penceresi,sorunlu olan hostlardan indirme olayı,arayüz de ki takılmalar,link yakalayıcının hızlanması,eklenti yönetiminde ki sekme hatası,link yakalayıcı uyarı penceresi sorunları düzeltildi.Yakında shutdown sorununuda çözeceklerdir dostum merak etme.Bundan daha büyük IP reset sorunu var bazen part indikten sonra reset atmıyor,bazende aynı IP'yi alıyor.
Old 29.05.2009, 15:22
horgh666
Guest

Quote:
Originally Posted by enigma007 View Post
En son alınan 17 güncelleme ile;RS status(betik kaydetme penceresi),sistem kapatma ikaz penceresi,sorunlu olan hostlardan indirme olayı,arayüz de ki takılmalar,link yakalayıcının hızlanması,eklenti yönetiminde ki sekme hatası,link yakalayıcı uyarı penceresi sorunları düzeltildi.Yakında shutdown sorununuda çözeceklerdir dostum merak etme.Bundan daha büyük IP reset sorunu var bazen part indikten sonra reset atmıyor,bazende aynı IP'yi alıyor.

bende reset atmada weya IP almada hiç bi sorun yok. bakalım bekleyelim shutdown sorununuda
Old 30.05.2009, 01:55
KuZey
Guest

Arkadaslar forumu okudum ama sorunuma cozum bulamadim
eski surumumu kaydetmeden yenileme yaptigima cok pismanim elimde o.3.088 vardi mukemmel calisiyordu yeni surumu yukledim ve programi taniyamaz hale geldim hicbirsey calismiyor ;( ne olur surumu duzeltin ..

Windows 7 kullanicisiyim programi kurdum FF eklentisinide kurdum birakin eklentiyi jdownloader acilmiyor bile simge gozukuyor ama ortada program yok
onuda birakin bir ara acilacak oldu linki yakaliyor ama indirmiyor premium ozelligim kayip allah askina tikir tikir calisan program artik benzinli motora dizel yakit almis gibiyim ne yapmam gerekiyor ?
Old 30.05.2009, 10:45
enigma007
Guest

Quote:
Originally Posted by KuZey View Post
Arkadaslar forumu okudum ama sorunuma cozum bulamadim
eski surumumu kaydetmeden yenileme yaptigima cok pismanim elimde o.3.088 vardi mukemmel calisiyordu yeni surumu yukledim ve programi taniyamaz hale geldim hicbirsey calismiyor ;( ne olur surumu duzeltin ..

Windows 7 kullanicisiyim programi kurdum FF eklentisinide kurdum birakin eklentiyi jdownloader acilmiyor bile simge gozukuyor ama ortada program yok
onuda birakin bir ara acilacak oldu linki yakaliyor ama indirmiyor premium ozelligim kayip allah askina tikir tikir calisan program artik benzinli motora dizel yakit almis gibiyim ne yapmam gerekiyor ?
Vista x64 ile arayüz sorunu varken win 7 olmaması zaten imkansız dostum.Herşeyi eksiksiz ve doğru yaptığına inanıyorsan sabredip güncelleme bekleyeceksin.
Old 30.05.2009, 13:46
sinan1907
Guest

bende dün program kendi güncelledi. acaba bunda klasörleri aşağı yukarı taşıma ve indirme bittikten sonra indirmeyi otomatik durdurma nasıl yapılıyor bilen biri açıklayabilirmi?
Old 30.05.2009, 14:16
jjjameson
Guest

Quote:
Originally Posted by enigma007 View Post
Vista x64 ile arayüz sorunu varken win 7 olmaması zaten imkansız dostum.Herşeyi eksiksiz ve doğru yaptığına inanıyorsan sabredip güncelleme bekleyeceksin.
Bende Windows 7 kullanıyorum uzun süredir fakat hiçbir zaman jdownloader'da açılma hatası almadım. Tekrar indirip yüklemeni tavsiye ederim.

Bu arada sayın FreeLoader zippyshare hatası son güncellemeden sonra tekrar başladı.

Code:
30.May.2009 14:13:43 - java_downloader-> Exception occured
jd.http.Browser$BrowserException: Null URL
	at jd.http.Browser.getURL(Browser.java:644)
	at jd.http.Browser.createGetRequest(Browser.java:538)
	at jd.http.Browser.openDownload(Browser.java:1187)
	at jd.plugins.host.Zippysharecom.handleFree(Zippysharecom.java:70)
	at jd.plugins.PluginForHost.handle(Unknown Source)
	at jd.controlling.SingleDownloadController.handlePlugin(Unknown Source)
	at jd.controlling.SingleDownloadController.run(Unknown Source)
30.May.2009 14:13:43 - java_downloader-> 
Error occured- latest:ERROR_FATAL
00000000000001100000000000000001 <Statuscode
00000000000000100000000000000000 |ERROR_FATAL
00000000000001000000000000000000 |PLUGIN_IN_PROGRESS
00000000000000000000000000000001 |TODO
00000000000000000000000000000001 |VALUE_ID_PREMIUM_DISABLE
StatusText: Bağlanıyor...
ErrorMessage: Hata:Browser $ Browser: Null URL
Old 30.05.2009, 14:53
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by jjjameson View Post
Bende Windows 7 kullanıyorum uzun süredir fakat hiçbir zaman jdownloader'da açılma hatası almadım. Tekrar indirip yüklemeni tavsiye ederim.

Bu arada sayın FreeLoader zippyshare hatası son güncellemeden sonra tekrar başladı.

Code:
30.May.2009 14:13:43 - java_downloader-> Exception occured
jd.http.Browser$BrowserException: Null URL
	at jd.http.Browser.getURL(Browser.java:644)
	at jd.http.Browser.createGetRequest(Browser.java:538)
	at jd.http.Browser.openDownload(Browser.java:1187)
	at jd.plugins.host.Zippysharecom.handleFree(Zippysharecom.java:70)
	at jd.plugins.PluginForHost.handle(Unknown Source)
	at jd.controlling.SingleDownloadController.handlePlugin(Unknown Source)
	at jd.controlling.SingleDownloadController.run(Unknown Source)
30.May.2009 14:13:43 - java_downloader-> 
Error occured- latest:ERROR_FATAL
00000000000001100000000000000001 <Statuscode
00000000000000100000000000000000 |ERROR_FATAL
00000000000001000000000000000000 |PLUGIN_IN_PROGRESS
00000000000000000000000000000001 |TODO
00000000000000000000000000000001 |VALUE_ID_PREMIUM_DISABLE
StatusText: Bağlanıyor...
ErrorMessage: Hata:Browser $ Browser: Null URL
senden önce başkası iletti üstündeler.. evet windows 7 de problem yok muş.. onaylandı em senin hemde başka bir arkadaş tarafından.. problem alanlar javanızı ve jdnizi kontrol edin.
Old 30.05.2009, 17:23
enigma007
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
senden önce başkası iletti üstündeler.. evet windows 7 de problem yok muş.. onaylandı em senin hemde başka bir arkadaş tarafından.. problem alanlar javanızı ve jdnizi kontrol edin.
Abicim netload ile sorun mu çıkarıyor şuanda?
Old 30.05.2009, 18:39
denek denek is offline
JD Beta

evet. bende de netload sorunu var. 0.5.917 kullanıyorum ve indirmiyor.captchayıokuyor indirecekken temporarly unavaible diyor. ama linkte problem yok. firefox ile indirilebiliyor.
Old 30.05.2009, 19:06
bluemoon072
Guest

Quote:
Originally Posted by denek View Post
evet. bende de netload sorunu var. 0.5.917 kullanıyorum ve indirmiyor.captchayıokuyor indirecekken temporarly unavaible diyor. ama linkte problem yok. firefox ile indirilebiliyor.
Netload hatası Almanca sayfasında bildirilmiş.
Old 30.05.2009, 19:48
enigma007
Guest

Quote:
Originally Posted by bluemoon072 View Post
Netload hatası Almanca sayfasında bildirilmiş.

Host farketmeden sık sık vazgeçildi hatası veriyor bunun içinde var mı bir bildirim?
Ayrıca netloaddan indirme yaparken 2.parta geçince hız 20 lere düşüyor durdurup yeniden başlatınca normal hızına ulaşıyor.Aynı sorunları paylaşan var mı?

Last edited by enigma007; 31.05.2009 at 23:35.
Old 01.06.2009, 12:39
horgh666
Guest

bendeki sürüm 0.5.589 du şimdi baktım ki 0.5.917 versiyonu çıkmış. Güncelle diorum program güncellemio neden acaba? web sayfasından indirdim kuracam şimdi. ama nie güncelleme yapmıo ki program?
Old 01.06.2009, 15:50
pasa_mahmut
Guest

En son güncellemeyi yükleyince JD birdaha açılmıyor açılış ekranında donup kalıyor
Old 01.06.2009, 16:58
KiRa
Guest

slmlar:) ilk olarak Freeloadar süpersin yine JD nin TR temsilcisi:) walla iyi ki varsın:)

sorum biraz garip aslında çoğu kişiye saçmada gelebilir ama premium hesabımı nasıl ekleyeceğim yani aktif edeceğim JD de? bir türlü premium hesap giriş yerini bulamadım:S

premium hesap : netload
JD sürüm : 0.5.949
Premium toplayıcıyı indirdim yararı oulr diye o da sökmedi nedense:S
ve eskisini kaldırıp siteden yenisini indirdim ki eskisini update etmsi gerçekten uzun sürüyor.

şimdiden teşekkürler yardımlarınız için:)

EDIT: Freeloader JD sohbetten yardım etti çok teşekkürler tekrar kendisine:)

Last edited by KiRa; 01.06.2009 at 18:02.
Old 02.06.2009, 05:24
hocam
Guest

Jdownloader ile rapidshare premium sıkıntısı yaşıyorum. 1 megabit bağlantım var. Üye olmadan hotfile'dan 105 kps, netload'tan 60 kps ile download yapıyorum. Ama maalesef üyeliğim olduğu rapidten 65 kps ile download yapmam çok üzücü. Halbuki bu durum Internet Download Manager programı ile 108 kps civarında. Bu sorunun giderilmesi için jdownloaderda neler yapılması gerektiği noktasında yardımlarınızı bekliyorum.
Old 02.06.2009, 17:31
lele
Guest

0.4x sürümlerin arayüzü basit ve son derece işlevseldi. Misal, link ekler eklemez link yakalayıcı alta mı, üste mi? diye sorardı. Üstelik dosyaları alt ve üste sıralama kombinasyonu gayet işlevseldi. 0.5x sürümlerde ise bu yok. Farenin sağ tık işlevi var ancak örneğin üste çıkardığın dosya fiziksel olarak üste çıkmıyor. Olduğu yerde kalıyor. Bir de gene eski sürümlerde programda en üstte "çöp tenekesi" ikonu vardı. Dosya silmek için oldukça iyiydi. Kısaca programın bütün işlevlerinin fareye yüklenmesi hiç iyi olmamış. Bir de unutmadan, linkleri eklediğiniz zaman direkt download sayfasında açılmıyor. Link yakalama sayfasında açılıyor. Oradan ekliyorsunuz download sayfasına. Eskiden direkt eklenirdi. Ben eski JD'yi özlüyorum...
Old 02.06.2009, 17:38
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by lele View Post
0.4x sürümlerin arayüzü basit ve son derece işlevseldi. Misal, link ekler eklemez link yakalayıcı alta mı, üste mi? diye sorardı. Üstelik dosyaları alt ve üste sıralama kombinasyonu gayet işlevseldi. 0.5x sürümlerde ise bu yok. Farenin sağ tık işlevi var ancak örneğin üste çıkardığın dosya fiziksel olarak üste çıkmıyor. Olduğu yerde kalıyor. Bir de gene eski sürümlerde programda en üstte "çöp tenekesi" ikonu vardı. Dosya silmek için oldukça iyiydi. Kısaca programın bütün işlevlerinin fareye yüklenmesi hiç iyi olmamış. Bir de unutmadan, linkleri eklediğiniz zaman direkt download sayfasında açılmıyor. Link yakalama sayfasında açılıyor. Oradan ekliyorsunuz download sayfasına. Eskiden direkt eklenirdi. Ben eski JD'yi özlüyorum...
yeni jdownloader yaptığımız testlerde dosya eklemeyi link toplamayı daha çok kolaylaştırıyor... bi kere link avına çıktığınız zaman ,

önce jdyi tepsiye indirin ;

sonra linkleriniz toplayın , dosyaların parolalarını jdown ff eklentisi ile ekleyin , bukadar basit... işniz bitince jd yi açın ve paketleriniz kabul edin.. bundan daha basit ne olabilir ?

paketleri sürükle ve bırak ile taşıyabilirsiniz > oklar belki yine eklencek..
Old 02.06.2009, 18:01
lele
Guest

Quote:
yeni jdownloader yaptığımız testlerde dosya eklemeyi link toplamayı daha çok kolaylaştırıyor... bi kere link avına çıktığınız zaman ,

önce jdyi tepsiye indirin ;

sonra linkleriniz toplayın , dosyaların parolalarını jdown ff eklentisi ile ekleyin , bukadar basit... işniz bitince jd yi açın ve paketleriniz kabul edin.. bundan daha basit ne olabilir ?

paketleri sürükle ve bırak ile taşıyabilirsiniz > oklar belki yine eklencek..
JD ff parola seçeneğini göremedim üstat!

Oklar tekrar konursa işimiz oldukça kolaylaşır gibime geliyor... Bir de linkler direkt download sayfasında açılmalı bence...

Çalışmalarınızda başarılar...

Last edited by lele; 02.06.2009 at 18:18.
Old 03.06.2009, 01:17
_hasan_
Guest

Unhappy

Quote:
Originally Posted by lele View Post

Aynen dostum. En hoşuma giden özelliklerden sistem kapatma sorunsuz çalışıyordu. Ama ne yazıkki hala bu sorun devam ediyor. Düzeltilemedi bir türlü. Akşam bıraktım sabah baktım pc açık. 0.4 versiyonunda hiçbir hata yoktu. Yazık günah boşa giden elektiriğe..
Old 03.06.2009, 09:19
abdullahsert1971
Guest

Default güncelleme sorunu

917 final sürümünü indirdim. daha sonra yaptığım güncelleme sonrası 949 oldu. şimdi de 64 adet güncelleme pakati var diyor. ancak bir türlü güncellemiyor. güncelleme butonuna basıyorum güncellemeye geçiyor ancak güncelleme ekranı hemen kapanıyor. bilginize............:confused:
Old 03.06.2009, 13:32
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by abdullahsert1971 View Post
917 final sürümünü indirdim. daha sonra yaptığım güncelleme sonrası 949 oldu. şimdi de 64 adet güncelleme pakati var diyor. ancak bir türlü güncellemiyor. güncelleme butonuna basıyorum güncellemeye geçiyor ancak güncelleme ekranı hemen kapanıyor. bilginize............:confused:
böyle durumlarda > jdownloader ve arka planda java ilgili ne varsa sonlandırın >

son olarak jdownloader klasörünüzü açın içinde jdupdate.jar dosyası var çalıştırın..
Old 03.06.2009, 15:35
abdullahsert1971
Guest

aynı dediğin gibi yaptım yine aynı çıkıyor. fotoğraf yükleyebilsem göstercem de fotoğrafı yükleyemiyoruz buraya.... ayrıca yeni tekrar indirdim jdown'u yine kurdum. o da yapıyor aynısını, ilk 20 kadar bi güncelleme yapıyor. daha sonra kapanıp açılıyor ve bu 64 paket güncelleme uyarısı veriyor. yükle diyorum, yüklemiyor. tüm güncellemeleri yapılmış yeni bir versiyon yayınlasanız iyi olmazmı....?
Old 03.06.2009, 17:07
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by abdullahsert1971 View Post
aynı dediğin gibi yaptım yine aynı çıkıyor. fotoğraf yükleyebilsem göstercem de fotoğrafı yükleyemiyoruz buraya.... ayrıca yeni tekrar indirdim jdown'u yine kurdum. o da yapıyor aynısını, ilk 20 kadar bi güncelleme yapıyor. daha sonra kapanıp açılıyor ve bu 64 paket güncelleme uyarısı veriyor. yükle diyorum, yüklemiyor. tüm güncellemeleri yapılmış yeni bir versiyon yayınlasanız iyi olmazmı....?
Yüklenen sürümde bir problem yok abdullah bey , yukrada anlattığım işlemleri yaparken jdownloader çalışmicak > görev yöneticsinden java ile ilgili ne varsa sonlandırcaksınız > son olarak jd klasörünü açacaksınız > jdupdate.jar bunu çalıştırcaksınız... 30 kişi aynısını söyledi bilgisayarlarına teamviewer ile bağlandım ve hiç bir problem yoktu... > son olarak JAVA yı kaldırın sisteminizden ve yeniden yükleyin.. JAVA program ekle kaldırdan kaldırılmalıdır ve eğer c programfiles da kalıntıları var ise onlarda silinmelidir...

son olarak java.com dan indirip yürütülmelidir..

son not : jdownloader klasörünüz c de yada masa üstünde olsun > klasör adı da basit olsun JD gibi... bazı kullanıcılar jd klasör adını değiştiriyor ve garip karakterler kullanıyorlar buda güncellmeyi etkiliyor...

saygılar

Last edited by Freeloader; 03.06.2009 at 17:13.
Old 03.06.2009, 17:32
ByAdmin
Guest

Bencede sorun var,

Klasörü masaüstüne JD adıyla kopyaladım, Process Explorer ile baktım java ile ilgili hiçbirşey bırakmadım kapattım, jdupdate.jar ıda çalıştırdım ama aynı durum var güncellemiyor.

Edit; Birde programı aşağıya indirdiğimizde şöyle sol altta inen dosya hakkında bilgi alabileceğimiz (Hız inen kalan durum gibi) bir bar yada benzer bişey olsa (İsteğe göre göster yada gösterme durumu olsa)

Last edited by ByAdmin; 03.06.2009 at 20:31.
Old 04.06.2009, 11:20
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by ByAdmin View Post
Bencede sorun var,

Klasörü masaüstüne JD adıyla kopyaladım, Process Explorer ile baktım java ile ilgili hiçbirşey bırakmadım kapattım, jdupdate.jar ıda çalıştırdım ama aynı durum var güncellemiyor.

Edit; Birde programı aşağıya indirdiğimizde şöyle sol altta inen dosya hakkında bilgi alabileceğimiz (Hız inen kalan durum gibi) bir bar yada benzer bişey olsa (İsteğe göre göster yada gösterme durumu olsa)

jdupdatelog.txt var jd klasöründe içeriğini kopyalayıp bana yollayabilirmisin.

O dediklerinizde var jdownloaderı tepisye indirdiğiniz vakit simgesine geldiğinzde bu bilgileri veriyor zaten?

Last edited by Freeloader; 04.06.2009 at 11:33.
Old 04.06.2009, 13:39
ByAdmin
Guest

Quote:
jdupdatelog.txt var jd klasöründe içeriğini kopyalayıp bana yollayabilirmisin.

O dediklerinizde var jdownloaderı tepisye indirdiğiniz vakit simgesine geldiğinzde bu bilgileri veriyor zaten?
Buyur.
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Üstelik güncellemeleri neden bu şekilde yapmamız gerekiyor. İndirdiğimiz sürümde tüm güncellemeler içerse olmazmı?

Tepsiye gelince çıkanı biliyorum ama ona gerek kalmadan olmasını demek istemiştim.

Last edited by ByAdmin; 04.06.2009 at 13:44.
Old 04.06.2009, 14:04
Freeloader
Guest

Quote:
Buyur.
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Üstelik güncellemeleri neden bu şekilde yapmamız gerekiyor. İndirdiğimiz sürümde tüm güncellemeler içerse olmazmı?

Tepsiye gelince çıkanı biliyorum ama ona gerek kalmadan olmasını demek istemiştim.
admin sohbet odamız var biliyosundur belki vaktin olunca uğra.. günlüğe bakçam birazdan.. Güncellemelrde son sürümle bereber problem yaşayanlar birkaç kişiydi javayı kaldırıp yeniden yüklediğimizde güncellemeler çalıştı.. jd problemi değil java problemiydi... ayrıca jd sunucuları güçsüz çok yüklenme olduğunda beklemek gerkiyor biraz... Ben günlüğe bakıp döncem sana.. son srümde tüm güncelemeleri içerse birşey farketmez ilerde yine güncelleme aldığınızda aynı problemle dönceksiniz.. sorun jd de değil

bu arada hangi jd var sizde byadmin? ana siteden son sürümü indirip denediniz mi?

Last edited by Freeloader; 04.06.2009 at 14:29.
Old 04.06.2009, 14:52
ByAdmin
Guest

Quote:
admin sohbet odamız var biliyosundur belki vaktin olunca uğra.. günlüğe bakçam birazdan.. Güncellemelrde son sürümle bereber problem yaşayanlar birkaç kişiydi javayı kaldırıp yeniden yüklediğimizde güncellemeler çalıştı.. jd problemi değil java problemiydi... ayrıca jd sunucuları güçsüz çok yüklenme olduğunda beklemek gerkiyor biraz... Ben günlüğe bakıp döncem sana.. son srümde tüm güncelemeleri içerse birşey farketmez ilerde yine güncelleme aldığınızda aynı problemle dönceksiniz.. sorun jd de değil

bu arada hangi jd var sizde byadmin? ana siteden son sürümü indirip denediniz mi?
Şu an java 6 update 14 yüklü.
Old 04.06.2009, 15:43
Freeloader
Guest

Quote:
Şu an java 6 update 14 yüklü.
jdownloader sürümün nedir?
Old 04.06.2009, 17:32
ByAdmin
Guest

Quote:
jdownloader sürümün nedir?
v0.5.949 (82 güncelleme var diyor)

Sanal Xp yede Java 6 upd.14 yükleyip aynı JD yi atıp güncellemeyi denedim ama aynı sorun oluştu.
Old 04.06.2009, 21:29
Freeloader
Guest

Quote:
v0.5.949 (82 güncelleme var diyor)

Sanal Xp yede Java 6 upd.14 yükleyip aynı JD yi atıp güncellemeyi denedim ama aynı sorun oluştu.
ok arkadaşlarla konuştum jdupdate.jar ı dedğim gibi çalıştıryorsan ve halen günccelmeyir ise > bu bir jd hatası > ve üzerinde çalışıyorlar.. aslında jdniz güncellenmiş durumda ... .. bekleyin düzeltilecek..
Old 04.06.2009, 22:31
ByAdmin
Guest

Quote:
ok arkadaşlarla konuştum jdupdate.jar ı dedğim gibi çalıştıryorsan ve halen günccelmeyir ise > bu bir jd hatası > ve üzerinde çalışıyorlar.. aslında jdniz güncellenmiş durumda ... .. bekleyin düzeltilecek..
Sonunda sıkıntımız anlaşıldı, varya gerçekten süpersin cevap ve destek konusunda. Teşekkürler tekrar.
Old 07.06.2009, 21:10
lele
Guest

2 gündür JD hızım düştü... Eskiden 105-106 ile stabil bir biçimde çekiyorken; 2 gündür 40'lar,50'ler ... 80 küsürler arasında kararsız bir biçimde dosya indiriyorum. Sebebi ne olabilir acep?

Last edited by lele; 07.06.2009 at 21:13.
Old 11.06.2009, 12:13
ByAdmin
Guest

Yeni versiyon çıkmış onda sorunlar düzeltildimi?

İndirme, Güncelleme vs sorunları...
Old 11.06.2009, 15:01
Freeloader
Guest

Quote:
Yeni versiyon çıkmış onda sorunlar düzeltildimi?

İndirme, Güncelleme vs sorunları...
evet düzeltildi ; diğer Ip yasaklı hatasıda düzeltiliyor..
Old 03.08.2009, 13:41
karasenir
Guest

Smile Pc açılışı

Arkadaşlar Pc açılışında otamatik açılsın istiyorum Jdownloaderim bu bir eksiklik sanırım geliştiren arkadaşlar ilgilenirse sevinirim ellerinize sağlık
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules