JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05.12.2011, 23:04
Freeloader
Guest

Lightbulb Tavsiye edilen antivirus/internet güvenlik programı

Ücretsiz ve güzel bir virüs programı istiyorsanız, sizlere tavsiyem comodo internet security premium Free sürümünü indirip kullanmanızdır. JDownloader ile de problemsiz çalışan comodo internet security sizlere gayet başarılı koruma sağlayacaktır. **External links are only visible to Support Staff**
Code:
Buradan download linkine tıklayarak programı indirebilirsiniz.

Çok önemli: JDownloader'ın sağlıklı çalışabilmesi için comodo kurulumundan sonra comodo güvenlik duvarı sekmesinden java ve javaw dosyalarına izin veriniz.

Last edited by Freeloader; 09.03.2012 at 03:38.
Reply With Quote
Old 07.01.2012, 11:15
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Thumbs up

ben de tavsiye ederim fakat yakalayamadığı virusler olabiliyor.ama bunun özelliklerini tek başına ücretsiz veren program da bildiğim kadarıyla yok.birkaç ücretsiz programla yaparsınız ama sorun çıkma ihtimali yüksek.kasperskynin esetin de yakalayamadığı virusler oluyor çok dert etmeyin.

Comodo Internet Security Free/Premium resmi sayfa:
Code:
**External links are only visible to Support Staff**
resmi olmayan sayfalar(resmi sayfaya erişemezseniz kullanın):
Spoiler:
Code:
not: filehippo(filehippo mirrora tıklarsanız),filehorse(her zaman) kendi sunucularından eski versiyonlar dahil indirmenize izin veriyor.

Comodo IS Premium direkt linkler(sırayla:32&64bit birlikte,sadece32bit x86,sadece64bit x64):
Spoiler:
Code:

bunlar da yedek direkt linkler:
linklerde eudan sonra başında 0 olmadan istediğiniz sayıyı sallayabilirsiniz, hepsi tutar :)

Comodo Internet Security (Windows 8 için):
Code:
bu sayfadakine ihityacınız kalmadı gibi(normal sürümde win8 desteği artık var):) What's new in v5.12?
IMPROVED: Windows 8 Support

Comodo Internet Security 2013 Beta-denemek isteyenlere (EDIT:Artık kararlı sürüm olmuştur(üstteki linklerden indirebilirsiniz).win8 desteği var)
Spoiler:
Code:
comodoyu kaldırmak isteyip kaldıramazsanız:
Spoiler:
Code:

===================================
CIS2012-Javaya nasıl izin veririz?:
Spoiler:

izin vermeden problem çıkarmıyorsa öyle kalsın. bağlantı kopmaları yaşıyorsanız anlatımı aşağıda:

bunlardan hangileri sende mevcutsa onlara izin ver.
Code:
C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\java.exe
C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\javaw.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\java.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\javaw.exe
jre6 yerine jre7 olabilir. ben java 7 kullanmıyorum.
Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
Uygulama anlatımı:
Spoiler:

---------------------------------

CIS2013-Javaya nasıl izin veririz?:
Spoiler:

viruslerden antiviruslerce kurtulamadığınızda formatı düşünmeden önce combofixi bir deneyin.:thumbup:
ayrıca bu sayfayı ziyaret edin (boş zamanınızda girin, bayağı kapsamlı)::thumbup:
Code:
combofix(Bu güçlü bir araçtır. Uzman tavsiyesi ve yönlendirmesi olmadan kullanmanız sisteminiz için risklidir.(tavsiye ediyorum ama uzman değilim)(aldığım eğitim word,excel,powerpoint başlangıç seviye)(virus,spyware,malware vs. değildir.)
sırayla okuyun ve gerçekten ihtiyacınız varsa indirin kurun:
Spoiler:
Code:

combofix direkt indirme linkleri:
Spoiler:
Code:

uyarıyorum.riskli ve sorumluluk kullanana ait.
ayrıntı:
Spoiler:
combofix işlemlere başlamadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturur.beklenmeyen sonuç gördüğünüzde combofixin oluşturduğu sistem geri yükleme noktasını kullanın.
-combofixi önceden indirip saklamanız işinizi görmeyebilir çünkü kullanım süresi doluyor. süresi dolmasa bile günceli çıktıysa mutlaka güncelini indirip çalıştıracaktır.

-combofixi kaldırma:Başlat >Çalıştır'a " ComboFix /uninstall " yazıp "Tamam" diyoruz
ayrıntı2:
Spoiler:
-combofix klasör.exe ve autorun viruslerinden kurtulmayı da sağlıyor ama flashınızdakileri silmez oluşmasını engeller(siz virüslü dosyaları tekrardan çalıştırmadığınız sürece). antivirusle flashı taratın. elle de silebilirsiniz. vaktim olursa ayrıntılı anlatırım.
bazı ekleyebileceklerim: autorun.inf dosyasının oluşmasını engelleme,flasha yazmayı devre dışı bırakma,gizli ve sistem özellikli klasörleri normal hale getirme,kilitli ntfs klasörlerini açabilme,açılmayan windowstan veri kurtarma(tamamen arızalı ve bozuk sektörlü diskler hariç),format atmanız gerekli uyarısı veren RAW hale gelmiş diski NTFS/FAT32 yapıp diski hayata döndürme(her diskte olmaz.)

AdwCleaner-adware,araç çubukları,tarayıcı hijackerlar,PUP kaldırma aracı (pspzockerscene'nin tavsiyesi)
açıklaması:
Spoiler:
AdwCleaner is a program that searches for and deletes Adware, Toolbars, Potentially Unwanted Programs (PUP), and browser Hijackers from your computer. By using AdwCleaner you can easily remove many of these types of programs for a better user experience on your computer and while browsing the web.

The types of programs that AdwCleaner targets are typically bundled with free programs that you download from the web. In many cases when you download and install a program, the install will state that these programs will be installed along with the program you downloaded. Unless you perform a Custom install, these unwanted programs will automatically be installed on your computer leaving you with extra browser toolbars, adware, and other unwanted programs. AdwCleaner is designed to search for and remove these types of programs.

Code:
antivirus programı kaldırma araçları(normal yol işe yaramazsa)-kapsamlı:
Code:
güvenli mod açamama sorunu çözümü-doctus:
Code:
öneri:doctus.org un vaktiniz varsa altından girip üstünden çıkın&faydalanın:w00t: (reklam amaçlı değildir:angel:.kurallara uyarsanız yardımcı olacaklardır:thumbup:)
bilisimplatformu.com/forum/ Türkçe destek alabileceğiniz diğer site (combofixi barındıran site tarafından onaylı)
**External links are only visible to Support Staff**Official
**External links are only visible to Support Staff**x86&x64
**External links are only visible to Support Staff**JavaRa
JDownloader:
**External links are only visible to Support Staff**JD-ZIP
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=54725
http://jdownloader.org/jdownloader2
JD2-upd only
JD Dev., Translator: http://svn.jdownloader.org/users/271
speedtest.net/result/3156325665.png
speedtest.net/result/2332385983.png

Last edited by maynak00; 20.03.2014 at 22:13. Reason: link ekleme-bilgi güncelleme
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 00:37
archivist archivist is offline
Wind Gust

comodoyu hiç denemedim.. avira kullanıyorum neredeyse 3 yıldır (ne zaman ki kasper uyuzu her şeyi blackliste aldı aviraya döndüm).. oldukça memnunum... hafif siklet bilgisayarı kasmayan virüsleri de şak şak yakalayan bi program..sizin fikriniz var mı?
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 02:15
Freeloader
Guest

Neredeyse hepsi güzel, tabi saglam bir sisteminiz varsa. Eski sistemlerde kaynakları en az tüketen virüs programı kullanılmalı. Bunun icin de hepsini denemek lazım. Kimiisi kaynagı cok tüketiyor. Comodonun cmdagent diye bi exesi var. eski sürümlerde cpuyu kasıyordu yeni sürümlerde sorun giderilmis sanırım. Ben JD ile iyi ve sorunsuz calısan bir program oldugu icin verdim acıkcası. Ayrıca ücretsiz ve bircok koruma modülü var icerisinde bununla ilgili bir yerde genis kapsamlı acıklama yapmıstım. Avira web guard javayı engelliyor ayrıca indirmelerin yarıda kalmasına sebep oluyor. Avira Ayarının dogru yapılması lazım. Tüm virüs progrmlrı dogru ayarlandıgında java ile problem cıkartmıyor. AVG security sürümü eskiden dogru ayarlansa bile javayı engelliyordu. Bununla iligli avg ekibiyle görüsüldü onlarda yeni sürümleriye problemi düzeltti. Bizde ek olarak avg icin özellik ekledik.Eskiden avg javayı engellediginde dosyalar hemen kopuyordu artık kopmuyor bu bizim entegre ettigmiz özellik. (Bu avg security sürümü icin geceleri)

Avg normal sürüm yani sadece virüs programı olan sürümünde link scanner indirmelerin kopmasına sebep oluyordu bununla ilgili de avg ekibi calısma yürütüyordu. Yeni sürümleriyle probem büyük ihtimalle düzeltilmistir.
Reply With Quote
Old 09.03.2012, 02:30
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Quote:
Originally Posted by archivist View Post
comodoyu hiç denemedim.. avira kullanıyorum neredeyse 3 yıldır (ne zaman ki kasper uyuzu her şeyi blackliste aldı aviraya döndüm).. oldukça memnunum... hafif siklet bilgisayarı kasmayan virüsleri de şak şak yakalayan bi program..sizin fikriniz var mı?
önceki mesajımı da dikkate al...avirayı sevemedim.o tehlikeli bu tehlikeli diyip sürekli soruyor,ayrıca saçmalıyor.eminim kullandığım zararlı dediği pronun zararsız olduğundan.avira free antivirusten bahsediyorsan eksileri sayalım:
Spoiler:
Limitations:
· Not for Commercial or Business use
· Nag screen

Users are advised to pay attention while installing this ad-supported application:
· Offers to download or install software or components (Ask Toolbar) that the program does not require to fully function
· Offers to change the default search engine for web browsers installed in the system
· Displays ad banners or other types of advertising material during its runtime
kaynak:softpedia.com/get/antivirus/antivir-personal-edition.shtml
bunlar beni bayağı uzak tutmaya yetiyor.adware-nagware gibi proları sevmem.freeyse tam olsun.ha ben bunların zararlı yanlarını kurdurmam.yaparsa bir değişik düzeltirim.Avira Internet Security ücretli.Comodo IS tamamen ücretsiz ve adware değil.

kaspersky de bolca soru soruyor(oto ayarını sevmiyorum) ve hafif ayarda bile bilgisayarı yoruyor,sorulara verdiğin cevabı algılaması geç.esetin oto ayarı da saçmalıyor.comodo esetten ve kasperskyden daha hafif.
techsupportalert sitesinden verdiğim linke göz at.
comodo çok soru soruyor diyorsan eğitim kipleri seçiliyken az soruyor.(sorması taraftarıyım.izinsiz işlemleri sevmem.misal norton kafasına göre siler.)
-ha hepsinin ayrı özelliği var.comodo en iyisi demiyorum.hiçbiri en iyisi değil.boşver karşılaştırma testlerini. biz sadece tavsiye ediyoruz.kullanmak zorunda da değilsin.

@Freeloader, başlık virüs programı değil de antivirus/internet güvenlik programı yapılmalı.virüsler düşmanımız:lol: antileri dostumuz:w00t:
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules