JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 04.01.2014, 21:55
kojderek
Guest
 
Posts: n/a
Default [catshare.net] service temporarily unavailable

Mam następujący błąd przy pobieranie z catshare.net z kontem premium.
Rozpoczyna się pobieranie po czym wyskakuje komunikat " server: service temporarily unavailable" po czym następuje 1sec. odliczanie i tak w kółko za każdym razem pobierając po kilka Kb. Linki są sprawne bo pobierają się poprzez przeglądarkę bądź z konta darmowego w jadownloader.
Reply With Quote
  #2  
Old 05.01.2014, 12:07
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

1. Podaj przykładowe linki
2. jaka wersja JD?
Reply With Quote
  #3  
Old 06.02.2014, 09:37
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Mam ten sam problem. Linki dowolne, z każdym tak samo - a z przeglądarki działają.

JD0.9 pobiera kilka Kb, potem zwraca komunikat: Server: service temporarily unavailable, po chwili restart pobierania, i tak w pętli.

JD2 zachowuje się podobnie, pobiera jakiś fragmencik, po czym restartuje pobieranie.
Reply With Quote
  #4  
Old 06.02.2014, 16:05
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Linki? Logi?
Reply With Quote
  #5  
Old 06.02.2014, 23:06
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Link, np: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Link, np: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
Log dla JD0.9: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Last edited by editestowy; 07.02.2014 at 11:47.
Reply With Quote
  #6  
Old 07.02.2014, 09:51
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Działa bez problemu.
Jesteś pewień, że nic nie ingeruje w transfer w JD? Nieprawidłowo skonfigurowany firewall/antywirus może powodować takie efekty (skanowanie progresywne, śledzienie ruchu sieciowego aplikacji).
Reply With Quote
  #7  
Old 07.02.2014, 11:18
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Cholera wie, nic świadomego.
Antywirus Avast, standardowa konfiguracja.
Inne linki (serwisy) działają, zarówno otwarte jak i premium.

Co ciekawe.
Jak kopiowałem log, to JD przechwycił ze schowka linki (te z fragmentu Final downloadlink...., jak rozumiem już rozwiązane na właściwe, docelowe) które zidentyfikował jako [http link] a nie catshare.net i bezproblemowo rozpoczął pobieranie.
Reply With Quote
  #8  
Old 15.02.2014, 01:55
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Ktoś ma jakiś pomysł?
Reply With Quote
  #9  
Old 17.02.2014, 18:53
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Na pewno działało pobieranie w przeglądarce?
Ostatnio natrafiłem na podobny problem, ale okazało się:
a) strona główna linku pokazuje, że link jest dostępny
b) po naciśnięciu klawisza rozpoczynającego pobieranie okazywało się, że finalny link prowadził do konkretnego serwera, który nie działał (w tym przypadku był to serwer a2.catshare...)
Tak więc problem był w braku aktualizacji bazy z dostępnością linku - przypuszczam, że serwer na którym był fizycznie składowany po prostu był niedostępny/padł.
Reply With Quote
  #10  
Old 18.02.2014, 00:57
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Zasadniczo linki catshare z przeglądarki działają, poza przypadkami usuniętych źródeł, ale to najwyżej kilka promili.

Stawiam na ten wątek, że JD ma problem z rozwiązaniem linku catshare na docelowy, czyli np:
pierwotny: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
a docelowy : **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Last edited by editestowy; 20.02.2014 at 00:24.
Reply With Quote
  #11  
Old 18.02.2014, 12:21
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

"Podany plik został usunięty" = dla linku z postu #11
Wtyczka właśnie działa na tej zasadzie, że na podstawie tak jak podałeś w poście #5 wyznaczane są finalne linki czyli odnośniki prowadzące do fizycznego usytuowania pliku na serwerach.
Poza tym piszesz: "JD0.9 pobiera kilka Kb, potem zwraca komunikat: Server: service temporarily unavailable, po chwili restart pobierania, i tak w pętli." - czyli finalny link został wyznaczony i JD rozpoczął pobieranie, które zostało przerwane.
Reply With Quote
  #12  
Old 18.02.2014, 13:09
lenox
Guest
 
Posts: n/a
Default

Witam,

Mam dokładnie taki sam problem od kilku dni.
Załączam screena.
Na tym screenie widać postęp sciągania po kilku próbach wznowienia.
Linki działają w przeglądarce i np. w IDM bez problemu.

Wydaje mi się że problem powstał po ostatnich aktualizacjach JD.

Pozdrawiam
Attached Thumbnails
catashare.jpg   JD.jpg  
Reply With Quote
  #13  
Old 18.02.2014, 21:33
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Ostatnia zmiana we wtyczce był 16.01, dla JD1 jądro aplikacji jest niezmieniane od 3 lat prawie, więc nie widzę przyczyny.
W JD2 nie udało mi się powtórzyć błędu na linkach z postu #5 więc przyczyna może leżeć po stronie konfiguracji użytkownika (AV/FW), tak jak pisałem w poście #6.
Reply With Quote
  #14  
Old 19.02.2014, 01:24
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Ok, jeszcze raz, po kolei.
1. Podejrzenie, że chodzi o wygasłe linki to fałszywy trop.
faktycznie, najprawdopodobniej link który podałem w #11 wygasł.
Nie sprawdze teraz na 100%, ale jak pisałem #11 to wziąłem 1 z linków, z kilku otwartych kart FF dla catshare, a jak dziś odświeżyłem zakładki, to 5 z 6 zwróciło komunikat, że plik usunięty. Przypadek. Promil.

2. Wklejam 6 linków, na których przed chwilą robiłem test z przeglądarki:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Linki z przeglądarki działają.

3. Faktycznie, raczej musi dojść do rozwiązania na docelowy link, bo to widać w logach, widać linki typu **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**.......

4. ponowiłem test i tak samo jak już pisałem w #7, gdy skopiuje do schowka link docelowy, typu **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**............
to JD przechwytuje i identyfikuje go jako [http links] a nie jako [catshare.net], a po uruchomieniu pobierania, źródło jest pobierane bez problemu
Reply With Quote
  #15  
Old 19.02.2014, 08:51
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

huh, jest ciekawie.

Podane w #15.2 linki dziś już nie działają.
Przypadek, voodoo, albo catshare wygaszało krótkie linki?
Może żywotność takich linków ma określony czas?
Skopiowałem je wczoraj z wyników wyszukiwania (hasło "wallander PL s03") wyszukiwarki catshare.
Źródła istnieją nadal, wyszukiwarka znajduje, ale pod innymi linkami krótkimi.

Zrobię test z innymi linkami zaraz, a jutro sprawdze czy działają.

Jakkolwiek, nadal wątek główny w mocy, bo w chwili testu, linki z przeglądarki działają, a z JD nie.
Reply With Quote
  #16  
Old 19.02.2014, 08:57
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Ponowny test. 3 linki z wyszukiwarki catshare ("the tudors s01" ep.1-3)
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

W przeglądarce działają, w JD zrywa.

Zobaczymy jutro czy wygasną.
Reply With Quote
  #17  
Old 19.02.2014, 14:07
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

a) Bez problemu ściągnąłem pierwszy link z postu #17 używając JD2
b) Engine JD1 miał krótsze czasy oczekiwania więc radziłbym próbować z JD2, ewentualnie sprawdź czy FW/AV nie skanuje pakietów pobieranych przez aplikacje - na forum było wiele problemów z FW/AV ingerującym w pobieranie i powodującym zrywanie transmisji.
c) linki typu a2.catshare.net/dl/... nie są rozpoznawane (inny format wejściowy linku) przez wtyczkę, dlatego przetwarzane są przez decrypter http i lecą jako zwyczajne połączenie
- są generowane po stronie serwera dla IP/sesji/czegokolwiek, więc nie będą nigdy obsługiwane przez wtyczkę (zobacz link docelowy z #11 - jeśli zmieniło ci się IP lub sesja wygasła to nic już z tego linku nie pobierzesz)
d) linki "krótkie" mogą "znikać" bo catshare ma funkcjonalnośc polegająca na możliwości "skopiowania" oryginalnego linku na swoje konto - w ten sposób generowany jest nowy link "krótki". Fizycznie pierwotny link oraz "skopiowany" prowadzą do tego samego serwera (linku finalnego), ale jeśli ktoś usunie link "skopiowany" ze swego konta to oczywiście nie będzie działać pobieranie z takiego linku.

Last edited by editestowy; 19.02.2014 at 14:10.
Reply With Quote
  #18  
Old 19.02.2014, 20:12
lenox
Guest
 
Posts: n/a
Default

Witam ,

U mnie caly czas ten sam problem. Wczoraj przeinstalowalem JD2 i chodzilo bez problemu przez ok godzine, tzn sciagnelo z jakis 4 linkow i problem wrocil.
Mam podpiete inne konta premium i wszytskie smigaja no problem.
Zainstalowalem JD1 na czystym systemie VM i to samo.
Przykladowe linki:
**External links are only visible to Support Staff**...
**External links are only visible to Support Staff**...
**External links are only visible to Support Staff**...
**External links are only visible to Support Staff**...

Opcja AV lub FW odpada. Problem tylko i wylacznie z Catshare i tylko z JD1 i JD2

Wlasnie zainstalowalem FlashGet i tez dziala bez problemu.
Screen:
Attached Thumbnails
flashget.jpg  

Last edited by editestowy; 20.02.2014 at 00:25.
Reply With Quote
  #19  
Old 19.02.2014, 21:23
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

ad #18, Editestowy)

a) odpaliłem znów JD2, dla linków #17 uruchomiło się pobieranie, ale....
JD2 zapytał o captcha, prędkość około 100k - wygląda na to, że nie wziął pod uwagę konta premium (skonfigurowane, aktywne, jest limit)
może log coś wyjaśni: 19.02.14 20.08.27to19.02.14 20.08.19 jdlog://8297634130931/

b) czy te hipotezy mogą być niuansowane per serwis?
bo dla innych kont premium, JD1 i JD2 działają bez zarzutu
lennox, i jego FlashGet, też to potiwerdzają

c) ok

d) ok,
akurat ta paczka co wygasła, to były linki z wyszukiwarki catshare, więc zakładam że to były linki krótkie, oryginalne (a nie pochodne, na jakimś koncie)
ale może to przypadek, nevermind

Lenox
Mam FG, ale jak go trenowałem to zęby rozbolały, jakiś drewniany interfejs to ma.
Chyba nawet nie wiem gdzie skonfigurować Premium.

Editestowy
a) plik się ściągnął do końca, z limitu nic nie zeszło, więc JD2 nie użył konta premium

przy okazji, to też na starice chyba pisałem, zapomniałem później:
dla konta free, catshare działa w JD1, JD2,
dla konta premium, zrywa

Last edited by editestowy; 20.02.2014 at 00:27. Reason: Za brak edycji własnych postów i pisanie jeden pod drugim w odstępie paru minut będę dawał ostrzeżenia!
Reply With Quote
  #20  
Old 20.02.2014, 01:06
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Zmniejszcie liczbę jednoczesnych połączeń do 4/plik (czyli liczba części/plik w ustawieniach) - powyżej catshare odrzuca połączenie i powoduje zrywanie.
Ja zawsze używam 4 części/plik (niezależnie od serwisu) i dlatego nie zauważyłem zrywania (choć wydaje mi się, że wcześniej można było ustawić więcej, więc to jakaś w miarę nowa zmiana w serwisie).
Jeśli potwierdzicie, wprowadzę te ograniczenie na stałe do wtyczki.
Reply With Quote
  #21  
Old 20.02.2014, 05:40
lenox
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dziala , dzieki wielkie. Mialem ustawine na 6 przez ostatnich kilka miesiecy i bylo OK. Zmiana musiala nastapic po stronie hosta, kto mial utsawione na 4 nie po prostu nie zauwazyl zmiany. No nie wazne teraz jest dobrze
Screen:

FG jest do bani w porownaniu do JD, interfejs a malo co mnie ze stolka nie zwalil
Mozna dodac konto premium np. po wykryciu linku , trzeba wejsc w Advanced, dodac uzytkownika i haslo i leci.
Mozna zapisac ustawienia i wtedy ciagnie wszystkie linki od razu bez logowania.
Attached Thumbnails
JD2.jpg  

Last edited by lenox; 20.02.2014 at 07:25.
Reply With Quote
  #22  
Old 20.02.2014, 20:23
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Potwierdzam,
przed chwilą w JD1 sprawdziłem, dla Max. Conn=4 poszło jak burza.

W JD2, jest ciekawie, bo:
a) inaczej niż wczoraj, użyło konta premium, poszło jak burza z pełną prędkością
b) zadziałało dla Liczby części na plik = 5
Reply With Quote
  #23  
Old 20.02.2014, 23:32
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Hmmm... wydaje mi się, że 5 wywalało, dlatego ustawiłem na stałe 4, bez względu na globalne ustawienia.
Reply With Quote
  #24  
Old 21.02.2014, 23:03
panorek panorek is offline
JD Adviser
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 103
Default

Sprawdzałem ponownie JD2.
Przy 6-ciu, łączy jako anonymous i po jakimś czasie zrywa.
Przy 5, ściąga jak burza, przy czym w wierszu pobierania prezentuje że otwartych połączeń jest 4.
Reply With Quote
  #25  
Old 22.02.2014, 00:55
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Dla pobierania Premium, niezależnie ile połączeń/plik ustawisz globalnie (a więc ustawienia dla wszystkich wtyczek), limit jest ustawiony na 4 - zmiana we wtyczce jest dostępna dla JD2.
Dla JD1 aktualizacja zbiorcza nie jest jeszcze dostępna, więc trzeba ręcznie ustawić liczbę części na plik w ustawieniach globalnych.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 01:46.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.