JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 11.02.2014, 14:23
ambizaba
Guest
 
Posts: n/a
Lightbulb Zapamiętywanie sortowania w kolumnach

Witam. Bardzo brakuje mi możliwości zapamiętywania sposobu sortowania elementów w kolumnach zakładki Downloads.

Czy byłaby możliwość dodania opcji "zapamiętaj sortowanie" dla menu danej kolumny?

Chodzi o to, że teraz po uruchomieniu JDownloadera za każdym razem muszę klikać dwa razy na kolumnę Added Date, żeby lista ściągniętych plików była uszeregowana tak jak lubię, a przecież można by to sortowanie ustawić na stałe wedle potrzeby prawda?
Reply With Quote
  #2  
Old 12.02.2014, 00:46
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

W JD2 - zmiana porządku pobierania:
- domyślnie jest tak, że pobierane są pakiety w kolejności "od góry" listy, czyli jeśli ręcznie przesuniemuy pakiet to zmieni on pozycję pobierania, nie jest wówczas uwzględniana żadna z kolumn sortowania
- naciśnięcie lewego klawisza CTRL + wybranie myszką kolumny na liście pobierania - zmienia porządek pobierania wg sortu dla tej kolumny.
Naciśnięcie kolumny bez klawisza CTRL oznacza chwilową zmianę widoku, posortowanego wg tej kolumny, kolumna ta wówczas zmienia kolor.

PS: kolumna Added Date oznacza datę dodanie do Zbieracza Linków.
Reply With Quote
  #3  
Old 12.02.2014, 01:05
ambizaba
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dzięki za odpowiedź, ale mi chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby po uruchomieniu JDownloadera pobrane pakiety były od razu wyświetlane w takim porządku jaki ustawiłem sobie przed zamknięciem JD. Nie mam problemu z ustawieniem kolejności pobierania z Link Grabbera ani na liście Downloads. Chcę tylko, żeby to wszystko co mam na liście Downloads (pobrane, nie pobrane, oczekujące, itd.) było uszeregowane bez moich kolejnych ingerencji (klikania po nazwach kolumn) po tym jak raz to ustawię.

Lubię mieć wszystko poukładane poprzez Added Date malejąco, bo wtedy od razu widzę, co się ściąga i co ostatnio się ściągnęło bądź też nie ściągnęło.

Last edited by ambizaba; 12.02.2014 at 01:09.
Reply With Quote
  #4  
Old 12.02.2014, 10:21
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

"naciśnięcie lewego klawisza CTRL + wybranie myszką kolumny na liście pobierania - zmienia porządek pobierania wg sortu dla tej kolumny." - czyli jak zamkniesz będziesz miał ustawione po ponownym otwarciu wg tej kolumny.
Kolejka pobierania jest zawsze "od góry do dołu", chyba, że wymusisz dla jakiegoś pakietu pobieranie poza kolejnością.
Natomiast jeśli dodasz nowy pakiet to gdzie zostanie on dodany zależy od ustawionej opcji "Dodaj na górze listy" w Zbieraczu Linków.
Reasumując sortując wg kolumny Data Dodania (z klawiszem lewy CTRL) oraz ustawiając opcję jw. otrzymasz to czego oczekujesz.
Reply With Quote
  #5  
Old 12.02.2014, 12:18
ambizaba
Guest
 
Posts: n/a
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by editestowy View Post
"naciśnięcie lewego klawisza CTRL + wybranie myszką kolumny na liście pobierania - zmienia porządek pobierania wg sortu dla tej kolumny." - czyli jak zamkniesz będziesz miał ustawione po ponownym otwarciu wg tej kolumny.
Faktycznie działa Nie wiem dlaczego, ale jak wcześniej (wczoraj) próbowałem z CTRL, to nie poszło. Może dlatego, że już miałem ustawione sortowanie wg daty dodania bez użycia CTRL?
Nie masz pojęcia jakie to było irytujące, jak nieraz po kilka razy dziennie musiałem przestawiać to sortowanie
DZIĘKI MISTRZU
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 11:40.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.