JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Thread Tools Display Modes
Old 14.01.2012, 14:09
Freeloader
Guest

Default Yeni JDownloader özellikleri liste

Bu liste yapım aşamasındadır

Genel özellikler

100000xxxlerce böcek temizliği

Gözle görülebilir yüksek performans (daha az bellek kullanımı) ve akıcı bir kullanıcı arayüzü

Daha hızlı açılma (program açılış süresinde yüksek artış)

Yepyeni bir API (uygulama programlama arayüzü) bu aynı zamanda web arayüzü 2 demek, web arayüzü ve uzaktan kumanda artık yok. Yenisi geliyor.

Akıllı içerik menüsü (sağ tıklama menüsü) en çok kullandığınız seçenekleri aklında tutar ve seçenekleri ona göre sıralar.

Yepyeni daha parlak daha canlı daha kullanışlı daha şık bir arayüz

Dosya ve paket isimlerinin tek tıklama ile degistirilebilmesi

Dosyanın md5 degerlerinin dosya özellliklerinden görüntülenembilmesi

Dosyanın sha degerlerinin dosya özellliklerinden görüntülenembilmesi

Kolonların düzeni yanlıslıkla bozuldugunda sık görünümlü uyarı sistemi

Kolonların dilendiginde kilitlenebilmesi böylece kisisellestirdiğiniz görünümün yapısını koruyabilirsiniz

Yep yeni ve daha hızlı bir güncelleme sistemi

Ayarlar menüsünün basitlesitirlmesi

İleri düzey kullanıcılar için gelişmiş ayarlar seçenegi

rtmp protokol desteği

Link Yakalyıcı

Linkleri daha hızlı yakalayabilmesi

Yepyeni bir link yakalayıcı kontrol paneli (varsayılan ayarlarıyıla kontrol paneli link yakalıyıcının sağında bulunmaktadır)

Kontrol panelinin dilendiğinde gizlenebilmesi

Link yaklayıcısındaki dosyaların link yakalayıcı kontrol panelinde görüntülenebilmesi (barındırıcı ve dosya türüne göre)

Link yakalayıcı kontrol paneli sayesinde link yakalayıcı listesine tek tıklamayla anında filtre uygulayabilmek

Link yakalayıcı kontrol paneli sayesinde özellestirilmiş dosyaların kontrol panelinde görüntülenebilmesi ve dosyalara kontrol panelinden gerektiginde müdahale edilebilmesi

Link yakayıcı filtre cubuğu sayesinde link yakalayıcısına el ile anında filtre uygulayabilme

Daha evvelden özel olarak ayarlanmış filtrelenmiş dosya türlerinin dilendigi vakit link yakalyıcısında görüntülenebilmesi

Deşifreleme işleminin dilendiginde sonlandırılabilmesi

Rar Modülü yeni ismiyle Arşiv çıkartıcı modülü

Neredeyse bilinen tüm arşiv biçimlerinin otomatik çıkartılması

çıkartılacak hedef klasörünün özellestirilebilmesi, gerekirse alt klasör olusturulabilmesi

başarılı çıkartmadan sonra arşivleri otomatik silinebilmesi

Varolan dosyaların üzerine yazdırabilmesi

Çıkartma islemi sırasında > arşiv içerisinde bulunan herhangi bir dosya biçiminin çıkartma sırasında engellenebilmesi

Otomatik parola araması sayesinde arsivlerin parolalarını kendi bulabilmesi

Paketleyici Modülü
(paketleyici modülü kullıcının özel olarak belirlemiş oldugu kurallara göre çalışır)

Otomatik öncelik atama

Dosya boyutuna göre özelleştirebilmek

Dosya ismine göre özelleştirebilmek

Dosya barındırıcı ismine göre özelleştirebilmek

Dosya kaynağına göre özelleştirebilmek

Paket isimlerinin otomatik olarak özelleştirilebilmesi

Dosya isimlerinin otomatik olarak özelleştirebilmesi

Kullanıcı tarafından özellikle belirlenen dosya türlerinin farklı dizinlere otomatik olarak indirebilmesi

Otomatik devre dısı bırakabilme

İndirme listesine otomatik ekleyebilme

Otomatik maks bağlantı sayısı ayarlayabilme

Dosyaların indirme işlemini otomatik olarak başlatabilmesi

Tekrar bağlanma modülü

Tekrar bağlanma sihirbazı sayesinde modemler için otomatik olarak betik bulabilme

Ayarları paylaş seçeneği sayesinde Tekrar bağlanma betikleri dilendiğinde direkt jdownloader içerisinden paylaşıma sunulabilir, paylaşıma sunulduğu vakit kalıcı olarak jdownloader databasine eklenebilir.

Bağlantı Yöneticisi

Elinizde çalışan proksiler varsa JDownloader bekleme sürelerini atlatmak için bu proksileri rotasyon biçiminde kullanabilir.

Güncelleme sistemi

Eklenti (takma birim ayarları) artık gerçek zamanlı, birimler düzeltilir düzeltilmez kullanıcıya anında ulaşır, ve JDownloader'ı yeniden başlatmak gerektirmez. Tekrar vurgulayarak söylüyorum, birim güncellemeleri için geçerlidir. Normal çekirdek güncelemeleri için değil

Last edited by Freeloader; 29.09.2012 at 07:32.
Old 14.01.2012, 19:36
chethin
Guest

Yeni jdownloader derken?Ne zaman gelcek.
Old 15.01.2012, 14:27
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

liste yapım aşamasında:beta: olduğuna göre şunları sorayım::helpsmilie:

-kişiselleştirilebilir kısayol tuşları?
-bir daha göstermeye tıklananları topluca(bu zaten var) ve/veya tek tek geri getirme?:confused:
herhangi bir sistem çökmesinde ayarların/linklerin kaybolmaması,inmiş olanı inmedi gibi görmemesi?(link yakalayıcıya çok link eklerken java çökebiliyor:outch:-özellikle yönlendiricili/reklamlı linklerde,ram dolmaya yakınken de çökebiliyor.chrome+java=ram tavan:P)
-istenilmeyen decrypterların devre dışı bırakılabilmesi? hosts listesinde ctrl-F ile arama yapabilme(her site www ile başlamıyor)?

bugları böcek diye yazmışsın da redhouseta bu 5. bilgisayar; hata, arıza.:biggrin:
Old 15.01.2012, 21:36
Freeloader
Guest

sistem cökmesinde ayarların kaybolmaması (databasin hasara uğratılmaması için) jiaz birşeyler yapmıştı. Bir daha gösterme dedigin nedir ? İleti gösteriminde çıkan bir daha gösterme secenegi mi ? Bu zaten geri getrilebiliyor. Host listesi artık eskisi gibi değil aradıgın hostun baş harfine tıklarsın ve o baş harfle başlayan tüm hostları tek tek gezersin (liste sadece ayarları olan barındırıcıla için geçerli ayarları olmayan barındııcılar listede yok) . Decrypterları kullanmak istemiyorsanız direct linklere kendiniz ulasıp o biçimde eklersiniz ya da o decrypterı kullanmazsınız.

Evet redhouse'ı edebiyat mezunları ya da linguistler hazırlıyor bende linguistim kelime anlamlarını\manalarını gerekli gördügümde degiştirme yetkim var.

Hangi linkleri eklerken java çöküyor bunu bana göstermen mümkün mü ?

Last edited by Freeloader; 15.01.2012 at 22:06.
Old 16.01.2012, 00:02
Freeloader
Guest

chethin

Yakında çıkacak önemli yerleri tamamlanmış gibi görünüyor ben de dahil olmak üzere birkaç kişi test ediyor
Old 16.01.2012, 02:50
maynak00's Avatar
JD Legend

bir daha gösterme ayarları topluca ayarlar>kullanıcı arayüzünde resetle yapınca geri geliyor ama hepsi birden.ben tam sıfırlama istemediğimden sorayım dedim.

Quote:
Evet redhouse'ı edebiyat mezunları ya da linguistler hazırlıyor bende linguistim kelime anlamlarını\manalarını gerekli gördügümde degiştirme yetkim var.
benim dediğim Redhouse 1.6 bilgisayar programı.kitabına sahip değilim.şaka yaptığımı anlamışsın programda böcek ne arar diyen çıkmadı forumda,şaşırtıcı

Quote:
Hangi linkleri eklerken java çöküyor bunu bana göstermen mümkün mü ?
nasıl diyeyim iç içe geçirilmiş 2 yönlendirme yapıyorlar.JD bunu çözebiliyor ama bazen çökme durumu olabiliyor.misal adfly ile lix.in içiçe ve en sonda megaupload-mediafire-multiupload gibi bir link çıkıyor.(multiupload veren için 3 kere çözme işlemi demek bu)(örnek link bulabilirsem eklerim ama çökmesi de her zaman olmadığından tespiti biraz zor olacak)
Old 16.01.2012, 04:04
Freeloader
Guest

özeline bak sana yeni yıl hediyesi gönderdim
Old 17.01.2012, 22:52
uqurykn
Guest

Slm benim bir isteğim var bilgi çubuğu biraz daha küçük olabilir mi?Mesela flashget gibi
Old 17.01.2012, 23:09
Freeloader
Guest

Ekran çözünürlüğün kaç ? monitörün kaç ekran ? Büyük ekran monitörlerde küçük gözüküyor zaten bu yüzden soruyorum. Daha evvelden ekiple konuştuk belki olabilir. Önce çıksın bir önemli yerlerine odaklanılsın daha sonra ekiple tekrar görüşürüm konuyu.

Bence dairenin çeyreği biçiminde olmalı ve köşeye tam oturmalı bakalım belki eklenebilir ilerde. Aklımda
Old 18.01.2012, 00:22
maynak00's Avatar
JD Legend

@Freeloader
bendeki ekran çözünürlüğü:1440x900
infobarda küçültme/eksiltme yapılabilecek yerler:1) %yi gösteren yerin ilerleme durumunu renkli olarak göstermesi(sadece % yukarda bir yerde olabilir) 2) Drag'N'Drop Zone yazan kısım(infobarın her yeri linki kabul ediyor) 3) ya da hiç infobara dokunmadan küçük bir DropZone oluşturulabilir:thumbup: (alttaki örnekler dahilinde)

resimlerde 4 downlaod programını karşılaştırdım:

ayrıntı:
Spoiler:
JD infobar-sağ tıklama:

flashget 1.9.4.1063-sağ tıklama:

Orbit 4.x-sağ tıklama:

IDM-sağ tıklama:hiçbir şey çıkmıyor.

IDM hariç hepsi hız/ilerleme durumu gösterebiliyor.

Last edited by maynak00; 18.01.2012 at 00:38.
Old 18.01.2012, 01:18
Freeloader
Guest

güzel kıyaslama, biz bu info barı dergreeny programcı arkadaşım ile birlikte icat etmiştik ve o zaman ki görüşmelerimizden aklımda kalan şey teknik sebeplerden dolayı info barı küçültemeyiz demişti. Info bar aslında JDownloader da ki hız grafiği. Yansısı gibi düşünün. Yani eni küçültülemez gibime geliyor. Ancak sıfırdan harici bir grafiğin kodlanmasıyla olur bu küçültme işlemi ve dediğim gibi ekibin haberi var. Yeni yıl hediyeni aldın mı?
Old 18.01.2012, 03:41
Freeloader
Guest

-kişiselleştirilebilir kısayol tuşları? > Bununla ilgili birşey göremedim fakat hata takipçisinde bunun için bilet var sanırım.
Old 18.01.2012, 11:43
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
güzel kıyaslama, biz bu info barı dergreeny programcı arkadaşım ile birlikte icat etmiştik ve o zaman ki görüşmelerimizden aklımda kalan şey teknik sebeplerden dolayı info barı küçültemeyiz demişti. Info bar aslında JDownloader da ki hız grafiği. Yansısı gibi düşünün. Yani eni küçültülemez gibime geliyor. Ancak sıfırdan harici bir grafiğin kodlanmasıyla olur bu küçültme işlemi ve dediğim gibi ekibin haberi var. Yeni yıl hediyeni aldın mı?
kodlama bilmediğimden işi bilenlerin söylediğine inanıyorum:thumbup:
hediyeyi aldım,teşekkürler,kurcalamaya başladım bile:popcorn::P:clap:

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
-kişiselleştirilebilir kısayol tuşları? > Bununla ilgili birşey göremedim fakat hata takipçisinde bunun için bilet var sanırım.
hata takipçisinde varmı bilmiyorum ama sanırsam bu ingilizce bölümde konuşuluyordu.

adf.ly>protect-my-links.com>megauplaod.com,mediafire.com yönlendirmeli birkaç link örneği:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Last edited by maynak00; 18.01.2012 at 12:35.
Old 18.01.2012, 16:34
mefaket
Guest

selamlar,

jd sekmeleri olan; indirmeler, link yakalayıcı, ayarlar var buraya ek olarak indirilmiş dosyalar sekmesi konabilirmi aynı dosya indirilmeye veya yeni link ilavesinde önceden dosya indirilmişse zaten indirilmiş gibi bir bilgi verilse olabilir mi acaba? Kolay gelsin.
Old 18.01.2012, 23:55
uqurykn
Guest

Thumbs up

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
@Freeloader
bendeki ekran çözünürlüğü:1440x900
infobarda küçültme/eksiltme yapılabilecek yerler:1) %yi gösteren yerin ilerleme durumunu renkli olarak göstermesi(sadece % yukarda bir yerde olabilir) 2) Drag'N'Drop Zone yazan kısım(infobarın her yeri linki kabul ediyor) 3) ya da hiç infobara dokunmadan küçük bir DropZone oluşturulabilir:thumbup: (alttaki örnekler dahilinde)

resimlerde 4 downlaod programını karşılaştırdım:

ayrıntı:
Spoiler:
JD infobar-sağ tıklama:

flashget 1.9.4.1063-sağ tıklama:

Orbit 4.x-sağ tıklama:

IDM-sağ tıklama:hiçbir şey çıkmıyor.

IDM hariç hepsi hız/ilerleme durumu gösterebiliyor.
Harika bir kıyaslama bende bunu diyorum çok büyük info bar flashget boyutundan biraz büyük olabilir ama bu hali çoook kaba

Ayrıca beni dikkate aldığınız için teşekkürler:rolleyes:
Old 19.01.2012, 00:03
Freeloader
Guest

mefaket

istedigin şey indirme geçmişi bu da yapılacaklar listesinde

uqurykn

Kullanıcıların ve kendi görüşlerimi ekiple her zaman görüşürüm bu konuyu JD 2 çıkınca tekrar görüşeceğim.

Last edited by Freeloader; 19.01.2012 at 04:10.
Old 24.01.2012, 16:17
mustafa
Guest

@Freeloader

part dosyaları dinamik olacak mı?
Old 25.01.2012, 02:58
Freeloader
Guest

Jiaz ekleyecegiz demisti bakalım su anda yok
Old 25.01.2012, 11:39
mustafa
Guest

tüh. çok büyük bir yenilik olcaktı. Olmasını çok isterdim.
Old 26.01.2012, 15:32
Freeloader
Guest

mustafa yeni indirme sistemi gelmeden bu özellikler eklenemez yeni indirme sistemi gelecek JD'ye insan gücü meselesi.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules