JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 01.12.2019, 13:55
kowalmisiek kowalmisiek is offline
Junior Loader
 
Join Date: May 2009
Posts: 14
Default qnap ts-451 + myjdownloader problem prędkości pobierania

Witam.
Morduje się już od 2 miesięcy z problemem szybkości pobierania przez wtyczkę myjdownloader zainstalowanej na moim qnap ts-451. Kiedyś to wszystko działało dobrze a teraz już tak nie jest.
Mam kilka kont premium zakupionych. Między innymi na uploaded.to czy rapidu.net. Kiedy pobieram coś na komputerze z tych kont transfer leci maksymalną prędkością czyli jakieś 72MB/s u mnie. Kiedy te linki wstawię do myjdownloader na moim qnapie prędkość pobierania to jest około połowa transferu czyli w granicach 30MB/s. Kiedyś to wszystko działało prawidłowo a teraz działa w połowie dobrze.
Zauważyłem taką dziwną sprawę.
Są w internecie różnego rodzaju strony do testowania szybkości internetu w których można robić test przez pobieranie pliku testowego. Tu są 2 przykłady:
**External links are only visible to Support Staff**ftp.task.gda.pl/test/10giga
**External links are only visible to Support Staff**ftp://ftp.atman.pl/test5gb
Jeśli te linki wrzucę do myjdownloader na moim qnapie to transfer mam pełny czyli jakieś 72MB/s. Czyli jest w stanie pobierać z maksymalną prędkością pliki myjdownloader na moim qnapie.
Nie rozumiem dlaczego nie potrafi tego robić przy innych hostingach na których mam konta premium.
Pamiętam też że jeszcze jakieś 2 miesiące temu to działało dobrze.
Jeszcze taka ciekawostka która jest pewnie powodem tego problemu. obserwowałem zużycie CPU. Kiedy pobieram te pliki testowe do których dałem wyżej linki to CPU skacze między 50% do 98%MAX ale tak średni to około 70% jest i się utrzymuje. Kiedy pobieram z kont premium np uploaded czy rapidu mam ciągle 100% CPU i tu mi się wydaje że jest problem.
Po ftp niema problemu a przez inne pluginy do różnych hostingów procesor jest zarzynany na 100%. Wgrałem nawet inną jave do mojego qnapa i zauważyłem małą poprawę w przypadku ftp że procesor średnio w 50% jest używany z skokami do 80% ale w w przypadku hostingów premium tylko troszkę się poprawiło i mam prędkość pobierania w granicach 35-38MB/s. Wydaje mi się że któraś aktualizacja zepsuła wtyczkę myjdownloader na qnapa.
Jak ktoś mi podpowie gdzie mogę jakieś logi pobrać z mojego qnapa i gdzie je wstawić będę wdzięczny.

Last edited by kowalmisiek; 02.12.2019 at 11:51.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 10:55.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.