JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13.01.2010, 12:17
yemo
Guest

Default CRC Denetimi Başarısız Hatası ve Winrar Sorunum

Merhaba arkadaşlar programın yeni kullanıcısıyım,çok memnunum,muhteşem bir program,emeği geçenlere çok teşekkürler fakat birkaç sorunum var,yardımınızı esirgemezseniz çok sevinirim,benim netload premium hesabım var,programla indirme yapıyorum kesintisiz fakat her indirdiğim dosya partlarının 2,3 tanesinde CRC Denetimi Başarısız hatası alıyorum diğer partlarda başarılı yazıyor,birkaçtanesi başarısız olduğu için rar'dan çıkarmıyor,400 mblık hata veren partları sıfırlayıp yeniden yüklediğimde sorun düzeliyor fakat 400 mb inmiş partı,silip tekrar yüklemesi çok canımı sıkıyor,silip tekrar yüklemeden düzeltemezmiyiz bu sorunu,bunun bir çözümü var mıdır?
Diğer sorunum benim hatamdan kaynaklandı,yine dosyaların bir tanesi CRC hatası verdi,rar'dan çıkarmadı tüm dosyayı,hata veren partı yeniden yükledim 1 dk jdownloader'ın rar'dan çıkarmasını bekledim ama program üzerinde gözükmedi,bende elle çıkarmaya başladım fakat hem ben elimle çıkarıyormuşum hemde program çıkarıyormuş,program çıkardığı için bütün partları sildi,benim çıkarmamda haliyle iptal oldu,çıkan dosyaya baktığımda içinde hiçbirşey yoktu,7 gb dosyayı kendi ellerimle heba ettim sorum ise şu,jdownloader otomatik rar'dan çıkarıyor ve bütün partları siliyor,bu partları tamamen bilgisayardan kaldırıyor mu?Sakladığı bir yer varsa eğer süper olur,beni 7 gb indirmekten kurtacaksınız ya da o partları geri getirmenin bir yolu var mıdır?

Last edited by Freeloader; 15.01.2010 at 08:52.
Reply With Quote
Old 13.01.2010, 14:16
affedilemeyen..
Guest

o partları arat belki ilinmemiştir bi defa benimde başıma geldi.))) crc bağlantıdan kaynaklanan bir hatadır yani fazla yukleniorsun partlar bozuk inior ben 7 dosya birlikte indirdiğimde bende öle bir hata ile karşılaştım..
Reply With Quote
Old 13.01.2010, 16:20
Meric
Guest

Oncelikle JD Unrar'in "basarili cikartmadan sonra arsivleri sil" secenegini iptal etmelisin. Daha aonra arizali olan indirmeyi winrar icerisinden Repair Current Rar secenegi ile tamir etmeyi deneyebilirsin.
Reply With Quote
Old 13.01.2010, 19:21
yemo
Guest

Çok teşekkür ederim ilginiz ve cevaplarınızdan ötürü,arattım fakat bulamadı bende partları yeniden indirmeye koydum,banada ders oldu artık neyapalım,bundan sonraki hatalar için winrar repair current rar olayını deneyeceğim usta sağol önerin için...
Reply With Quote
Old 14.01.2010, 01:52
Freeloader
Guest

eğer sürekli 2-3 dosyada CRC hatası alıyorsan? Kullandığın virüs programının adı nedir ? eğer yoksa bir günlük oluştur.

Last edited by Freeloader; 14.01.2010 at 02:03.
Reply With Quote
Old 14.01.2010, 10:45
yemo
Guest

Freeloader imzanızdaki günlük oluştur başlığındaki gibi yaptım fakat orda anlattığı gibi hatanın oluşmasını beklemedim,zaten hata mevcuttu günlükte,bu link çıktı umarım doğru yapmışımdır...
http://jdownloader.net:8081/pastebin...99001cc887d333

Kullandığım antivirüs Kaspersky 2010 fakat fazla açmıyorum,win7 kullanıyorum virüs olabilir diyorsanız açıp bir taratayım o halde onun sonucunuda aktarırım.
Birde dünkü arkadaşın dediği repair olayını uyguladım fakat düzeltmedi rar'ı.
İlk mesaj yazan arkadaşın dediğide doğru olabilir kesintisiz indirme yaptığımdan acaba fazlamı yükleniyorlar,birde resim çekmiştim buyrun bakın,ilginiz için teşekkürler...

Reply With Quote
Old 14.01.2010, 11:31
Freeloader
Guest

aynen uygla yemo ,

aşağıdaki anlatım google tercümanı ile çevrildi ama anlayabileceğini düşünüyorum. Virüs olduğundan değil , virüs programı java, javaw ve jdownloader.exe dosyalarını engellediği için aktarılan veri bozuk geliyor olabilir. Önce aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi JAVA , JAVAW ve JDownloader exe lerine gerekli izinleri ver.

Linke tıkla ve Kaspersky ayarları aynen yap;
http://translate.google.com.tr/trans...10&sl=de&tl=tr

ayrıca bozuk inen dosyaları internet tarayıcı ile de indirmeyi dene , indirdiğinde dosyalar bozuk mu iniyor bak (Bu işlemi en son olarak gerçekleştir , önce yukarıda anlatılanları uygula.)

Oluşturduğun günlük tam değil ama önemi yok , önce dediklerimi uygula.

Last edited by Freeloader; 14.01.2010 at 11:34.
Reply With Quote
Old 14.01.2010, 12:51
yemo
Guest

teşekkürler Freeloader kaspersky almanca olsada,birşeyler yaptım fakat ben kaspersky neredeyse hiç çalıştırmıyorum ki nasıl engelliyor olabilir çalışmadan,en başta mesajımda partları silip tekrar indirdiğimde sorun gidiyor demiştim,bu bilgiye dayanarak internet explorer'dan indirmeyi yapayım mı galiba bunu öğrenmek istemiştiniz.Olay günlüğüne gelirsek bir tane daha yaparım o halde hatayı yakalayabilirsem
Rar Repair Setup diye bir program öneriyorlar nette işe yarar mı ?
Reply With Quote
Old 14.01.2010, 16:10
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by yemo View Post
teşekkürler Freeloader kaspersky almanca olsada,birşeyler yaptım fakat ben kaspersky neredeyse hiç çalıştırmıyorum ki nasıl engelliyor olabilir çalışmadan,en başta mesajımda partları silip tekrar indirdiğimde sorun gidiyor demiştim,bu bilgiye dayanarak internet explorer'dan indirmeyi yapayım mı galiba bunu öğrenmek istemiştiniz.Olay günlüğüne gelirsek bir tane daha yaparım o halde hatayı yakalayabilirsem
Rar Repair Setup diye bir program öneriyorlar nette işe yarar mı ?
kaspersky sisteminde kurulu ise ve çalıştırmıyorsan bile , minimum seviyede gizlice arka planda çalışıyor olabilir, bu da java yı engelliyor olabilir. Bilgisyarına internetten veri aktarılırken kaspersky gizlice Tarama yapıyor olabilir ve bu tarama yüzünden dosyaların kimisi hasarlı iniyor olabilir. Dediğim gibi kasperskyi açık tut ve gereken izinleri java javaw ve jdownloader exe dosyalarına ver

bu birçok kullanıcının başına gelen bir olay ve sebebi virüs programlarının ayarlarının yanlış yapılıyor olması.

repair tool ile ilgin yok çünkü arka arkaya crc hatası alıyorsun ve problem büyük ihtimalle virüs programının ayarlarının yanlış yapılmış olması.( yani javanın engellenmiş olması)

önce virüs programın çalışıyor duruma getir ve gerekli izinleri java , javaw ve jdownloader dosyalarına ver ve sistemini tekrar yeniden başlat.

2-3 seneyi aşkın JD kullanıcısıyım ve bu süre boyunca CRC hatasını 1 ya da 2 kere aldım , bu da kaynağın hasarlı olmasından dolayı.

Sen ikinci indirme işleminde problem olmadığını söyledin o zaman bozuk parçaları explorer ile indirmene gerek yok.

görüşürüz
Reply With Quote
Old 14.01.2010, 18:50
yemo
Guest

herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmışsınız çok teşekkürler,ben bir tane daha günlük hazırladım,bakarsanız daha iyi kavrayabilirsiniz umarım doğrudur bu seferki
http://jdownloader.net:8081/pastebin...09181bf4348c6d
bir önceki mesajınızda anlatıldığı gibi java ve jdowloader'a izin verdim fakat bir crc hatası daha aldım,bilgisayarı yeniden başlatmamıştım,başlatayım bir daha almayız inşallah,olmadı kaspersky programını silerim,birde öyle deneriz,
Reply With Quote
Old 17.01.2010, 09:44
GUARDIAN
Guest

Selamlar...
Bahsettiğin olayı bende birkaç kez yaşadım.Ama bir tespit yaptım.Ve büyük ihtimal hatanın nedeni bu.JD ile dl yaparken örneğin bir arşiv bitti diyelim.10 partlık bir arşiv.Unrar etkin olduğundan çıkarma işlemine başlıyor.Çıkarma işlemi sırasında pc çok fazla kasıyor.(en azından benim pcnin yetersiz kalmasından dolayı) Bu kasma işlemi sırasında herhangi bir part biterse bu biten partlarda CRC Denetimi başarısız hatası alıyorum.Bunun nedenide yine bilgisayarımın fazla kasması ve biten dosyanın diske düzgün bir biçimde kaydedilememesi.Bunun nedeni bence sanal belleğin yetersiz kalması.Ancak programla ilgili bir sorunda varmıdır onu bilemiyecem...
Konuyu açan arkadaşa önerim;unrarı aktifleştirmeden dl yap.1 gün unrar kapalı olarak dl yap göreceksinki crc hatası almayacaksın.Arada pc başına geçtiğinde eklentiler/arşivleri çıkart kısmından biten partları seçip yine jd ile çıkarabilirsin.Zaten başarılı çıkarmalarda arşivleri otomatik sildiğinden pek birşey değişmiyor.Ama yine herhangi bir part bitimine yakın unrar yapmamaya dikkat etmen yararına olacaktır...
Kolay gelsin...
Reply With Quote
Old 20.01.2010, 12:43
yemo
Guest

GUARDIAN çok teşekkürler yardımınız için eğer arşivleri çıkarmadan kaynaklanan bir sorunsa elle çıkartırım bende bu benim için hiç sorun olmaz yeterki şu crc hatalarını almayayım.
Geçen süreçte bilgisayara format atmama rağmen az önce bir crc hatası daha alarak bütün moralim alt üst oldu,ne güzel format atmıştım,daha olmaz heralde diye sevinçliydim ki partı yeniden indirmek durumunda kaldım,Freeloader bu seferki hatayı yakalayarak bir günlük oluşturdum,incelerseniz minnettar kalırım
Acaba hdd'demi bir sorun var,format atmamın nedeni bilgisayar elektrik kesilmemesine rağmen aniden kapandı ve daha sonra açtığımda hdd kendi kendine 100 mb 100 mb dolmaya başladı 28 gb yerim 5 dk'da doluyor birşey indiremiyordum,ama yeniden başlatarak değilde bilgisayarı kapatıp açınca boş alan geri gözüküyordu,yeniden dolmaya başlıyordu,çok enterasan bir sorundu,daha önce karşılaştınız mı?Formattan sonra düzeldi.160 gb seagate hdd,sata1 mi sata2 bilmiyorum,guardian'ın dediği sanal bellek ram mi oluyor,eğer öyleyse 2.5 gb ram var bende ondan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum ama bilgisayar sorunsuz çalışıyor şuan,crc hataları dışında,GUARDIAN arkadaşımın dediğini uygulayayım birde umarım problem çözülür tekrar teşekkürler...

http://jdownloader.net:8081/pastebin...dc2bdcaa9a6cc4

ayrıyetten hatayı yazayım günlükteki haliyle ;

------------------------ Thread: 75 -----------------------
75 20.01.2010 13:25:06 - FINER [java_downloader] -> onCHunksReady
75 20.01.2010 13:25:06 - INFO [java_downloader] -> Close connections if the are not closed yet
75 20.01.2010 13:25:06 - INFO [java_downloader] -> Closed connection before closing file
75 20.01.2010 13:25:06 - INFO [java_downloader] -> Close File. Let AV programs run
75 20.01.2010 13:25:06 - FINEST [java_downloader] -> no errors : rename
75 20.01.2010 13:25:19 - SEVERE [java_downloader] -> Error occured: ERROR_DOWNLOAD_FAILED
75 20.01.2010 13:25:19 - SEVERE [java_downloader] -> A critical Downloaderror occured. Terminate...
75 20.01.2010 13:25:19 - WARNING [java_downloader] ->
Error occured- latest: ERROR_DOWNLOAD_FAILED
00000000000000000100000000000000 <Statuscode
00000000000000000100000000000000 |ERROR_DOWNLOAD_FAILED
StatusText: CRC-Denetimi BAŞARISIZ(MD5)
ErrorMessage: CRC-Denetimi BAŞARISIZ(MD5)

ve başarılı olan partlardaki ;

------------------------ Thread: 78 -----------------------
78 20.01.2010 14:15:57 - FINER [java_downloader] -> onCHunksReady
78 20.01.2010 14:15:57 - INFO [java_downloader] -> Close connections if the are not closed yet
78 20.01.2010 14:15:57 - INFO [java_downloader] -> Closed connection before closing file
78 20.01.2010 14:15:57 - INFO [java_downloader] -> Close File. Let AV programs run
78 20.01.2010 14:15:57 - FINEST [java_downloader] -> no errors : rename
78 20.01.2010 14:16:07 - FINEST [java_downloader] ->
Finished- latest: FINISHED
00000000000000000000000000000010 <Statuscode
00000000000000000000000000000010 |FINISHED
StatusText: CRC-Denetimi BAŞARILI(MD5)

Last edited by yemo; 20.01.2010 at 13:20.
Reply With Quote
Old 20.01.2010, 22:32
Freeloader
Guest

yemo bende baktım JD'yi geliştiren arkadaşımda jiaz da baktı ;

Netload.in den kaynaklanan hatalardan dolayı çok CRC hatası alınıyor dedi (katılıyorum) ; Bu şu anlama geliyor netload.in sunucularından kaynaklanan hatalar

JDownloader da CRC hatası veren AYNI PARTI (rar dosyasını) explorer ya da Firefox ile indir hatta başka indirme yöneticileri ile indir ve yine CRC hatası alıyor musun bak. > Bu çok önemli

................

Bu en son CRC hataları aldığında sisteminde virüs programı kurulumuydu? (Formattan sonra sistemine virüs programı kurup indirmeye mi başladın yoksa virüs programı kurmadan mı indirmeye başladın) ?

..................................................................

Ayrıca yine işletim sistemindeki güvenlik duvarından JAVA , JAVAW ve JDownloader exe dosyalarına gerekli izinleri verdin mi ?

Eğer bu dosyalara gerekli izinler verilmezse bir sürü hata alman mümkün, CRC de bunlara dahil.

............................

sabit diskindeki bozuk sektörlerde CRC hatasına sebep olabilir ama bu çok ama çok düşük bir olasılık.
Reply With Quote
Old 20.01.2010, 22:33
Freeloader
Guest

bana özelden CRC hataları veren linkleri yollar mısın ayrıca sohbete uğarsan beraber bakabiliriz bu problemine.
Reply With Quote
Old 31.01.2010, 21:32
yemo
Guest

Netimin kesilmesinden dolayı 1 hafta gibi giremedim freeloader gecikmeden dolayı özür diliyorum,CRC hatası aldığımda virüs programı kaspersky kuruluydu ve gerekli izinleri yine önceki mesajınızda anlatıldığı gibi vermiştim.Bu programı çok sevdim ve çok bir bilgim yok diğer indirme yöneticileriyle ilgili ama dediğiniz gibi farklı indirme programlarıylada denerim.

Üstte koyduğum resimdeki gibi oluyor bence linklerde bir sorun yok,herhangi ikisinde veriyor bu hatayı,bir dahaki hatada atarım linkleri,daha önceki mesajlarımdada söylediğim gibi firefox indirme yöneticisiyle tekrar indirsem aynı hatayı almıyorum,hatta jd ilede crc hatası veren partı sıfırlayıp tekrar indirdiğimde sorun çözülüyor ama 400 mb partı tekrar indirmek çok zor gelmesi sorunum...
Sizin imzanızdaki sohbet odasına ara sıra giriyorum ama bir türlü rast gelemedim,sadece size değil kimseye rastlayamadım,kimse olmuyor galiba...

Ben sorunun modemden kaynaklandığını düşünmeye başladım,airties rt 103 marka modemim var,sürekli bilgisayar açık ve indirme yapıyor arada belki kopmalar oluyordur dicemde premium hesablarla indiriyorum,kopma olsada devam eder,1 hafta giremedim ya şimdi tekrar başladım bakalım devam edecek mi sorun
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules