JDownloader Community - Appwork GmbH

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > Türkçe destek > Turkish
Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17.01.2011, 20:34
fajdown
Guest

Default "Sabit diske yazma yetkisi yok" ÇÖZÜMÜM

Bir süredir "Sabit diske yazma yetkisi yok" hatası alıyordum ve sonunda halloldu.

Hikaye şu şekilde:

Sistem:
- Windows 7 32 Bit
- Java, Version 6 update 23 (build 1.6.0_23-b05, şu anki en güncel sürüm)
- JDownloader 0.9.580 (Webinstaller ile yükledim ve şu anki en güncel sürüm)
- Airties 5020 modem (Modem yazılımı ve adsl hizmet programı güncel, bilgisayara ethernet ile bağlı)
- Adsl bağlantı kalitesinde bir sıkıntı yok.

Çözüm çabalarım:
1. Java ve jdownloader ile ilgili exe dosyalarına (jdownloader, java, javaw) windows güvenlik duvarından ayrıcalık verdim.
2. Antivirüs programında (Awast kullanıyorum) web taramasından ayrıcalık verdim, hatta koruma kalkanlarını pasifleştirdim.
3. Windosw defender'ı devre dışı bıraktım.
4. Windows güvenlik duvarını devre dışı bıraktım.
5. Antivirüs programı yüklü olmadan denedim, aynı hatayı verdi.
6. Java'nın kontrol panelinden Temprorary Internet Files/Settings'ten "Keep temprorary files on my computer" seçeneğinin kutucuğunu boşalttım (Çözüm olarak biryerde verilmişti.)
7. Jdownloader'da "Mak.Bağ:1" ve "Mak.İnd:1" yaptım.
8. İndirmeleri tek tek yeni bir pakete taşıyarak indirmeyi denedim.
9. İndirmelerin kayıt yeri olarak farklı harddisk bölümleri ve klasör adları denedim.
10. İnterneti meşgul edecek başka bir faaliyette bulunmadım.
11. Jdownloader'da Ayarlar/İndirme & Bağlantılar/İnternet & Ağ altındaki Okuma zaman aşımı ve Bağlantı zaman aşımı sürelerini artırdım.

...ve daha aklıma gelmeyen başka başarısız girişimler..

Tüm bunları yapmama rağmen değişen birşey olmadı ve indirmeler yarım kalmaya devam etti.

Sorunun kaynağı ise hiç tahmin etmediğim yerdeymiş, şöyle ki:
Windows'u yeni yüklediğim için Modemin Adsl hizmet programını kurmamıştım, onu yükledim. Ayrıca Modem ayarları sayfasında (**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**) LAN/IP ve DHCP bağlantısından DHCP Ayarları altındaki 3600 sn olan Kira süresini 7200 sanineye çıkardım.

Şükür ki jdownloader artık bu hatayı vermiyor ve indirmeler teker teker iniyor. Umarım diğerlerine de faydası dokunur.:thumbup:
Reply With Quote
Old 18.01.2011, 19:59
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

modem hizmet programının sorun çözdüğünü ilk senden duyuyorum. ben kablosuzdan bir airties modeme bağanıp çatır çatır sorunsuz download yaptım zamanında.bu hizmet programını da gereksiz buluyorum.modemin zaten bir ayar sayfası var. adres değişse bile ipconfig /all komutuyla sayfaya hangi adresten girildiğini görebilirim.
ama ikinci ayarın sorunu düzeltmiş olabilir.ona diyeceğim yok. umarım diğerlerine faydası dokunur.
Reply With Quote
Reply

Posting Rules