JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 13.11.2012, 00:43
Fr0sT
Guest
 
Posts: n/a
Unhappy Zwiecha przy dodawaniu linków JD (JD2)

Witam ma dziwny problem z którym myślałem że się uporam sam. Powstał on po usuwaniu z systemu fałszywego oprogramowania antywirusowego, coś z cyklu Security Protection (nie pamiętam dokładnie). Zaraz po tym przeczyściłem rejestr, usunąłem punkty odzyskiwania systemu, przeinstalowałem jave i flashplayera. JDownloader używany był zawsze w wersji portable, zawsze bez zarzutu, zawsze uaktualniany.
Na chwilę obecną następuje zwieszenie się programu, wygląda to tak że znika wyświetlane okno, a wszystko co powinno być w miejscu okna odbija się i zostaje. Kompletny brak reakcji dzieje sie to gdy dodaje linki, nie sam fakt kopiowania w schowek, ale w momencie sprawdzania dostępności. Jest info: Jeden modół w trakcie działania" poniżej "Działanie zbieracza linków" i koniec.
System się nie wiesza, natomiast pomaga zakończenie procesu java.exe. Myślałem że to coś z Javą, próbowałem różnych wersji 6u22 6u26 6u27 6u34 nawet 7u9 i ciągle to samo.
Dziś spróbowałem JD 2.0 ale efekt ten sam/no podobny z jD2 nie jestem oswojony. Spoiler jD1 wersja świeża instalacyjna, po aktualizacji, przykład linku z YT plik:
**External links are only visible to Support Staff**LOG.TXT
**External links are only visible to Support Staff**Errorlog.txt
www66.zippyshare. com/v/80141643/file.html
www66.zippyshare. com/v/26634647/file.html
Aktualnie wersja java7u9. Wszelkie sugestie małe i duże mile widziane. PZDR
System: XP SP3 Home, Athlon 2x2Gh, Ram 4Gb

Last edited by Fr0sT; 13.11.2012 at 08:26. Reason: System: XP SP3 Home, Athlon 2x2Gh, Ram 4Gb
Reply With Quote
  #2  
Old 13.11.2012, 10:47
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Jeśli już zainstalowałeś Javę 7u9 to raczej używaj JD2 - niektórzy użytkownicy zgłaszali różnego rodzaju problemy przy współpracy Javy 7 i JD w wersji 0.9.851.

W logach jakie umieściłeś nie ma nic szczególnego - zapewne nie masz ustawionego poziomu logowania na FULL. Czy zawiesza się przy dowolnych linkach czy tylko przy tych
z YT? Jeśli tylko YT to może wskazywać na problem z wtyczką deszyfrującą dla tego serwisu... Zamieść przykładowe linki.

Jednakże skoro masz już zainstalowany JD2 - uruchom go, wejdź w Ustawienia -> Ustawienia zaawansowane, w linii z lupką wpisz: debug i "włącz" checkboxa dla Log.debugmodeenabled.
Następnie uruchom ponownie JD2 i dodaj linki (zanotuj mniej więcej czas kiedy to zrobiłes). Jeśli JD2 przez dłuższą chwilę nie odpowiada, ubij proces javaw.exe, skopiuj dowolny tekst do schowka (aby wyczyścić niego linki), uruchom ponownie JD2.
Wejdź w Menu: ? ->Utwórz Log i wybierz log z datą kiedy JD mniej wiecej się "zawiesił", następnie kontynuuj wizarda i zamieść link do loga.

Problem może być również w bibliotekach systemowych, być może ten pseudo antywirus uszkodził jakieś, krytyczne dla poprawnego działania aplikacji.
Możesz sprawdzić poprawność plików komendą SFC
http_://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/faqxp.html pkt 28 (lubb google). Potrzebna może być płytka z systemem.
Reply With Quote
  #3  
Old 13.11.2012, 23:23
Fr0sT
Guest
 
Posts: n/a
Default

Log.debugmodeenabled włączone zaznaczyłem daty i dokończyłem wizarda wyświetliło mi na końcu jdlog://1352841391715 (jeśli to o to chodziło). Z systemem powalczę jutro dzięki za sugestie. Pracuję teraz z JD2, a testowałem różne linki nie tylko z YB i to samo.

Jest problem z tą komendą, napęd mi nie działa w kompie, chciałem to obejść wrzucając płytkę Windows do pliku .ISO oraz bootowaną na pena, ale krzyczy mi że "włożono niewłaściwy dysk" :/ CD jest moja, instalacyjna oryginalna. ale chyba tu będzie problem. Masz jakąś radę jak to obejść?

Last edited by Fr0sT; 14.11.2012 at 16:47.
Reply With Quote
  #4  
Old 14.11.2012, 18:29
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Hmmmm... zawsze robiłem z płytki, w sumie jeśli płytka wrzucona do ISO i ISO podłączone jako dysk to powinno zadziałać....
A SFC wykrył jakieś problemy z plikami systemowymi?

Możesz jeszcze sprawdzić następującą rzecz - wyłączyć monitorowanie schowka i w JD2 dodać linki ręcznie: Zbieracz Linków -> Dodaj pliki (przycisk w lewym dolnym rogu) i zobaczyć czy dodaje.
W logach nie ma błędów - normalne przetwarzanie linków z YT. Nie widzę powodów, żeby nie działało.
Reply With Quote
  #5  
Old 14.11.2012, 18:43
Fr0sT
Guest
 
Posts: n/a
Default

Tak były problemy wołał o płytę Win. Zrobiłem ISO z skopiowanych plików w UltraISO, potem emulowałem w DaemonTolls ale nie chciało jej wykryć. Czy pomoże mi konsola systemowa R i polecenie chkdsk /r ? Nie wiem czy spróbować żeby systemu nie uwalić.
Reply With Quote
  #6  
Old 14.11.2012, 18:55
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

chkdsk szuka błędów na dysku więc raczej nie pomoże.
Możesz spróbować zrobić tak jak pisałem w wiadomości #4 i dać zrzut ekranu?
Reply With Quote
  #7  
Old 14.11.2012, 19:09
Fr0sT
Guest
 
Posts: n/a
Default

Wygląda to tak:
http://tinypic.com/view.php?pic=v6rbwl&s=6
Zwiecha przy przełączeniu w zakładkę zbieracz linków. Uprzednio odhaczyłem zbieracza na górze oraz zresetowałem.
---
Zaraz, zaraz kolejny raz próbuję sfc wyskakuje mi okienko żeby włożyć CD Win XP ale PROFESIONAL. Zainstalowany mam Home - orginał (ja pier...).

Last edited by Fr0sT; 14.11.2012 at 19:18.
Reply With Quote
  #8  
Old 14.11.2012, 19:32
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

A czy Menadżer zadań pokazuje, że proces Javy/Jdownloadera coś robi? Albo inny proces tak obciąża procek? Wygląda jakby system nie mógł odświeżyć okienka.
Można jeszcze sprawdzić wyłączenie korzystania przez JD z Direct3D, choć teoretycznie JD2 ma tę opcje domyślnie wyłaczoną.
W katalogu JD2 jest taki plik tekstowy: JDownloader 2.vmoptions
Wyedytuj go i dodaj na końcu nową linię:
-Dsun.java2d.d3d=false

Dla wersji JD1 trzeba było ściągnąć zmodyfikowany plik uruchamiający JD:
http_://netload.in/dateiPAbcvCYsAe/JDownloaderD3D.exe.htm

Ewentualnie sprawdzić/zainstalować na nowo drivery grafiki (w przypadku, jeśli ten program "antywirusowy" coś pozamieniał/uszkodził).
Reply With Quote
  #9  
Old 14.11.2012, 19:48
Fr0sT
Guest
 
Posts: n/a
Default

Na szybko screen po dodaniu linków ręcznie:
http://i45.tinypic.com/2i7reu.jpg
Po uruchomieniu JDownloader2.exe zużycie procka minimale, pamięci 99 312K Java brak procesów.
Po próbie przełączenia karty na zbieracza - ziecha zużycie procka bez zmian 0 pamięć bez zmian.
Jeśli wystartuję na nowo i przełączę się na Ustawienie zwiecha nie występuje.

Ok chyba zrobiłem sfc.exe ale co jakiś czas pytało o płytę XP SP3 Home i Prof. obie dałem na wirtualne napędy i klikałem "Próbuj ponownie" w ten sposób dotarłem do końca sprawdzania plików, restart komputera dziwny ekran przed ekranem logowania- Windowsowy "Wczytuję" Lub "Czekaj" dosłownie sekunda.
Jedyna zmiana to chyba to że skórka mi się zmieniła win na `98.
Dodałem wspomnianą linijkę "# -Dsun.java2d.d3d=false" dla JD2. Bez zmian.

Przetestowałem plik JDownloaderD3D.exe nie pomaga. Może jakoś odświeżę instalację wina.
Proces JDownloaderD3D.exe zużycie procesora po zawieszeniu 0,2 do 15, pamięć ok 156 056K. Zwiecha po dodaniu linków potem screen: http://i50.tinypic.com/wvtpxz.jpg

Proces JD1 standardowy zużycie procesora po zawieszeniu 0,2 do 15, pamięć ok 156 056K. Zwiecha po dodaniu linków potem screen: http://i47.tinypic.com/15cki2f.jpg
[może w piątek będzie format...]

Last edited by Fr0sT; 15.11.2012 at 00:01.
Reply With Quote
  #10  
Old 15.11.2012, 00:03
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Przed czyszczeniem wszystkiego po tym "antywirusie" wszystko działało - nic nie zmieniałeś?

JD przy sprawdzaniu dodawaniu linków sprawdza ich dostępność i jeśli nie może to powinien wyświetlić komunikat. Domyślnie zdaje się jest 120 sekund czyli 2 minuty (120000 milisekund).
Może po prostu w przypadku twojego łącz czas ten jest dość długi?
W JD2 można sterować czasem po jakim ma przerwać:
Ustawienia Zaawansowane -> GeneralSettings.httpconnecttimout i GeneralSettings.httpreadtimeout
Zapisz sobie ustawienia domyślne, ustaw np. krótki czas (15000 ms czyli 15 sekund) i zobacz czy przynajmniej wtedy się "nie zwiesi" - choć może wyświetlić, że nie mógł sprawdzić...
Reply With Quote
  #11  
Old 16.11.2012, 20:06
Fr0sT
Guest
 
Posts: n/a
Default

I po robocie nie chciałem ale jednak nie umiałem inaczej naprawić windows jak format. Od chwili zainstalowania świeżego systemu problemu nie ma a ja doceniam uroki jD2. Choć ciut dziwne że innych problemów nie zaobserwowałem z kiepskim win. Dzięki za czas jaki mi poświęciłeś! Wiszę browarka
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 23:25.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.