JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 23.09.2009, 16:36
ericson806
Guest
 
Posts: n/a
Default Konta premium Rapidshare - ukradli

Witam.
Jestem tutaj zupełnie "nowy" i świeżutki. Korzystam po raz pierwszy z JDownloadera ver. 0.8.324 - czyli najnowszego od 14.09.2009 r. Byłem i jestem mile zaskoczony działaniem Waszego programu, szybko i bez najmniejszych przeszkód ściąga pliki. Zakupione 2 dni wcześniej dwa konta Premium RS (30 dniowe) wstawiłem do tegoż programu, zgodnie z wymogami podając ich loginy no i hasła. Do wczoraj wszystko szło jak z płatka, tymbardziej że mam dość szybkie łącze internetowe (w nocy nawet do 12 MB/s). Dzisiaj chcę odbierać kolejne linki i okazuje się że oba konta Premium RS nie są aktywne (a miały działać do 12.10.2009 r). Dodatkowo sprawdziłem te konta wchodząc bezpośrednio na link RS, i okazuje się że oba loginy są (zapamiętane przez Firefoxa) ale hasła niestety już nie działają. Z tego wynika prosty wniosek że ktoś na nie wszedł i zmienił HASŁA!!! To prawda że po zakupie nowych Kont Premium nie zabezpieczyłem je poprzez SECURITY-LOCK i ktoś z okazji mógł skorzystać. Ja chciałbym spytać admina co myśli o tym fakcie, gdzie tkwi mój błąd, czy zabezpieczenie kont SECURITY-LOCK daje pełne jego bezpieczeństwo? Zaznaczam że zanim zacząłem korzystać z Waszego programu, nigdy takie zdarzenie nie miało miejsca. Chcę kupić zaraz nowe konto na Rapidshare i tym razem zabezpieczę je już właściwie poprzez SECURITY-LOCK, ale czy to będzie już wystarczająco bezpiecznie?
Pozdrawiam i liczę DOBRĄ Radę
Reply With Quote
  #2  
Old 24.09.2009, 15:17
Cichy
Guest
 
Posts: n/a
Default

Nie zabezpieczyles konta od razu i to byl pierwszy blad, slyszales kiedys o czyms takim jak phishing ?
Pelno jest w sieci ostrzezen zeby nie logowac sie na konto premium przez odnosniki do linkow i zeby zwracac uwage na prawidlowo wygladajacy link,tak powinien wygladac prawidlowy link:
Code:
**External links are only visible to Support Staff**
kazdy inaczej wygladajacy nalezy omijac z daleka.
Reply With Quote
  #3  
Old 24.09.2009, 16:47
ericson806
Guest
 
Posts: n/a
Default

DziękujęTobie Cichy za informację i ostrzeżenia jakie podałeś przed phishing-em. Na pewno teraz już będę ostrożniejszy i już nowe konto zabezpieczyłem SECURITY-Lock na Rapidshare. Problemem nad którym się obecnie zastanawiam jest to czy mogę BEZPIECZNIE używać go w JDownloaderze ??? Przecież właśnie to oprogramowanie w przypadku jak chcesz korzystać z konta PREMIUM wymaga podania danych konta premium, tj login oraz hasło!!! I to jest właśnie zasadnicze pytanie... ??? Czy tym razem jak już konto mam zabezpieczone na Rapidshare poprzez SECURY - będzie ono mogło być bezpiecznie zastosowane na JDownloaderze ??? I o to pytałem admina forum, ale niestety jak dotąd nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Cichy jakie jest twoje zdanie na ten temat? Mam nadzieję że admin się odezwie i coś odpowie, bo teraz jestem w "kropce", mam nowe konto Premium i nie wiem czy mnie znowu ktoś je "nie poderwie".. Pozdrawiam
Reply With Quote
  #4  
Old 24.09.2009, 18:35
Cichy
Guest
 
Posts: n/a
Default

Moim zdaniem to nie z winy JD Twoje konto poszlo w swiat, nie slyszalem jeszcze o przypadku zeby ktos wklepal login i haslo do JD i skradziono mu konto, sam korzystam z tego programu jak i wielu znajomych i zadnych problemow tego typu nie mielismy.

Nie dostales przypadkiem e maila od "rapida" z prosba o potwierdzenie hasla ?

PS

Konto możesz jeszcze odzyskać napisz o tej sprawie do rapidshare, będziesz potrzebował potwierdzenie od resellera że to Ty jestes włascicielem tego konta

Last edited by Cichy; 24.09.2009 at 18:47.
Reply With Quote
  #5  
Old 24.09.2009, 21:46
ericson806
Guest
 
Posts: n/a
Default

Myślę sobie że to chyba sam zawiniłem nie zabezpieczając nowe zakupione uprzednio konta na RS-ie Security-Lockiem. Teraz to już mam tą czynność WYKONANĄ. Muszę przyznać że na JD bardzo dobrze mnie się odbierało i odbiera, i nie chciało mnie się wierzyć że to jest "robota" kogoś z tego programu, dlatego też chciałem zasięgnąć opinii co sądzą o tym moim przypadku inni już z dłuższym stażem użytkownicy. Nie, nie dostałem żadnego e-maila z RS odnośnie konta... po prostu oba konta z dnia na dzień stały się nieaktywne w JD. Wówczas weszłem bezpośrednio na stronę Rs, chciałem wybrać konto..a tu nici.. niema nic. Wówczas wpisałem login oraz hasło i Rs odrzucił moje hasło żądając "właściwego", a gdybym zapomniał to mam podać swój e-mail a oni na niego zaraz przyślą moje dane z hasłem włącznie. I tak zrobiłem..po chwili otrzymałem z Rs-u legalny e-mail w którym podali login i hasło ... ale dotyczące konta poprzedniego co się skończyło na początku września br.. i na to legalnie mogłem wejść. No nic, myślę że teraz będzie już dobrze i wprowadzę login i hasło nowego konta które mam chyba już wystarczająco zabezpieczone (polegam na Waszych opiniach i doświadczeniach). Co do interwencji w Rs-ie do tamtych 2 kont które "ktos poderwał" nie będę się procesował i dochodził ..bo to nie warta skóra wyprawki Jeszcze raz dzięki za porady i myślę że tym razem już będzie OK!!! Pozdrawiam
Reply With Quote
  #6  
Old 27.09.2009, 16:35
djuzi
Guest
 
Posts: n/a
Default

Cóż - wypowiem się w imieniu ekipy JD:
My na 100% nie kradniemy kont. Czasem, jesli użytkownicy wyrażą na to zgodę - pożyczamy od nich konta, by napisać/poprawić wtyczki do konkretnych serwisów. Kont rapidshare będących własnością EKIPY JD mamy wystarczającą ilość.

Powiem więcej: używając JD chronisz się przed phishingiem - JD nie zaloguje się do 'podobnie wyglądającej strony' i nie poda jej hasła. Oszukane linki też od razu wyłapuje i nie pobierze ich.
Reply With Quote
  #7  
Old 27.09.2009, 21:55
ericson806
Guest
 
Posts: n/a
Default

DJUZI dzięki za reakcję i jednoznaczną odpowiedź fachowca na sprawę która mnie dotknęła. Wszystko już jest jasne, to była moja "tylko moja wina" ponieważ nie zabezpieczyłem konta Premium RS do końca SECURITY-Lockiem!!! Niestety, za błędy się płaci. Ale trudno, było już minęło i nie ma sprawy. Uważam temat z mej strony za zamknięty i do końca wyjaśniony. Pozdrawiam
Reply With Quote
  #8  
Old 16.02.2010, 09:11
Clapton
Guest
 
Posts: n/a
Default

Tak... mówicie że konta premium nie kradniecie. Patrz, dziwnym zbiegiem okoliczności miałem taką samą sytuacje jak ericson. Tylko ze ja najpierw zablokowałem security lock a dopiero 2 tyg później zacząłem korzystać z waszego JD. I co nie mam już konta. Jestem w 99% pewny ze to zdarzyło sie za sprawką JD. Nigdy mi jeszcze konta nie ukradli, a teraz to był mój błąd używając JD. Konta możne nie kradniecie, ale najwidoczniej program nie jest chroniony przed atakami hakerskimi. No i co wy na to?
Reply With Quote
  #9  
Old 16.02.2010, 13:46
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Quote:
Originally Posted by Clapton View Post
Tak... mówicie że konta premium nie kradniecie. Patrz, dziwnym zbiegiem okoliczności miałem taką samą sytuacje jak ericson. Tylko ze ja najpierw zablokowałem security lock a dopiero 2 tyg później zacząłem korzystać z waszego JD. I co nie mam już konta. Jestem w 99% pewny ze to zdarzyło sie za sprawką JD. Nigdy mi jeszcze konta nie ukradli, a teraz to był mój błąd używając JD. Konta możne nie kradniecie, ale najwidoczniej program nie jest chroniony przed atakami hakerskimi. No i co wy na to?
Bzdury piszesz.
Zmiana hasła wymaga podania kodu, który wysłalo ci rapidshare NA TWÓJ adres emailowy po zablokowaniu Security Lockiem.
W jD NIGDZIE nie wprowadzasz adresu emailowego powiązanego z kontem Premium, więc skąd niby miałby wiedzieć nan jaki adres wysłano kod odblokowujący a potem dodatkowo odczytać ten kod (pod warunkiem, że maila zachowałeś)?
Włamanie miałeś najprawdopodobniej na swoją skrzynkę pocztową lub masz na swoim kompie jakiegos sniffera/trojana i nie pisz idiotyzmów, że jD jest odpowiedzialny za to, że ci skradziono konto.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 09:26.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.