JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18.11.2012, 15:54
mefaket
Guest

Default jd2 mavi ekran problemi

windows 7 işletim sistemi
intel(R) core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10Ghz 3.40Ghz.
4.00 gb (kullanılabilir miktar 3.41 GB ram
32 bit işletim sistemi

nedenini bilemediğim bir hatadan dolayı windows 7 kendiliğinden system crash hatası ile mavi ekran ve bir ekran dolusu yazı çıkıyor ve windows yeniden başlıyor. Tekrar açıldıktan sonra ise Jdownloader 2 deki tüm linklerim siliniyor. (JD2 boş olarak açılıyor oysaki indirmesi gereken onlarca link vardı)

Linkleri bir şekilde web'de arayıp bulabildiklerimi tekrar JD2 listesine alıyorum bu seferde JD2 indirmeleri kaldığı yerden değilde baştan başlıyor (Premium olduğu halde)

Daha önceki JD sürümünde linkleri kaydedebileceğim bir konteyner olayı vardı JD2'de böyle bir imkan yok galiba, belki de ben göremedim.

Konu ile ilgili bilgisi olan sayın arkadaşlarımın yardımlarını rica ediyorum. Zira bu mavi ekran olayı çok sık olmakta.

Selamlar.
Reply With Quote
Old 18.11.2012, 15:55
mefaket
Guest

Default ayrıca

kaspersky antivirüs programı kullanıyorum ve burada Jdownloader'a ve Java'ya gerekli izinler verilmiş durumdadır.
Reply With Quote
Old 24.11.2012, 16:15
Freeloader
Guest

Mavi ekranda ne yazıyor??? Masa üstü mü bilgisayar? Elektrik kablosunu çıkar ve sonra bellekleri çıkar, ve sonra Bellekleri deneme yanılmayla tek tek dene. Böylece hangi bellek hatalı öğrenebilirsin. Eğer bellekler arızalı değilse yuvalarda kayma var demektir. Çıkartıp takmak problemi düzeltecektir.

Mavi ekranda çıkan yazıyı bana gönderirsen microsofttan hatanın sebebini daha net öğrenebilirz. Büyük ihtimalle bellek problemi.
Reply With Quote
Old 29.11.2012, 03:18
mefaket
Guest

Default aynen yaptım

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Mavi ekranda ne yazıyor??? Masa üstü mü bilgisayar? Elektrik kablosunu çıkar ve sonra bellekleri çıkar, ve sonra Bellekleri deneme yanılmayla tek tek dene. Böylece hangi bellek hatalı öğrenebilirsin. Eğer bellekler arızalı değilse yuvalarda kayma var demektir. Çıkartıp takmak problemi düzeltecektir.

Mavi ekranda çıkan yazıyı bana gönderirsen microsofttan hatanın sebebini daha net öğrenebilirz. Büyük ihtimalle bellek problemi.
Konuyu açtığım günden bugüne kadar IDM kullandım hiç mavi ekran system crash hatası almadım ayrıca o hata mesajı çok uzun bir metin ve hemen bilgisayar yeniden başlatılıyor.

Yine de bugün yukarıda anlatmış olduklarınızı uyguladım, çıkartıp tek tek deneyerek yaptım. Az önce yine mavi ekran çıktı.
Reply With Quote
Old 29.11.2012, 03:35
Freeloader
Guest

mavi ekrandaki yazıyı yazabilir misin bir kağıda.Görseli incele, bize 2inci ve 3üncü satırlar lazım. Eğer hızlıca alabilirsen kaynağını belki bulabilirizbu adrese bak
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Maviekran-hatasi-turkce-xp.JPG

Bu sarırları almaya çalış 2.sorun aşağıdaki dosyadan kaynaklanıyor , 3.page_fault_in_non paged area

Last edited by Freeloader; 29.11.2012 at 03:39.
Reply With Quote
Old 29.11.2012, 15:33
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

hatayı okuyana kadar yeniden başlatma yapıyorsa mavi ekranda yeniden başlat özelliğini kapatman lazım.
Code:
**External links are only visible to Support Staff**
**External links are only visible to Support Staff**Official
**External links are only visible to Support Staff**x86&x64
**External links are only visible to Support Staff**JavaRa
JDownloader:
**External links are only visible to Support Staff**JD-ZIP
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=54725
http://jdownloader.org/jdownloader2
JD2-upd only
JD Dev., Translator: http://svn.jdownloader.org/users/271
speedtest.net/result/3156325665.png
speedtest.net/result/2332385983.png
Reply With Quote
Old 30.11.2012, 22:38
mefaket
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
hatayı okuyana kadar yeniden başlatma yapıyorsa mavi ekranda yeniden başlat özelliğini kapatman lazım.
Code:
Çok teşekkür ederim, resimli olarak yapmam gerekenleri anlatmışsınız aynen yaptım ama automatic restart işaretini kaldırıyorum tamam diyorum kontrol ettiğimde ise tekrar o kutucuğun onaylı olarak duruyor (nedense kalkmıyor)

şu bilgi sizin için bir anlam ifade edebilir mi?

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 82E63D33
BCP3: C9827784
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\113012-28204-01.dmp
C:\AppData\Local\Temp\WER-84536-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt
Reply With Quote
Old 30.11.2012, 23:25
Freeloader
Guest

Bunlar yeterli değil dump dosyalarını ancak microsoft yetkilileri okuyabilir ve kaynağını daha net anlayabilir.

Benim tavsiyem microsftun sitesinde anlatıldğı gibi sırasıyla bunları uygulamak

buraya bak, sırasıyla uygula
windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/Resolving-stop-blue-screen-errors-in-Windows-7#

Eğer mavi ekranın kaybolmamasını çözümlersen oradaki hata raporunu gönder bize, onunla daha rahat anlarız sorunu.
Reply With Quote
Old 11.12.2012, 18:14
mefaket
Guest

bilgisayarda 1 tane 4gb ram var bu kez ram'i yerinden çıkartıp başka bir yere taktım deniyorum. Ancak letitbit premium üyeliğim olduğu halde yavaş indirme yapıyor 50 kb. üzerine çıkmıyor başka bir indirme programı ile yüksek hızla indiriyor. Birde herhangi bir problem olduğunda eklediğim linklerin kaybolmaması için jd2'de linkleri nasıl kaydedeceğim.
Reply With Quote
Old 11.12.2012, 18:27
Freeloader
Guest

mekafet, JDnin engellenmediğinden emin ol, maks bağlantı sayısı kaça ayarlı ona bir bak. Virüs programn varsa ismi nedir? En fazla bağlantı kaça ayarlı?

Mavi ekran problemin çözüldü mü?

JDnin linkleirnin kaybolmaması için kendin ya da bir program aracılığıyla otomatik yedeklemelisin.

CFG klasörünü olduğu gibi yedekle arada sırada, linkler kaybolursa, yedeklemiş olduğun cfg klasörünü JD klasörüne yapıştır.
Reply With Quote
Old 11.12.2012, 22:36
mefaket
Guest

Quote:
mekafet, JDnin engellenmediğinden emin ol, maks bağlantı sayısı kaça ayarlı ona bir bak. Virüs programn varsa ismi nedir? En fazla bağlantı kaça ayarlı?

Mavi ekran problemin çözüldü mü?

JDnin linkleirnin kaybolmaması için kendin ya da bir program aracılığıyla otomatik yedeklemelisin.

CFG klasörünü olduğu gibi yedekle arada sırada, linkler kaybolursa, yedeklemiş olduğun cfg klasörünü JD klasörüne yapıştır.
JD2'de indirme başına en fazla veri parçası 1 en fazla indirme sayısı 2 hız sınırı 853.00 kb/s ancak bu seçili değil null
Windows güvenlik duvarı kapalı, Kaspersky antivirüs var java ve jd2 izinleri verilmiş duruma.
Mavi ekran sorunu ise şu an için test ediyorum, daha sonra yanıtlayacağım.
Reply With Quote
Old 12.12.2012, 00:09
Freeloader
Guest

veri parçasını 4 yapabilirsin, eğer netin hızılıysa, deneme yanılmayla en iyi veriyi kendin bulmalısın. Hata almadığın sınıra kadar yükseltebilirsin, internet bantının kaldırabileceği kadar arttırabilirsin kısacası, bantın bunu kaldıramazsa düşürmelisin. Kaldırıp kaldırmadığını, hata alınca anlarsın.

Kaspersky ayarlarının 100% doğru olduğundan emin olmalısın ek olarak.

Son olarak premium indirdiğinden de emin olmalısın, bağlantı kolonunda KAFA ikonu görürsün eğer premium indiryorsa. JD1de anahtar ikonu vardı.
Reply With Quote
Old 21.12.2012, 17:12
mefaket
Guest

mavi ekran sorunu devam ediyor, jd2 kullandığımda daha sık oluyor.
Reply With Quote
Old 22.12.2012, 01:44
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by mefaket View Post
mavi ekran sorunu devam ediyor, jd2 kullandığımda daha sık oluyor.
kod olarak ne yazıyor? ben genelde ram yetersizliğinde/arızalarında veya işlemci aşırı ısınma gibi durumlarda mavi ekranla karşılaşıyordum. ramle ilgili problemmiş gibi geliyor bana (sistem dosyalarının sağlam olduğunu varsayıyorum)
bu komut, sistem dosyalarının onarımı için(eğer sorun olduğunu düşünüyorsan):
sfc /scannow
(cr*, loader kullanarak kullanıyorsan sistemi lisansı yeniden yapman gerekir)
ardından adwcleaner ve combofixi aynı anda olmamak koşuluyla çalıştırmanı istiyorum(sistem geri yükleme noktası oluşturma özelliğini kapatmamış olmanı tavsiye ederim. combofix çok riskli bir araç ve antivirusle anlaşamaz).
ayrıntılı bilgi burada:Tavsiye edilen antivirus/internet güvenlik programı
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only
Reply With Quote
Old 22.12.2012, 17:15
mefaket
Guest

Quote:
kod olarak ne yazıyor? ben genelde ram yetersizliğinde/arızalarında veya işlemci aşırı ısınma gibi durumlarda mavi ekranla karşılaşıyordum. ramle ilgili problemmiş gibi geliyor bana (sistem dosyalarının sağlam olduğunu varsayıyorum)
bu komut, sistem dosyalarının onarımı için(eğer sorun olduğunu düşünüyorsan):
sfc /scannow
(cr*, loader kullanarak kullanıyorsan sistemi lisansı yeniden yapman gerekir)
ardından adwcleaner ve combofixi aynı anda olmamak koşuluyla çalıştırmanı istiyorum(sistem geri yükleme noktası oluşturma özelliğini kapatmamış olmanı tavsiye ederim. combofix çok riskli bir araç ve antivirusle anlaşamaz).
ayrıntılı bilgi burada:Tavsiye edilen antivirus/internet güvenlik programı
o kadar uzman bir kullanıcı değilim anladığım bu işlemler risk içeriyor. Sistem koruması bölümünde yapılandır kısmında sistem korumasını kapat seçili durumda. Format mı önerirsiniz? ilginize çok teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 22.12.2012, 19:06
maynak00's Avatar
JD Legend

ben de uzman değilim.bilgisayarcıda çalışmışlığım yok,buna dair eğitim de almadım.format en son iş. önce sistem korumasını açmanı istiyorum. ardından sırayla combofixi ve ardından pc log dosyasını oluşturup önüne getirdiğinde adwcleanerda temizle yapmanı istiyorum (bunlarda problem çıkarsa diye sistem geri yükleme(sistem koruma)yi açık tutmanı istiyorum.)

mavi ekranda yazan kodu görmem lazım. o olmadan hep ihtimaller üzerinden konuşuyorum.

@Freeloader notebook fanını hangi programla yönetebiliyoruz(benimki bazen kendiliğinden çalışmaya başlamıyor.ancak üfleyerek çalışmasını sağlayabiliyorum)(fan çalıışmayınca tahmin edersin notebook elektriği kesiyor)
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only

Last edited by maynak00; 22.12.2012 at 19:09.
Reply With Quote
Old 23.12.2012, 01:13
mefaket
Guest

Quote:
ben de uzman değilim.bilgisayarcıda çalışmışlığım yok,buna dair eğitim de almadım.format en son iş. önce sistem korumasını açmanı istiyorum. ardından sırayla combofixi ve ardından pc log dosyasını oluşturup önüne getirdiğinde adwcleanerda temizle yapmanı istiyorum (bunlarda problem çıkarsa diye sistem geri yükleme(sistem koruma)yi açık tutmanı istiyorum.)

mavi ekranda yazan kodu görmem lazım. o olmadan hep ihtimaller üzerinden konuşuyorum.

@Freeloader notebook fanını hangi programla yönetebiliyoruz(benimki bazen kendiliğinden çalışmaya başlamıyor.ancak üfleyerek çalışmasını sağlayabiliyorum)(fan çalıışmayınca tahmin edersin notebook elektriği kesiyor)
Mavi ekran oldu siyah ekran, artık hiçbirşey yazmadan direkt olarak bilgisayar reboot ediyor.

Bu arada, kaspersky antivirüs programını koruma dışı tutarak önermiş olduğunuz gibi önce combofix programını çalıştırdım bazı programları sildiğini gördüm bilgisayar tekrar başlayıp log dosyasını oluşturduktan sonra ise adwcleaner programını çalıştırıp tarattım ve sil dedim bilgisayar reboot ettikten sonra o da log dosyası oluşturdu ve daha sonra kaspersky antivirüs programını tekrar korumasını aktif ettim, buraya kadar tamam ise bundan sonra aynı hatalar süregelirse veya düzelme olursa sizlere danışmaya devam ederim, teşekkürler.
Reply With Quote
Old 25.12.2012, 16:07
mefaket
Guest

yok olmadı, yine ekran kararıyor ve bilgisayar reboot ediyor, jd2'deki tüm linkler siliniyor esas sorun da bu linklerin silinmesi çok can sıkıcı ve kahredici bir durum bu. Bir çare bulunması gerekiyor.

Bir bilgi işinize yararmı bilmiyorum, premium hesabımdan dosya indirilmesi tamamlandıktan sonra inen dosya düzenleniyor IDM'de olduğu gibi bu düzenleme sırasında bilgisayar oldukça yavaşlıyor ve Ram kullanım oranı oldukça yükseliyor, enson reboot başıma geldiğinde jd2 inen dosya(ları) düzenliyordu.

Bilgisayar istem dışı reboot ettiğinde, linklerin silinmemesi lazım bu ciddi bir durum, ani elektrik kesintilerinde de bu durum sözkonusu olmalı. Lütfen buna bir çare!
Reply With Quote
Old 25.12.2012, 16:29
Freeloader
Guest

Linklerin silinmesi hakkında haberimiz var, önümüzdeki haftalarda kaynağı iyice araştırılacak.

Mavi ekran problemi için sistemi geçmiş bir tarihe almayı dene sistemi. Geçmişe aldığında düzelmiyorsa yarın sohbete uğra bilgisayarını uzaktan onarmaya çalışırım, onramazsam bile problemin kaynağını anlayabilrim belki.
Reply With Quote
Old 25.12.2012, 19:43
mefaket
Guest

Quote:
Linklerin silinmesi hakkında haberimiz var, önümüzdeki haftalarda kaynağı iyice araştırılacak.

Mavi ekran problemi için sistemi geçmiş bir tarihe almayı dene sistemi. Geçmişe aldığında düzelmiyorsa yarın sohbete uğra bilgisayarını uzaktan onarmaya çalışırım, onramazsam bile problemin kaynağını anlayabilrim belki.
Freeloader, bilgisayar zaten yeni; Temmuz ayında yeniledim ve o zamandan beri bu mavi ekran problemi var jd1'de liste silinmediği için pek üstelemedim ancak jd2 listeler uçunca sorun oluyor, ayrıca ram'de problem var deniyor ama zaten bir tane 4gb ram var problem olsa bilgisayar hiç çalışmaması lazım.
Reply With Quote
Old 26.12.2012, 07:02
Freeloader
Guest

Mavi ekran sedece JD kullandığında mı çıkıyor ? Sohbet kanalına uğra, team ile hızlıca bakabiliriz soruna.
Reply With Quote
Old 29.12.2012, 12:28
Max Payne's Avatar
Max Payne Max Payne is offline
Modem User

konuyla ilgisi var mı bilmiyorum ama bende geçenlerde kasayı değiştirdim yeni 64bit win7 kurdum. aralıklarla mavi ekran sorunuyla karşılaşıyordum. bu arada arka planda jd açıktı. jd'den olduğunu hiç düşünmedim o nedenle jd'yi kapatıp denemedim. diğer kullandığım programları teker teker kapatarak denedim sonuca ulaşamayınca Windows güncelleme merkezinde 3 adet isteğe bağlı güncelleştirme vardı onları yükledim ondan sonra bir daha mavi ekran çıkmadı..

eğer yüklenmemiş güncelleştirme varsa yüklemenizi tavsiye ederim.
Reply With Quote
Old 13.01.2013, 03:42
mefaket
Guest

merhaba arkadaşlar, internet gezgini olarak mozilla firefox kullanıyorum birden fazla sayfa açtığımda firefox donuyor uzun süre bilgisayar çakılıyordu hal böyleyken zar zor da olsa görev yöneticisini çalıştırmayı başardım ve adobe flashplayer'in anormal bir şekilde belleği tükettiğini gördüm öyleki firefox bellek kullanımı'nın üç dört katı bellek kullanıyordu. Derhal flashplayer'i sistemden kaldırdım (kendi uninstall programıyla) bu işi dört gün önce yaptım daha sonra PCMedik diye bir programın bilgisayarın çökmeye karşı dirençli olduğunu bazı paylaşım sitelerinde okudum o programı kurdum ve çalıştırdım, şimdilik dört gündür mavi ekran problemi yaşamıyorum. Advanced system care adlı bir program daha kurdum. Şu anda flash ile hazırlanmış web sayfalarını izleyemiyorum bu mavi ekran sorunu flashplayer tetikliyor olabilir mi? Yada ilk windows kurulumunda bir şeyler ters gitmiş olabilir mi? bilgisi ve önerisi olan arkadaşların katkısını rica ediyorum.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules