JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24.03.2011, 22:16
mustafa
Guest

Default JD - RAR şifresini doğru girdiği halde bazen çıkartamıyor

arkadaşlar,

jdownlaoder RAR dosyalarının bazılarını şifresi doğru olduğu halde hatta otomatik denede olduğu halde bazılarında başarılı bir şekilde çıkarıyor bazılarında ise şifre soruyor ş"ifreyi bulamadım bunun şifresi nedir?" diye

Halbuki ben RAR ı kendim çıkarıp , şifreyi de elle girdiğim zaman başarılı bir şekilde dosya rar dan çıkıyor. Byük/küçük harf denemelerine herşeyine dikkat ettim.

acep hata nedir?
Reply With Quote
Old 25.03.2011, 19:36
Freeloader
Guest

Parola örnekleri, link örnekleri ve olay günlüğü lazım. Bir bug varsa düzeltilmeli
Reply With Quote
Old 25.03.2011, 23:02
kara
Guest

Şifrelerde türkçe karakter varmı? Belki problem bu olabilir
Reply With Quote
Old 26.03.2011, 22:04
mustafa
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Parola örnekleri, link örnekleri ve olay günlüğü lazım. Bir bug varsa düzeltilmeli
Bu istediklerinizi bu konu altında mı paylaşayım yoksa PM şeklinde mi?

Edit: bir de hata oluştuktan sonra günlüğü oluşturacağım değil mi? daha önceki günlerde oluşmuştu ama b.sayarımı o zamandan bu zamana kapatıp açtım.

Quote:
Originally Posted by kara View Post
Şifrelerde türkçe karakter varmı? Belki problem bu olabilir
Hayır. yok

Last edited by mustafa; 26.03.2011 at 22:12.
Reply With Quote
Old 26.03.2011, 22:59
Freeloader
Guest

evet , imzamda anlatılıyor .... günlük seviyesi ALL durumundayken hatayı tetikliyorsun , mümkünse brkaç kere tetikle ve ondan sonra günlüğü bana yolla. özelimden yolayabilirsin
Reply With Quote
Old 26.03.2011, 23:01
mustafa
Guest

Quote:
evet , imzamda anlatılıyor .... günlük seviyesi ALL durumundayken hatayı tetikliyorsun , mümkünse brkaç kere tetikle ve ondan sonra günlüğü bana yolla. özelimden yolayabilirsin
ya imzandaki yaılanlar yarı türkçe olduğu için net bir şey anlayamadım. Senin yazdığından benim anladığım "hata birkaç defa olunca günlük al- bana gönder"

bilmiom doğru mu anladım?
Reply With Quote
Old 27.03.2011, 08:27
Freeloader
Guest

evet,

imzamda neresi yarı türkçe?
Reply With Quote
Old 27.03.2011, 10:44
mustafa
Guest

Quote:
evet,

imzamda neresi yarı türkçe?
kusura bakma benim hatam. yanlış bir yere bakıyormuşum. sitede başka işler karıştırıyordum da ondan oldu.

hata oluştuğunda karşıya yükleyip linki gönderirirm.

Selametle...
Reply With Quote
Old 02.04.2011, 23:22
mustafa
Guest

İşta hata oluştu. Hata günlüğünü karşıya yükledim:

http://jdownloader.org/pastebin/34253

sorun yaşanan link: **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Şifresi: **External links are only visible to Support Staff**www.animeou.net
Hosting: HotFile
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 15:07
Freeloader
Guest

Bunu daha hata takipçisine eklemedim fakat aklımda ve eklicem. Belki gerek de kalmayabilir çünkü yeni çıkartma eklentisi sayesinde, unrar'a büyük ihtimalle gerek kalmayacaktır.
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 16:03
mustafa
Guest

JD'ye yeni RAR'dan çıkartma eklentisi yolda anladığım kadarıyla, öyle mi?
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 16:03
macolar
Guest

"Unrar/Çıkart" bölümüne eklediğimiz şifrelerde herhangi bir sınır var mıdır ?
Ne kadar şifre yazsak JD deniyor mu hepsine.

Örneğin Max. 50 satırdan sonraki şifreleri JD denemiyor şifre yanlış uyarısı veriyor ve ya 51. şifre eklendiğinde JD en eski tarihli şifreyi siliyor şifre listesini yeniden 50 yapıyor ?

Konusu açılmışken bilgi alayım.
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 16:13
mustafa
Guest

bak bunu bilmiyordum...
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 16:15
Freeloader
Guest

@macolar limit yok fakat parola listesi uzadıkça kırma işlemi uzayacaktır ve hafıza kullanımı artacaktır

@mustafa evet yolda
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 17:28
macolar
Guest

Teşekkürler Freeloader. Aklımdaki soru işareti kalkmış oldu böylece.
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 17:56
Freeloader
Guest

bşd
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 22:35
mustafa
Guest

freeloader, yeni sistem nasıl olacak, ne zaman gelecek? Biraz açıklayabilir misin? Yoksa açıklamak için erken mi?
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 22:59
Freeloader
Guest

JDownloader'a birkaç yeni eklenti geliyor , performansında büyük artış var (bellek kullanımı oldukça düşürüldü), Ayrıca arayüzsüz çalıştırılabilecek bundan sonra...

Ek olarak arayüzde ufak tefek değişikliklerde mevcut... bahsettiğim nightly sürümü değil > geliştiren sürümüdür... geliştiren sürümü nightlyden birkaç adım öndedir

Ek olarak Jiaz jdownloader indirme sistemini de baştan yazıyor... Böylece birçok kişinin aslında istediği fakat bilmediği > veri parçalarını dinamikleştirme özelliğide ekleniyor JDownloader'a.

Bilmiorum bugün yayınlansın diye konuşuldu bir ara , fakat bana göre daha erken.....

Mükemmele yakın olunca yayınlanırsa daha iyi olur, ufak tefek buglar(hatalar) bazen kullanıcı için sinir bozucu olabiliyor.

Çıkartma eklentisi ise ap ayrı bir güzellik herkes için çünkü , ayarlarında herkesin beğeneceği bazı ekstra özellikler var. Örn: Eklentinin ayararından eklentiye öncelik bile atanabiliyor > böylece eklenti normal gücünün birkaç kat üzerinde performans sergileyebiliyor, çıkartma işlemini yaparken.

uzun zamandır geliştiren sürümüne bakmadım, bugün tekrar bakıp gözüme çarpan diğer özellikleri yazarım.

Muhteşem çubuk , diye bir eklentide mevcut fakat eklnecek mi bilmiyorum

Eklenti etkinleştirildiğinde Jdownloader araç çubuğuna yerleşiyor mini kutu şeklinde , ve kutuya başlat yazıyorsunuz indirmeler başlıyor dur yazdığınızda indirmeler duryor.. İlginç bir eklentiye benziyor... çok skiden vadı fakat yayınlanmamıştı (demeki problemliydi)

Yani yazıyla yönetebiliyorsunuz JD'yi (yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde çalışıyordu) fakat dahil edilecek mi bilmiyorum...

Daha birçok ufak ayrıntı var ve tabi bug temizliği de yapıldı..

paket özelleştirci eklentiside geliştirldi artık url adreslerindeki dosya barındırma sitelerine göre öncelik atanabiliyor..

Örn: diyelimki birçok barındırcı ile çalışıyorsunuz ve hotfile da bunların arasında ve hotfileın yüksek öncelikte inmesini istiyorsunuz

paket özelleştiric eklentisinden düzenli ifadeler kullnarak > bu tip öncelikler atayabiliyorsunuz artık , eskiden mümkün değildi bu , sadece paketleri özelleştirmek mümkündü. artık barındırıcıya göre öncelik de atanabiliyor.

hızlı hızlı yazdım, görüşürüz

Last edited by Freeloader; 12.04.2011 at 23:01.
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 22:59
Freeloader
Guest

büyük güncellemenin tahmini varış süresi bilinmiyor
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 23:28
Freeloader
Guest

Ek olarak güncelleşirme sistemide değiştirildi, tabi ana sitemizde bulunan web installerı'da unutmamak lazım... web installer sayesinde kullanıcı daima JD'nin son sürüme sahip olacak ve internette sağda solda yayınlanan, koduyla oynanmış JDownloader'lara engelleme gelmiş oluyor böylece...
Reply With Quote
Old 12.04.2011, 23:37
Freeloader
Guest

Akıllı menüde eklendi, sağ tıklama menüsü zamanla kullanıcının JD'yi kullanma şekline göre kendini adapte ediyor. Yani kullanıcıyla bütünleşiyor.
Reply With Quote
Old 13.04.2011, 00:02
mustafa
Guest

1-beğenemedik,eski sürümü biraz daha kullanak istyiyoruz, bu mümkün değil mi?

2-Sağ klikte uzun zamndır kullanmadığım ama bir ara "ya şu vardı şimdi niye yok?" diye arayacağım bir çubuk olursa?
3-paketleri tekrardan özelleştirme önceliği sanırsam olabilecek, bu saatte yanlış anlamadıysam.
4-Çıkartmada nasıl bir performans olacağı hakkında biraz şüphelendim. çünkü RAR'dan kendimiz manuel çıkartmaya çalışsak da JD çıkartma yapsa da aynı süre aynı performans. Nasıl bir öne çıkan bir yenilik olacak, bilemedim?

En güzeli sürüm çıktıktan sonra konuşmak fakat şimdiden aklıma takılanları sormak istedim
Reply With Quote
Old 13.04.2011, 00:55
Freeloader
Guest

1. hayır , çünkü takma birim güncellemeleri alırken ana güncellemelerde birlikte gelecektir.

2. O aradığın çubuk(seçenek) menüdeki "diiğer/daha fazlası" seçeneğinde duruyor, oradan ulaşabiliyorsun ve sık kullanmaya başlarsan > ana menüye geçiyor seçenk

3. Paket özelleştirci paketleri özelleştirmek için kullanılır ve paket isimlerine, uzantılarına göre paketler özelleştirilebilir. fakat eskiden URL adreslerindeki barındırıcı ismine göre özelleştirme yapmak mümkün değildi. Artık mümkün

4 . Hayır aynı süre aynı perfromans değil , çünkü arka planda brçok program çalışıyor öncelik atayark çıkartma işletim sisteminde en üst seviyede çalışacaktır > örnek kullanıcı sistem kaynaklarını aşırı derecede kullanan bir program çalıştırdığında ... unrar devreye girerese çıkartma işlemi gecikir.. öncelik atarsanız çıkartma şlemi daha hzılı olur.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules