JDownloader Community - Appwork GmbH

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > International Support > Archive

Thread Tools Display Modes
Old 07.10.2009, 10:33
commentar
Guest

Hiç bir antivirüs programı yok, arka planda daemon tools, objectdock, msn, xfire sürekli açık olan programlar
Old 07.10.2009, 13:55
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by commentar View Post
Hiç bir antivirüs programı yok, arka planda daemon tools, objectdock, msn, xfire sürekli açık olan programlar
Sabit diske yazma yetkisi yok yazınca > internet bağlantına bakıyor musun? internet var mı yok mu diye ?

sonra tekrar bağlanma gerçekleşmiş başarılı olmuş... sonra da sabit diske yazma yetkisi yok hatası almışsın ve ardından internet bağlantısı yok demiş jd ....

internet bağlantın sağlıklı mı?

Bu arada tekrar bağlan gelişmiş ayarlardan bana ilk IP kontrolü ve yeni IP için bekle sürelerini de verebilir misin .. günlükte bir tekrar bağlanma başarıız olmuş
Old 13.10.2009, 00:04
commentar
Guest

internetim sağlıklı, kontrol bekleme süresi 5, deneme sayısı 5, ip için bekleme 30 yazıyor
Old 13.10.2009, 17:21
Freeloader
Guest

Quote:
internetim sağlıklı, kontrol bekleme süresi 5, deneme sayısı 5, ip için bekleme 30 yazıyor
peki 30 saniyede IP alıyor musun? modemin 30 saniyede mi resetleniyor

onu arttırmanı tavsiye ederim > Modemin 1 dakikada resetleniyorsa 1 dakikanın biraz üstünde yap > 80 saniye gibi mesela ...

Yeni IP için bekle = Modemin rsetleme süresinden biraz daha fazla bir değere eşit olmalı.....
Old 13.10.2009, 17:23
Freeloader
Guest

ayarlarını düzgün yapınca indirme işlemine başla ve sabit diske yazma yetkisi hatasını takip et... oluşursa yine bir günlük yolla bana > daha hızlı destek için sohbete uğra...
Old 21.10.2009, 23:55
rasim6101
Guest

Talking

kendimce bi çözüm buldum ve sorun düzeldi.
modeme girin
dhcp ile ilgili menüye gelin orda kira veya lease süresi var genelde 3600 sn dir.
bunu hane yettiği kadar 99..99 yapın sorun düzelecektir.:thumbup:
Old 22.10.2009, 20:24
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by rasim6101 View Post
kendimce bi çözüm buldum ve sorun düzeldi.
modeme girin
dhcp ile ilgili menüye gelin orda kira veya lease süresi var genelde 3600 sn dir.
bunu hane yettiği kadar 99..99 yapın sorun düzelecektir.:thumbup:
airties modemler için evet... ilgili konu http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=1114
Old 22.10.2009, 23:42
rasim6101
Guest

aga benim modem d-link G624 sanırım çoğu için bu geçerli.
100mb lık dosyalar en fazla 25 dakkada iniyor. 200 mb lık programlar arada 1 saati geçtiği için takılıp kalıyor.dün hallettim işi sabaha kadar program hiç kesmedi.
sanırım bu konuya burda noktayı koyarız
Old 23.10.2009, 07:37
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by rasim6101 View Post
aga benim modem d-link G624 sanırım çoğu için bu geçerli.
100mb lık dosyalar en fazla 25 dakkada iniyor. 200 mb lık programlar arada 1 saati geçtiği için takılıp kalıyor.dün hallettim işi sabaha kadar program hiç kesmedi.
sanırım bu konuya burda noktayı koyarız
d-link de de mi aynı sorun var ?

foto alabilirmiyiz ? eğer mümkünse

Diğer kullanıclar için faydalı olabilir..

Birde başka indirme yöneticilerinde bu problem yaşanıyor mu? mesela ayarı yapmadığın vakit kopma oluyor mu?
Old 23.10.2009, 13:13
commentar
Guest

freeloader sorun devam ediyor bugün upload edebildim günlüğü

http://jdownloader.net:8081/pastebin...f7487810055e81
Old 23.10.2009, 16:56
Freeloader
Guest

Quote:
freeloader sorun devam ediyor bugün upload edebildim günlüğü

http://jdownloader.net:8081/pastebin...f7487810055e81
commentar ,

Bilgisyarında yüklü olan bir program jdownloader'ın bu hatayı vermesine sebep oluyor , bundan kesinlikle eminim . Bilgisyarında yüklü olan programlara yakından bakmam lazım .. Sohbet odamıza uğrarsan yakından bakabilirim teamviewer ile? genelde geceleri orada oluyorum , bu gece yokum....

Not ; günlükte prblemem vurgulanarak belirtilmiş

> error occurred while writing to file. Software caused connection abort: recv failed
Old 27.10.2009, 17:03
cfsenel
Guest

Bu sorun bende de var. Modemim USRobotics ve bahsedilen Lease Time'ım "Two days" olarak ayarlanmış. Sık sık bu hatayı alıyorum. Aslubda aynı partı iki defa indirmem çok problem değil (bir iki hafta sonra kotalıya geçince o da büyük bir problem olacak), zaten bu galiba benden kaynaklanıyor, internet bazen gidip geliyor; ama asıl sorun JDownloader'ın bu linkleri bu hatanın ardından devre dışı bırakması, deaktive etmesi. Her gün eve döndüğümde bu hata yüzünden deaktive olmuş gri linkleri tek tek bulup tekrar etkinleştirmem, aktive etmem gerekiyor. Bu hatadan sonra linklerin deaktive olmasını engellemem, "internet bağlantısı yok" hatasında olduğu gibi link devre dışı bırakılmadan sadece o anlık atlanmasını sağlamam mümkün mü? Değil ise bir güncelleştirme ile bu durum halledilebilir mi? Sonuçta bu hata dosyanın kendisinden kaynaklanan bir şey değil, anlık bir şey, ve bu hata yüzünden dosyanın kalıcı olarak devre dışı bırakılması için bir sebep görmüyorum.
Old 29.10.2009, 06:11
locke
Guest

aynı sorun bende de var 2 aydır sorunsuz kullanırken birden sabit diske yazdırma hatası vermeye başladı,
burda yazılanarın hepsini uyguladım,

airties rt 205 modemin ki bundan önce hiç sorun olmuyordu, 3600 yazan deperi 9999 yaptım max ind. kısımlarını 1-1 yaptım ip bekleme süresini 80 sn çıkardım java ya izin verdim nod 32 kapattım bana mısın demiyor, ilk dosya iniyor onu izleyen dosyalar hep arım kalıyor, delircem yok mu çaresi
Old 29.10.2009, 08:10
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by locke View Post
aynı sorun bende de var 2 aydır sorunsuz kullanırken birden sabit diske yazdırma hatası vermeye başladı,
burda yazılanarın hepsini uyguladım,

airties rt 205 modemin ki bundan önce hiç sorun olmuyordu, 3600 yazan deperi 9999 yaptım max ind. kısımlarını 1-1 yaptım ip bekleme süresini 80 sn çıkardım java ya izin verdim nod 32 kapattım bana mısın demiyor, ilk dosya iniyor onu izleyen dosyalar hep arım kalıyor, delircem yok mu çaresi
Nod32 yi kapatma Nod 32 web scannerı kapat
Old 29.10.2009, 09:28
locke
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
peki bide öyle deneyelim ayrıca betik oluştursak bu sorunu halledebilirmiyiz

Last edited by locke; 29.10.2009 at 09:30.
Old 05.11.2009, 12:42
locke
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
sıyırcam yaa gene olmadı ilk dosya iniyor sonraki dosyalar hep yarım kalıyor yok mu bir çaresi üstat
Old 05.11.2009, 13:20
sinan1907
Guest

bende nod32 emule de sorun çıkarıyordu.izin versem dahi olmuyordu. emule sorunum portlar ile ilgiliydi ama. jdownloader da nedenini bilemem. nod32 yi kaldırıp birde öyle dene. olursa başka antivirüs kullanırsın. olmazsada sorunun kaynağı başkadır.
Old 05.11.2009, 16:02
Freeloader
Guest

online desteğe başvurun
Old 08.11.2009, 11:25
immortel
Guest

elin olonyalısı sanki turkce biliyormuş gibi tr bölümde ne işi var ...
Received Warning
Old 08.11.2009, 11:50
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by immortel View Post
elin olonyalısı sanki turkce biliyormuş gibi tr bölümde ne işi var ...
O elin polonyalısı dediğin iyi bir arkadaşımzdır ve JDownloader'a büyük katkıları olmuştur !!!!!!.

Posting Rules