JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 15.08.2009, 14:49
Freeloader
Guest

Default Jdownloader 0.7569 çıktı

Baştan tekrar yaratılan jdownloader'ı buradan SIFIRDAN indirebilir ya da güncelleme ile alabilirsiniz.

JDownloader son sürüm indir
http://jdownloader.org/tr/download/index?s=lng_tr

Tavsiyemiz JD'yi sıfırdan indirmenizdir

Önemli ; jDownloaderın stillerini sisteminde çalıştıramayan arkadaşlar

Ayarlar ; Kullanıcı Arayüzüne gidiniz ve ordan > Program başlangıcında açılış ekranı göster seçeneğindeki TIKI KALDIRIN

Baştan tekrar yaratılan jdownloader Hakkında;
http://jdownloader.org/tr/changes/ve...n-0.7?s=lng_tr

Ekran görüntüleri ;

Last edited by Freeloader; 17.10.2009 at 17:48.
Reply With Quote
Old 15.08.2009, 18:13
horgh666
Guest

üstad kısaca değişiklikleri ve eklenen özellikleri açıklarmısın? Yoksa update ettikten sonramı konuşalım?
Reply With Quote
Old 15.08.2009, 18:40
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by horgh666 View Post
üstad kısaca değişiklikleri ve eklenen özellikleri açıklarmısın? Yoksa update ettikten sonramı konuşalım?
Öncelikle arayüzden başlayayım ; Arayüz fotodan da görüldüğü gibi daha basitleştirildi 2 sene önce çıkan beta sürümünün modernleştirlmiş hali diyebiliriz

Arayüzün değişmesi ile birlikte TAB görünümü özelliğide eklendi ;

artık > indirmelere , link yakalayıcıya , ayarlara , eklentilere ; ÇOK KISA sürelerde ulaşılabilecek (tıklamalar daha hızlı ve zevkli olacak) > gözlerimiz sağdan sola çalışacağına daha çok yukarı aşağıya bakacak :D.

Yeni gelen jdownloader stilleri ile jdownloaderın görünümü daha bile güzelleştirilebilir ayrıca bu yeni stiller sayesinde jdownloader daha bile HIZLI ÇALIŞACAK. > DAHA GENİŞ , DAHA ŞIK ve DETAYLI BİR GÖRÜNÜM...

Okları geri getirdik ;

Eskiden dosyalarımızı yukarı ve aşağıya hızlıca taşımamızı sağlayan oklar vardı ve bunlar kaldırılmıştı > OKLAR GERİ GELDİ

Premium Kullanıcı ayarları ;

premium ayarları baştan yazıldı ; artık premium kullanıcılar hesaplarını çok rahat bir şekilde ekleyebilecekler ve göz atabilecekler.

En önemlisi jD performansı çok arttırıldı ,

kasmalar ve jdownloader'ın arada sıradaki %80lik cpu yükü yok edildi > jdownloader artık çok daha hızlı
Reply With Quote
Old 15.08.2009, 19:05
eforx eforx is offline
JD Beta

Freeloader nazarında tüm jdownloader ailesini yürekten alkışlıyorum....
Reply With Quote
Old 15.08.2009, 21:03
horgh666
Guest

saolasın üstad.. Tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık...
Reply With Quote
Old 15.08.2009, 22:16
nmm1716
Guest

kullanmakta zorluk çekenler bu yeni sürümde rahat edeceklerdir. Menüler baya bir basitleştirilmiş.
Reply With Quote
Old 16.08.2009, 01:46
cep78
Guest

peki nerden indirecez bu arada emeğiniz için sağolun
Reply With Quote
Old 16.08.2009, 01:58
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by cep78 View Post
peki nerden indirecez bu arada emeğiniz için sağolun
sunuclualrımızdan güncelleme alacaksınız > sabredin lütfen
Reply With Quote
Old 16.08.2009, 05:57
psychoirfan
Guest

Program çok fazla ram harcıyor, bu konuda da düzeltmeler var mı? Ayrıca açılışı çok zaman alıyor.
Tuşlar ile ilgili ufak sorunlar var.
Bir tanesi mesela del tuşuna bastığımda gelen pencerede enter tuşunun işlememesi(bazen fare kullanmak zor geliyor). Gerçi bu jdownloader ın java ile yazılmasından kaynaklanıyor da olabilir ama illaki çözümü vardır diye düşünüyorum.
Reply With Quote
Old 16.08.2009, 12:42
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by psychoirfan View Post
Program çok fazla ram harcıyor, bu konuda da düzeltmeler var mı? Ayrıca açılışı çok zaman alıyor.
Tuşlar ile ilgili ufak sorunlar var.
Bir tanesi mesela del tuşuna bastığımda gelen pencerede enter tuşunun işlememesi(bazen fare kullanmak zor geliyor). Gerçi bu jdownloader ın java ile yazılmasından kaynaklanıyor da olabilir ama illaki çözümü vardır diye düşünüyorum.
jdownloader ram harcamıyor sadece ilerisi için saklıyor (yani sıradaki işlem için saklıyor) . jdownloaderın gerçekten kullanmış olduğu Rami belirlemek için visualvm (ya da başka profil denetliyecileri) ile denetlenmesi gerekli >

görev yöneticisinden bakarak kullanıldığını sandığınız RAM sadece işletim sisteminin java vm için ayırmış olduğu belleği gösterir.

jdownloader indirme işlemi yaparken ramdeki bufferları kullanır ramin kendisini değil .Jd bu kullanılan "direct bufferı" ram olarak gösterir" .Bu yüzden kullanıcıya ram fazla kullanılıyormuş gibi gelebilir.

.................

Büyük ihtimalle yapmışsındır ama tavsiyem mevcut java yı sisteminden kaldırıp yeniden yüklemen ve jdownloader için gerekli performans ayarlarını yapman.

Önce yeniden tasarlanan jdownloader'ı bekle sonra gerekli ayarları yap.
Reply With Quote
Old 16.08.2009, 12:49
psychoirfan
Guest

Teknik açıklama için teşekkürler.
Yeni sürümü merakla bekliyorum zaten, bu sürümde çok problem yaşadım.
Reply With Quote
Old 16.08.2009, 17:32
himan himan is offline
Ultra Loader

Ellerinize sağlık...
Reply With Quote
Old 17.08.2009, 19:19
nightlord57
Guest

yeni jdownloader i ne zaman kullanmaya başlayacağız bir tarih var mı
Reply With Quote
Old 18.08.2009, 12:33
ByAdmin
Guest

Merakla bekliyorum, okların geri gelmesi güzel olmuş.

Daha öncedende yazdığım gibi simge durumuna getirdiğimizde illaki oku sol alt simgeye getirme zorunluluğu olmadan download bilgilerini görmeyide istiyorum. Eklenirse süper olur.
Reply With Quote
Old 18.08.2009, 22:03
karmakan
Guest

hotfile desteği burda görünüor bende nie yoq arkadas güncellemelerde acık hemde:)
Reply With Quote
Old 20.08.2009, 03:31
southstar20
Guest

Freeloader müthişsin kardeş.. herşeyinle yardımcı oluyorsun bizlere çok çok teşekkürler..
Reply With Quote
Old 20.08.2009, 09:55
RacerX
Guest

Jdownloader test sürümü 0.7.418
Kendim güncellemeyle oluşturdum.
Not : Kullanma riski size aittir.Paylaşım sorun oluşturacaksa silebilirim.
[QUOTE]

Ufak not : Hotfile desteği vardır

Last edited by Freeloader; 20.08.2009 at 11:15.
Reply With Quote
Old 20.08.2009, 11:18
Freeloader
Guest

[QUOTE=RacerX;27536]Jdownloader test sürümü 0.7.418
Kendim güncellemeyle oluşturdum.
Not : Kullanma riski size aittir.Paylaşım sorun oluşturacaksa silebilirim.
Quote:

Ufak not : Hotfile desteği vardır
Link silindi tester sürümünü dağıtmanın anlamı yok çünki yarın bugün zaten elinizde olacak

Last edited by Freeloader; 20.08.2009 at 11:27.
Reply With Quote
Old 20.08.2009, 13:24
enigma007
Guest

Üstad güzel olacak güzel,herkesin alıştığı eski JD geri geliyor,yaşasın efsane geri döndü.(Turuncu kabuğa bayıldım:w00t:)
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 01:56
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by enigma007 View Post
Üstad güzel olacak güzel,herkesin alıştığı eski JD geri geliyor,yaşasın efsane geri döndü.(Turuncu kabuğa bayıldım:w00t:)
Evet Enigma , bu jdownloader hakikatten diğer sürümlerden kat kat iyi , gerçi benim için hepsi güzeldi. Umarım beğenirsiniz.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 02:44
jinxleus jinxleus is offline
DSL User

Tam ekran moduna gecerken pencere gorev cubugu dahil, tum ekrani kapliyor. Ayni sekilde geri donuşte de buna benzer sorun yasiyorum. Bu javadan mi kaynaklaniyor yoksa jd den mi?

bir diger sorum bundan onceki modem betikleri bu surum icin de etkin mi?

Bunun disinda program baya stabil olmus ram harcamasina simdilik sahit olmadim, firefox entegresi çok iyi olmuş.

Ek: az önce javayı kontrol ettim en son sürüm. Sanırsam Jd ile alakalı.

Last edited by jinxleus; 21.08.2009 at 02:52.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:05
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by jinxleus View Post
Tam ekran moduna gecerken pencere gorev cubugu dahil, tum ekrani kapliyor. Ayni sekilde geri donuşte de buna benzer sorun yasiyorum. Bu javadan mi kaynaklaniyor yoksa jd den mi?

bir diger sorum bundan onceki modem betikleri bu surum icin de etkin mi?

Bunun disinda program baya stabil olmus ram harcamasina simdilik sahit olmadim, firefox entegresi çok iyi olmuş.

Ek: az önce javayı kontrol ettim en son sürüm. Sanırsam Jd ile alakalı.
ekran görüntüsü alabilirmiyim ,

evet tabi ki modem betikleri aynı

probleminle ilgilencem ekran görüntüsü yollarsan gereken yerlere iletirim...
...

yorumların için sağol

...

tavsiyem jdownloaderı sıfırdan indirmek
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:26
DSL User

Bu arada sorunla ilgili yeni gelisme var. Tam ekran konumunda iken pencereyi fare ile surukleyemiyorum. Bu yuzden size yollayacagim ekran gorntusu 1024*768 coznurluklu ekran icindir.

Bu soruna bagli olarak fare ile pencereyi manuel ayaralama yaptiktan sonra fare imleci yukari geometrik dogru şeklinde takili kaliyor ve bunu ss de gostermem mumkun degil gibi gozukuyor.

JD'yi sifirdan indirdim.

EK: acaba javamda bir sorun mu var? Ben bastan bir java indirip yeniden deneyecegim

Last edited by jinxleus; 21.08.2009 at 03:30.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:29
southstar20
Guest

hocam güncellemeyi yaptıktan sonra;
barındırıcı bölümünde "plugin missing" ve ilerleme durumunda da "takma birim hatası" diye sorunlardan dolayı hiç bir rapidshare.com dosyasını indiremiyorum. anlayamadım neden böyle oldu.. fix bir hata mı bu acaba - herkeste var mı?
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:39
DSL User

ss te gordugun gibi bende RS dosyalarini indirmede sorun yasamiyorum. Eger guncelleme uzerinden jd yukseltiysen bu tur sorunlar cikabliyor.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:42
southstar20
Guest

jinxleus eskisini silip tekrardan kurdum sorun yok:) indirmeler ok.. fakat bu sefer en büyük sıkıntı tekrar bağlan sorunu olacak. önceki sürümde sağolsun Freeloader uzaktan yardımcı olarak sorunu çözmüştü.. bunda da bayağı uğraşcaz herhalde.. bakalım artık.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:48
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by southstar20 View Post
jinxleus eskisini silip tekrardan kurdum sorun yok:) indirmeler ok.. fakat bu sefer en büyük sıkıntı tekrar bağlan sorunu olacak. önceki sürümde sağolsun Freeloader uzaktan yardımcı olarak sorunu çözmüştü.. bunda da bayağı uğraşcaz herhalde.. bakalım artık.
eski betiğini al ve yeni jd de gereken yere yapıştır...

@jinxleus

problemi iletiyorum
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 03:49
DSL User

Modem betiklerini arastirmani tavsiye ederim. Benzer modemlerin betikleri isini gorebilir.

Bu arada benim soruna gelince temiz java yuklemesi yaptim ama sorun devam etmekte.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 04:03
Freeloader
Guest

@jinxleus

jd ana pencerende sağ ÜST köşede , simge durumuna küçült var onun ynında maximize olacak ona tıkla sonra pencere boyutunu ayarla.

Last edited by Freeloader; 21.08.2009 at 06:08.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 05:56
bluemoon072
Guest

0.7 sürümden bir kaç fotoğraf ekledim.

@Freeloader ın söylediği gibi programı sıfırdan kurmanız önerilir.

Last edited by bluemoon072; 21.08.2009 at 06:14. Reason: ilave
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 08:07
abtani
Guest

Yeni sürümü indirdim,kendi tekrar bağlan betiğimi oluşturdum,herşey yolunda gözüküyor.Emeği geçen herkeze teşekkürler.Sevgi ve saygılarımla....
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 09:10
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by abtani View Post
Yeni sürümü indirdim,kendi tekrar bağlan betiğimi oluşturdum,herşey yolunda gözüküyor.Emeği geçen herkeze teşekkürler.Sevgi ve saygılarımla....
Sağol abtani

Herşeyin yolunda olduğunu duymak güzel

JD-Takımı adına bizden de sana saygılar.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 09:58
enigma007
Guest

Birtane indirdim eskiyide güncelledim şimdilik ikiside stabil çalışıyor yalnız stil değişmiyor bana özel bir sorun mu?Sistem shoutdown çalışıyor mu acaba
Emek veren herkese teşekkürler.

Windows stili en güzeli,sistem kapat çalışıyor.

Last edited by enigma007; 21.08.2009 at 10:52.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 10:29
DSL User

Basinizi agrittigim icin ozur dilerim. Ama yeni gelismeler var.

Birincisi sorunumu cozdum ama sizin soylediginiz yoldan degil. Stil degsikligine gittim. Artık tam ekran moduna geciste gorev cubugu gozukuyor. Ama olayi biraz daha kurcalayinca stil degisikliklerinin ayni soruna actigina sahit oluyorum. Jd nin mevcut stillerini tek tek denedim.

bu arada bilgi: ilk varsayilan stil "synth steel blue" daha sonra "synth steel white" denedim. bu gecis sonunda sorun çozuldu. daha sonra diger stil gecislerde sorun ara ara tekranlanmaya devam etti.

Bu sorun benim icin onemsiz. zira bunun disindaki gelismelerden baya etkilendim. Ram ve cpu işlem seviyesini kontrol ettim. herhangi bir yuklenmeye denk gelmedim.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:08
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by jinxleus View Post
Basinizi agrittigim icin ozur dilerim. Ama yeni gelismeler var.

Birincisi sorunumu cozdum ama sizin soylediginiz yoldan degil. Stil degsikligine gittim. Artık tam ekran moduna geciste gorev cubugu gozukuyor. Ama olayi biraz daha kurcalayinca stil degisikliklerinin ayni soruna actigina sahit oluyorum. Jd nin mevcut stillerini tek tek denedim.

bu arada bilgi: ilk varsayilan stil "synth steel blue" daha sonra "synth steel white" denedim. bu gecis sonunda sorun çozuldu. daha sonra diger stil gecislerde sorun ara ara tekranlanmaya devam etti.

Bu sorun benim icin onemsiz. zira bunun disindaki gelismelerden baya etkilendim. Ram ve cpu işlem seviyesini kontrol ettim. herhangi bir yuklenmeye denk gelmedim.
sevindirici haberler için sağol , arkadaşlarımla problemini görüştüm

sevgili arkadaşım jiaz bu problemleri bir kenara not aldı vakti olduğunda ilgilenecektir herzaman yaptığı gibi

görüşürüz
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:18
Neffeno
Guest

JD 7504 güncellesim. Fakat temayı hiçbir şekilde değiştiremiyorum. Belki güncellemede bir hata vardır diye düşündüm ve sıfırdan indirdim. Yine aynı durum. Yardımcı olursanız sevinirim. substance yüklemem mi gerekiyor daha fazla tema için jd kurulum dizinine çıkartın denmiş ama
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:24
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by Neffeno View Post
JD 7504 güncellesim. Fakat temayı hiçbir şekilde değiştiremiyorum. Belki güncellemede bir hata vardır diye düşündüm ve sıfırdan indirdim. Yine aynı durum. Yardımcı olursanız sevinirim. substance yüklemem mi gerekiyor daha fazla tema için jd kurulum dizinine çıkartın denmiş ama
javayı güncellemeyi denedin mi? Eskiden de bazı arkadaşların başına gelen problem olabilir > bazı temalar son java sürümü gerektirebilir. hayır substance gerekmiyor o farklı bir tema paketi
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:30
Neffeno
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
javayı güncellemeyi denedin mi? Eskiden de bazı arkadaşların başına gelen problem olabilir > bazı temalar son java sürümü gerektirebilir. hayır substance gerekmiyor o farklı bir tema paketi
Bende javadan kaynaklanabileceğini düşünerek javayı güncellemiştim fakat sorun hala devam ediyor

+
Edit:Sorunun OS kaynaklanbileceğini düşünerek Windowsu kapatıp, Linuxa (ubuntu) geçtim fakat sorun linuxtada var. :S

Last edited by Neffeno; 21.08.2009 at 11:40.
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:40
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by Neffeno View Post
Bende javadan kaynaklanabileceğini düşünerek javayı güncellemiştim fakat sorun hala devam ediyor
hımm peki jd ana klasörüne libs\laf klasörüne bakar mısın > içinde synthetica stilleri var mı diye?

Not; Bu konuda iletildi
Reply With Quote
Old 21.08.2009, 11:46
Neffeno
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
hımm peki jd ana klasörüne libs\laf klasörüne bakar mısın > içinde synthetica stilleri var mı diye?

Not; Bu konuda iletildi

Evet libs\laf dizininde stil dosyaları (.jar uzantılı) var. Sorunun OSden kaynaklabileceği düşünerek Windowsu kapattım. Linux (ubuntu) geçtim. Sorun Linuxta da var :S Saygılarımla Neffeno
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules