JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > Pomoc w języku polskim > Dyskusja Ogólna
Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 17.11.2011, 00:27
saha
Guest
 
Posts: n/a
Default Pobieranie równoległe z serwerów lustrzanych

Na wstępie pragnę przeprosić za swoje lamerskie zachowanie, pierwszy post i od razu pytanie. Lecz w sumie jest to kwestia która dla mnie determinuje zainteresowanie programem.

Dość przypadkowo natknąłem się na ten program, z reguły programy do pobierania plików nie mają tej jednej najważniejszej z mojego puntu widzenia opcji więc nie mam ich długo. Z tym programem jest inaczej, póki co jeszcze go nie usunąłem ma kilka innych ciekawych opcji.

Moje pytanie polega na tym czy program potrafi pobierać jeden plik z kilku serwerów równolegle, to znaczy pobierać segmentami z różnych serwerów dokładnie ten sam plik, oczywiście w celu przyśpieszenia pobierania. Wiem że ta opcja może być mało przydatna ale dla mnie jest decydująca o tym czy program jest chociaż trochę ciekawy. Pewnie ktoś pomyśli po co i dlaczego, mam jedno z tych super szybkich łączy gdzie to naprawdę ma znaczenie.

Jeśli chodzi o zbieracz linków to wszystko jest ok, to znaczy wykrywa link do pliku i sprawdza go na serwerze potem tworzy jedną grupę, choć podaje sumaryczną wielkość danych przy grupie co trochę niepokoi. Na obrazku wygląda to tak.


Jednak w żadnym wypadku nie mogę zmusić programu by pobierał z wielu źródeł jednocześnie, ciągle pobiera tylko z jednego serwera.



Chciałem się dowiedzieć czy coś źle robię lub czegoś nie robię albo po prostu może nie ma takiej opcji.


Z góry dziękuje za ewentualną odpowiedź.
Reply With Quote
  #2  
Old 17.11.2011, 08:35
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

W obecnej wersji Stable nie ma takiej możliwości.
Jest częściowy mirroring tzn. jeśli jakiś plik jest spakowany do kilku części i całość jest umieszczona na kilku serwerach to jest możliwe pobieranie każdej części z innego serwera.
Przykład: plik P dzielimy na 5 części P1, P2, P3, P4, P5
Umieszczmy podzielone części na kilku serverach np. S1, S2, S3 (na każdym jest całość czyli P1--P5)
Można teraz ustawić ściąganie np. w ten sposób: S1->P1, S2->P2, S3->P3, S1->P4, S2->P5
Natomiast nie można pojedynczego pliku/części ściągać z kilku serwerów jednocześnie.

Trwają prace nad tego typu funkcjonalnością w kolejnej stabilnej wersji jD.
O ile w przypadku prostego ściągania plików z serwisów http sprawa jest dość prosta - większość serwerów umożliwia wznawianie od dowolnego momentu, pliki mają te same nazwy - tak więc przerwanie jednego mirrora i wznowienie z innym nie wydaje się trudne.

Problem komplikuje się w przypadku serwisów hostingowych typu filesonic, fileserve. Użytkownik, aby korzystać z pełnego mirroringu musi mieć konto Premium, aby istniała możliwość wznowienia, pliki muszą mieć identyczne nazwy (wiele serwerów zastępuje polskie znaki, cześć znaków zastępuje np. podkreśleniami, stąd być może trzeba dopracować mechanizm odwzorowywania nazw plików między serwerami) aby automat mógł rozpoznać, że jeden plik jest mirrorem drugiego itd.
Mirroring w przypadku serwisów, które nie umożliwiają wznawiania (dla kont niePremium, ale też części serwisów http) praktycznie mija się z celem, bo po prostu i tak oznacza rozpoczęcie pracy od nowa.
Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 14:47.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.