JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 15.11.2011, 23:09
devildriver99
Guest
 
Posts: n/a
Default Wyświetlany postęp a realnie sciagniete dane

mam taki problem, ze kiedy sciagam w jdownloader i sciagna sie powiedzmy 3 linki, są na dysku pobrane pliki, jdownoader poazuje, ze nie pobral ich. dzisiaj znowu mam taki przypadek, ze poazuje mi sciagnietych 300mb w tej chwili, zas plik .part ma ponad 500 i mial juz zanim zaczale pobierac. Komputer byl wczesniej wylaczony, w trakcie gdy pliki byly pobierane wiec mysle ze bylo pobrane wlasnie te 500mb a program pokazywal 0. plik part od tych 500mb nie rosnie a transfer caly czas trwa. Denerwuje mnie to, gdyz czesto miewam takie sytuacje, zostawiam pobieranie a zalozmy ktos z domownikow wylaczy mi kompa `z gniazdka` badz przez Start-> Wyłacz komputer bez stopu w programie Jdownloader a pozniej nie wiem czy resetowac sciagniete pliki czy sciagac je dalej

Last edited by devildriver99; 15.11.2011 at 23:16.
Reply With Quote
  #2  
Old 16.11.2011, 00:07
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

W obecnej wersji postęp ściągania jest pokazywany nie na podstawie wielkości pliku .part, lecz na podstawie zapisanej informacji w bazie danych. Jeśli wyłączysz kompa informacje te nie zostaną zapisane a więc jD będzie chciał "kontynuować" od miejsca, które zostało zapisane w bazie.
Nie zalecane jest wyłącznie kompa, bo powoduje to utratę informacji o postępie prac w jD (zresztą większość aplikacji nie lubi wyłaczania kompa z gniazda
Jeśli ściągasz jako użytkownik Premium z wykorzystaniem podziału pliku na części - to wznowienie pliku pokazującego inny postęp niż na dysku nie powinno spowodować błedów - po prostu każda część rozpocznie od miejsca jakie ma zapisane w bazie danych, więc w najgorszym przypadku nadpisze część już ściągniętych danych. Dodatkowo większość serwisów posiada opcję weryfikacji ściągnietej części a więc po zakończeniu ściągania otrzymasz informacje czy suma kontrolna (CRC) zgadza się i ewentualnie ściąganie tej cześci/pliku należy powtórzyć.
Gorzej jeśli nie ściągasz jako Premium, wtedy jD może próbować rozpocząć/wznowić od innego miejsca niż jest zapisane w pliku .part czyli np. wyśle na serwer, że chce wznowić w pozycji 300 MB od początku a tymczasem na dysku jest już 500 co spowodować może niezgodność danych a więc w konsekwencji błąd ściągania.

Przyszła wersja jD będzie miała usprawniony mechanizm ściągania - informacje o przebiegu będą przechowywane w specjalnych plikach, pozwalając na lepszy mechanizm wznawiania w przypadku awarii.

Last edited by editestowy; 16.11.2011 at 12:07.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 15:15.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.